صفحه 66 از 84 نخستنخست ... 164748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 651 به 660 از 832
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kianaroz نمایش پست ها
    یه طوطی ملنگو سبز دارم که مدتیه مرتب بالا میاره . دامپزشک مترونیدازول و تتراسایکلین داد ولی بازم همونجوره . نکته اینجاست که با دیدن شصت پا و نوک انگشتای من بالا میاره و خودش میاد کنار شصت پام و روی اون بالا میاره ! اگه شصتم رو ازش قایم کنم ناراحت میشه و دنبالش میگرده . خودم به نظرم میاد عصبی باشه نمیدونم چیکارش کنم . ضمنا همونها که بالا میاره بلافاصله هم میخورشون ! لطفا راهنماییم کنید . و ضمنا مدتیه که دیگه تخمه هم نمیخوره !
    سلام...تا آقای دکتر تشریف بیارن فقط این نکته رو بهتون بگم...طوطی شما احتمالا از روی مستی و غریزه تولید مثل اقدام به این کار میکنه!!!و نه بیماری.در واقع سعی در غذا دادن به شما یا دستتون!!! داره

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط kianaroz نمایش پست ها
    یه طوطی ملنگو سبز دارم که مدتیه مرتب بالا میاره . دامپزشک مترونیدازول و تتراسایکلین داد ولی بازم همونجوره . نکته اینجاست که با دیدن شصت پا و نوک انگشتای من بالا میاره و خودش میاد کنار شصت پام و روی اون بالا میاره ! اگه شصتم رو ازش قایم کنم ناراحت میشه و دنبالش میگرده . خودم به نظرم میاد عصبی باشه نمیدونم چیکارش کنم . ضمنا همونها که بالا میاره بلافاصله هم میخورشون ! لطفا راهنماییم کنید . و ضمنا مدتیه که دیگه تخمه هم نمیخوره !
    با اجازه آقای دکتر برهانی کیا

تا آقای دکتر تشریف بیارن فقط این نکته رو بهتون بگم...طوطی شما احتمالا از روی مستی و غریزه تولید مثل اقدام به این کار میکنه!!!و نه بیماری.در واقع سعی در غذا دادن به شما یا دستتون!!! داره

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    7772
    سلام به همه دوستان خسته نباشيد.تو رو خدا كمكم كنيدمن دوتا مرغ عشق دارم كه نره يه چند وقته پاهاش يه دونه هايي سفيد رنگ زده كه باعث شد يه سري از ناخوناش بيفته.ميخواستم ببينم كه قارچه؟ و چيكار كنم تا خوب شه.در ضمن روي نوكشم زده اين تيكه هاي سفيد.
    دوم اينكه همين مرغ عشقم شكمش خيلي بزرگهو آبكيه زير پوستش.خيلي چاقه.نميتونه جفت بزنه.چي كار كنم.البته داره ناخوناش در مياد ولي خيلي سنگينه و نميتونه جفت بزنه.در ضمن 9 سالشه و من عاشقشم.كمك كنيد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    6686
    سلام آقای دکتر ، با سپاس از راهنماییتون و متاسفم که انقدر دیر شد...اسم طوطیم فندقه.. من در مشهد هستم و نمی دونم نیاز به چه اقدام پاراکیلینیکی داره... تصویر برداری یا آزمایش؟و اینکه نمی دونم کجا بببرمش؟ چند بار دکتر کباری ویزیتش کرد .و البته الان دیگه اسهال نیست اما هنوز حرف نزده ، چیزی که متوجه شدم اینه که وقتی میبرمش مهمونی و دور هم جمعیم و بگو بخند داریم به حرف میاد سوت میزنه و حرف میزنه اما به محض اینکه تنها میشیم دیگه هیچی نمیگه.. اما منظورش رو با جیغ هایی شبیه به خوبی میر سونه، که مثلا بهش غذا بدم یا پامو بذارم جلوش بازی کنه... یه مدته که پرهاش میریزه اما حالا بند اومده و داره پر جدید در میاره.. قبلا هم گفته بودم بعد از مهاجرت خواهرم به آمریکا دیگه حرف نزد.... انگار افسرده شده... گاهی هم پرخاش میکنه اگه چیزی رو که میخاد ندم نوک میزنه.. و غر غر میکنه...مثل اسبق زیاد سرحال نیست... غذا میخوره اما نه قد قبل... لاغر هم شده. بنظرم اشتهاش کم شده قبلا خیلی میخورد.. البته گاهی هم می برمش دامپزشک که نوک و ناخنش رو کوتاه کنن. اونجا به شدت میترسه انقدر خودش رو به دیوارهای قفس میزنه که حد نداره.. آخرین باری که بردمش سه ماه پیش بود که البته امپول آنتی بیوتیک هم خورد و تا مدتی میلنگید و خوب شده حالا..
    نگرانم.. شما چه پیشنهادی دارید؟ کلینیک خاصی رو مشهد میشناسید؟ و اینکه صلاح میدونید ناخن و نوکش رو کوتاه کنم؟ اگر توصیه ای هم جهت بهبود حالش دارید مشتاقانه پذیرا هستم..
    با سپاس فراوان از شما استاد محترم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    8064
    باعرض سلام و خسته نباشید یک ماهی که یک کاسکو خریدم از لحاظ سلامتی و غذا خوردن خوبه همه چیز میخوره فقط روی دوتا گوشش پر نداره یعنی خیلی کمه و حفره گوشش دیده می شه به یک دامپزشک نشونش دادم گفت مشکلی نیست بچه است پراش کامل درنیامده درحالی که چندروز پیش با دکتری در تهران صحبت کردم گفت قارچه نمیدونم واسش چکار کنم لطفاً راهنماییم کنیدباتشکرفراوان از اهواز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندي
    شماره عضویت
    7386
    سلام.خسته نباشيد.من يه جوجه عروس هلندي 4 ماهه دارم.وقتي صبحها بيدار ميشه چشماش بسته است و گاهي اوقات متورم و قرمز ميشه. كسي كه با پرنده ها اشنايي داره گفته تتراسايكلين و مولي ويتامين بهش بدم.نظر شما چيه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس،ماهي آكواريومي(اسكار،آرواناو...)
    شماره عضویت
    4255
    سلام جسارت نباشه من هم موردمشابه داشتم يه مدت بهش تتراسايكيلين دادم وباآب پاش بافشاركم آب ميپاشيدم به چشش شسته بشه 0درحدي كه اذيت نشه)بعديه مدت خوب شد ولي اگه ميتوني ببردامپزشك من نميتونستم
    يه مشكلي هم هميشه خودم دارم برخي پرنده هام كلا كم اشتها هستند براي همين گهگاه توي رشدشون ياا قدرتشون مشكل هست مثلا عروس بنده نسبت به برخي عروسها كم اشتهاست وبيشتر بازيگوشه ويايه نيمچه مرغ دارم كه هم كم خوراكه هم كم جون مشكل ازكجاست ؟راه حلي داره ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    7551
    نقل قول نوشته اصلی توسط MaN iN bLaCk نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه من چند وقتی خونه نبودم و الان که برگشتم میبینم که پر رو کاسکو بیچارم نمونده ... خوانواده خیال کردن که داره پر ریزی میکنه و به همین خاطر اقدامی چیزی نکردن ... اما این داره پر هاشو میکنه و متاسفانه دچار عارضه پرکنی شده

حالا نمیدونم چه بکنم ؟

یه چند جا خوندم که باید روی پر هاش با اب پاش یه مخلوطی از سرکه و اب بپاشم !
    نمیدونم چه کنم ! منتظر راهنمایی هاتون هستم
    همچنان منتظر جواب این سوالم هستم ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    8247
    ببخشيد بنده سوالم رو در صفحه ي ابتدايي قرار دادم ولي متاسفانه اطلاع نداشتم كه كار درستي كرده ام يا خير به همين دليل سوالم را در اينجا قرار مي دهم كه ان شا الله اين كارم درست باشه
    ممنون ميشم پاسخ بنده رو بديد
    با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوست عزيز
    اميدوارم سال جاري سال خيلي خوبي براتون باشه
    بنده يك طوطي ملنگو به اسم قباد دارم
    به طوطي ام بسيار وابسته هستم
    متاسفانه مشاهده كرده ام بر روي سر طوطي ام پر ها به صورت ديگه اي شده اند و تيغ مانند شده اند و كم كم داره گسترش پيدا مي كنه و به سمت چشم و ... ميره
    نمي دونم مشكل از كجاست و چرا اين جوري شده
    از سرش هم عكس گرفته ام و در زير براتون مي ذارم
    ممنون ميشم راهنمايي ام كنيدكه چي كار كنم تا خوب بشه
    سرحاله سرحاله و هيچ مشكل ديگه اي نداره و راحت بازي هم مي كنه اما موهاي سرش كلا تركيبشو داره ميريزه به هم و نمي دونم چرا اين جوري شده
    منتظر راهنمايي شما و بقيه ي دوستان صاحب نظر هستم
    خواهش مي كنم جوابم داده بشه واقعا نگرانم
    اين هم از عكس هاش:
    Download IMG0030A.jpg
    Download IMG0031A.jpg
    Download IMG0034A.jpg

ممنون ميشم شما و بقيه ي دوستان جوابم رو بديد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو+آکواریوم آب شیرین
    شماره عضویت
    7903
    با سلام خدمت اساتید و کاربران محترم سایت و همچنین استاد ارجمند دکتر برهانی کیا

حدود 17 روز قبل یک کاسکو (مارتین) کال خریدم که چشمش تازه از طوسی به کرم رنگ میزنه و از همان روز اول که به منزل آوردم مدفوعش کمی آبکی بود(البته در کف قفس فروشگاه مدفوعش عادی بود) که با خواندن پستهای دوستان متوجه شدم که مشکلی نمیباشد و از استرس و جابجایی میباشد.در این مدت با قربان صدقه و ... توانستم از قار انداخته و منقارش را بخارانم و امروز حتی از روی چوب تعلیم بروی دست آورده و سرش را خاراندم.مشکل از آنجایی شروع شد که روز 4شنبه به تهران آمده و مارتین را نزد مادر خانمم گذاشتم و غروب جمعه بازگشته و اونو به منزل خودم بردم و متوجه شدم که کسل میباشد.در روز شنبه متوجه پف کردن اون و بیحالی و چرت زدن زیاد و همچنین تک سرفه های کم اون شدم که بلافاصله قرص سرماخوردگی را پودر کرده به همراه کپسول تتراسایکلین 250 و مقداری عسل در آب حل کرده و در آبخوری استیل(سایز بزرگ)ریختم و در طول روز 3مرتبه آبخوری را شسته و مجدداً محلول فوق را جایگزین میکنم.البته لازم به ذکر است که قبل از رفتن به تهران دو روز به اون تخمه ندادم و حبوبات جوانه زده جلویش گذاشتم که نمیخورد و من مجبور میشدم که با دادن سیب و مقدار کمی تخمه جبران گرسنگی اون را بکنم.حال ماندم که علت بیماریش گرسنگی بوده یا در منزل مادرخانمم سرما خورده است.فعلاً از شنبه روی چوبش چرت میزنه و صدایی از خودش در نمیآورد.حتی فیلم زندگی طوطیها را میگذارم،بر خلاف چند روز قبل هیچ نوع سوتی از خودش در نمی آورد و ساکت و ارام در قفسش نشسته و چرت میزند یا بیحرکت نگاه میکند.البته وقتی نزدیک قفسش میشوم از خودش عکس العمل نشان میدهد ولی قابل مقایسه با کاسکوی قبلیم از لحاظ جنب و جوش نمیباشد.البته از لحاظ هوش فوق العاده بوده و ضمناً به هیچ عنوان ترسو نیست.دکتر جان این محلول دارو که میدهم صحیح میباشد؟ تا چند روز ادامه دهم؟ اگر فایده نکرد چه داروی دیگری بدهم؟ آیا مجدداً در ابخوری بریزم یا بوسیله سرنگ در حلقش بریزم؟

با عرض شرمندگی زیاد که روده درازی کردم( آخه فقط خواستم یک بیوگرافی دقیق از مارتین داده باشم)

صفحه 66 از 84 نخستنخست ... 164748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)