نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

کاسکوها و کاکاتوها , آیا واقعا تفاوت های زیادی با هم دارند؟

چندبار این سخنان و عبارات را نشیده اید؟

کاسکوها پر کن می شوند کاکاتوها به توجه مدام شما نیاز دارند در غیر اینصورت پر کن می شوند, اگر طوطی سخنگو می خواهید باید کاسکو خریداری کنید طوطی خاکستری ها پرندگان وابسته به یکنفر هستن.

کاکاتو Major Mitchell’s or a Rose- breasted نخرید چون پرخاشگر بوده و زیاد پرکن می شوند.

طوطی خاکستری من عاشق من بود ولی حالا از من متنفر شده و به همسرم علاقمند شده یا کاکاتو چتر دار من شدیدا به من علاقه داشت ولی جدیدا پرخاشگر شده.

کاسکوها زیاد به نوازش علاقه ندارند و اصولا برای این کار نیستند ولی کاکاتوها عاشق نوازش هستند .

کاکاتوها به باهوشی کاسکو ها نیستند.کاکاتوها تمام روز جیغ می کشند.

و عباراتی از این قبیل!

سخنان و نظراتی که درباره این 2 طوطی گفته می شود به نظر می رسد که باید از 2 سیاره کاملا متفاوت باشند تا 2گونه مختلف از خانواده طوطی سانان. سوال اینجاست این نظرات و تصورات غلط درباره این 2 دسته طوطی سان از کجا ناشی می شوند؟بهتر است پشت صحنه این عبارات غلط را نگاهی بیندازیم:

ابتدا مسئله پرکنی را بررسی می می کنیم:

بله درست است هیچ گونه سوال و ابهامی در این زمینه که بسیاری از کاسکوها و کاکاتوها پرکن می شوند یا پرجوی می کنند هر دو طوطی سان یعنی کاسکو و کاکاتو به شدت حساس می باشند بطوریکه هیچگونه تغییر و تحولی را به راحتی نمی توانند تحمل کنند کاسکوها و کاکاتوها هر دو متعلق به زندگی های اجتماعی هستند و هرگز تنها دیده نمی شوند دارای هوش و قدرت یادگیری بسیاری بالایی هستند حتی در زمانی که دوارن پدر و مادری را طی می کنند قادرن قوانین دسته و گروه و مهارت های جدید برای نجات یافتن را فرا بگیرند با اینکه این طوطی ها عصبی و حساس هستند و فشار عصبی و استرس باعث پرکنی در آنها می شود ولی در عین حال بسیار ممقاوم و باشهامت هستند به این دلیل که شما هیچ کاسکو و کاکاتو پرکنی در جنگل مشاهده نمی کنید و این پدیده در پرندگان شکار شده دیده می شود.

استثنا همیشه وجود دارد برخی از این طوطی سانان در اثر بیماری ها انگل ها پرهای خود را از دست می دهند که در طبیعت و اسارت هم دیده می شوند ولی بحث سر پرکن شدن این طوطی ها و اینکه واقعا این طوطی ها بی دلیل پرکن و عصبی می شوند می باشد. چیزی که این طوطی ها در اسارت دارند قفسشان می باشد به همراه انسان هایی که شاید آنها را بفهمند و شاید نفهمند و البته اکثر نیازهای اجتماعی این طوطی ها فهمیده نمی شود و برآورده نیز نخواهد شد و با همه این ها تعداد محدودی از این پرندگان دچار پرکنی و ترس و فوبیا می شوند و تعداد کثیری با شرایط کنار می آیند.

پس چرا نتیچه گیری ما چنین است؟با دیدن چند مورد پرکنی در طوطی ها مستعد بودن یک طوطی به پرکنی را به کل آن طوطی تعمیم می دهیم؟

یکی از تصورات بسیار غلط شایع درباره خصوصیات اخلاقی کاکاتوها می باشد اکثر افراد تصور می کنند همه کاکاتوها مهربان هستند و به عبارتی اخلاق یکسانی دارند ولی واقعیت این است که در طبیعتبین گونه های یکسان کاکاتوها تفاوت رفتاری بسیار زیادی وجود دارد و غیر از این کاکاتوها به زیرگونه های زیادی تقسیم می شوند و هر زیر گونه تحت شرایط آب و هوایی خاص خود زندگی می کند و در نتیجه خصوصیات مناسب برای زندگی در آن ناحیه را فرا می گیرد.

به شیوه زندگی و فعالیت های روزانه کاسکوها کاکاتوها و طوطی های دیگر نگاه کنید تقریبا اکر این طوطی سانان رفتارهای مشابه انجام می دهند با دیدن شیوه زندگی طوطی سانان در حیات وحش بطور واقع بینانه تری در می یابید که واقعا چه خصوصیات رفتاری و اخلاقی دارند؟کاسکوها در دسته زندگی می کنند درست همانطوری که آمازون ها ماکائوها و کانورها رفتار می کنند. این طوطی سانان بطور دسته جمعی برای پیدا کردن غذا و ساختن لانه با هم همکاری می کنند

ترجمه:شهرزاد
    /www.parrothouse.com/

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،ماهی دیسکاس
    شماره عضویت
    4102
    با درود و خسته نباشید. من میخوام یه کاکادو بخرم ، خیلی هم بیقرارم برای این کار، چون عاشق کاکادو هستم. اما یه مشکل دارم، من شاغلم و ساعت هشت میام خونه اما میتونم تا ساعت دوازده براشون فقط بذارم ولی نمیدونم تو طول روز که خونه نیستم مشکلی واسش پیش نمیاد؟ الانم دو تا باجریگار و سه تا عروس و یک طرقه دارم که میخوام همه رو به جز باجریگارهام بدم بره.اونا میتونن برای سرگرمی تو طول روز براش کافی باشن یا نه؟ یه دوستی گفت که میتونی نگه داری ولی یکی دیگه گفت: نه اصلا نگیر. راستش نمیتونم بیخیالش بشم خواهشا راهنماییم کنید تا یک دنیا سپاسگذارتون بشم. من اصرار دارم که داشته باشم :smile (210):

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سمیرا نمایش پست ها
    با درود و خسته نباشید. من میخوام یه کاکادو بخرم ، خیلی هم بیقرارم برای این کار، چون عاشق کاکادو هستم. اما یه مشکل دارم، من شاغلم و ساعت هشت میام خونه اما میتونم تا ساعت دوازده براشون فقط بذارم ولی نمیدونم تو طول روز که خونه نیستم مشکلی واسش پیش نمیاد؟ الانم دو تا باجریگار و سه تا عروس و یک طرقه دارم که میخوام همه رو به جز باجریگارهام بدم بره.اونا میتونن برای سرگرمی تو طول روز براش کافی باشن یا نه؟ یه دوستی گفت که میتونی نگه داری ولی یکی دیگه گفت: نه اصلا نگیر. راستش نمیتونم بیخیالش بشم خواهشا راهنماییم کنید تا یک دنیا سپاسگذارتون بشم. من اصرار دارم که داشته باشم :smile (210):

سلام

دوست عزیز این سوال رو باید تو قسمت پرسش و پاسخ در باره کاکادو ها میپرسیدید...

من به شما پیشنهاد نمیکنم کاکادو بخرید چون نیاز به صرف وقت و توجه فراوان داره.در ضمن نمیتونید از بقیه طوطی ها برای سرگرم نگه داشتن کاکادو استفاده کنید!!!
    کاکادو نیاز به بازیگوشی و ورجه وورجه فراوان داره که شما وقتش رو ندارید

موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)