صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 526
    همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط آکوا پارس نمایش پست ها
    سلام
    گابی انواع غذا های کف مونده رو میخوره ولی کار اصلیش خوردن خزه روی ماسه هاست. اون گابی دومیه مال خلیجه به عنوان زینتی به درد نمیخوره برای خوراک خروس خوبه. دونه ای 2000هست. انگوری رو اگه حرص کنی احتمال زیاد از بین میره جزو گیاه های فوق العاده مهاجم هست و به شدت عناصر آب رو مصرف میکنه و آب زود فقیر میشه. به عنوان آفت محصوب میشه.
    به نظر شما از انگوری بهتر چه گیاهی هست که بدرد رف بخوره؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    به نظر شما از انگوری بهتر چه گیاهی هست که بدرد رف بخوره؟
    معمولا توی رف میشه از انواع ماکرو آلگی ها استفاده کرد ولی چیزایی که عرف شده و امتحان خودشو پس داده (خانواده کلورپا ها هست و هالیمدا ها که سکه ایی و انجیری هستش و خانواده کلپ ها و مانگرو ها . که مانگرو ها به دلیل یه نمه دردسر داشتن کمتر استفاده میشه )
    ولی گیاه هایی مثل علف لاکپشت یا همون دوشیزه (مویی) زیاد به درد رف نمیخوره چون تا یه نمه نیترات بره بالا خودش از پا درمیاد .بیشتر به درد توی تانک میخوره چون زیبایی اون بیشتر از کارایی اونه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    8732
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    با سلام و خوشامد خدمت شما دوست عزیز .
    1) اون ماهی دوم فقط چون قیمتش ارزونه جونش ارزش نداره و باید به عنوان ماهی خوراک استفاده بشه ؟
    2) گیاه انگوری یکی از معورف ترین گیاه در بین دارندگان رفیوجیوم هستش که با توجه به رشد خوب اون جز بهترین گزینه ها واسه رفیوجیوم محسوب میشه . و در صورتی که تو تانک اصلی باشه خیلی از ماهی ها مثل جراح ها و ماهیان همه چیز خوار از اون تغذیه میکنن . و به مرحله آفت شدن نمیرسن .
    اگر بیشتر از 10 سانت هم بشه و قسمتی رو که ریشه داده رو هرس کنیم یا جداش کنیم و در شرایط خوب قرار بدیم هر دو به زندگی ادامه میدن .
    تو این فرم خیلی از بچه ها دارن از این گیاه استفاده میکنن و جز آفت حساب نمیشه .(آفت ها مثل دیاتوم ها - جلبکهای نا خواسته - انگلها - و موجودات دیگه مثل شقایق های شیشه ای آیپتازیا )
    درود
    تو طبیعت خلیج شبها که خروس ها راه میافتن جزئ بهترین طعمه هاشون محصوب میشن. استاد ژنتیکمون میگفت این جور ماهی ها که معمولا رنگ خوبی ندارن یا به قول ما زینتی نیستن هم هماوریشون بالاست هم مقاومت تخماشون هم اینکه زود رشد هستند و کلا تو طبیعت نقش ساردین رو در خلیج و کیلکا رو در خزر بازی میکنند. در پائین زنجیره غذایی هستند. وچون صیدشون آسونه و به وفور هست معمولا برای خوراک اسکورپیون و خروس استفاده میشه تا نیاز غذایی اونا هم بر طرف بشه.
    2. گیاه انگوری در اکثر سایت های مرجانی دنیا آفت محسوب میشه و صیدش آزاده و برخی دولت ها برای مقابله با اون بودجه در نظر میگیرن. برای رفیوجیوم مناسب هست ولی چون مصرف مواد معدنیش بالاست خیلی زود آکواریوم دارو به درد سر میندازه به خصوص اگر مرجان هم زیاد داشته باشه که دیگه بد تر. مدام باید ید و آهن و منگنز و ... رو به آب اضافه کنه و با توجه به قیمت بالای داروها مقرون به صرفه نیست. من برای مشتری هایی که سیستم ریف راه میندازم نه رفیو جیوم میذارم نه ats رو کمک میکرو الگی ها و سیفون دوره ای حساب میکنم. معمولا هم میزان نیترات بین 10 تا 20 دارن. چون اساسا ماهی های پر خور نمیذاریم یا اگه هم باشن غذاهای با کیفیت به میزان کم استفاده میشه تا مشکلات بعدی به وجود نیاد.

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان ایا ماهی هایی مثل کلارکی و دامسل که کمی مهاجمند ممکنه برای ماهیهای ارام خطرناک بشند؟یه بار دیدم دامسل دم زردم با وجود اینکه تا حالا خیلی اروم بوده ولی موقع سیفون نمیدونم از روی ترس یا استرس یا ... گابی رو همراه کلارکی زدند؟! یکم نگران شدم شاید این رفتارشون تداوم داشته باشه؟این اولین بار بود که شنهام کاملا سفید و تمیز شده بودند واقعا از خرید این گابی راضیم .

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    دوستان ایا ماهی هایی مثل کلارکی و دامسل که کمی مهاجمند ممکنه برای ماهیهای ارام خطرناک بشند؟یه بار دیدم دامسل دم زردم با وجود اینکه تا حالا خیلی اروم بوده ولی موقع سیفون نمیدونم از روی ترس یا استرس یا ... گابی رو همراه کلارکی زدند؟! یکم نگران شدم شاید این رفتارشون تداوم داشته باشه؟این اولین بار بود که شنهام کاملا سفید و تمیز شده بودند واقعا از خرید این گابی راضیم .
    اهیا اکثرن با همنوع ها و هم خانواده هایه خودشون مشکل دارن و بیشتر وقتی با ماهیایه دیگه درگیر میشن که وارد قلمروشون میشه که دامسلها هم چون قلمروطلب هستن این رفتار توشون زیاد دیده میشه

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    دوستان بالاخره تونستم دامسل رو بگیرم .اما همچنان در مورد خریدن مجدد گابی مرددم.ماهی های که الان دارم یک جراح ابی و یه جراح زرد , دو تا اسلاریس , یه تومیتو کوچک, یه کلارکی سایز متوسط, یک بلنی هست.الان به نظرتون بازم ممکنه گابی کشته بشه؟! من در مورد خرچنگها هم کمی شک دارم احتمال اینکه اونها به یک ماهی حمله کنند ایا هست؟قصد دارم برای کلارکی اول یه شقایق بگیرم بعد گابی رو اضافه کنم .واقعا گیج شدم که چطوری یه گابی معمولی اضافه کنم .لطفا کمک کنید.
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    دوستان بالاخره تونستم دامسل رو بگیرم .اما همچنان در مورد خریدن مجدد گابی مرددم.ماهی های که الان دارم یک جراح ابی و یه جراح زرد , دو تا اسلاریس , یه تومیتو کوچک, یه کلارکی سایز متوسط, یک بلنی هست.الان به نظرتون بازم ممکنه گابی کشته بشه؟! من در مورد خرچنگها هم کمی شک دارم احتمال اینکه اونها به یک ماهی حمله کنند ایا هست؟قصد دارم برای کلارکی اول یه شقایق بگیرم بعد گابی رو اضافه کنم .واقعا گیج شدم که چطوری یه گابی معمولی اضافه کنم .لطفا کمک کنید.
    ممنون
    در مورد رفتار ماهیا نمیشه دقیق چیزی گفت ولی من گابیو به طور خیلی زیادی دیدم که در کنار دلقکها و دامسلها زندگی میکرده مشکلیم نداشته
    در مورد خرچنگها هم بیشتر مشکلی که درست می کنن انداختن ریفها از بالایه سنگهاست که خیلی اذیت کنندس و به قول محمد اگه اینکارم نکنه
    خودش باعث مصرف تریس المنتهاس که خودش میشه ضرر.من بودم تهیه میکردم با وجود اینکه دامسلو گرفتین

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    عکس مرجان حبابی تازه وارد: (البته زیر نور مهتابی چون چند وقتی نور led در دست تعمیره!)

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    بابل ریف زیبا و حساسی هست مخصوصا به فسفات
    حسین جان یک عکس از نما کلی بزاد اگه امکان داره

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    بابل ریف زیبا و حساسی هست مخصوصا به فسفات
    حسین جان یک عکس از نما کلی بزاد اگه امکان داره
    رضا جان متاسفانه دوهفته ای هست سیستم نورم بهم خورده و الان از دوتا مهتابی استفاده میکنم اما چشم عکس از نمای کلی هم ان شاء الله میذارم.
    در مورد بابل من فکر میکردم نگهداریش ساده است طبق گفته ی سایتها .خوشبختانه مشکل فسفات ندارم فقط نیتراتم یکم بالاست (با سرا 25 بود) .

صفحه 47 از 53 نخستنخست ... 2829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)