صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 75
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

امونیاک(nh4/nh3) -نیتریت(no2) - نیترات(no3)

سه ترکیب مضر ومشکل اول بسیاری است. چگونگی کنترل و کاهش انها و مقادیر استاندارد و مضرات و ... را در این بخش بحث خواهیم کرد.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    در اکواریوم با فضولات ابزیان امونیاک و نیتریت در اب ازاد میشود این دو ترکیب توسط باکتریهای فعال در سنگ زنده و تجهزات سامپ (نخودی . بیوبال .میکرومک .ساب استارتر. پد و...) که میتواند جایگاه انها باشد تجزیه و به نیترات تبدیل میگردد.میزان امونیاک باید در تانک صفر و نیتریت هم نزدیک صفر بوده که در طی سیکل امکان پذیر میشود.حال نیترات که سمیت کمتری دارد باید از اب خارج شود این ترکیب توسط گیاهان و جلبکها در سنگ زنده و یا رفیجیوم و ats و ... مصرف و تبدیل به گاز نیتروژن از چرخه خارج میگردد . میزان ان برای اکثر ماهیان تا زیر 50 قابل تحمل و برای ریف زیر 20 میباید باشد. توجه کنید تعویض اب هم در کاهش نیترات موثر است.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    آمونیاک
    مهمترین ترکیب هیدروژنهٔ ازت است و در طبیعت از تجزیهٔ مواد آلی ازت دار بدست میآید.
    آمونیاک گازی است بی رنگ، با مزهٔ فوق العاده تند و زننده که اشکآور و خفه کننده است. گاز آمونیاک از هوا سبک تر بوده و به سهولت به مایع تبدیل میشود. آمونیاک درآب بسیار محلول بوده
    آمونیاک سبب تحریکات دستگاه تنفسی، پوست و چشم شده و با آسیب رساندن به ششها در اثر مواجهه با حجم زیاد این گاز میتواند سبب مرگ شود.امونياك با فرمولnh4/nh3شناخته ميشود

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    آمونیاک
    مهمترین ترکیب هیدروژنهٔ ازت است و در طبیعت از تجزیهٔ مواد آلی ازت دار بدست میآید.
    آمونیاک گازی است بی رنگ، با مزهٔ فوق العاده تند و زننده که اشکآور و خفه کننده است. گاز آمونیاک از هوا سبک تر بوده و به سهولت به مایع تبدیل میشود. آمونیاک درآب بسیار محلول بوده
    آمونیاک سبب تحریکات دستگاه تنفسی، پوست و چشم شده و با آسیب رساندن به ششها در اثر مواجهه با حجم زیاد این گاز میتواند سبب مرگ شود.امونياك با فرمولnh4/nh3شناخته ميشود

فقط من یک جسارت بکنم اونم اینه که ' گروهNh4 آمونیوم هستش که خاصیت اسیدی داره و NH3 آمونیاک هستش که خاصیت بازی داره

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوست عزیز با انحلال امونیاک در اب محلولش رو بهش میگن امونیوم .در حقیقت امونیاک گاز و امونیوم با گرفتن پیوند هیدروژن تبدیل میشه به محلول .مثل اسید hcl (اسید کلریک)و hcl که هیدروژن کلرید به عنوان گاز هست.در مورد خاصیت اسیدی هم باید بگم امونیوم چون از امونیاک با گرفتن یک هیدروژن ایجاد میشه پس وجودش نشانه محیط بازی است .اما اگر خودش بخواد ترکیب یا به نحوی خارج بشه از محلول باعث اسیدی شدن خیلی کمی در محلول میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    دوستان خسته نباشین من امروز تست زدم نیتریت(no2) ابم یه کمی رفته بود نسبت به بار قبل که تست زده بودم. در ضمن اضافه کنم که الان فقط تو تانکه من لایوراک هست و حدود 7 ماهی از راه اندازی میگذره.به نظره شما مشکل از کجاس؟
    ممنون میشم از راهنماییتون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamee نمایش پست ها
    دوستان خسته نباشین من امروز تست زدم نیتریت(no2) ابم یه کمی رفته بود نسبت به بار قبل که تست زده بودم. در ضمن اضافه کنم که الان فقط تو تانکه من لایوراک هست و حدود 7 ماهی از راه اندازی میگذره.به نظره شما مشکل از کجاس؟
    ممنون میشم از راهنماییتون
    سیکل که تموم میشه دیگه نیتریت بالا نمیره و باکتری ها هم نسبت به تولید امونیاک تانکتون رشد میکنن تو این شرایط اگر تولید امونیاک تو اکواریوم بیش از مصرف باکتری ها باشه امکان بالا رفتن نیتریت هست
    که با توجه به نبودن هیچ موجودی امکانش کمه که بنظر من تستتون مشکل داره یا اشتباهی تو تست کردن داشتید چون بعد اتمام سیکل دیگه نیتریت بالا نمیره و اکثرن دیگه این تستو کنار میزارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سیکل که تموم میشه دیگه نیتریت بالا نمیره و باکتری ها هم نسبت به تولید امونیاک تانکتون رشد میکنن تو این شرایط اگر تولید امونیاک تو اکواریوم بیش از مصرف باکتری ها باشه امکان بالا رفتن نیتریت هست
    که با توجه به نبودن هیچ موجودی امکانش کمه که بنظر من تستتون مشکل داره یا اشتباهی تو تست کردن داشتید چون بعد اتمام سیکل دیگه نیتریت بالا نمیره و اکثرن دیگه این تستو کنار میزارن
    تشکر میکنم از راهنماییتون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهي
    شماره عضویت
    10338
    من شش ماه از راه اندازي تانكم ميكذره.ديروز يكي از ريفهام مرد.تست زدم نيتريت 5 و نيترات 50 هست.ماهي مرده هم تو تانك نذاشتم بمونه.حالا جرا نيتريت تا اين حد بالا رفته?اصولا كه بايد نيتريت نزديك صفر باشه!

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Volkan نمایش پست ها
    من شش ماه از راه اندازي تانكم ميكذره.ديروز يكي از ريفهام مرد.تست زدم نيتريت 5 و نيترات 50 هست.ماهي مرده هم تو تانك نذاشتم بمونه.حالا جرا نيتريت تا اين حد بالا رفته?اصولا كه بايد نيتريت نزديك صفر باشه!
    خوب حتما از ابتدا سیکل کامل طی نشده بوده یا تغییری اتفاق افتاده که سیکل بهم خورده.
    اول از همه باید میزان مدیاهایی که جهت کاهش نیتریت و امونیاک استفاده کردید متناسب با حجم اکواریوم و تعداد ماهی هاتون باشه .میشه بگید از چه مدیاهایی استفاده کردید؟مثلا سرامیک و بیوبال و نخودی و میکرومک و ..
    وارد کردن بیش از اندازه ی ماهی و یا همزمان وارد کردن تعداد زیاد ماهی ها , نبود گردش مناسب اب بین سامپ و اکواریوم , بیش از اندازه غذا دادن به ماهی ها, شستن ویا تعویض غیر اصولی مدیاها , استفاده از سنگ زنده ی نامرغوب و تصفیه نشده و همینطور کمبود مدیاها همه میتونن تاثیر داشته باشن.
    در ضمن کیفیت تستری هم که باهاش تست کردید مهم هست اینکه دقت لازم داشته باشه تاریخ مصرفش نگذشته باشه و درست تست گرفته شده باشه.
    نیترات 50 هم اگر از روشهای کاهش نیترات از جمله رفیجیوم و ats استفاده نکنید طبیعی هست بالا میره .در کنار اینها مدیاهایی برای کاهش نیترات هم میتونه کمک کنه.
    شما یه اطلاعات بده از تانک و سامپت تا بشه علتش رو تشخیص داد .
    شاد باشید

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)