صفحه 72 از 84 نخستنخست ... 225354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 711 به 720 از 832
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    سلام آقای دکتر خسته نباشید،کاسکوی من بیماری پرومنقار داره پرهاش کاملا ریخته و دیگه هیچ پری نداره ، نوک منقارش یه کم پوسیدگی داشت از قبل ، الان شدت پوسیدگیش روز به روز داره بیشتر میشه ، و لایه لایه های نازک از روی منقارش کنده شده ، اینطوری که داره پیش میره تا چندوقت دیگه این پوسیدگی به آخرش میرسه و نوک منقارش میفته ، من خیلی ناراحتم بابت این موضوع و طاقت ندارم کنده شدن منقارش و از گرسنگی مردنشو ببینم ، شنیدم شما تنها کسی هستین که در ایران ترمیم مصنوعی منقار انجام میدین ، خواهش میکنم اگر این امکان واقعا وجود داره به من بگین که بیارمش و زحمتشو بکشین منقارشو ترمیم کنین تا هنوز دیر نشده وگرنه منقارشو از دست میده .
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مینا-قناری-بلدرچین
    شماره عضویت
    9953
    با سلام.من تازه تو این سایت عضو شدم.خواهش می کنم سریعا کمکم کنید.
    چشم قناریم چند روزه خیلی قرمز و متورم شده طوریکه بسته شده بود. با پنبه و قطره استریل و چای شستشو میدادمش.راستش چند وقت دست کسی بود انگار گذاشتنش بیرون گردو غبار رفته تو چشمش.الآن قرمزیش خوب شده اما انگار نمیبینه. مردمک چشمش کتملا سفید شده. توروخدا کمکم کنید خیلی واسه عزیزه از وقتی جوجه بوده دارمش
    به دامپزشک اعتماد ندارم آخه پای مینام که شکسته بود هیچکار نکرد فقط شربت کلسیم داد!!!!!! تازه اونجا مرکز اصلی دانشکده دامپزشکی و پزشکش استاد دانشگاه بود
    خیلیی ممنون میشم کمکم کنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    [QUOTE=golpar-safa;2897]سلام امیدوارم به این سوال طولانی من با حوصله جواب بدین.
    من یه عروس هلندی رو پارسال خریدم یه ماه بعد از خرید سرما خورد .طوری که یهو 20-30 تا عطسه می کرد.بعد گوشه ی چشمش قرمز شد.بردمش پیش دامپزشک.شربت و قطره داد اما فایده نداشت.داروها اینا بود(سیپرو که هم قطره بود هم شربت،دیفن هیدرامین).اینا که فایده نکرد با چند نفر با تجربه مشورت کردم.گفتن کلرامفنیکل بریز اونم نشد.الان بعد از چند ماه درمان هنوز همون طوریه.هم اسهال داره(گلاب به روتون) هم چشمش گهگاه ورم میکنه.البته حال عمومیش خوبه و خیلی هم پر سر و صداست.اما از این وضعیتش خیلی ناراحتم.چون هر چندوقت یه بار یه چشمش کوچولو میشه.من خیلی تلاش کردم.هرجور داروی گیاهی هم امتحان کردم.یکی گفت بابونه دم کن بده بهش،یکی ماسه بادی با صدف تجویز کرد،یکی گفت سیب زیاد بده چای بریز تو چشمش.

سلام
    بهتر است از داروی تزریقی استفاده کنید. بنابر این مراجعه به دامپزشک پرندگان ضروری است. استفاده از دارو در اب اشامیدنی توصیه نمی شود.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر خسته نباشید،کاسکوی من بیماری پرومنقار داره پرهاش کاملا ریخته و دیگه هیچ پری نداره ، نوک منقارش یه کم پوسیدگی داشت از قبل ، الان شدت پوسیدگیش روز به روز داره بیشتر میشه ، و لایه لایه های نازک از روی منقارش کنده شده ، اینطوری که داره پیش میره تا چندوقت دیگه این پوسیدگی به آخرش میرسه و نوک منقارش میفته ، من خیلی ناراحتم بابت این موضوع و طاقت ندارم کنده شدن منقارش و از گرسنگی مردنشو ببینم ، شنیدم شما تنها کسی هستین که در ایران ترمیم مصنوعی منقار انجام میدین ، خواهش میکنم اگر این امکان واقعا وجود داره به من بگین که بیارمش و زحمتشو بکشین منقارشو ترمیم کنین تا هنوز دیر نشده وگرنه منقارشو از دست میده .
    ممنون

سلام
    بهترين راه ارسال تصوير منقار يا مراجعه جهت معاينه است

برهاني كيا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط malakeh نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    مردم بس که همه جا این پست رو گذاشتم ولی هنوزم یه جواب نگرفتم لطفا شما دیگه کمکم کنید
    من حتی دامپزشکم رفتمم ولی داروهاای که داد بی فایده بودن
    اینم علایم مرغ عشق ماده من:

مرغ عشقم همش خودشو پف می ده و سرشو می ذاره لای بالهاش می خوابه و کم اشتها شده بود و بالا می اورد
    بردمش پیش دام پزشک بهم گفتن که مشکل گوارشی داره و دو تا دارو بهم دادن که اسمش یکیشو فقط یادمه کلر یه همچین چیزی رنگ یه داروش صورتی بود و یکیشم بی رنگ بود تا سه روز گفتن دو قطره از هز کدوم بچکونم توی دهنش و پنج قطره هم توی یه استکان حل کنم به هر دوشون بدم
    این کارو کردم حالش یه کم خوب بود تا چند روز
    ولی دوباره از دو روز پیش میخوابه و کم اشتها شده
    دیروز دیدم که مدفوعش خشک شده و چسبیده به پرهاش و خودشم مدام سعی می کنه تا تمیزشون کنه
    من توی نت که گشتم
    نوشته بودن اینا علامت یبوسته درسته؟
    می تونید راهنماییم کنید
    فعلا مخرجشو با روغن زیتون چرب کردم و پرهای خشک شده دورشو رو کوتاه کردم و دو قطره هم روغن زیتون بهش دادم
    امروز سیب رنده شده و تخم مرغ اپ پز دادم بهشون که زیاد لب نزد دیروز هم تو ابشون مولتی ویتامین بود کلا خیلی بدخوراکه

می تونید لطفا راهنماییم کنید که براش چی کار کنم؟و مشکلش واقعا چی هست؟

یه سوال دیگه هم دارم نرم ن کاملا سرحاله با اینکه الان دو هفته هست که کنار ماده مریضم هست و الانم داره به ماده ام غذا می ده باید از هم جداشون کنم؟

اینم عکسش:

ممنون از محبتتون

سلام

برای تشخیص و درمان مراجعه به دامپزشک پرندگان توصیه می شود چون معاینه دقیق و نمونه برداری لازم است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط نفیسه1 نمایش پست ها
    با سلام.من تازه تو این سایت عضو شدم.خواهش می کنم سریعا کمکم کنید.
    چشم قناریم چند روزه خیلی قرمز و متورم شده طوریکه بسته شده بود. با پنبه و قطره استریل و چای شستشو میدادمش.راستش چند وقت دست کسی بود انگار گذاشتنش بیرون گردو غبار رفته تو چشمش.الآن قرمزیش خوب شده اما انگار نمیبینه. مردمک چشمش کتملا سفید شده. توروخدا کمکم کنید خیلی واسه عزیزه از وقتی جوجه بوده دارمش
    به دامپزشک اعتماد ندارم آخه پای مینام که شکسته بود هیچکار نکرد فقط شربت کلسیم داد!!!!!! تازه اونجا مرکز اصلی دانشکده دامپزشکی و پزشکش استاد دانشگاه بود
    خیلیی ممنون میشم کمکم کنید
    سلام

دوست عزیز وقتی به دامپزشک اعتماد ندارید چرا از دامپزشک سووال می کنید؟
    پرنده شما را باید دامپزشک پرندگان معاینه کند.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    سلام.
    سوال دارم که لطفا زود جواب بدید
    مینای نازم جدیدن روی ناخون پاش لک سفید میبینم مثل خودمون که گاهی رو ناخونمون یه لک سفید میاد یکی گفت کمبود کلسیم داره اگه اینجوریه چه دارویی بدم بهش؟
    و اینکه اواخر تا یکم تو خونه پر میزنه دهنش باز میمونه حالا نمیدونم از گرماس یا بچم ملیض شده؟
    سلام
    شما باید پرنده را در محل گرم و مرطوب با تهویه مناسب نگهداری کنید
    کاهش دما عامل بروز چنین وضیعتی است
    برای دارو درمانی باید به دامپزشک پرندگان مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamoba نمایش پست ها
    با سلام
    من سه جفت lovebird دارم یکی از اونها از اولی که خریداری شده یک چشمش نیمه باز امروز که با دقت دیدم تورم پلک مشهود بود چه داروی استفاد کنم برای بهبودی و سوال دیگرم ایا تتراسکلین انسانی می توانی برای پرندگان استفاده کرد؟
    سلام

در کل استفاده از پمادهای ترمیم کننده پوست انسانی توصیه میشود اگر این مشکل همچنان ادامه دارد از پمادی تلخ مزه مثل تتراسیکلین استفاده کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    سلام.
    سوال دارم که لطفا زود جواب بدید
    مینای نازم جدیدن روی ناخون پاش لک سفید میبینم مثل خودمون که گاهی رو ناخونمون یه لک سفید میاد یکی گفت کمبود کلسیم داره اگه اینجوریه چه دارویی بدم بهش؟
    و اینکه اواخر تا یکم تو خونه پر میزنه دهنش باز میمونه حالا نمیدونم از گرماس یا بچم ملیض شده؟
    سلام
    مینای شما مشکل خاصی ندارد.
    مشکلات تنفسی. افزایش وزن. گرما.تمرین کم از عوامل معمول هستند.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط نفیسه نمایش پست ها
    سلام
    من یه مینای نژاد افغان خریدم که حدودا یه ماهشه.بعد یکی دو روز عطسه میکنه و صداش یکم گرفته.لطفا راهنماییم کنید چکار کنم تا خوب شه.
    تو یه سایت گفته بود قرص سرماخوردگی کودکان واسش تو آب حل کنم و بهش بدم.قطره مولتی ویتامین و ب کمپلکس هم دو سه قطره با آب بهش دادم.
    ولی نمیدونم هرچند وقت بهش چقدر باید داد و دمای محیطش چند دجه باید باشه.اگه کار دیگه ای هم لازمه بکنم لطفا راهنماییم کنید.
    سلام

دمای 25 تا 30 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 70 درصد برای کاهش علایم مفیدند.
    برای دارو درمانی به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

صفحه 72 از 84 نخستنخست ... 225354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)