صفحه 57 از 84 نخستنخست ... 7383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 561 به 570 از 832
    کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط neda_k85 نمایش پست ها
    من هم کاسکوم خال قرمزه از آقای دکتر خواهش می کنم کمکک کنن که بدونم علتش چیه؟
    سلام

فعلا تا تشخیص قطعی نیازی به نگرانی نیست.
    اگر جیره طوطی خاکستری شما به طور عمده از دانه های روغنی تامین نمی شود خیلی نگران سندرم کبد چرب نباشید.

بیماری نوک و پر طوطی سانان اغلب در سنین پایین دیده می شود و تغییر رنگ پر به تنهایی کلید تشخیص نیست.
    به نظر من اصلاح تدریجی جیره به همراه استفاده از منابع اسید فولیک گزینه کبد چرب را تا حد زیادی منتفی می کند.
    در مورد بیماری نوک و پر طوطی سانان هم بررسی بیشتر نیاز است ولی در کل روند بیماری هم در تشخیص کمک کننده است.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط technano نمایش پست ها
    آخه طوطی رو که با شامپو نمیشورن !!!!!! ... با آب معمولی آب بگیرید ... امیدوارم تازگی شستن کاسکوتون رو با شامپو آغاز کرده باشین که ضرر جدی ندیده باشه کاسکو ...وگرنه ....

سلام

به جز موارد خاص استفاده از مواد شوینده به هیچ وجه توصیه نمی شود.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط technano نمایش پست ها
    ]دوستان من امروز متوجه شدم محل خارج شدن مدفوع ملنگو ـم ، یکم مدفوع جمع شده !
    موقع مدفوع کردن هم به خودش فشار میاره !
    حدس میزنم دلیل کز کردن و آروم بودنش هم به همین دلیل باشه !!
    دوستان راهنمایی کنن آیا میتونم خودم تمیز کنم یا باید ببرم پیش دامپزشک !
    سلام

در چنین مواردی نیازی به مراجعه به دامپزشک نیست.
    خیس کردن موضع با اب گرم(و نه داغ) باعث سهولت کنده شدن مدفوع خشک شده می شود
    استفاده از مواد فیبر دار نظیر کاهو و خیار به رفع مشکل کمک خواهد کرد ولی در صورت عدم بهبودی علی رغم انجام توصیه های فوق به دامپزشک مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirflower63 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دكتر برهاني كيا
    آمازون من چند روزي ميشه كه يكي از چشاشو نيمه باز نگه ميداره و بعضي اوقاتم كاملا ميبنده پلك پاييني چشمش يه ذره باد كرده
    ميخواستم ازتون در مورد درمانش كمك بگيرم
    با سپاس فراوان amirflower63

سلام

این حالت اغلب به دلیل کمبود ویتامین aو افت دمای محیط دیده می شود.
    استفاده از دانه های روغنی مخصوصا انواع تخمه ها به جای جیره اصلی میتواند چنین عواقبی داشته باشد.
    افزایش دمای محیط و استفاده از بخور گرم توصیه مشود.
    در صورت عدم بهبودی به دامپزشک پرندگان مراجعه کنید.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط حاجیان نمایش پست ها
    سلام من یه کاسکو دارم که کچلی گرفته و خیلی خودشا میخارونه راهنمایی کنید چه کار کنم
    سلام

این حالت هم ممکنست بیماری باشد
    و هم نباشد بنابراین یا چند تصویر با کیفیت مناسب ارسال نمایید یا جهت معاینه مراجعه شود.
    استفاده از دارو های ضد شپش و....به هیچ وجه توصیه نمی شود.

برهانی کیا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط YEKTA نمایش پست ها
    سلام خدمت آقای دکتر
    جوجه مرغی 3ماه پیش خدمتتون آوردم که روی پا هاش نمی تونست وایسته با کمک وراهنماییهای شما الان حسابی بزرگ شده و یه مرغ قبراق وسرحال هستش سوالم این هستش که کی تخم میذاره هر کس میبیندش میگه حسابی بزرگ شده و باید تخم بزاره مغازه ای که ازش دون می خرم گفتش که ضعیف هستش برای همین تخم نمیزاره .تخم گذاشتن یا نذاشتنش برام مهم نیست اینکه اون آقاهه گفت ضعیف نگرانم کرده.گندم اصلا" نمیخوره آرد سویا بهش میدم مغز استخون سبزی مرتب بهش میدم عاشق ماست و پنیر هستش. تخم مرغ آبپز کامل شربت کلسیم هفته ای 2بار میدم .

سلام

با توجه به جیره ای که شما مصرف می کنید احتمال بروز کمبود تغذیه ای خیلی کم است.
    با این حال می توانید از مکمل های ویتامین و مینرال پرندگان هم استفاده کنید.

برهانی کیا

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5898
    جناب آقای دکتر برهانی کیا
    باسلام و تشکر فراوان از زحمات و لطفی که در به همه دوستداران پرندگان در این سایت دارید.

سئوالی از خدمتتون داشتم.
    من یه کاسکو دم قرمز حدود 7 ماهه دارم که خیلی خوش خوراکه و تقریباً همه چیز میخوره و تخمه هم جزء جیره غذایییش نیست و فقط بعنوان جایزه بهش میدم.
    مشکل اینجاست که یه حالتی مثل لکه تقریبا صورتی روی زبونش (نزدیک نوک زبان و در قسمت وسط) و یک لکه هم زیر زبان در محل اتصال زبان به سقف نوک وجود داره .نگرانم که مشکلی براش داشته باشه .من حدود دو ماه که دارمش و هیچ تغییری در اندازه لکه ها ایجاد نشده .
    با تشکر مجدد

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    6530

کاسکو

باسلام :من یک کاسکو سه ماه پیش خریدم خداراشکر همه چیز آن خوب است فقط صبح که از خواب بیدار میشود تا 2مرحله مدفوع آن آبکی می باشد وبعد طبیعی میشود آیا مشکلیدارد! وآیا میتوان جوانه شبدر به کاسکوداد

کاربر ساده

شماره عضویت
    6262
    سلام من ملنگوم مدفوعش یکم شله. قسمت سبزش شل نیست اما کمی حس میکنم تیرست خیلی کم. اب تو مدفوعش زیاده. 2-3 روزه اینجوریه. گاهیم دیدم که مدفوعش کش میاد. یکی دوبار. مشکل دیگه ای از نظر ظاهری نداره. به نظرتون میتونه نشونه بیماری باشه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط o0oro نمایش پست ها
    سلام من ملنگوم مدفوعش یکم شله. قسمت سبزش شل نیست اما کمی حس میکنم تیرست خیلی کم. اب تو مدفوعش زیاده. 2-3 روزه اینجوریه. گاهیم دیدم که مدفوعش کش میاد. یکی دوبار. مشکل دیگه ای از نظر ظاهری نداره. به نظرتون میتونه نشونه بیماری باشه؟
    سلام

پرندگان ادرار و مدفع را با هم دفع می کنند.
    قسمت سبز یا قهوه ای ...رنگ نیمه جامد مدفوع است یعنی منشا ان از روده می باشد و قسمت مایع که شامل 2 بخش: شفاف و سفید گچی ادرار هستند یعنی منشا انها کلیه است.
    استرس از هر نوع و ابتلا به بیماری می تواند منجر به افزایش دفع ادرار شود یعنی نسبت بخش شفاف و سفید گچی در کل ماده دفع شده افزایش می یابد.
    معمولا افزایش دفع ادرار باید با سایر علایم همراه باشد تا به بیماری شک کنیم.
    هیچگاه یک یا چند نمونه دفع شده شاخص قضاوت نمی باشند.
    برهانی کیا

صفحه 57 از 84 نخستنخست ... 7383940414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)