صفحه 70 از 84 نخستنخست ... 2051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 691 به 700 از 832
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin61 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز وهمچنین آقای دکتر.متاسفانه عروس هلندی من پرکن شده بصورتی که الان قسمت جلوی چینه دانش پر نداره.چندروز پیش بردمش پیش یه دکتر تو اصفهان.ایشون یه اسپری دادن به من که روش هم هیچگونه مارک یا توضیحی نبود گفت روزی دوبار بزن به قسمتهایی که ازاونجا پرمیکنه.منم میزنم.اما از همون جاهایی که توسط اسپری خیس شده دوباره پر رو میکنه و میجوه بصورت گلوله در میاره میندازه کف قفس.آیا میشه درمانش کرد یانه؟توروخدا کمک کنید. یه دکتر مطمئن تو اصفهان بهم معرفی کنید لطفا.

سلام

این لینک رو نگاهی بندازید

معرفی دامپزشکان اصفهان

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4232
    سلام
    یکی از دوستانم یه جفت ملنگو داره که ملنگو نر در هر دو پاش، محلی که تازه پر دار میاد خراش بوجود اومده و زخم شده که احتمالا ملنگو ماده این کار و کرده حالا میخواستم بدونم چه کاری باید انجام داد. استفاده از کرم آ د یا روغن مایع یا روغن زیتون خویه ؟ یا اصلا باید کار دیگه ای انجام داد؟ با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    lovebird
    شماره عضویت
    9227
    با سلام
    من سه جفت lovebird دارم یکی از اونها از اولی که خریداری شده یک چشمش نیمه باز امروز که با دقت دیدم تورم پلک مشهود بود چه داروی استفاد کنم برای بهبودی و سوال دیگرم ایا تتراسکلین انسانی می توانی برای پرندگان استفاده کرد؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    9233

4 بیماری teodor

سلام خسته نباشید
    ما یک کاسکو دم قرمز داریم که یه مدتی مریضه . ابتدا علائم سرما خوردگی داشت نظیر : آب ریزش بینی و ترشحات شفاف چشم بی اشتهایی و بی حالی
    البته لازم به ذکر است که 5/2 سن داره. 8 ماه پیش ماست و جریان هم از بعد جا به جایی ما از تهران به گرگان شروع شد. به دامپزشک که مراجعه کردیم 2 تا دارو دادند به مدت 7 روز .
    TYLOJECT 5% و OXYTILINE 20%
    کمی بهتر شد . به جای TYLOJECT گفت از FLORfenicol 10% به مدت 6 روز استفاده کنیم
    الآن که براتون شرح حالش و گفتم . هنوزم بی حالیش و داره و بالای چشماش متورم و قرمز .
    ش که حالش بده منم تا صبح بیدار بالای سرشم.
    لطفا راهنمایی کنید . اگر هم صلاح می دونید بیارمش تهران.
    خیلی نگرانشم بدتر از همه اینکه وقت و به خاطر داروهای این آقاییون دکتر احساس می کنم از دست دادم.
    آب و غذا ما خوره ولی لاغر شده.خواهش می کنم کمک کنید!:12::12::12:

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    9304

4 بیرون آمدن حباب از بینی عروس هلندی

سلام.بیرون آمدن حباب از بینی عروس هلندی در هنگام عطسه نشان از چیست؟(لطفا هر چه زودتر جوابم را بدهید)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري كاسكو مرغ عشق كبوتر عروس هلندي
    شماره عضویت
    9279
    بسلام خدمت شما من يك كاسكو خريدم خيلي وقت نيست ولي حالا اسهال شديد داره بردمش بيش دام بزشك تا نكاش كرد كفت حتمال مردنش زياده راستش اين كشوري كه من زندكي ميكنم دام بزشك خوبي بيدا نميشه ازشما درخاست دارم منو راهنماهي كنيد من 18 ساله با برندكان زندكي ميكنم ولي اين اولين باره كه يك كاسكو خريدم تورو خدا كمكم كنيد تا كاسكو مو نجات بدم هر روز ميكذره حالش خراب تر ميشه .انشالله با برسيدن اين سوالم شما رو خسته نكره باشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    9278

24 كاسكو اسهال

سلام عزيزانيك هفته پيش يك كاسكو چشم سياه كه تازه داره دودي ميشه اطرف چشمش 930/000تومان در كرمان خريدم و به منزل اوردم قفس شو جايي گذاشتم كه تا 10 روز اول فقط خودم به كاسكو براي تعوض اب و غذا فقط خودم رسيدگي كنم جاشم سرد و در معرض كولر نبود خيلي هم وحشي هست طوري كه براي غذا دادن هم خودشو به ديواره قفس ميزنهاما مشكل از اينجاست كه در روز دوم ديدم مدفوع كاسكو شل و سبز ميباشدروز چهارم با پرنده فروشي صحبت كردم گفت كه يك سرم قندي نمكي با يك بسته پودر ors مخلوط كن تا 2 روز بجاي اب بده بخورهمن هم سرم و پودر را خرديم و بجاي اب به كاسكو دادم بعد گذشت 24 ساعت كاسكو اسهالش شديدتر شد طور كه فقط اب دفع ميكرد و كمي هم بيحال شده بود و به كف قفس رفته بود منم ترسيدم بدتر بشود فورا ظرف ابخوريش را تميز كردم و دوباره اب دادمش امروز ديدم كه اسهالش كمتر شده اما هنوز هم اسهال هست و از نظر ظاهري هم مشكلي نداره صبحي يك فيلم ازش تهيه كردم با سيني زيرش به دامپزشكي بردم( چون هوا اينجا خيلي گرمه و كاسكو هم خيلي استرس داره وقار ميزنه وخودشو به قفس ميكوبه) كاسكو را به دام پطشكي نبردم و درمورد بيماري كاسكو به دكتر توضيح دادم دكتر تا كه قفس زير پرنده را مشاهده كرد فورا گفت نيو كاسل گرفته جا خوردم گفتم دكتر جان من فكر ميكنم يه سرماخوردگي باشه چون كاسكو هم خوراكش هنوز بعد از يك هفته خوبه وهم از نظر ظاهري مشكلي نداره گفت نه عزيزم كاسكوي شما نيوكاسل گرفته قبلا ميباست واكسن بزنيد حالا من يه سري دارو بهتون ميدم بخوردش بدهيد شايد خوب بشه شايد هم تا چند روز اينده بميره دارو هم خودش از داخل يخچال داد كه شامل:ويتامينC هر روز ي به اندازه يك ماش بروي ميوه بريزيد و به كاسكو بدهيد الكتروليت هم به همين طريق بدهيديك محلول انتي بيوتيك داخل يه سرنك 5 سي سي پر كرد كه اسم محلولش يادم نيست هر هشت ساعت يك قطره بخوردش بدهيدو50 گرم هم پودر پروبيوتيك به من داد كه گفت به اندازه ماش اگر خوب شد هميشه به كاسكو بدهيدوگفت اگر كاسكو خوب شد حنما بياوريد واكسن نيوكاسل بزنم و هم شناسنامه برايش تهيه كنممن گفتم اقاد دكتر ببخشيد من تا انجايي كه يادمه و تو اينترنت ديدم زدن واكسن براي كاسكو خطر مرگ داره كه قبول نكردحالا من از شما عزيزان تقاضاي كمك دارم چون در اينجا خيلي از پرنده زينتي دامپزشكان اشنايي وتجربه اي ندارند فقط تو كاره گاو وگوسفند وطيور هستند خودم فكر ميكنم كه سرماخوردگي هست از نظر تغزيه هم از همان روز اول ميوه سيب و هويج هر روز نصفي دادم وتخمه بادام زميني هم هميشه داخل ظرفش هست و 2 روز هم نخود لوبيا وعدس پخته يك روز هم سيب زميني وتخم مرغ يك وعده دادم ويك روز هم بلال دادمخواهشا راهنماييم كنيد يك هفته نشده يك ميليون پول دادم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aassww نمایش پست ها
    سلام عزيزانيك هفته پيش يك كاسكو چشم سياه كه تازه داره دودي ميشه اطرف چشمش 930/000تومان در كرمان خريدم و به منزل اوردم قفس شو جايي گذاشتم كه تا 10 روز اول فقط خودم به كاسكو براي تعوض اب و غذا فقط خودم رسيدگي كنم جاشم سرد و در معرض كولر نبود خيلي هم وحشي هست طوري كه براي غذا دادن هم خودشو به ديواره قفس ميزنهاما مشكل از اينجاست كه در روز دوم ديدم مدفوع كاسكو شل و سبز ميباشدروز چهارم با پرنده فروشي صحبت كردم گفت كه يك سرم قندي نمكي با يك بسته پودر ors مخلوط كن تا 2 روز بجاي اب بده بخورهمن هم سرم و پودر را خرديم و بجاي اب به كاسكو دادم بعد گذشت 24 ساعت كاسكو اسهالش شديدتر شد طور كه فقط اب دفع ميكرد و كمي هم بيحال شده بود و به كف قفس رفته بود منم ترسيدم بدتر بشود فورا ظرف ابخوريش را تميز كردم و دوباره اب دادمش امروز ديدم كه اسهالش كمتر شده اما هنوز هم اسهال هست و از نظر ظاهري هم مشكلي نداره صبحي يك فيلم ازش تهيه كردم با سيني زيرش به دامپزشكي بردم( چون هوا اينجا خيلي گرمه و كاسكو هم خيلي استرس داره وقار ميزنه وخودشو به قفس ميكوبه) كاسكو را به دام پطشكي نبردم و درمورد بيماري كاسكو به دكتر توضيح دادم دكتر تا كه قفس زير پرنده را مشاهده كرد فورا گفت نيو كاسل گرفته جا خوردم گفتم دكتر جان من فكر ميكنم يه سرماخوردگي باشه چون كاسكو هم خوراكش هنوز بعد از يك هفته خوبه وهم از نظر ظاهري مشكلي نداره گفت نه عزيزم كاسكوي شما نيوكاسل گرفته قبلا ميباست واكسن بزنيد حالا من يه سري دارو بهتون ميدم بخوردش بدهيد شايد خوب بشه شايد هم تا چند روز اينده بميره دارو هم خودش از داخل يخچال داد كه شامل:ويتامينC هر روز ي به اندازه يك ماش بروي ميوه بريزيد و به كاسكو بدهيد الكتروليت هم به همين طريق بدهيديك محلول انتي بيوتيك داخل يه سرنك 5 سي سي پر كرد كه اسم محلولش يادم نيست هر هشت ساعت يك قطره بخوردش بدهيدو50 گرم هم پودر پروبيوتيك به من داد كه گفت به اندازه ماش اگر خوب شد هميشه به كاسكو بدهيدوگفت اگر كاسكو خوب شد حنما بياوريد واكسن نيوكاسل بزنم و هم شناسنامه برايش تهيه كنممن گفتم اقاد دكتر ببخشيد من تا انجايي كه يادمه و تو اينترنت ديدم زدن واكسن براي كاسكو خطر مرگ داره كه قبول نكردحالا من از شما عزيزان تقاضاي كمك دارم چون در اينجا خيلي از پرنده زينتي دامپزشكان اشنايي وتجربه اي ندارند فقط تو كاره گاو وگوسفند وطيور هستند خودم فكر ميكنم كه سرماخوردگي هست از نظر تغزيه هم از همان روز اول ميوه سيب و هويج هر روز نصفي دادم وتخمه بادام زميني هم هميشه داخل ظرفش هست و 2 روز هم نخود لوبيا وعدس پخته يك روز هم سيب زميني وتخم مرغ يك وعده دادم ويك روز هم بلال دادمخواهشا راهنماييم كنيد يك هفته نشده يك ميليون پول دادم
    دکتر برهانی کیا فعلا نمیتونه سر بزنه و دیر به دیر میاد

1.دمای اتاق رو گرم کنید
    2.بخور بزایرد تا رطوبت بره بالا
    3.هی نزدیکش نشید...استرس هم سبب اسهال میشه
    4.غذا هایی که روان کننده مدفوع هست مثلا خیار و سبزی و کاهو بهش ندید
    5.اگر مشکل ادامه داشت فقط و فقط پیش دامپزشک ببرید...

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    398
    با سلام
    من مدت 2 هفتست عروس هلندي خريدم كه 3ماه سن داره

از همون ابتدا شاهد بودم كه مدفوعش حالت غير طبيعي داره
    اما چون سر حال بود وخورد خوراكش درست بود گفتم شايد از استرس هستش

اما هنوزم اين مشكل مونده و ادامه پيدا كرده.

اصلا حالت چرت زدن نداره مدام بازيگوشي ميكنه وكاملا وضعيت رفتاريش عاديه

حالت مدفوعش گاهي كاملا آب مياد!گاهي هم آب بيرنگ با تيكه تيكه قسمت سبز مدفوع.(اون قسمت شيري رنگ رو نداره)
    بيشتر مواقع هم حالت عادي فضله ي طوطي سانان داره

مدفوعش هم حالت شل و چسبنده نداره.بوي بدي هم ميده.(بوي عادي نميده)

ببخشيد طولاني شد سعي كردم كامل وضعيت رو تشريح كنم
    ممنون ميشم راهنمايي كنين

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

جناب برهانی کیا کم سر میزنن به این تاپیک
    حضوری ببرید پیش دامپزشک و این موضوع رو هم جدی بگیرید...میتونه منجر به مرگ طوطی بشه

موفق باشید

صفحه 70 از 84 نخستنخست ... 2051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)