صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 37
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    نقل قول نوشته اصلی توسط zik1383 نمایش پست ها
    سلام
    بالاخره متوجه شدم این موجوات هم پاد هستند هم امفی پاد
    ولی مشکل اینجاس که گیاهان رو می خورند از یک طرف هم اگه ماهی بندازم اونا رو می خوره
    حالا گیاه مهم تر هست برای اک یا این موجودات؟؟
    دوست عزیز به نظر بنده گیاهها را نمی خورن چون غذاشون فیتو و زئو پلانکتون هست و قانونا نباید با ماکرو آلگا کاری داشته باشن ولی شاید میکرو آلگاها را بخورن که اون خودش یک مزیت به حساب میاد و در مورد اینکه ماهیها اونها را بخورن همونطوری که آقای بهمنش فرمودن اگر به عنوان غذای زنده واسه ماهیها مصرف نشن که دیگه اصلا وجودشون فایده ای نداره اما نکته اصلی این هست که به چشم آفت و یا یک موجود مضر بهشون نگاه نکنین فلسفه وجودی این موجودات اینه که به عنوان یک غذای مکمل واسه ماهیها و یا غذای اصلی واسه بعضی ماهیها که فقط غذای زنده میخورن مثل انواع دراگونت ها توی تانک موجود باشن و در کل اگر ماهیی ندارین که بخوردشون و یا قصد خرید ماهیی هم که به عنوان غذا ازشون استفاده کنه را ندارین کاری به کارشون نداشته باشین چون اگر سودی نداشته باشن ضرری هم نخواهند داشت ولی به نظر من اگر فایده ی محسوسی هم نداشته باشن چون به هر حال باعث تکمیلتر شدن اکوسیستم میشن، همین امر خودش یک سود به حساب میاد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    این موجود که همه ازش به نام پاد یاد میکنن موجودی هستش که فارسی اون در خانواده جورپایان قرار داره و نام لاتین اون Isopoda هستش . این نوع که ما مد نظرمون هستش در محیط دریایی قرار داره و جز موجودات کف زی رده بنده میشه .
    بدن این موجود از سطح پشتی شکمی فشرده شده و فاقد کاراپاس هستش .
    یک جفت شاخک بلند داره در قسمت جلوی سرش و معمولاً در جاهیی با شدت آب کم و کند زندگی میکنن . این موجود در بستر میخزه و از شاخ و برگ گیاهان بالا میره .
    دارای 7 جفت پای حرکتی و یک جفت پای شنا در انتهای بدن داره و در صورت قعط شدن هر کدوم خیلی زود ترمیم و جایگزین میشه .
    موقع جفت گیری جنس نر به مدت 8 روز روی جنس ماده قرار میگیره و روز 8 به بعد در وضعیت شکم به شکم قرار گرفته و جفت گیری میکنن . در این خانواده از جورپایان ماده 3 تا 6 هفته نوزادان رو با خودش حمل میکنه .

(( مطالب فوق برگرفته از کتاب جانواران آبزی نوشته خانم نسرین چوبکار بود))

من بعد از خودن این مطلاب به سرم زد یه کم بیشتر در موردشون تحقیق کنم واسه همین خاطر منم شروع به تحقیق کردم طی چند هفته و مدت زمانها مختلف از رفیوجیومم نمونه برداری کردم .
    خیلی جالب بود این موجود اصلا با گیاه کاری نداره و نمیتونه به صورت مستقیم از خود گیاه تغذیه کنه بلکه فقط تو محیط رف زندگی میکنه چون از پلانکتونهای اونجا تغذیه میکنه .
    یه نکته جلب اینکه بعد از گذشت هفتمن هفته ماده این موجود تحمهاشو لا به لای گیاهان میزاره .
    در صورتی که یه اینرتنت درست و حسابی دسترسی پیدا کنم فیلمشو واستون میزارم .
    توی هیچ منبعی من ندیدم که این موجود خاصیت انگلی داشته باشه و بتونه به ماهیا آسیب برسونه . چون پلانکتون خوار هستن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10878
    سلام
    ممنون از راهنماییتون ولی این موجوداتی رو که شما می فرمایید در نت به عنوان امفی پاد دیدم البته اینا هم در ریفیجویمم هست

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    این موجود که همه ازش به نام پاد یاد میکنن موجودی هستش که فارسی اون در خانواده جورپایان قرار داره و نام لاتین اون Isopoda هستش . این نوع که ما مد نظرمون هستش در محیط دریایی قرار داره و جز موجودات کف زی رده بنده میشه .
    بدن این موجود از سطح پشتی شکمی فشرده شده و فاقد کاراپاس هستش .
    یک جفت شاخک بلند داره در قسمت جلوی سرش و معمولاً در جاهیی با شدت آب کم و کند زندگی میکنن . این موجود در بستر میخزه و از شاخ و برگ گیاهان بالا میره .
    دارای 7 جفت پای حرکتی و یک جفت پای شنا در انتهای بدن داره و در صورت قعط شدن هر کدوم خیلی زود ترمیم و جایگزین میشه .
    موقع جفت گیری جنس نر به مدت 8 روز روی جنس ماده قرار میگیره و روز 8 به بعد در وضعیت شکم به شکم قرار گرفته و جفت گیری میکنن . در این خانواده از جورپایان ماده 3 تا 6 هفته نوزادان رو با خودش حمل میکنه .

(( مطالب فوق برگرفته از کتاب جانواران آبزی نوشته خانم نسرین چوبکار بود))

من بعد از خودن این مطلاب به سرم زد یه کم بیشتر در موردشون تحقیق کنم واسه همین خاطر منم شروع به تحقیق کردم طی چند هفته و مدت زمانها مختلف از رفیوجیومم نمونه برداری کردم .
    خیلی جالب بود این موجود اصلا با گیاه کاری نداره و نمیتونه به صورت مستقیم از خود گیاه تغذیه کنه بلکه فقط تو محیط رف زندگی میکنه چون از پلانکتونهای اونجا تغذیه میکنه .
    یه نکته جلب اینکه بعد از گذشت هفتمن هفته ماده این موجود تحمهاشو لا به لای گیاهان میزاره .
    در صورتی که یه اینرتنت درست و حسابی دسترسی پیدا کنم فیلمشو واستون میزارم .
    توی هیچ منبعی من ندیدم که این موجود خاصیت انگلی داشته باشه و بتونه به ماهیا آسیب برسونه . چون پلانکتون خوار هستن .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    باسلام:
    دوستان چند وقتی هست تعداد زیادی بچه های حلزون داخل تانک و روی سنگها دیده میشن .قبلا دیده بودم حلزونها تخم گذاری کرده بودن .
    میخواستم بدونم تجربه ی مشابهی داشته اید؟ ضرری برای تانک ندارن؟به نظرم مصرف کلسیمشون هم بالا باشه برای ساختن لاک!
    حلزونهای بزرگتر دیگه نیستن و الان فقط همین بچه هاشون همه جا پخش شدن

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    مشکل که نه نیست چون خود من همین
    حالت برای تانک پیش امده مشکلی ندارم
    کلسیم و ید خیلی میتونه کمک کنه به رشد شون
    میتونی با اضافه کردن کلسیم از افت کلسیم جلو گیری کنی
    (البته اگه ریف نداری زیاد افت چشم گیر نیست ولی تو دراز مدت نیاز داری که اضافه کنی)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    18176
    سلام.دوستان من میگو پیستول دارم تو تانک.تله با بطری نوشابه خ درست کردم توش میگو ریختم نمیره تو تله.چجوری بگیرم اینو.میگو کلینرمو خورده....راس هم یه ارایشگر یه پشت نارنجی و یه راس دلقک دارم...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26583
    سلام دوستان.بابا این کرماسفید و شبیه میگو زیاد شدن و بزرگ بعدش یه چیزام شبیه هزارپا زیاد شدن.مضر نیستن ولی اینا سمت شقایقام میرن شقایقا خودشونو میبندن جمعمیشن چیکار کنم لطفا

مدیر انجمن آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    8685
    سلام
    همون تله بهترین راهه اگر میدونید توی کدوم لایوراک هست همون قطقه رو داخل اب شیرین بزارید
    به احتمال زیاد خارج میشه

مدیر انجمن آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    8685
    نقل قول نوشته اصلی توسط Meysam1368 نمایش پست ها
    سلام دوستان.بابا این کرماسفید و شبیه میگو زیاد شدن و بزرگ بعدش یه چیزام شبیه هزارپا زیاد شدن.مضر نیستن ولی اینا سمت شقایقام میرن شقایقا خودشونو میبندن جمعمیشن چیکار کنم لطفا
    سلام از اون هزار پاها من داشتم توی تانک مزاحمتی نداشتن ولی کرم سفید ندیدم در صورت امکان عکسش رو بزارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    سلام
    کسی این موجود را می شناسد
    به نظر من سخت پوست است

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)