صفحه 16 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 175
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hessam_hsh نمایش پست ها
    جناب آژیده ممنون از شما یه سوال دیگه این که الان تانک من فیش اونلی هست و این داروها که اغلب مس دارن بری مرجان ضرر دارن اگر الان دارو استفاده کنم این ترکیبات مس دار چه زمانی تو آب از بین می رن که بتونم ریف وارد تانک بکنم؟؟؟
    مس خود به خود از آب آکواریوم خارج نمیشه . باید سیفون مرتب داشته باشید .

اگر شقایق و نرم تن دارید حتما باید از دارو های ریف سیف استفاده کنید . سولفات مس و کلرید مس برای تانک های Fhish Only کاربرد داره .

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیزترکیبات مس دار کل تانک را خراب میکنه تمام موجودات را از بین میبره کل سیستمتون را هم میزنه حتی سنگها را سفید میکنه حتی در صورت درست استفاده نکردن ویه کم بیشتر استفاده کردن تمام ماهیها را کشتن میدی واگر کمتر استفاده کنید بر روی انگل هیچ اثری ندارد,از من میشنوید هیچ دارویی استفاده نکنید فقط تقویتش کنید بامولتی ویتامین وعصاره سیر.این انگل همیشه در اک هست ووقتی ماهی دچار استرس میشه وضعیف میشه بر ماهی سلطه پیدا میکنه بهترین کار همین کاری که کردید بوده بالا بردن دما ,تقویت ماهی همراه با مولتی ویتامین وعصاره سیر ,ودست کاری نکردن اک.
    دارو های ضد سفیدک با ترکیبات مس دار در درمان سفیدک بسیار موٍثر هستند . این همه برند معتبر دارن از این ترکیب برای تولید داروی ضد ایک و ضد ادونیوم استفاده میکنند . پس حتما جواب میده . مشکلش همون ریف سیف نبودنشه...ولی اگر ریف وجود نداشته باشه قطعا بهتر از دارو های ریف سیف عمل میکنه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    مس خود به خود از آب آکواریوم خارج نمیشه . باید سیفون مرتب داشته باشید .

اگر شقایق و نرم تن دارید حتما باید از دارو های ریف سیف استفاده کنید . سولفات مس و کلرید مس برای تانک های Fhish Only کاربرد داره .

دارو های ضد سفیدک با ترکیبات مس دار در درمان سفیدک بسیار موٍثر هستند . این همه برند معتبر دارن از این ترکیب برای تولید داروی ضد ایک و ضد ادونیوم استفاده میکنند . پس حتما جواب میده . مشکلش همون ریف سیف نبودنشه...ولی اگر ریف وجود نداشته باشه قطعا بهتر از دارو های ریف سیف عمل میکنه

دوست عزیزانگل بیماری سفیدک همیشه در اک هست ووقتی ماهی دچار استرس وضعیف میشه میتونه بر اون ماهی سلطه پیدا میکنه بهترین را اینه که ماهی را از استرس خارج کنیم وماهی راتقویتش کنیم وبا اضافه کردن دویانهایتاسه درجه دما انگل را ضعیف کنیم,اینجوری انگل خودبخود از بدن ماهی خارج میشه.ولی با موادی همچون مس,درتانک اصلی که نمیشه استفاده کرد باید ماهی را به اک دیگر منتقل کردکه خود این باعث استرس شدیدی میشود بعدش استفاده از این دارو که خود این دارو دوباره به ماهی اسیب میرسونه بعدشم اگه بتونیم تمام نکات را اجرا کنیم ومس بتونه انگل را از بین ببره باید ماهی را به اک اصلی انتقال داد چون در اون اک دیگه نه باکتری مونده نه هیچ موجودی ,ووقتی این ماهی با این همه استرس وضعف وارد اک میشه سریعا سفیدک میزنه حتی بیشتر از بار قبل.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور و شیرین .سگ
    شماره عضویت
    15555
    دوستان کسی در مورد درمان بیماری های انگل تک یاخته ای توسط قرص مترونیدازول که برای انسان هاست چیزی شنیده؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان کسی در مورد درمان بیماری های انگل تک یاخته ای توسط قرص مترونیدازول که برای انسان هاست چیزی شنیده؟؟؟
    دوست عزیز قرص مترونیدازول در اب شیرین مخصوصا برای دیسکس زیاد استفاده میشه اما در اب شور من خودم استفاده کردم ولی چون ندیده بودم کسی استفاده کنه طبق قانون خودش استفاده نکردم برای همین نتیجه ای هم نگرفتم (برای بی مهرگان اطلاعی ندارم مضر هست یانه)و فکر میکنم بهتره استفاده نشه.یک محصولی داره میکروب لایف که مترونیدازول هست ونامش هم همینه از اون میتوان استفاده کرد ومخصوص اب شور هست

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز قرص مترونیدازول در اب شیرین مخصوصا برای دیسکس زیاد استفاده میشه اما در اب شور من خودم استفاده کردم ولی چون ندیده بودم کسی استفاده کنه طبق قانون خودش استفاده نکردم برای همین نتیجه ای هم نگرفتم (برای بی مهرگان اطلاعی ندارم مضر هست یانه)و فکر میکنم بهتره استفاده نشه.یک محصولی داره میکروب لایف که مترونیدازول هست ونامش هم همینه از اون میتوان استفاده کرد ومخصوص اب شور هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15555
    دوست عزیز من برای هر 80 لیتر یک قرص مترونیدازول استفاده کردم ریف ندارم احساس می کنم ماهیام سرحال تر شدن بیشتر غذا می خورن یه روزه که قرصارو ریختم تو آب برای 12 ساعتم اسکیمرو خاموش کردم
    احساس می کنم خیلی تاثیر خوبی داشته اگه طبق تجربه ی من باشه برای انگل تک یاخته ای از هر نوعش خیلی مفیده پس چه نیازی ب دارو های مس دار؟؟؟ کسی امتحان نکرده ک بدونه کدوم پارامتر شیمیایی آب رو تغییر می ده؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز من برای هر 80 لیتر یک قرص مترونیدازول استفاده کردم ریف ندارم احساس می کنم ماهیام سرحال تر شدن بیشتر غذا می خورن یه روزه که قرصارو ریختم تو آب برای 12 ساعتم اسکیمرو خاموش کردم احساس می کنم خیلی تاثیر خوبی داشته اگه طبق تجربه ی من باشه برای انگل تک یاخته ای از هر نوعش خیلی مفیده پس چه نیازی ب دارو های مس دار؟؟؟ کسی امتحان نکرده ک بدونه کدوم پارامتر شیمیایی آب رو تغییر می ده؟
    دوست عزیز من روی بسته مترونیدازول میکروب لایف را ترجمه کردم ونوشته برای تمام تک یاخته مفید است ولی یکی از جمله ها را نتونستم منظور را درست بفهمم انگلیسیش را مینویسم خودتون ترجمه کنیدmicrobe_life/metronidazole will not harm biological filtrationخودم فکر میکنم منظورش اینه که فیلتر بیولوژیک اسیبی نمیرساندودیگر هیچی برای ضررش به اک چیزی ننوشته البته به ترجمه وچشمای من اعتباری نمیباشد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    15555
    دوست عزیز من روی بسته مترونیدازول میکروب لایف را ترجمه کردم ونوشته برای تمام تک یاخته مفید است ولی یکی از جمله ها را نتونستم منظور را درست بفهمم انگلیسیش را مینویسم خودتون ترجمه کنیدmicrobe_life/metronidazole will not harm biological filtrationخودم فکر میکنم منظورش اینه که فیلتر بیولوژیک اسیبی نمیرساندودیگر هیچی برای ضررش به اک چیزی ننوشته البته به ترجمه وچشمای من اعتباری نمیباشد
    داداش ترجمه ی شما کاملا درسته البته بیولوژیکی منظورش چرخه ی زندست که از بیو میاد فک کنم منظور همون باکتریای تو شن و لایوراک و مدیاست اگه شرایط شیمیایی مثل اسیدیته سختی نیترات و فسفاتو تغییر نده و برای ریف ضرر نداشته باشه این دارو عالیه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مترونیدازول باکتری های بی هوازی رو از بین میبره . بنا بر این اگر دنیتراتور ندارید ، قاعدتا آسیب جدی وارد نمیکنه . مگر اینکه این ایرانی هاش مشکل دیگری داشته باشه که به سیکل آسیب بزنه! البته اطلاع دقیقی ندارم که سیکل ازت وابسته به باکتری بی هوازی هست یا خیر ولی اگر هم باشه وابستگی جدی نداره . احتمالا وجودش در سامپ یا حتی بیوبال های فیلتر های سطلی زیاده...

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 25th November 2014 در ساعت 01:56 AM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    من استفاده کردم نتیجه نداد.
    چندتا از دوستان هم استفاده کردن انگل رو از بین نبرد
    از چندتا دکتر هم پرسیدم گفتن برای مصرف حیوانی و از بین بردن انگل تریکلابندازول بهتر از مترونیدازول هست
    اما نپرسیدم چه مقدار باید مصرف شه چون تا فهمیدن برا ماهی میپرسم شروع کردن به خندیدن و دست انداختن
    شما هم تا از نوع انگل مطمعن نشدی سرخود مترونیدازول مصرف نکن
    باعث کاهش اشتهای ماهی میشه و عوارض دیگه که ممکنه روی ماهی داشته باشه و شما متوجه نشی.

صفحه 16 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)