نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: فرمالین

کاربر ساده

شماره عضویت
    8

فرمالین

فرمالین

محلول فرمالدهید 37-40% تحت عنوان فرمالین تجاری در بازار موجود می باشد . فرمالین در شاخه های مختلف صنعت و عبوم مصارف متعددی دارد .
    در صنعت پرورش ماهی از آن به عنوان ضد عفونی کننده ی سطوح استفاده می شود .
    همچنین به تنهایی و یا همراه با مالاشیت گرین در پیشگیری و درمان آلودگی های قارچی و انگل های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد .
    مکانیسم تاثیر ضد انگلی فرمالین . اتصال آن به پروتئین های غشای تک یاخته است.
    این اتصال برگشت ناپذیر بوده و باعث می شود غشای تک یاخته نتواند فعالیت طبیعی خود را انجام دهد و مرگ تک یاخته را به دنبال دارد . به عنوان انگل کش عمدتا به دو طریق مصرف می شود :

1. حمام کوتاه مدت 0.25-0.125 میلی لیتر (150 -250 قسمت در میلیون ) به ازای هر لیتر به مدت 30-60 دقیقه . قابل ذکر است وقتی که دما ی آب بالاست برای ماهی های سرد آبی بالای 10 درجه ی سانتی گراد و برای ماهیان گرم آبی بالای 20 درجه میزان مصرفی نباید از 0.167 میلی لیتر در لیتر زیادتر شود . زیرا ماهی ها در این شرایط قادر به تحمل فرمالین نیستند .
    2. حمام طولانی مدت : 0.025-0.015 میلی لیتر (25-15 قسمت در میلیون ) فرمالین به ازای هر لیتر آب . در مورد درمان آلودگی به انگل ایکتیوفتیریوس (همون ایک) لازم است این درمان پس از سه روز مجددا تکرار شود .

برای تاثیر بیشتر می توان فرمالین را همراه با مالاشیت گرین به کار برد . این مخلوط در درمان ماهیان آلوده به ایک تاثیر خوبی دارد . در واقع این دو دارو با یکدیگر دارای اثر افزاینده هستند .
    راه مصرف و تهیه ی این مخلوط به قرار زیر است :
    الف : 0.09 میلی لیتر در لیتر فرمالین + 0.1 میلی گرم در لیتر مالاشیت گرین به صورت حمام طولانی مدت .
    ب: 0.2 میلی لیتر فرمالین + 0.1 میلی گرم در لیتر مالاشیت گرین به مدت یک ساعت . این درمان باید سه بار متوالی و با فاصله ی 48 ساعت تکرار شود.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    من امروز رفتم فرمالین گرفتم اونجا توجه نکردم اومدم خونه دیدم نوشته 20 درصد.حالا واسه درمان مثلا انگل ابششی دوزشو باید بیشتر کنم.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

بهتره 37% خریداری کنید چون تعیین دوز 20% عملا برای ما ممکن نیست

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . حالا ریاضی قوی می خواد دیگه فرمولی که در پست اول داده شده رو باید در نسبت 20 و 37 ضرب کنید . یعنی در حقیقت هر چه قدر برای 37 % باید مصرف می شد را باید در 1.85 ضرب کنید و از محلولتون بریزید . ولی به قول بابک عزیز بهترین حالت استفاده از دوز استاندارد هست .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . حالا ریاضی قوی می خواد دیگه فرمولی که در پست اول داده شده رو باید در نسبت 20 و 37 ضرب کنید . یعنی در حقیقت هر چه قدر برای 37 % باید مصرف می شد را باید در 1.85 ضرب کنید و از محلولتون بریزید . ولی به قول بابک عزیز بهترین حالت استفاده از دوز استاندارد هست .
    سلام
    ممنون
    مشکل اینجاست که پلمپ قوطی باز شده وطرف عوض نمیکنه 30 تومن پولشو دادم.پس با همین ظریب بالا براشون استفاده میکنم.در یکی از پستهای اقا ی اژیده تو تالار نیک خوندم نوشتن به ازای هر گالن اب و با سختی بالای 6 اب 4 تا 5 قطره که با این حساب که شما فرمودین میشه برای هر گالن میشه 7 تا 9 قطره.ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قبلا ماهی-الان طوطی
    شماره عضویت
    726
    سلام به همه دوستان واساتید. یه سوال داشتم اینکه من توی شهرمون فقط یکجافرمالین داره واون تحت عنوان فرمالکس هست ازشرکت دام صنعت.میخاستم بدونم که فرمالینش چنددرصده؟
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin61 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان واساتید. یه سوال داشتم اینکه من توی شهرمون فقط یکجافرمالین داره واون تحت عنوان فرمالکس هست ازشرکت دام صنعت.میخاستم بدونم که فرمالینش چنددرصده؟
    ممنون
    گذشته از اینکه فرمالینش چند درصد هست، من کلا استفاده ازش رو به شما توصیه نمیکنم چون ممکنه به دلیل کاربری خاصش در صنعت دام و ... از ترکیبات خاص دیگری هم درش استفاده شده باشه

به هر حال اگر روی خودش ننوشته چند درصده تنها راهتون اینه که با خودشون تماس بگیرید

گروه تولیدی دام صنعت

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21254
    سلام . اگر فرمالین روی سطح بریزد چگونه ضد عفونی می شود؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)