صفحه 69 از 84 نخستنخست ... 195051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 832
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    8771
    با سلام و خسته نباشید
    آقای دکتر من چند جفت عروس هلندی دارم و تکثیر میکنم بعضی مواقع که درب لونه ها رو باز میکنم در بعضی از جفت هام، مدفوع جوجه ها بوی بدی میده هر وقت به چنین موردی برخوردم حتما در همان لانه تلفات جوجه داشتم.
    حال سوال من از شما اینه که آیا این مشکل بعد از تولد جوجه ها از والدین بهشون منتقل میشه یا از طریق تخم ها؟ بهترین راه درمان شون چی هست؟ منظورم این هست که اگر درمان قطعی ندارد و باید هر بار که در جوجه ها به چنین مشکلی برخوردم از دارویی استفاده کنم بهترین دارو برای اینکه مقاومت دارویی ندهد و عوارض جانبی کمتری به جفت مولدم وارد بشه چی هست؟
    البته من چندین بار به دامپزشک مراجعه کردم و هر کدام نظرات متفاوتی داشتن و چندین بار با دارو هایی نظیر نئومایسین و اکسی تتراسایکلین و انرو و ... جان تعدادی از جوجه ها رو نجات دادم. اینم بگم که ماده ی این جفت مولدم مدفوعش به رنگ کرم متمایل به سبز روشن هست و حالت گچی دارد ولی اسهال نیست خیلی وقت هست اینجوری هست (نزدیک به یک سال، از وقتی خریدمشون) ولی هیچ علایم بیماری دیگری درش دیده نمیشه خیلی هم سرحال هست و در حال زاد و ولد. به یک دامپزشک اینجا همین توضیحات رو دادم گفتن احتمالا سالمونلا داره!!! واسه همین خیلی نگران شدم. با توجه به اینکه من تبریز زندگی میکنم و امکان مراجعه حضوری نزد شما رو ندارم بینهایت ممنون میشم که راهنماییم کنید...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4673
    سلام خدمت آفای دکتر
    پای مرغم رو عمل جراحی کردن وپلاتین گذاشتن و فعلن پاش خوبه و لنگان راه میره ولی له له زدنش خوب نشده دکترشم علتش رو نمی دونه انتی بیوتیک خوراکی بهش داده بود و چون بهتر نشد عوضش کرد.میتونید کمکش کنید؟لازم که بیارمش پیش شما؟له له زدنش میگیره یعنی هر 4-5 دقیقه یبار میگیره 1-2 دقیقه له له میزنه دوباره آروم میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4673
    سلام خدمت آفای دکتر
    پای مرغم رو عمل جراحی کردن وپلاتین گذاشتن و فعلن پاش خوبه و لنگان راه میره ولی له له زدنش خوب نشده دکترشم علتش رو نمی دونه انتی بیوتیک خوراکی بهش داده بود و چون بهتر نشد عوضش کرد.میتونید کمکش کنید؟لازم که بیارمش پیش شما؟له له زدنش میگیره یعنی هر 4-5 دقیقه یبار میگیره 1-2 دقیقه له له میزنه دوباره آروم میشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    8792
    سلام دکتر
    من یه جفت طوطی خریدم ملنگو هستن
    جفت نبودن ولی تو یه مغازه قفس هاشون کنار هم بوده
    ماده مسن هستش و نره جوان
    سر همدیگه رو می خارونن .. گاهی با نوک همدیگه بازی می کنن
    باهم غذا می خورن و کناره همدیگه می شینن و موقعه خوابیدن می چسبن بهم و می خوابن
    از دوستان خواستم راهنمایی کنن که چه دارویی می تونه میل جنسی پرنده رو برای جفت گیری افزایش بده که شمارو بهم معرفی کردن
    ممنون می شم تو این مورد کمکی بهم بکنید
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطي
    شماره عضویت
    8123
    سلام شاه طوطی من حدود پنج شش روزه که پر ریزی داره اما نمی دوم طبیعیه یا ناشی از بیماریه هیچ علامت بیماری نداره همه چیش طبیعیه فقط یکم بدخلق و بدقلقه اکثر اوقاتم پف کرده و ژولیدست انگارکه ناراحت وافسردست پرهاش خودبه خود و با پرآرایی ساده میفته از ریشه هم میفته میخواستم ببینم میتونه ناشی از بیماری باشه یا تو لک رفتن سادست؟و اگر تو لک رفتن باشه جای نگرانی داره یا نه؟و اینکه تو دوران پرریزی نیاز به دارو و قطره خاصی داره؟در ضمن احساس میکنم لاغر هم شده استدعا دارم پاسخ منو بدید که موقتا خیالم راحت شه چون مسیرم خیلی تا بیمارستان فاصله داره خودمم از نگرانی از اشتها افتادم ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای زینتی - مرغ عشق -قناری
    شماره عضویت
    7074
    سلام خدمت دکتر برهانی گرامی

دلیل قرمز شدن رگهای پای قناریهای من چیه ؟ کف قفس هفته ای یکی دو مرتبه تمیز میشه غذاهای گرم به جز تخم کتان به کلی از برنامه غذائی حذف شده دانه های تکمیلی مثله بذر کلم قمری تخم کاهو - تخم خرفه -تخم شبدر و تخم ریحان هروز یه نوع به اندازه یک شصتی در اختیارشون میزارم حتی این عارضه گه گاه مرگ و میر هم به دنبال داشته شما فکر میکنین مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5363
    سلام من یک جفت کله آلویی دارم که متاسفانه در موقع پرواز سینه اش به جایی خورده وزخمی شده حدود دوماه پیش ولی هروقت که خوب میشه با نوکش روی زخم را میکنه و نمی گزاره کاملا خوب بشه خون ریزی نداره ولی خوب هم نمیشه حالا موندم باید چکار بکنم پزشک متخصص پرنده هم توشهرستان وجود نداره . اگه راهنمایی کنید بسیار ممنون خواهم شد ودر ضمن به پرنده هم کمک بزرگی کرده اید .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوستان

دکتر برهانی کیا یه مدت سرشون شلوغه و تا 2 هفته دیگه هم بعیده سر بزنن به این تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط edive نمایش پست ها
    سلام دکتر
    من یه جفت طوطی خریدم ملنگو هستن
    جفت نبودن ولی تو یه مغازه قفس هاشون کنار هم بوده
    ماده مسن هستش و نره جوان
    سر همدیگه رو می خارونن .. گاهی با نوک همدیگه بازی می کنن
    باهم غذا می خورن و کناره همدیگه می شینن و موقعه خوابیدن می چسبن بهم و می خوابن
    از دوستان خواستم راهنمایی کنن که چه دارویی می تونه میل جنسی پرنده رو برای جفت گیری افزایش بده که شمارو بهم معرفی کردن
    ممنون می شم تو این مورد کمکی بهم بکنید
    کی گفته که باید با دارو این میل رو تقویت کنی؟
    اینا Spring Breeder هستند و فقط تو فصل بهار تولید مثل میکنند
    لطفا اینقدر حیوانات رو فدای خواسته های خودتون نکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط nana91 نمایش پست ها
    سلام شاه طوطی من حدود پنج شش روزه که پر ریزی داره اما نمی دوم طبیعیه یا ناشی از بیماریه هیچ علامت بیماری نداره همه چیش طبیعیه فقط یکم بدخلق و بدقلقه اکثر اوقاتم پف کرده و ژولیدست انگارکه ناراحت وافسردست پرهاش خودبه خود و با پرآرایی ساده میفته از ریشه هم میفته میخواستم ببینم میتونه ناشی از بیماری باشه یا تو لک رفتن سادست؟و اگر تو لک رفتن باشه جای نگرانی داره یا نه؟و اینکه تو دوران پرریزی نیاز به دارو و قطره خاصی داره؟در ضمن احساس میکنم لاغر هم شده استدعا دارم پاسخ منو بدید که موقتا خیالم راحت شه چون مسیرم خیلی تا بیمارستان فاصله داره خودمم از نگرانی از اشتها افتادم ممنون
    ببرید بیمارستان کامرانیه دکتر برهانی کیا - اگر تهران نیستید هم هر دامپزشکی تو شهرتون ببینه میفهمه که این پر ریزی طبیعیه یا مربوط به بیماریه
    اگر خواستید میتونید عکسش رو تو تاپیک شاه طوطی بزارید تا نظر مدیران رو هم بدونید

نقل قول نوشته اصلی توسط ABBASS11 نمایش پست ها
    سلام خدمت دکتر برهانی گرامی

دلیل قرمز شدن رگهای پای قناریهای من چیه ؟ کف قفس هفته ای یکی دو مرتبه تمیز میشه غذاهای گرم به جز تخم کتان به کلی از برنامه غذائی حذف شده دانه های تکمیلی مثله بذر کلم قمری تخم کاهو - تخم خرفه -تخم شبدر و تخم ریحان هروز یه نوع به اندازه یک شصتی در اختیارشون میزارم حتی این عارضه گه گاه مرگ و میر هم به دنبال داشته شما فکر میکنین مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    تو بخش قناری با مدیر بخش در میان بزارید شاید ایشان بتونن راهنماییتون کنن
    به هر حال سریعا باید به دامپزشک مراجعه کنید تا درمان اصولی انجام بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط moha321 نمایش پست ها
    سلام من یک جفت کله آلویی دارم که متاسفانه در موقع پرواز سینه اش به جایی خورده وزخمی شده حدود دوماه پیش ولی هروقت که خوب میشه با نوکش روی زخم را میکنه و نمی گزاره کاملا خوب بشه خون ریزی نداره ولی خوب هم نمیشه حالا موندم باید چکار بکنم پزشک متخصص پرنده هم توشهرستان وجود نداره . اگه راهنمایی کنید بسیار ممنون خواهم شد ودر ضمن به پرنده هم کمک بزرگی کرده اید .
    اگر جلوی این کار گرفته نشه ، اون زخم عفونت میکنه و 100% خواهد مرد
    از گردن بند الیزابت استفاده کنید و تا زمانی که زخم کاملا خوب نشده گردن بند رو باز نکنید

روی زخم باز باشه و هر روز با بتادین محل زخم رو شست و شو بدید
    2-3 روز اول میتونید از یک پماد آنتی بیوتیک دار مثل تترا سایکلین هم استفاده کنید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    سلام به دوستان عزیز وهمچنین آقای دکتر.متاسفانه عروس هلندی من پرکن شده بصورتی که الان قسمت جلوی چینه دانش پر نداره.چندروز پیش بردمش پیش یه دکتر تو اصفهان.ایشون یه اسپری دادن به من که روش هم هیچگونه مارک یا توضیحی نبود گفت روزی دوبار بزن به قسمتهایی که ازاونجا پرمیکنه.منم میزنم.اما از همون جاهایی که توسط اسپری خیس شده دوباره پر رو میکنه و میجوه بصورت گلوله در میاره میندازه کف قفس.آیا میشه درمانش کرد یانه؟توروخدا کمک کنید. یه دکتر مطمئن تو اصفهان بهم معرفی کنید لطفا.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin61 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز وهمچنین آقای دکتر.متاسفانه عروس هلندی من پرکن شده بصورتی که الان قسمت جلوی چینه دانش پر نداره.چندروز پیش بردمش پیش یه دکتر تو اصفهان.ایشون یه اسپری دادن به من که روش هم هیچگونه مارک یا توضیحی نبود گفت روزی دوبار بزن به قسمتهایی که ازاونجا پرمیکنه.منم میزنم.اما از همون جاهایی که توسط اسپری خیس شده دوباره پر رو میکنه و میجوه بصورت گلوله در میاره میندازه کف قفس.آیا میشه درمانش کرد یانه؟توروخدا کمک کنید. یه دکتر مطمئن تو اصفهان بهم معرفی کنید لطفا.
    سلام آقای دکتر مدتی نمیتونن آنلاین بشن

پرکنی به خودی خود یک بیماری نیست بلکه یک علامته
    خیلی وقتا ریشه های روانی و عصبی داره و در بسیاری از موارد بیماری های داخلی و پوستی و انگلی و ... باعث بروز این رفتار میشه
    فقر مواد معدنی و ویتامین و ... هم میتونه منجر به پرکنی بشه
    بنا بر این هیچ دکتری نمیتونه صرف گزارش شما تو این تاپیک ، درمانی برای این مشکل طوطی شما پیدا کنه

نظافت محیط زندگی پرنده
    آبتنی و حمام مداوم حد اقل هفته ای 3 بار
    غذایی بالانس.همه نیاز های پرنده باید در غذاییش وجود داشته باشه.کلسیم ، مواد معدنی و تمام ویتامین ها.غذا نباید فقط ارزن باشه و سبزیجات تازه و جوانه حبوبات و انواع میوه ها رو شامل بشه
    استفاده از مولتی ویتامین و کلسیم های مخصوص پرندگان
    فراهم کردن انواع اسباب بازی ها و گذاشتن وقت و توجه برای طوطی
    ...

اگر همه موارد فوق رو رعایت میکنید و این مشکل باز هم وجود داره ممکنه یک بیماری دلیل بروز این حالت بوده باشه
    دامپزشک خوب هم تو اصفهان هست قطعا از اینجا استعلام بگیرید :

دامپزشکی اصفهان

موفق باشید

صفحه 69 از 84 نخستنخست ... 195051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)