نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: سنجاب

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5368

سنجاب

سَنجاب یکی از انواع جوندگان است از خانواده سنجابان (Sciuridae) و جنس آن جنس سنجابها (Sciurus) نام دارد.
    نام دیگر سنجاب در فارسی وَروَره[۱] است که ریشه آن به ریشه هندواروپایی ‎*(o)wer-‏ برمیگردد.[۲]
    سنجاب زمینی

اگر یک سنجاب زمینی با یک مار زنگی که در کمین او نشستهاست مواجه شود، سنجاب سعی میکند که از خود دفاع کند و پاسخ دفاعی اش نیز بسیار خارق العاده و شگفت انگیز است. سنجاب زمینی معمولاً با مشاهده مار، آرام و بی سر و صدا سر جای خود ایستاده و در مقابل شروع به تکان دادن دم خود میکند، با پاهای خود شروع به پرتاب سنگ کرده و حتی ممکن است گاز نیز بگیرد. دم سنجاب زمینی به هنگام نبرد با مار زنگی بسیار گرم میشود و از خود امواج مادون قرمزی ساطع میکند که موجب به هم خوردن تعادل مار زنگی شده و باعث لغزیدن و لیز خوردن آن میشود.

سنجاب پرنده

این سنجابها برخلاف نامشان پرواز نمیکنند بلکه در واقع پرشگران بسیار ماهری هستند. آنها از شاخه درختی به شاخه دیگر پریده و در هوا شناور میشوند.

سنجاب ایرانی

سنجاب پرنده میتواند به اندازه طول یک زمین هاکی بپرد. این نوع سنجاب، روش پریدن خاص خودش را دارد که با فرم بدنش هماهنگ است. فاصله بین دستها و پاهای حیوان، با پوست نازک و انعطاف پذیری پوشیده شده که «پاتاجیوم» (patagium) نام دارد. سنجاب پرنده هنگام پریدن، دستها و پاهایش را از هم باز میکند و در اثر فشار باد بر پوست نازک بین دودست و پایش میتواند مثل یک کایت در هوا شناور شود. طراحان لباس چتر بازی از فرم بدن سنجابهای پرنده در طراحی لباسهای مدرن پرشگران سقوط آزاد، الهام گرفتهاند.
    سنجابهای پرنده در اکثر مناطق کانادا زندگی میکنند اما در طول روز به ندرت دیده میشوند چون در لابه لای شاخ و برگ درختان یا لانه خالی پرندگان میخوابند و شبها برای پیدا کردن غذا بیدار میشوند. غذای این نوع سنجاب، میوههای کوچک و انواع دانهها و حشرات است. چشمان تیزبین سنجاب پرنده به او کمک میکند که در شب بتواند اطراف خود را ببیند و از خطر دشمنان آگاه شود. همچنین پوشش خزمانند بدنش او را در برابر دشمنان استتار میکند. خز سفید روی شکمش هماهنگ با نور ماه است بنابراین آن دسته از دشمنانش که روی زمین زندگی میکنند- مثل روباه ها- متوجه شناور بودن او در پس زمینه آسمان مهتابی نمیشوند و برعکس، خزسیاهی که پشتش را پوشانده تشخیص او را از بالا برای جغدها مشکل میسازد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام
    دوستان قصد خرید یک بچه سنجاب چند روزه رو دارم اندازش 2بند انگشت هستش می خواستم بدونم چی باید بهش بدم که بخوره؟؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان قصد خرید یک بچه سنجاب چند روزه رو دارم اندازش 2بند انگشت هستش می خواستم بدونم چی باید بهش بدم که بخوره؟؟؟؟

خرید و فروش سنجاب توی انجمن ممنوع هست و فکر نمیکنم کسی هم بتونه در مورد نحوه نگهداری کمکتون کنه ..

خلاف قوانین سایت ما هست..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    خرید و فروش سنجاب توی انجمن ممنوع هست و فکر نمیکنم کسی هم بتونه در مورد نحوه نگهداری کمکتون کنه ..

خلاف قوانین سایت ما هست..
    فکر نمی کنم من اگهی فروش زدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    فکر نمی کنم من اگهی فروش زدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    نه نزدید دوست عزیز .. من گفتم چون خرید و فروش ممنوع هست بحث و گفتگو هم معنایی نداره ..

ما بنا رو بر این گرفتیم که کسی این حیوون رو نگه نمیداره ..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    سلام دوست عزیز

سنجاب اصلا پت محسوب نمیشه ، هیچ وقت اهلی نمیشه و بیماری های سختی هم تو اسارت میگیره . بهتره از تصمیمتون منصرف بشید . خرگوش ، همستر ، خوکچه هندی و ... انتخابات بهتری هستند

موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)