صفحه 11 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 126
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    بایولود چیه و به چه درد میخوره و چی مصرف میکنه؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    بایولود چیه و به چه درد میخوره و چی مصرف میکنه؟
    بایولود اصطلاحا به میزان تولید مواد مضر توسط موجودات داخل اکواریوم گفته میشه که به تعداد اونها وابسته است.
    مثلا داخل اکواریوم 500 لیتری شما میتونی 10 تا ماهی سایز متوسط نگهداری یا 20 تا . مسلما با نگهداری 20 ماهی بایولود اکواریوم شما بیشتر شده و لذا میزان تولید نیترات و فسفات به علت مصرف بیشتر غذا توسط این ماهی ها بالا میره و یا سطح اکسیژن کمتر میشه . باربیولوژیکی تانک رو میشه با همون تعداد ابزیان اکواریوم یکسان فرض کرد . از نشانه های بایولود میشه به رشد جلبک های قهوه ای و کاهش سطح اکسیژن آب اشاره کرد .دقیقترین راه تشخیصش هم انجام تست دوره ای هست . ورود ماهی و ابزی متناسب با حجم تانک اصل مهمی برای هر اکواریومی به حساب میاد . یک مطلب مهم دیگه هم نوع ماهی ها و موجودات هست که باربیولوژیکی مختلفی بر اکواریوم تحمیل میکنند . مثلا در مقایسه یک جراح با مصرف گیاه با یک خروس هم اندازه که گوشت خوار هست بسیار کمتر بایولود بر اکواریوم وارد میکنه .به همین خاطر خرید برخی ماهی ها به خصوص گوشتخوار باید با احتیاط انجام بشه
    از طرف دیگه برای اکواریوم ریف هرچه تعداد ریفهای شما بیشتر باشه میزان مصرف عناصر آب هم متناسب با همون بیشتر میشه و اگر این مصرف کنندگان خیلی زیاد باشند دیگه با سیفون ساده نمیتونید اونها رو در آب جایگزین کنید و نیاز به راه های دیگه ای مثل استفاده از محلول ها یا راکتور ها خواهید داشت.
    البته تاثیر سیفون در نتظیم عناصر و کاهش ترکیبات مضر بسته به تعداد دفعات و حجم سیفون شما داره (حتی به کیفیت نمک مورد استفاده) ولی برای داشتن شرایط پایدارتر بهتره با انجام تست پارامترهایی رو که با سیفون تنظیم نشدن پیدا کنید وجداگانه برطرفش کنید. سیفون منظم و هفتگی به صورت 10 درصدی میتونه به تنظیم بسیاری پارامترها کمک کنه
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 6th September 2015 در ساعت 06:27 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    از چه راکتور میتونم استفاده کنم ، از چه محلولی میتونم استفاده کنم ،کدوم بهتره محلول یا راکتور ؟ الان من مارک نمکی که استفاده شده رو نمیدونم اگر از نمک دیگه ای استفاده کنم مشکل داره؟ از چه نمکی استفاده کنم بهتره؟
    ویرایش توسط n e m o : 6th September 2015 در ساعت 06:51 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    از چه راکتور میتونم استفاده کنم ، از چه محلولی میتونم استفاده کنم ،کدوم بهتره محلول یا راکتور ؟ الان من مارک نمکی که استفاده شده رو نمیدونم اگر از نمک دیگه ای استفاده کنم مشکل داره؟ از چه نمکی استفاده کنم بهتره؟
    سوالهاتون کاملا بسته به شرایط اکواریوم خودتون داره و نمیشه نظر قطعی داد به خصوص اینکه شرایط تانکتون رو هم نمیدونم.
    راکتور های مختلفی وجود داره . اگه میزان مصرف کلسیم و KH خیلی بالاست(به خصوص اگر ریف SPS نگهداری میکنید) کلسیم راکتور مناسبه. اگر مصرف بالا نباشه با سیفون و محلول کلسیم و KH میشه با هزینه کمتر به نتیجه رسید .
    اگر میزان بایولود بالاست راکتورهای فسفات یا بیوپلیت میتونید در کنار سیفون و رفیجیوم استفاده کنید.
    و سایر راکتور ها برحسب نیاز .
    هیچ ایرادی در تغییر نوع نمک مصرفی نیست . به نظرم نمک ردسی کیفیت خوبی داره . نمک برایتول و کنت هم مرغوب هستند .
    لطف کنید سوالهاتون رو در بخش مربوط به همون بحث مطرح کنید . اینجا تاپیک مربوط به KH , PH هست و این نوع سوالهات بی ارتباط به موضوع نظم کل مطالب رو بهم میزنه .
    ممنون
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 6th September 2015 در ساعت 07:59 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    سلام
    دو تا سوال
    1-کاهش یا افزایش kh چه مضراتی میتونی واسه تانک وارد کنه؟
    2-کاهش یا افزایش ph چه مضراتی میتونی واسه تانک وارد کنه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام
    امروز دادم واسم تست kh زدن شده 6 دوستان راهنماییم کنند چه جوری این مشکل رو حل کنم؟
    با تشکر از یکا یک دوستان عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام
    امروز دادم واسم تست kh زدن شده 6 دوستان راهنماییم کنند چه جوری این مشکل رو حل کنم؟
    با تشکر از یکا یک دوستان عزیز
    سلام
    احتمالا در سطح PH هم مشکل دارین!
    بهترین کاری که میشه کرد از محلول آلکالاین 8.3 (ترجیحا برایت ول) استفاده کنید و به سطح KH متعادل برگردین
    یه تستر KH هم تهیه کنید ( JBL یا Seachem یا API ) و با کنترل دقیق سختی کربنات را یه سطح 12 - 7 برسانید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آبزیان آب شور
    شماره عضویت
    18354
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام
    دو تا سوال
    1-کاهش یا افزایش kh چه مضراتی میتونی واسه تانک وارد کنه؟
    2-کاهش یا افزایش ph چه مضراتی میتونی واسه تانک وارد کنه؟
    بین این دو پارامتر ارتباط خاصی وجود دارد اما در بسیاری مواقع عکس هم عمل میکنن
    کاهش عناصر کمینه موجود در آب باعث پایین آمدن سطح KH و در نتیجه بی تعادلی در سطح PH میگردد.
    با افت سختی کربنات از مقدار تعریف شده (به هر دلیلی) باعث وارد شدن آسیب های جدی به تانک های ریف شده و مقادیر بسیار پایین آن (زیر 4 درجه) موجب مرگ ماهیان میشود
    با روند کاهش سختی کربنات معمولا سطح پتانسیم هیدروژن از حد معمول افت کرده و باعث اسیدی شدن تانک میگردد و در نتیجه زندگی آبزیان را به خطر می اندازد
    افزایش این دو مقدار نیز مشکلات خود رو به دنبال داره که یکی از آنها در تانک هایی با سختی کربنات بالا باعث اشباع شدن کلسیم و منیزیوم (که در اصل افزایش این مقادیر باعث بالا رفتن KH میشه) و در آب به صورت رسوب ته نشین خواهد شد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    سلام
    من فکر میکنم در هر هفته نیاز به 30 میلی لیتر محلولی رو که با جوش شیرین درست کردم نیاز دارم بریزم توی تانک تانکم 160 لیتر آب میگیره و تسترم هم ای پی آی هست مشکل زیاد داشتم به خاط پایین بودن کا اچ ولی با جوش شیرین رسوندمش به 10 ولی توی دو هفته اخیر متوجه شدم که باید هر
    یک روز درمیون پنج میل بریزم توی تانک .
    کسی نظری نداره؟
    و یکی از دوستان میگفت از جوش شیرین خوراکی نباید استفاده کرد باید از داروخانه تهیه بشه من از سوپری نزدیک خونه گرفتم و مطمئنم که خوراکی هست .
    اونهایی که داروخانه میده چجوری هست و من از کجا باید بفهمم که خوراکی نیست ؟ اصلآ چه فرقی باهم دارن ؟

ا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام
    من فکر میکنم در هر هفته نیاز به 30 میلی لیتر محلولی رو که با جوش شیرین درست کردم نیاز دارم بریزم توی تانک تانکم 160 لیتر آب میگیره و تسترم هم ای پی آی هست مشکل زیاد داشتم به خاط پایین بودن کا اچ ولی با جوش شیرین رسوندمش به 10 ولی توی دو هفته اخیر متوجه شدم که باید هر
    یک روز درمیون پنج میل بریزم توی تانک .
    کسی نظری نداره؟
    و یکی از دوستان میگفت از جوش شیرین خوراکی نباید استفاده کرد باید از داروخانه تهیه بشه من از سوپری نزدیک خونه گرفتم و مطمئنم که خوراکی هست .
    اونهایی که داروخانه میده چجوری هست و من از کجا باید بفهمم که خوراکی نیست ؟ اصلآ چه فرقی باهم دارن ؟

ا
    baking soda
    لازم دارید باید هم به اصطلاح بپزیدش

صفحه 11 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)