صفحه 11 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 175
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

• You can remove uneaten food, do a partial water change, and change the activated carbon in your filter.The antibiotics furanace, augmentin, and ciprofloxin may be effective.Recommended treatments: Melafix, Furanase, Furan-2, Maracyn, Maracyn-Two and Maracyn Plus.

سلام

من تجربه درمان ماهی های آب شور رو خیلی کم و فقط در زمینه ادونیوم داشتم ... این مطلب برگرفته از سایت http://www.saltwater-aquarium-online-guide.com هست که مضمون کلی درمانیش اینه :

آنتی بیوتیک های انسانی مثل سیپروفلوکساسین و 2 مورد دیگه که اون 2 مورد بعیده تو ایران گیر بیاد

آنتی بیوتیک های تجاری مخصوص آکواریوم که منظورش از Maracyn همون نئومایسینه.Maracyn 2 مینو سایکلینه که مشابهش داکسی سایکلین و تترا سایکلینه.Furan-2 منظورش خانواده نیتروفورازون هسات که تو ایران نیتروفورانتوئین دم دست همه هست.

متاسفانه باید با آزمون و خطا بهترین آنتی بیوتیک رو برای هر نوع پوسیدگی باله و دم پیدا کنید و نمیشه قاطعانه گفت کدومشون بهترین جواب رو میده مگر با کشت آنتی بیوگرام که باید در آزمایشگاه صورت بگیره. ولی به نظرم از یه چیزی مثل سیپروفلوکساسین استفاده کنید تا طیف گسترده تری رو پوشش بده

آنتی بیوتیک هم که نیمه عمر داره و باید به صورت میانگین هر 24 ساعت یک بار بعد از تعویض آب تجدید بشه دوزش...که هی باید سیفون کنید و نمک اضافه کنید!!!

اینم از مصائب آب شوره دیگه:D

کلا به نظر من یک تانک قرنطینه داشته باشید ماهی رو 2 ماه قرنطینه کنید بعد منتقل کنید...یعنی غیر از این اگر باشه همییشه تانکتوه در معرض بیماری های وحشتناک آب شوره!!!

همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    خوب این بلنیم مرد
    به نظرتون باید چه کرد که خیالم راحت بشه؟
    لطفا کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    بعدش چی شد؟بیماری چه طوری از بین رفت ؟
    لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه کم کم دارم نگران میشم
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65ti نمایش پست ها
    دمسل یکی از دوستام همینتوری شده بود و تنتند نفس میکشید و دمش از بین رفته بود و کمکم تمام ماهی هاش مردن البته دور از جون شما
    علت بیماری چی هست جناب اژیده که ریشه کنش کنم فکر کنم همون بلایی که سره گابی و بلنی خلیجی اومده سره اینم میاد
    ممنون از جواب
    خوب این بلنیم مرد
    لطفا کمک کنید

انگل های پوستی معمولا یک چرخه زندگی خیلی کوتاه دارن...برا مثال همین ادونیوم و ایک و ... مثلا اگر 1 هفته بدون میزبان(قربانی که انگل بهش میچسبه و از خون و گوشت و ... اون تغذیه میکنه) باشن ، خود به خود تو تانک شما منقرض میشن!!!

اگر ماهی ندارید یا کم دارید بزارید مدتی تانک اصلیتون خالی از ماهی باشه و بقیه رو به قرنطینه منتقل کنید . درمای تانک اصلی رو کمی بالا ببرید و در این مدت برای از بین نرفتن سیکل ازت ، به آب آمونیاک اضافه کنید.به این روش میگن Fishless...بعنی ایجاد و حفظ سیکل ازت بدون حضور ماهی

در این مدت ماهی هاتون رو با محصولاتی مثل para guard و ... انگل کشی و ... کنید و بعد از یک دوره کامل درمانی به تانک اصلی برگردونید..اگر بتونید بخشی از آب تانکی اصلی رو هم سیفون کنید که خیلی عالیه

مد راجع به دارو های آب شور اطلاعاتی ندارم ولی تنوعشون زیاده و خیلی هاشون کارایی دارن

ارادت
    آژیده

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    خوب این بلنیم مرد
    لطفا کمک کنید

سلام
    عامل بیماری ماهی شما باکتری بوده که متاسفانه به دلیل عدم درمان ماهی موجب مرگ اون شده
    برای درمان انواع آنتی بیوتیک مثل کانا مایسین می تونه موثر باشه ولی نمیشه اون رو تو آکواریوم اصلی استفاده کرد بنابراین تو تانک اصلی می تونید از داروی melsfix ملافیکس شرکت API استفاده کنید که تو بازار هم موجوده
    بهتره به ترتیب زیر عمل کنید
    1- 30 درصد تعویض آب
    2- استفاده از عصاره ی سیر و مولتی ویتامین به همراه غذای ماهی ها
    3- استفاده از داروی ملافیکس به مدت 10 روز
    4- بعد از اتمام دارو تعویض مجدد 30 درصد از آب
    داروی ملافیکس رو هعم می تونید از خانه ی آکواریوم آقای گنجوی تهیه کنید
    در ضمن داروی ملافیکس ریف سیف هستش ولی برای انسان مضره بنابراین از استشمام اون خودداری کنید
    ویرایش توسط s.h.moradi : 5th May 2012 در ساعت 03:09 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان حمام اب شیرین برای ماهی های اب شوری که سفیدک یا ادونیوم دارن مفیده؟
    من یه نوار مسی رو که سفیدک زده بود با حمام اب شیرین خوب کردم ! فقط اب باید هم دما باشه درسته؟تغییر ناگهانی پارامتر های اب مضر نیست؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستان حمام اب شیرین برای ماهی های اب شوری که سفیدک یا ادونیوم دارن مفیده؟
    من یه نوار مسی رو که سفیدک زده بود با حمام اب شیرین خوب کردم ! فقط اب باید هم دما باشه درسته؟تغییر ناگهانی پارامتر های اب مضر نیست؟
    چون انگلهایه ابشور نمیتونن اب شیرینو تحمل کنن از بین میرن ولی اینو هم درنظر داشته باشین که به ماهیم شوک بدی وارد میشه
    هم دما بودن و phنزدیک به هم داشتن هم مهمه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون مصطفی جان حداکثر زمانی که میشه ماهی رو تو حمام اب شیرین نگه داشت چقدره ؟راستش یادم رفته!!!!
    30 ثانیه یا 1 دقیقه اس درسته؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    ممنون مصطفی جان حداکثر زمانی که میشه ماهی رو تو حمام اب شیرین نگه داشت چقدره ؟راستش یادم رفته!!!!
    30 ثانیه یا 1 دقیقه اس درسته؟
    والا من تا 20دقیقه هم شنیدم ولی خودم تاحالا انجام ندادم ولی فکر کنم یک دقیقه کم باشه

همکار قدیمی آکواریوم آب شور

شماره عضویت
    13
    سلام
    روش آب به آب کردن ماهی (روش تجربی خودم)
    1- 20 الی 30 درصد آب شور آکواریوم و بقیش آب ro که هم دما شده باشه
    2- روزی دو بار حمام دادن ماهی و تکرار اون تا 4 الی 5 روز
    3- برای اولین بار با 15 دقیقه حمام دادن شروع میشه و هر بار 2 الی 5 دقیقه به اون اضافه میشه تا حداکثر به 30 الی 35 دقیقه در روزهای پایانی دوره برسه
    4- در صورتی که ماهی دچار استرس نشه میتونید دفعات 2 به بعد نسبت آب شور به آب شیرین رو کمتر کنید یعنی به 10 درصد آب شور و 90 درصد آب شیرین هم برسونید
    5- در صورتی که ماهی دچار استرس بشه مثلاً بی قراری کنه یا تند تند نفس بکشه و یا کف ظرف بخوابه باید ماهی رو از آب شیرین خارج و به آکواریوم انتقال بدید

کاربر موثر

شماره عضویت
    740

16

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    والا من تا 20دقیقه هم شنیدم ولی خودم تاحالا انجام ندادم ولی فکر کنم یک دقیقه کم باشه
    درود
    بستگی به اندازه و میزان تحمّل ماهی داره. امّا تا حدّ امکان باید از این روش خودداری کرد چون به ماهی فشار زیادی وارد میشه و در مواقع ضروری مثل زمانی که بیماری پیشرفت زیادی داشته و ماهی نیز از خوردن غذا خودداری می کنه استفاده کرد. در صورتی که بیماری سریع تشخیص داده بشه و ماهی بیمار غذا بخوره با تقویتش با استفاده از مولتی ویتامین و عصاره ی سیر میشه درمانش کرد. در پایان باید گفت از حمام آب شیرین باید به عنوان آخرین راه حل استفاده کرد.

صفحه 11 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)