صفحه 5 از 84 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 832
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3288
    ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم میخواستم بدونم امکان داره از سرما باشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid341 نمایش پست ها
    سلام خدمت شما من 8 جفت طوطی کوتوله داشتم و از یکی شنیدم که به انها بلال بدم ولی بعد از مدتی یکی یکی انها باد میکردند و پرهایشان پف میکرد و در عرض چند روز میمردن میخواستم بدونم علت مرگ انها چی بوده ممنون و سپاس
    امکان داره از سرما باشه که باد میکردن و پرهایشان پف میکرد
    ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم میخواستم بدونم امکان داره از سرما باشه
    سلام
    یقین بدونید که از خوردن بلال این مشکل به وجود نمیاد
    اینکه میگید پرهاشون پفت میکرد یعنی چی؟ منظورت تون اینه که کز کردن و بعد هم می مردن
    طوطی ها وقتی بیمار میشن کز می کنن و پرهاشون را پف میدن و این علامت در همه بیماری های طوطی سانان شایع است و دلایل مختلفی هم می تونه داشته باشه
    سرماخوردگی هم می تونه این علائم را داشته باشه
    وقتی دیدی یکیشون اینطوری شده باید برای نجات دادنشون اقدام می کردی گفتید یکی یکی این طوری شدن و مردن ........ اگر 8 جفت بودن و اینطوری مردن فکر کنم کمی در حقشون کوتاهی کردید

به هر حال اتفاق ناراحت کننده ای است متاسفم که از دست دادینشون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    دکترجان سلام
    قبلا از پاسخ سوالاتم از طرف شما بسیار سپاسگذارم.
    واما یه سوال!
    در مطالبی و همچنین از خود شما خوانده و شنیده ام مصرف چای برای پرندگان خوب نیست.
    کاکادوی من علاقه زیادی به خوردن چایی داره به طوری که اگر لیوان چای رو جلوش بگیرید تقریبا 6 یا7 بار به حالت آبخوردن چای میخوره به صورتی که آدم شک میکنه نکنه واقعا تشنه باشه. البته من این کار رو یک بار بیشتر انجام ندادم.
    میخواستم بدونم علت این علاقه چی میتونه باشه و در ضمن علت منع مصرف چای به چه دلیل است؟
    و آیا میشود گه گاهی مصرف بشه یا نه؟
    باتشکرات فائقه.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3288
    نقل قول نوشته اصلی توسط shikra نمایش پست ها
    سلام
    یقین بدونید که از خوردن بلال این مشکل به وجود نمیاد
    اینکه میگید پرهاشون پفت میکرد یعنی چی؟ منظورت تون اینه که کز کردن و بعد هم می مردن
    طوطی ها وقتی بیمار میشن کز می کنن و پرهاشون را پف میدن و این علامت در همه بیماری های طوطی سانان شایع است و دلایل مختلفی هم می تونه داشته باشه
    سرماخوردگی هم می تونه این علائم را داشته باشه
    وقتی دیدی یکیشون اینطوری شده باید برای نجات دادنشون اقدام می کردی گفتید یکی یکی این طوری شدن و مردن ........ اگر 8 جفت بودن و اینطوری مردن فکر کنم کمی در حقشون کوتاهی کردید

به هر حال اتفاق ناراحت کننده ای است متاسفم که از دست دادینشون
    سلام خدمت شما باید بگم که من برای نجات آنها کارهای زیادی کردم از یکی شنیدم که به انها شربت سفیکیم 100بدهم و ان را تهیه کردم ولی اثر نداشت
    یه سوال دیگه هم از خدمت شما داشتم چون من چند روز چیش دو جفت دیگه خریدم امروز یکی از انها علایم مثل انهایی که مردن داره میخواستم بدونم علت مرگ اینها از چی میتونه باشه
    علایم: 1 خیلی غدا میخورن 2 دو طرف ستون انها پرها جمع میشود 3. باد میکنند 4.استخوان سینه انها بیرون میزنند 5. خیلی میخوابند به نوعی که میشه گفت یا خوابن یا در حال غذا خوردن
    یه سوال میشه چون من اینها را در بالکن نگهداری میکنم مریض میشن
    با تشکر از شما و زحمت هایتان

شما پاسخ دادید که باید برای نجات دادنشون اقدام میکردم لطفا میگوید الان برای این یکی که مریض شده چکار کنم
    با سپاس و تشکر

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام خدمت شما باید بگم که من برای نجات آنها کارهای زیادی کردم از یکی شنیدم که به انها شربت سفیکیم 100بدهم و ان را تهیه کردم ولی اثر نداشت
    یه سوال دیگه هم از خدمت شما داشتم چون من چند روز چیش دو جفت دیگه خریدم امروز یکی از انها علایم مثل انهایی که مردن داره میخواستم بدونم علت مرگ اینها از چی میتونه باشه
    علایم: 1 خیلی غدا میخورن 2 دو طرف ستون انها پرها جمع میشود 3. باد میکنند 4.استخوان سینه انها بیرون میزنند 5. خیلی میخوابند به نوعی که میشه گفت یا خوابن یا در حال غذا خوردن
    یه سوال میشه چون من اینها را در بالکن نگهداری میکنم مریض میشن
    با تشکر از شما و زحمت هایتان

شما پاسخ دادید که باید برای نجات دادنشون اقدام میکردم لطفا میگوید الان برای این یکی که مریض شده چکار کنم
    با سپاس و تشکر
    سلام
    این علائمی را که میگید من نمیشناسم چون دامپزشک نیستم می تونید سوالتون را از دکتر برهانی کیا بپرسید
    لینکش را هم میذارم براتون

اما اگر من جای شما بودم این پرنده را مبردم بیمارستان دامپزشکی تهران
    عصرها دکتر برهانی کیا اونجا هستند شماره اش اینه : 22675151
    اگر هم براتون مقدور نیست اونجا ببرید می تونید ببرید کلینیک دانشگاه تهران توی خیابان رودکی اگر اشتباه نکنم برید میدان انقلاب، خیابان آزادی ایستگاه دکتر قریب از هر کسی بپرسید کیلنیک دامپزشکی کجاست راهنماییتون می کنه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3288
    سلام آقای دکتر به علت اینکه من در کرمان زندگی میکنم نمیتوتنم حضورا خدمتان برسم یه سوال در رابطه با طوطی کوتوله از حضورتان دارم
    من تعدادی طوطی کوتوله دارم که از انها در بالکن نگهداری میکردم چندی پیش متوجه شدم که چند تا از طوطی ها حالت کسالت دارند اما به دلیل اینکه غذا زیاد میخوردن حس نکردم مریض شدن تا اینکه یکی از انها مرد و بعد از ان بقیه به ترتیب دارن میمیرن میخواستم بدونم علت مرگ انها چیست از سرما بوده یا خوردن بلال چرا که ان طوطی هایی که علاقه شدیدی به بلال داشته اند یا مرده اند یا الان مریض هستند و من چون فکر کردم از سرما باشد انها را به داخل اورده ام و بلال هم دیگر ندادم و یک نفر به من گفت که داخل اب انها شربت سفیکسیم 100 بریز من این کار را انجام دادم ولی باز هم دارن تغیر مشاهده نکردم لطفا مرا راهنمایی کنید
    __________________________________________________ __________
    www.6o5ia.ir

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3288
    سلام میشه جواب منون بدین ممنونن

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام آقاي دكتر.
    من روزي 1-2تا از اين پرها تو قفس كاسكوم پيدا ميكنم.بنظرتون پركنيه؟بايد چيكار كنم تا جلوشو بگيرم؟

طوطيم دم شكلاتيه و يك هفتست گرفتمش.
    ممنون
    سلام
    در این حد جای نگرانی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط mina_zt نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر خسته نباشید و ممنونم
    من چند روزه که یه کاسکو خریدم. بجز تخمه هیچ چیزی نمیخوره. براش گردو، ذرت، کاهو گذاشتم ولی نمیخوره یه اداهایی از خودش درمیاره، سرصداهای عجیب غریب میکنه تا براش تخمه بریزیم. چکار کنم؟ اکثراً هم در حال لرزیدنه، نمیدونم از ترسه یا سردشه؟ تو رو خدا راهنماییم کنین
    دمای محیط رو بین 25 تا 30 درجه نگهدارید
    فعلا طی یک ماه اول بعد از خرید مصرف تخمه مانعی ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط samie323 نمایش پست ها
    دکترجان سلام
    قبلا از پاسخ سوالاتم از طرف شما بسیار سپاسگذارم.
    واما یه سوال!
    در مطالبی و همچنین از خود شما خوانده و شنیده ام مصرف چای برای پرندگان خوب نیست.
    کاکادوی من علاقه زیادی به خوردن چایی داره به طوری که اگر لیوان چای رو جلوش بگیرید تقریبا 6 یا7 بار به حالت آبخوردن چای میخوره به صورتی که آدم شک میکنه نکنه واقعا تشنه باشه. البته من این کار رو یک بار بیشتر انجام ندادم.
    میخواستم بدونم علت این علاقه چی میتونه باشه و در ضمن علت منع مصرف چای به چه دلیل است؟
    و آیا میشود گه گاهی مصرف بشه یا نه؟
    باتشکرات فائقه.
    مصرف چا به علت وجود کافئین و برخی از مواد دیگر خیلی مناسب طوطی نمیباشد
    ولی در صورت مصرف به میزان کم مشکل جدی ایجاد نمیشود

سلام آقای دکتر به علت اینکه من در کرمان زندگی میکنم نمیتوتنم حضورا خدمتان برسم یه سوال در رابطه با طوطی کوتوله از حضورتان دارم
    من تعدادی طوطی کوتوله دارم که از انها در بالکن نگهداری میکردم چندی پیش متوجه شدم که چند تا از طوطی ها حالت کسالت دارند اما به دلیل اینکه غذا زیاد میخوردن حس نکردم مریض شدن تا اینکه یکی از انها مرد و بعد از ان بقیه به ترتیب دارن میمیرن میخواستم بدونم علت مرگ انها چیست از سرما بوده یا خوردن بلال چرا که ان طوطی هایی که علاقه شدیدی به بلال داشته اند یا مرده اند یا الان مریض هستند و من چون فکر کردم از سرما باشد انها را به داخل اورده ام و بلال هم دیگر ندادم و یک نفر به من گفت که داخل اب انها شربت سفیکسیم 100 بریز من این کار را انجام دادم ولی باز هم دارن تغیر مشاهده نکردم لطفا مرا راهنمایی کنید
    __________________________________________________ __________
    www.6o5ia.ir

برای تشخیص علت احتمالی مرگ و میر پرنده های شما نیاز به کالبد گشایی آنها میباشد
    در هر صورت گرم کردن جایگاه به همراه مصرف غذای نرم (حتی خود بلال و موز و ...) و کلا غذاهایی با قند بالا در این شرایط توصیه میشود
    مراجعه به دامپزشک در چنین مواقعی الزامیست

با تشکر
    دکتر برهانی کیا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    دکتر جان سلام
    مصرف شیر کم لاکتوز برای کاکادوها مجاز میتونه باشه؟
    کاکادوی من شیرهم دوست داره!!!!!
    عجیب نیست؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    [QUOTE=borhanikia;15350]سلام
    در این حد جای نگرانی نیست

ممنون
    ولي آقاي دكتر پيشرفت داشته و پراي سينش بهم ريخته شده.پراي سفيد زياد ميريزه ولي پراي طوسيش همون2-3عدد در روز هست.بازم ميگيد مشكلي نداره؟
    خيلي ممنون

صفحه 5 از 84 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)