صفحه 12 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 175
    همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    نقل قول نوشته اصلی توسط BEYOND نمایش پست ها
    درود
    بستگی به اندازه و میزان تحمّل ماهی داره. امّا تا حدّ امکان باید از این روش خودداری کرد چون به ماهی فشار زیادی وارد میشه و در مواقع ضروری مثل زمانی که بیماری پیشرفت زیادی داشته و ماهی نیز از خوردن غذا خودداری می کنه استفاده کرد. در صورتی که بیماری سریع تشخیص داده بشه و ماهی بیمار غذا بخوره با تقویتش با استفاده از مولتی ویتامین و عصاره ی سیر میشه درمانش کرد. در پایان باید گفت از حمام آب شیرین باید به عنوان آخرین راه حل استفاده کرد.

سلام
    ولی به عنوان آخرین درمان نمی تونه موثر باشه چون ماهی تو وضعیتی نیست که بتونه شرایط حمام آب شیرین رو تحمل کنه به همین دلیل بهترین زمان موقعی هستش که ماهی سرحاله و می تونه شرایط استرس رو تا حدی تحمل کنه . به نظر من استفاده از حمام آب شیرین در مورد ماهی هایی که بیماری در اونها پیشرفت داشته علاوه بر بی تاثیر بودن موجب مرگ اون میشه و در صورت مجبور بودن به انجام اون باید مدت حمام رو کم کنید و دفعات رو افزایش بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهى
    شماره عضویت
    8765
    سلام دوستان ماهى راس كلينر من يه قسمت بدنش يه لكه افتاده. لكهى سفيده كه مركزش يه نكته ى خونى و زخم داره ولى خوب خذا ميخوره و سر حاله. ميترسم بميًره چون يه هفته بيش يه دلقك اسلاريس كه دو روز بود خريده بودمش روز دوم به خاطر همين مشكل مرد . دوستان يكم زود نظر بديد تا نمرده.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط VETMED نمایش پست ها
    سلام دوستان ماهى راس كلينر من يه قسمت بدنش يه لكه افتاده. لكهى سفيده كه مركزش يه نكته ى خونى و زخم داره ولى خوب خذا ميخوره و سر حاله. ميترسم بميًره چون يه هفته بيش يه دلقك اسلاريس كه دو روز بود خريده بودمش روز دوم به خاطر همين مشكل مرد . دوستان يكم زود نظر بديد تا نمرده.
    به احتمال زیاد بیماری عاملش باکتری هست که قبلشم دلقکتونو کشته و بیماری مسری هم هست و به راحتی به ماهیایه دیگه سرایت میکنه
    پست105صفحه قبل که مربوط به اقایه مرادی میشه رو بخونید خیلی بهتون کمک میکنه
    یه عکسم اگه امکان داره قرار بدید که قطعی بشه در موردش توضیح داد ولی به احتمال زیاد همون باکتری عامل بیماری هست

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    دوست عزیز یک عکس اگه امکان داره بزارید
    تا بهتر بشه کمک کرد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

همونطور که آقا مصطفی عزیز نظر داد ممکنه باکتریایی باشه
    ولی عوامل انگی زیادی هم میتونن این حالت رو ایجاد کنند به خصوص اینکه لکه سفید وجود داره
    به لکه های سفید میگن White Patch که خیلی وقتا عامل انگی و مخصوصا انگل های تک یاتخه ای یا پروتوزا سببش هستند

عکس بزارید و مطمعن باشید اگر سریع اقدام نکنید خیلی زود میمیره

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    8818
    با سلام
    بلوتنگ من دچار بیماری شده.شرایط رو می نویسم تا در صورت امکان راهنمایی کنید

1. وضعیت آب نرمال (شوری و پی اچ و ...) است.200 لیتر.دما 28 درجه
    2.هفته گذشته یک عدد پروانه به تانک اضافه شد که عامل اصلی بیماری است.
    3.بلو سه سال بود سالم و سرحال زندگی می کرد.تانک در این مدت هیچ تغییری نداشت.
    4.از دیروز یک چشم ماهی کدر شده و روی بدنش دانه های سفید هست
    5.رنگ بدن،تنفس ،تغدیه و رفتار ماهی نرمال است
    6.هیچ مشکل ظاهری دیگری ندارد.

آیا امکان درمان در خود تانک وچود دارد؟ چون دشوار بشود شرایط قرنطینه را فراهم کرد
    جراح دم زرد هم کمی علائم روی پوست دارد اما خیلی خفیف.در ضمن تانک فقط ماهی (فیش اونلی) است و دو تا ستاره معمولی و یک چندتایی خرچنگ و هرمیت هم ساکن دارد.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط resorius نمایش پست ها
    با سلام
    بلوتنگ من دچار بیماری شده.شرایط رو می نویسم تا در صورت امکان راهنمایی کنید

1. وضعیت آب نرمال (شوری و پی اچ و ...) است.200 لیتر.دما 28 درجه
    2.هفته گذشته یک عدد پروانه به تانک اضافه شد که عامل اصلی بیماری است.
    3.بلو سه سال بود سالم و سرحال زندگی می کرد.تانک در این مدت هیچ تغییری نداشت.
    4.از دیروز یک چشم ماهی کدر شده و روی بدنش دانه های سفید هست
    5.رنگ بدن،تنفس ،تغدیه و رفتار ماهی نرمال است
    6.هیچ مشکل ظاهری دیگری ندارد.

آیا امکان درمان در خود تانک وچود دارد؟ چون دشوار بشود شرایط قرنطینه را فراهم کرد
    جراح دم زرد هم کمی علائم روی پوست دارد اما خیلی خفیف.در ضمن تانک فقط ماهی (فیش اونلی) است و دو تا ستاره معمولی و یک چندتایی خرچنگ و هرمیت هم ساکن دارد.
    اون کدری چشم هم میتونه برایه وجود داشتن حبابهایه ریز تو اکواریوم باشه که احتمالش زیاده و هم خود سفیدکی که زده میتونه عاملش باشه
    کدری چشم خودش بتنهایی بیماری محسوب نمیشه و از اثرات بیماری ایه دیگه هست که پدیدار میشه
    چون ماهی قدیمیه و غذا خور هم هست تو همین اکواریوم میتونید درمانش کنید .برایه شروع درمانم دمایه ابو به28تا29برسونید و نگه دارید
    از مولتی ویتامینها تو غذایه ماهی استفاده کنید به احتمال زیاد حال ماهیتون خوب میشه.اگرم حبابهایه ریز تو اکواریوم دارین از بین ببریدشون
    که یکی از عاملهایه مهم تو کدری چشم ماهیتون همین حبابهایه ریز هستن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    8818
    توی قسمت فاکتورهای شیمیایی آب توضیح داده بودم که پی اچ و کی اچ تانک پایین اومده بود.الان اونها اصلاح شده و رفتار ماهی ها بهتر شده.اون ماهی که اضافه شده بود و مرتب دعوا می کردند باهاش رو جدا کردم.فکر می کنم اوضاع بهتر شده و آرامش به تانک برگشته.چشم ماهی بهتر شده ولی هنوز خال های ریز سفید داره و بدنش رو سنگ ها می ماله.غذا اما خوب می خوره.به نظرتون درمان دارویی رو شروع کنم یا یکی دو روز دیگه صبر کنم؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط resorius نمایش پست ها
    توی قسمت فاکتورهای شیمیایی آب توضیح داده بودم که پی اچ و کی اچ تانک پایین اومده بود.الان اونها اصلاح شده و رفتار ماهی ها بهتر شده.اون ماهی که اضافه شده بود و مرتب دعوا می کردند باهاش رو جدا کردم.فکر می کنم اوضاع بهتر شده و آرامش به تانک برگشته.چشم ماهی بهتر شده ولی هنوز خال های ریز سفید داره و بدنش رو سنگ ها می ماله.غذا اما خوب می خوره.به نظرتون درمان دارویی رو شروع کنم یا یکی دو روز دیگه صبر کنم؟
    استفاده از دارو تا حد امکان توصیه نمیشه البته شما چون ریف نداری استفاده از دارو برات راحت تر هست اما بازم چند روز صبر کن اگر در بهبود وضع ماهیها (سفیدک کم شد یا حداقل ثابت موند)به صبرت ادامه بده تا حال ماهی کامل خوب بشه ولی اگه اوضاع رو به بدتر شدن بود میتونی از داروی استفاده کنی که البته داروهای حاوی مس باید با رعایت دوز دقیق باشه چون برای سلامت سنگها و ماهی هاتون هم میتونه مضر باشه .ورود ماهی های جدید هم اندازه یا بزرگتر از بلو تانگ که خودشون مستعد سفیدک هستند مثل همین پروانه مثل جرقه ای میمونه که بمب سفیدک نهفته در بلوتانگ رو فعال میکنه و تا زمانی که استرس ماهی جدید از بین بره سفیدک ادامه پیدا میکنه.در طول دوران درمان حتما ویتامین و تغذیه کامل و مناسب فراموش نشه.سعی کن دما هم کمترین نوسان رو داشته باشه.در حجم اکواریوم شما داشتن دو تا جراح خودش عاملی در ایجاد سفیدک و ایجاد پتانسیل ابتلا به اون هست.
    در انتها بازهم توصیه میکنم تا حد امکان سراغ دارو نرید.
    موفق باشی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    8818
    بسیار خب همینکار رو می کنم.اینجا یه دارویی بهم معرفی کردند به نظر جالب اومد.پایه گیاهی داره.Rid.Fungus محصول شرکت کوردون.تو سایتش که خیلی ازش تعریف کرده هر چند گرونه.هر سی سی اش رو میداد 200 تومن و با دز مصرفش برای تانک من روزی حدود 5 تومن آب میخوره.اما مس نداره.
    بهرحال من صبر می کنم تا ببینم اوضاع بهتر میشه یا نه.
    حالا می فهمم وقتی میگن ریف های مرجانی یکی از حساسترین اکولوژی ها هستند برای چی هست.بسادگی تعادلش بهم بخوره.تازه بقول شما من فقط ماهی دارم.

صفحه 12 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)