صفحه 16 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 526
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با سلام
    ممنون از نظرات دوستان .پادر بلو زیباست اما من اگه جراح زرد و ابی داشتم دیگه پادر بلو نمیگرفتم اما الان این اولین جراح شده و میترسم بقیه رو اذیت کنه:smile (187): من باز هم دقیق متوجه نشدم من که جراح زرد رو میخوام بگیرم پس در گیری هست حالا جراح ابی رو هم با اون اضافه کنم یا نه ( جواب صریح برام مهمه چون اگر منفی است من باید به فروشنده بگم).در ضمن همزمان وارد کردن این دوتا ممکن تاثیر در کاهش درگیری داشته باشه؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با سلام
    کسی در مورد درخشش مرجانها در زیر نور ابی اطلاع داره؟ واقعا زیباست به نظرم به دلیل فسفر درون اونهاست. اگه تونستم عکس میذارم به خصوص از پلیپ ستاره ای که انگار لامپ توش روشن کردن.در ضمن نور رو هم یکسره به مدت 8 ساعت روشن میکنم از این به بعد. در مورد جراح کسی پاسخ نداد:smile (22)::smile (32): پس من هر دو رو میگیرم به یاری خدا اتفاقی نیفته یا به خیر بگذره.از همه متشکرم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    من فكر ميكنم چون تانكتون بزرگه اتفاق بدي نميافته.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون اقای دارایی جراح های شما با هم میسازند؟منتظر عکس اکوارایوم و جراح و ریف ها هستیم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    ناسو و بلوتانگ كه ساختند. قبلا هم پاودر بلو و بلو تانگ همسايز داشتم كه صلح بودند.
    ظرف همين ماه يك پاودر بلو كوچكتر هم ميگيرم و ماه آينده يك يلوتانگ. ميخوام دلو بزنم به دزيا. البته همانطور كه قبلا عرض شد، اين تانك آزمايشي هست و ميخوام اطلاعات كاملي از نحوه مديريت تانك و همزيستي آبزيان بدست بيارم و البته در اين راه تا بحال كلي ضرر دادم اما راضي هستم چون تا بحال تفريحي به اين زيبايي نداشتم

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون . البته شما قصد تعویض تانک دارید اما من با همین تانک خواهم بود در ضمن من واقعا ناراحت میشم وقتی ماهی بمیره (علاوه بر هزینه اش) الان هم با این پادربلو حسابی دچار مشکل شدم امشب که شروع کرد حسابی زدن بلو تانگ ( تقریبا بلو تانگ دو برابرش هم هست!)با دمش میزنه به سر و صورت بدبخت منم تاریک کردم بلکه دست برداره:smile (32):. از خرید یلو تانگ هم با وجود اون منصرف شدم.این اکواریوم با وجود اینکه فقط تا حالا یک گابی تلفات داده اما شده مایه ی دردسر .الان امکان داره پادر بلو جراح ابی رو زخمی کنه یا خدایی نکرده بکشه من که خیلی نگرانم؟( عذر میخوام اما ازمایشی بودن به نظرم کلمه جالبی نیست به هر حال اونها هم جان دارند گناه دارند من که نمیتونم مردن هیچ کدوم رو تحمل کنم)

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اين همه ماهيايه خوشگل داره ابشور حالا چه اصراري داريد 3تا جراه نگه داريد نميدونم ولي مشكله كه با وجود پادربلو درگيري نداشته باشي بين جراهها
    يادمه رفته بوديم پيش محمد اكواريومش فكر كنم 600ليتري بود 70كيلو هم سنگ داشت ماهياش بيشتر از 20تا بودن ولي يدونه جراه بيشتر نداشت اونم بادباني !!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    اگه فضای تانک باز باشه احتمال درگیری پایین میاد .
    من سه تا جراح رو با فاصله چند ماه از هم وارد کردم ولی مشکلی نداشتن .
    چند تا نکته رو دقت کن ان شا ا... که مشکلی پیش نمیاد .
    1) در درجه اول با ماهیای تازه وارد رو با هم بفرست تو تانک.
    2) حتماً تانک تاریک باشه .
    3)صبح قبل از روشن شدن لامپها چند تکه کاهو رو تو جاهی مختلف تانک بزار که هر کدوم از جراح ها بدون درگیری ازشون بخورن که مطمئن بشن کسی با غذای اون یکی کاری ندازه(البته این تجربه شخصی بود)
    4) مولتی ویتامین و ضد استرس رو قطع نکن.
    5) بسه دیگه کم لوسشون کن.

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون . درگیریشون تموم شده الان هیچ کاری با هم ندارن فقط یک مشکل تازه ایجاد شده بلوتانگ سفیدک داره و راس ارایشگر همش داره تمیزش میکنه .حالا تمیزکاریش موثر هم هست؟ کار دیگه ای هم باید بکنم؟ در ضمن دما رو هم 0/5 درجه زیاد کردم. 26.5 فکر کنم پادر بلو از بزرگی بلو تانگ که دو برابرش هست ترسیده اصلا دوروبرش هم نمیره(خدا رو شکر)درباره ی ماهیان دیگه قبلا هم ذکر کردم علاقه ی چندانی به ماهی های دیگه جز دلقک و جراح ندارم و در ضمن بسیاریشون هم ریف سیف نیستند شما چند مورد معرفی کن.پروانه ها و فرشته ها و فاکس و ماشه ماهی ها و بسیاری از راسها و خفاش و... همه با ریف مشکل دارن بعضی ها روهم ازشون خوشم نمیاد !!! به هر حال حق با شماست اما الان که جراح زرد مقاوم و بی ازاره رو چرا نگیرم؟از اون به بعد اگه خواستم چیزی اضافه کنم میرم سراغ ریفها

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    چه قدر خوشحال که درگیری به اون شکل صورت نگرفت.
    راس و میگو کلینر کمک بسیار شایانی به این بیماری میکنن .
    دما رو تا 28 هم میتونی بالا ببری که بتونی بیماریو ریشه کن کنی ولی استفاده از مولتی ویتامین رو فراموش نکن.
    یه جراح بادبانی دارم که تقریبا یک ساله تو تانکه تقریبا 3 هفته پیش یه سفیدک گرفت که به عمرم ندیده بودم همه ماهیامو آلوده کرد فقط یه فرشته lamark داشتم که بلایی سرش نیومد با افزایش دما تا 28 درجه و غذایی بسیار متنوع و استفاده مرتب از مولتی ویتامین اتویتول (جی بی ال) همراه قرص اسپرولینا تقریبا تا اون هفته بیماری خیلی کم شد و از اواخر هفته گذشته هیچ اثری از بیماری پیدا نشد.
    تصمیم دارم که امشب یه حال اساسی به تانک بدم و 60 لیتر آب رو تعویض کنم البته از کف تانک و روی لایوراکها .
    این کار باعث میشه که اگه کیستهای حاوی تخم انگل روی سنکها یا شنها باشه مفدار زیادیشون خارج بشه .
    ببخشید شبیه قصه شد.
    بیدارین ؟ یا خوابتون برد این قدر طولانی بود ؟؟؟:smile (246):

صفحه 16 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)