صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil68 نمایش پست ها
    اب سیفون ده رو باید برزی دور؟
    سلام
    به پارسی پت خوش آمدید
    بله آب سیفون شده رو باید بریزید دور و به درد نمیخوره و فقط میتونید با هاش هرچند ماه یه بار مدیای داخل سامپ رو بشورید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام میخواستم بدونم برای تانک:
    120 طول 50 عرض و ارتفاع 65 که 60 تا آبگیری میشه برای تانک ریف چقدر و برای تانک ماهی چند لیتر در ماه باید سیفون کنم؟؟؟؟
    خواهشا لیترشو بگید؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم برای تانک:
    120 طول 50 عرض و ارتفاع 65 که 60 تا آبگیری میشه برای تانک ریف چقدر و برای تانک ماهی چند لیتر در ماه باید سیفون کنم؟؟؟؟
    خواهشا لیترشو بگید؟؟؟
    با توجه به ابعادی که اشاره کردید و کم کردن لایوراک و .... 25 درصد سیفون کنید که میشه حدود 75 لیتر (تقریبی گفتم)
    سیفون هم برای تانک ریف و ماهی فرقی نداره و نباید بیشتر از 25 تا 30 در صد باشه فقط میزان سیفون بهتره برای تانک ریف کمتر باشه که به ریفا شوک وارد نشه
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    با توجه به ابعادی که اشاره کردید و کم کردن لایوراک و .... 25 درصد سیفون کنید که میشه حدود 75 لیتر (تقریبی گفتم)
    سیفون هم برای تانک ریف و ماهی فرقی نداره و نباید بیشتر از 25 تا 30 در صد باشه فقط میزان سیفون بهتره برای تانک ریف کمتر باشه که به ریفا شوک وارد نشه
    موفق باشید
    فکر میکنم منظور شما تعداد بیشتر و مقدار کمتر باشه برای تانک ریف

send by Tapatalk

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    در اکواریوم های بسیار بزرگ (مثل اشناریوم های شهر های بزرگ دور از دریا )فقط از فیلتراسیون استفاده میکنن و سیفون مبتدیانه ترین روش حذف مواد زائد و اضافه نمودن افزودنی های لازم هستش(تازه در اکواریوم های شهرهای نزدیک دریا هم از سیرکوله آب دریا استفاده مییکنن و استفاده از آب تازه و ساخت محلول نمک در اینگونه بی موضوع هستش) . در ضمن در سیفون ریسک کار بسیار بالاست اگه شما از یک نمک نا مرغوب استفاده کنید میتونه در مدت زمان اندکی کاملا به سیستم مرجانی تانکتون آسیب برسونه ولی این مورد در خصوص مدیا ها باتوجه به دوز کمتر صادق نیست (عین بلایی که سر من 2سال پیش بعلت استفاده امتحانی از یک نمک نامرغوب داخلی سرم اومد)

استفاده از کربنات کلسیم در سیستم های آب شرب هم مرسومه (برای مشاهده عملی برید خیابان فاطمی سازمان آب و فاضلاب از پشت نرده ها هم دستگاه اضافه نمودن اون رو میبینید(بیشتر در جاهایی که آب چاه به عنوان آب شرب استفاده میشه)اصلا ساده ترین روش تصفیه آب اضافه نمودن کربنات کلسیم و کلر هستش

من سرکه رو تو محلول آماده شده میریزم نه تو تانک تا یون کلسیم بیشتری آزاد بشه
    رسوب فسفات کلسیم در آب شور به خاطر ph اون روی تجهیزات منتفی هستش ولی در آب شیرین مخصوصا تانکهای نئون و دیسکس که آب می بایست مقداری اسیدی باشه واقعا دردسر سازه
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام احمد جان
    ممنون به خاطر جوابه کاملتون
    من بیشتر مد نظرم بود که شما چطور پی اچ اب رو روی 8.4 ثابت نگه میدارین که این اتفاق رخ میده
    همونطور که میدونید پی اچ در حال تغیر تو شبانه روز پس همونطور که اشاره شده تو این فرضیه باید از یه سیستم اضافه کننده b-ionic برا بالا نگه داشتن پی اچ همیشه استفاده کرد
    روش شما چیه برا این کار؟
    در رابطه با مثالی که هم زدین و اب شرب رومثال زدین فرمایش شما کاملا درسته پس حتما داخل لوله ها هم دیدین که چه رسوبی وجود داره!
    اما به نظر من رسوب فسفات کلسیوم در اب شور منتفی نیست فقط چون پی اچ بالا پایین ممکنه بشه این فسفات کلسیوم دوباره داخل اب تجزیه شده و شرایط اب رو بهم میزنه اما باز هم نشستن روی تجهیزات کاملا مشهوده
    یه بحث دیگه هم راجبه سبفون من عذر خواهی میکنم تو بحثتون با اقای شفیع پور شرکت میکنم و نظر میدم
    به نظر من سیفون عضو جدا نشدنی اب شور هست تا جایی که پیشنهاد دادن وقتی به مشکلی میخورید و دیگه نمیدونید چه کنید 95 % اب رو سیفون کنید
    من تانک تا1500 گالونی(تقریبا 6000 لیتر) هم دیدم که سیفون 20 25% منظم داشته
    اما اینکه شما اکواریومهای بزرگ مثال زدین حتما همینطوره سیفون کاری سخت و هزینه بره براشون پس در نتیجه به اجبار از فیلتراسیون استفاده میکنند اما همونطور که خودتون اشاره کردین اونایی که نزدیک دریان با اب دریا سیفون میکنن قطعا اگه فیلتراسیون بهتر بود اونا هم اب دریا رو برا سیفون زدن بیخیال میشدن و فیلتراسیون انجام میدادن
    سیفون مقرون به صرفه ترین روش برای کنترل پارامترهاست چون یه سری عناصر داخل نمک هست که شما دستی نمیتونی به اب وارد کنی
    نگهداری از sps ها بدون سیفون غیر ممکنه این خودش دلیلی بر اثبات این موضوعه
    ممنون،موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    با اجازتون من هم یه چند تا نکته به صحبت های کاملا صحیح فربد عزیز اضافه کنم.

اینکه میفرمایید تعویض اب روشی مبتدیانه و با ریسک بالا برای استفاده در تانک ریف هستش خب دقیقا غلط و برعکس هستش یعنی تعویض اب بهترین روش برای اضافه کردن بسیاری از عناصر به اب به صورت دایمی و بدون ریسک ترین روش جدا کردن مواد مضر از اب در طولانی مدت هستش.
    در هیچ کجای دنیا هم این روش جایگزین نشده بلکه روز به روز بیشتر به فایده های این کار پی برده میشه و بیشتر توصیه میشه. جدا از تجربیات شخصی حتی در سطح تانک های خودمون در انجمن ها هم این مساله قابل مشاهدست که تانکهایی که سیفون مرتب و هفتگی دارن سطح کیفی مرجاناشون بالاتر هستش.

در مقیاس بزرگتر اگر بخواین آخرین متد های سیفون صحیح و مقدار مناسب رو درک کنید میشه به مجتمع های بزرگ پرورش مرجان در دنیا مثل SPS و Buy Fish Online: Buy Tropical Fish, WYSIWYG corals, clams and inverts online at the Diver's Den® , و بسیاری از مراکز دیگه اشاره کرد که فقط خود یونیک کورالز اگر اشتباه نکنم حداقل 50000 لیتر اب در مجموعش داره اما این مراکز به 2 بار سیفون 5 درصدی در هفته رسیدن تازه اگر بیشتر نباشه کمتر نیست.!

جدا از تانکای حرفه ای در دنیا که حد اقل سیفون 10 درصدی در هفته در دستور کارشونه میبنید که بزرگترین و حرفه ای ترین مراکز دنیا سیفون مرتب در دستور کارشون هستش.

در رابطه با فیلتراسیون به این سبک و استفاده از مدیا و بقیه ی این روش های منسوخ شده هم دیگه اینجا جای بحثش نیست فقط دوستان بدونن امروز تنها جایی که در دنیا تانک های بسیار حرفه ای نگهداری میشه و در اونها تعویض اب صورت نمیگیره مجتمع ترایتون در المان هستش که اخرین متد نگهداری مرجانها یعنی متد ترایتون رو معرفی کردن که در این متد تعداد زیادی از عناصر موجود در اب دریا ( اکثر عناصر موجود در جدول تناوبی!) به صورت ریز به ریز و جز به جز بررسی میشه و این عناصر دونه دونه به تانک اضافه میشن که بسیار متد پیچیده و پیشرفته ای هستش بسیار بعیده به این زودیها همگانی بشه اما هدفش سیفون نکردن اب تانک برای مدت زمان طولانی هستش که بازهم در این متد افرادی که اون رو اجرا میکنن در حذف مواد مضر اب به مشکل خوردن و خب داره روش کار میشه.

در مورد نمک هم مشکل بسیار سادست وقتی نمک درجه 1 تهیه میشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و ساخت نمک فرمول عجیب و غریبی نیست که شرکت ها زمین تا آسمون کیفیتشون با هم فرق کنه و یک نمک به مرجانها اسیب بزنه و دیگری معجزه کنه و فرق اصلی مرجانها و چیزی که اونها رو از هم جدا میکنه و یک برند رو درجه یک میکنه بحث عناصر کمیاب اون نمک و کیفیت ساختش هستش.

افرادی که فکر میکنن سیفون مقرون به صرفه ترین روش برای اضافه کردن خب باید بگم که دقیقا درست فکر میکنن و این برمیگرده به این که تانکی که نگهداری میکنید در چه سطحی باشه. اکثر مرجانهای یک تانک ریف حرفه ای رو مرجانهای سخت و در واقع sps ها تشکیل میدن که در برخی از این تانکها حتی با وجود استفاده از 11 کانال دوزینگ پمپ و یا 9 کانال دوزینگ پمپ بازهم سیفون هفتگی عضو جدانشدنی این تانکها هستش و در واقع مقرون به صرفه ترین راه برای اضافه کردن برخی عناصر کمیاب و خارج کردن فسفات و نیترات البته شاید ما در ایران به متدهایی رسیدیم که از اونا جلوتره!!

در رابطه با استفاده از اب دریا در تانک ( البته اگر منظورتون از روش سیرکوله تعویض اب با استفاده از اب دریا هستش) به جای استفاده از اب و نمک صنعتی تقریبا غلط ترین کار در تانک هستش و هر لحظه ممکنه باعث فاجعه از بین رفتن کل موجودات زنده ی تانک بشه. تنها مکانهایی که اب دریا با لوله های عظیم به تانک اصلی انتقال پیدا میکنن اکواریوم های پابلیک و اکواریوم هایی هست که نهنگ داخلش نگهداری میشه نه مرجان!
    که در این مکانها مثل اکواریوم جورجیا یک تیم متخصص فقط اب ورودی به سیستم رو بررسی میکنن البته اگر اشتباه نکنم با اب دریا فقط شو تانک اصلی که نهنگ داخلش نگهداری میشه و تانکای مرتبط با اون سیفون میشن و بقیه ی تانکای ریف و.... با نمک هایی مثی تراپیک مارین ابشون تعویض میشه.......
    (انتقال بحث به تاپیک)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    (((((ببخشید من اون بحث رو هم انتقال میدم اینجا)))

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    راستش دوستان خیلی از من میپرسن چی استفاده میکنم
    من از ریف اکتیو ، المنتال،ید ،منیزیم و ریپلمنتیش البته همینجوری نه رو یک برنامه خاص استفاده میکنم
    مدیا حذف نیترات هم بایو نیتراتکس و الگون الانم حدود 6 ماه هست مدیای حذف فسفات نمیزارم فقط هر از چند گاهی مقداری کالک میزنم تو اکواریوم که هم تامین کلسیم رو میکنه و هم فسفات رو رسوب میده(البته توش یکمقدار سرکه سفید هم میزنم)
    در خصوص سیفون که حسین جان گفتن یک مثال عملی بزنم(فارغ از زحمت داشتن سیفون که من به شخصه باهاش مشکل دارم
    1- در یک ماه برای تانک من اگه سیفون اصولی بخواهیم انجام بدیم میشه 130 لیتر سیفون یعنی در حدود 5 کیلو نمک یعنی ماهانه 60000 تومن فقط پول نمک(صرفه نظر از آب ROو وقت و خود آب)
    2- در یک ماه شما نیاز به موارد ذیل دارید(تازه اگه خیلی مقرراتی باشید نه مثل من)
    - 10 گرم منیزیم (مارک برایت ول 1000 تومان)
    - 10 گرم المنتال (مارک برایت ول 2000 تومان)
    - 2 سی سی ید قطره ای(مارک برایت ول 3000 تومان)
    - 20 سی سی ریپلمنتیش(مارک برایت ول 2500 تومان)
    - سرشکن فسفات ریموور (در صورت نیاز) مارک برایت ول (فرض هر 6 ماه مصرف شود) 12000 تومان
    -سرشکن بایو نیتراتکس و یا اکسپورت no3 هر 6 ماه که میشود از قرار هر ماه 25000 تومان
    کلا شد 45500 تومان (تازه من همه چیز رو دسته بالا در نظر و از بهترین برند گرفتم)
    موفق باشید
    اینم دو عضو جدید مرجان الگانس و موریش

من عذر خواهی میکنم یه وقت جسارت نباشه چون مبحث نگهداری تانک ریف سلیقه ای هستش ولی:
    مکمل های زیر انگار از قلم افتادن:
    کلسیم؟
    کا اچ بافر؟ (اگر این 2 محصول استفاده نشن استفاده از منیزیم به تنهایی ...؟!)
    خود کالک واسر؟
    استرانسیوم؟
    پتاسیوم؟
    محلول آهن؟
    قسمت دوم عناصر کمیاب یعنی کورال کالر؟
    pH+ ؟ (در صورت لزوم)
    امینو اسید؟
    محلول های تقویت بافت های مرجان ها مثل رستور ؟

البته اینا بخشی از موادی هستن که با کمک نمک به اب اضافه میشن و در واقع اگر تمامی این محصولات رو هم به طور مداوم به اب اضافه کنید و هیچ نیترات فسفات و.... ای هم تو اب نداشته باشید باز هم هیچ کدوم نمیتونن مهمترین اصل در تانک ریف یعنی " ثبات " رو به تنهایی اجرا کنن و تعویض هفتگی اب هستش که میتونه این عمل رو انجام بده.

(البته این بحث ها که میکنیم فقط دلیلش یک چیزه و اونم نداشتن sps یا مرجانهای سخت پلیپ کوتاه ( البته منظورم یکی 2 تا مونتی پورا در تانک نیست) در تانکهامونه اگر در تانک sps در حجم زیاد نگهداری بشه حق چنین اشتباهاتی وجود نداره و سر یک ماه مرجان از بین میره برای همینه که مباحثی مثل سیفون هفتگی" استفاده از اب RO با تی دی اس 0 "استفاده از اسکیمر قدرتمند و.... در تمام دنیا مثل جدول ضرب میمونه و پایه ی ساخت تانکهای ریف رو تشکیل میده)
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 3rd August 2014 در ساعت 08:42 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15798
    برای سیفون کرون که آبو از کف تانک میکشیم وقتی میخوایم آب جدید و وارد کنیم کجا باید بریزیم؟
    توی تانک اصلی یا توی سامپ توی کدوم خونه سامپ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan144 نمایش پست ها
    برای سیفون کرون که آبو از کف تانک میکشیم وقتی میخوایم آب جدید و وارد کنیم کجا باید بریزیم؟
    توی تانک اصلی یا توی سامپ توی کدوم خونه سامپ؟
    سلام دوست عزیز
    آب جایگزین باید از نظر دما ، پی اچ و شوری مشابه آب تانک اصلی باشه و هر کجا خواستی میتونید وارد کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام خدمت دوستان
    از فیلتر هایی که واسه یخجال ها استفاده میشه رو میتونیم واسه تصفیه آب سیفون و تبخیر شده آکواریومون ، استفاده کنیم من مشکل جا واسه گرفتن دستگاه تصفیه دارم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    از فیلتر هایی که واسه یخجال ها استفاده میشه رو میتونیم واسه تصفیه آب سیفون و تبخیر شده آکواریومون ، استفاده کنیم من مشکل جا واسه گرفتن دستگاه تصفیه دارم
    جناب خطیبی اینا تاثیر زیادی ندارن. ولی اگر قرار باشه از آب شیر استفاده کنید بودنش بهتر از نبودنشه. اینا خیلی که همت کنن ۱۰٪ املاح آب رو میگیرن. موفق باشید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)