صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596

کلسیم(ca) و منیزیم(mg)

در این بخش بر اهمیت این دو فاکتور در سلامت ابزیان و تاثیر انها بر سایر پارامترها و نحوه ی تامین و تثبیت ان در اکواریوم بحث خواهد شد .میزان مناسب این دو نیز درحالات متفاوت جای گفتگو دارد.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    كلسيم از جمله مواد معدني مهم و اساسي موجود در اب دريا محسوب مي شود كه به صورت تركيبات مختلف ظاهر شده و به حفظ تعادل شيميايي
    اب و همچنين خاصيت بافري ان كمك مي نمايد.بي مهرگان نيز جهت حفظ و رشد اسكلت و لاك و صدف خود كلسيم نياز دارند.ميزان كلسيم موجود در اب
    دريا به طور متوسط در حدود380ال420ميلي گرم در ليتر مي باشد اما توصيه مي شود در اكواريوم كلسيم را بين400الي440ميلي گرم در ليتر حفظ نماييد
    در صورتي كه تمايل به نگهداري سخت پوستان و مرجانها رو داريدحنمن دقت كنيد تا غلظت كلسيم از400ميلي گرم در ليتر كمتر نشود.همانطور كه اشاره
    شد كلسيم توسط بي مهرگان مصرف ميشود بنا براين مي بايست در طول زمان كلسيم مصرف شده جايگزين شود.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    کلسیم و منیزیوم جز عناصر ماژور (بزرگ) آب دریا محسوب میشن و در تعیین سختی و ph آب تاثیر زیادی دارن .
    کلسیم منیزیوم سدیم پتاسیم این چهار عنصر عامل اصلی زنده ماندن حیات در آب های شور میباشند و بقیه عناصر جز عناصر کمیاب محسوب میشن چون مقدارشون زیر 1ppm هستند .
    اکثر عناصر کمیاب بیشتر نقش کاتالیزگر رو دارن و تو بهتر جدب شدن به هم کمک میکنن.
    یادمون باشه که هر کدوم از عناصر ماژور از آب دریا حذف بشه آب به شدت مهلک میشه .
    نسبت کلسیم به منیزیم تقریباً یک سوم هستش و رنج استاندارد واسه منیزیم هم 1250 تا 1350 هستش .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    دوستان من تانک رو با تست دلتا مارین تست منیزیوم زدم رو قطره 25 رنگش برگشت یعنی منیزیوم من 2000 واحده
    تست موردی داره یا اینکه منیزیوم تانکم اینقدر بالاست ؟
    مشکلی نداره ؟ لطفا راهنماییم کنید

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط abn2a نمایش پست ها
    دوستان من تانک رو با تست دلتا مارین تست منیزیوم زدم رو قطره 25 رنگش برگشت یعنی منیزیوم من 2000 واحده
    تست موردی داره یا اینکه منیزیوم تانکم اینقدر بالاست ؟
    مشکلی نداره ؟ لطفا راهنماییم کنید
    kh , ph رو هم تست بزنید من فکر میکنم اشتباه تست کردید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    سختی 12 تا 13 هستش په هاش هم 8.3

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abn2a نمایش پست ها
    سختی 12 تا 13 هستش په هاش هم 8.3
    kh برای اکواریوم کمی زیاده و بهتره حدود 9 تا 10 باشه ولی بین 8 تا 12 هم قابل قبوله.
    در مورد میزان منیزیومتون هم این اتفاق و اعداد شدنی هست حتی منیزیوم بالاتر از این هم میتونه بشه و به 2500 هم برسه . در اکواریوم شما یه دوره ی افزایش یون Mg(2)+ اتفاق افتاده .در حالت کلی کاری که میتونید بکنید صبر کردن هست تا تعادل یونی رو خود اکواریوم به تدریج ایجاد کنه و منیزیوم به سطح نرمال خودش برسه .میزان کلسیم هم خیلی مهمه و بهتره اون رو هم تست کنید .
    منیزیم بالا اگه به ph تاثیری نداشته به خودی خود اثر بدی نداره مگه اینکه ریفهای شما واکنش بدن .اگر علائم غیر طبیعی در ریف ها ایجاد شد بهترین راه سیفون کردن یه بخشی از اب هست. میتونید تا 50% اب رو در مدت دو یا سه بار تعویض کنید با یه نمک مناسب که ترجیحا میزیومش پایین باشه و مطمئن باشید که ابتون به تعادل میرسه.
    در مورد تست هم نظری ندارم ممکنه اشتباه نشون بده و توصیه میکنم حداقل با یه تست دیگه هم تکرار کنید.
    اگر محلول و مکمل خاصی به اکواریوم اضافه نکردید که منیزیوم رو بالا ببره و سیکل مناسب و نمک مرغوب به کار بردید احتمالا این نتایج تست غلط بوده.
    منیزیوم بالا رو برخی حتی برای درمان و کنترل جلبکهای مزاحم توصیه میکنن مثلا منیزیوم رو به عدد 1800 برسونید کمک به از بین رفتن جلبکها میکنه.البته تاثیر منیزیوم بالا بر ریفها و نرمتنان به صورت علمی و دقیق مشخص نیست و بهتره که در بازه ی نرمالش حفظ بشه و از بهم زدن تعادل یونی اب خودداری کنید هرچند در کوتاه مدت اثر منفی و قابل بیانی ثبت نشده ولی در دراز مدت اثرش نامشخصه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی شور وشیرین
    شماره عضویت
    10471
    ممنون از وقت و پاسخ دقیقتون والا من کلسیم هم بالاست بالای 500 شاید چون من فقط 4 ماهی 2 هرمیت یه لابستر و یه خورده هم انگوری بیشتر ندارم و تانک رو 3 ماهه راه انداختم واسه اونه استارتم با نمک برایت ول بود یه بارم 15 درصد ابو با برایت ول سیفون کردم یه 5 میل هم لیکویید ریف برایت ول رو ریختم تانکم حدود 180 لیتر نیتراتم ب50 است اما بغیر از یه کم دیاتوم جلبک زیادی ندارم

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abn2a نمایش پست ها
    ممنون از وقت و پاسخ دقیقتون والا من کلسیم هم بالاست بالای 500 شاید چون من فقط 4 ماهی 2 هرمیت یه لابستر و یه خورده هم انگوری بیشتر ندارم و تانک رو 3 ماهه راه انداختم واسه اونه استارتم با نمک برایت ول بود یه بارم 15 درصد ابو با برایت ول سیفون کردم یه 5 میل هم لیکویید ریف برایت ول رو ریختم تانکم حدود 180 لیتر نیتراتم ب50 است اما بغیر از یه کم دیاتوم جلبک زیادی ندارم
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    اگه کلسیم هم بالاست خوبه چون نشون میده نسبت کلسیم به منیزیوم بهم نخورده و هر دو بالا هستن(البته اگر درست تست کرده باشید و تستها هم سالم و مرغوب باشن!)
    من احتمال قوی میدم تستون اشتباه نشون میده چون نمک برایتول جز نمکهای مرغوب اب شور هست که مقدار کلسیم و منیزیومش هم استاندارده . کلسیم 413 و منیزیمش هم 1280 هست
    در مورد نیترات هرچند به این بحث ربطی نداره اما برای اکواریوم تازه راه اندازی شده جای نگرانی نیست با توجه به رفیجیومی که دارید به تدریج مقدارش کم میشه.
    باز هم به نظرم با یه تست دیگه نتایج رو مقایسه کنید .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    اگه کلسیم هم بالاست خوبه چون نشون میده نسبت کلسیم به منیزیوم بهم نخورده و هر دو بالا هستن(البته اگر درست تست کرده باشید و تستها هم سالم و مرغوب باشن!)
    من احتمال قوی میدم تستون اشتباه نشون میده چون نمک برایتول جز نمکهای مرغوب اب شور هست که مقدار کلسیم و منیزیومش هم استاندارده . کلسیم 413 و منیزیمش هم 1280 هست
    در مورد نیترات هرچند به این بحث ربطی نداره اما برای اکواریوم تازه راه اندازی شده جای نگرانی نیست با توجه به رفیجیومی که دارید به تدریج مقدارش کم میشه.
    باز هم به نظرم با یه تست دیگه نتایج رو مقایسه کنید .
    حسین جان ببخشید ولی من قبول ندارم تو سختی کربنات 13 و ph 8.3 میتونه منیزییم 2000 باشه حتما میبایست ph بالاتری رو بگیرند حداقل بالای 8.6 بنظر من تست منیزیم ایراد داره

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)