صفحه 3 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 526
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    با سلام
    خرچنگ که زیاد هستن . یعنی علت مرگ گابی اونا هستن؟(لعنت الله علیهم اجمعین) پادر بلو کوچیک هست تقریبا 5 تا 6 سانت اگر یلو تانگ یا بلو تانگ بگیرم سعی میکنم سایزش بزرگتر باشه احتمالا تا 2 روز دیگه سعی میکنم بخرم اگه شد حالا بازم اگه مثلا جراح زرد یا ابی 10 سانتی باشه بازم درگیر میشن اگر بله راه حلی هم داره ؟ من اطلاعی از رفتار این ماهی نداشتم وگرنه نمیگرفتم . در ضمن راس ارایشگر یکدفعه ناپدید شده یکبار توی یک سوراخ گیر کرده بود درش اوردم اما باز نیست؟!این رفتار طبیعیه؟ ممنون از همه
    میتونه خرچنگ بهش اسیب زده باشه
    اینشا1.. که باهاش به مشکل نمیخوری
    به راس کاری نداشته باش اولش میره توسنگ (کلا موقع متال خاموش میشه توی سوراخ سنگ میره ) درضمن اگر خرچنگ داری بگیرشون بعد به مشکل میخوری
    ولی راس ارایشگر خیلی سخت اولش میمونه ولی بمونه دگه مونده
    موفق باشی

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با تشکر .در مورد گرفتن خرچنگ ها الان شبها میان بیرون رو شنها تا حالا 10تا12 رو گرفتم با تور ولی زیادتر از این حرفهان.البته در هنگام روشن بود نور راس ناپدید شد و در ابتدا حضور داشت ولی به نظرم به دلیل همان تازه وارد بودنش باشه در ضمن جراح بلا فاصله شروع کرد به خوردن جلبک های سنگها و اصلا گوشه گیری نکرد!

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    مانتيس كه نداري اون بيشتر ميتونه از اين كارا بكنه
    راس ارايشگر نگهداريش مشكله و جزع راسهايه كه اصلن زير شن نميره علاقه اي هم به پشت سنگا رفتن نداره
    پادر بلو هم جراح حساسيه يكمي هم خشنه ميزاشتي بعد بلوتانگ و يلو ميگرفتي بهتر بود فقط موقع خريدش دقت كن كه لاغر نباشه علاوه بر نداشتن سفيدك

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با سلام . مانتیس که داشتم گرفتمش ولی الان نه دیگه. در مورد راس که خیلی کم پیداست امروز صبح که لامپ رو روشن کردم بیرون بود اما دوباره وقتی عصر روشن کردم نبود.وقتی ماهی ها رو تمیز میکنه انگار گازشون میگیره به خصوص جراح که از دستش فرار میکنه و کلارکی هم میزنش!(البته کلا قلدره!) ( در حاشیه من نور رو 3.5 ساعت از 10 صبح روشن بعد نور کم ابی روشن هست تا 5 عصر که 4 ساعت روشن میکنم. ایرادی داره ؟) جراح سالم هست و همونطور که گفتم از ابتدا داره سنگها رو تمیز میکنه اما نمیدونم چطوری بهش غذا بدم چون اصلا بالاتر از نیمه ی اکواریوم نمیاد! و اینکه با چی غذا خورش کنم ( راس چطور ؟ اونم غذا میخواد دیگه) سعی میکنم از جراح عکس بذارم ممنون

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    با سلام . مانتیس که داشتم گرفتمش ولی الان نه دیگه. در مورد راس که خیلی کم پیداست امروز صبح که لامپ رو روشن کردم بیرون بود اما دوباره وقتی عصر روشن کردم نبود.وقتی ماهی ها رو تمیز میکنه انگار گازشون میگیره به خصوص جراح که از دستش فرار میکنه و کلارکی هم میزنش!(البته کلا قلدره!) ( در حاشیه من نور رو 3.5 ساعت از 10 صبح روشن بعد نور کم ابی روشن هست تا 5 عصر که 4 ساعت روشن میکنم. ایرادی داره ؟) جراح سالم هست و همونطور که گفتم از ابتدا داره سنگها رو تمیز میکنه اما نمیدونم چطوری بهش غذا بدم چون اصلا بالاتر از نیمه ی اکواریوم نمیاد! و اینکه با چی غذا خورش کنم ( راس چطور ؟ اونم غذا میخواد دیگه) سعی میکنم از جراح عکس بذارم ممنون
    مانتيسو گرفتي يا خدايي نكرده كشتيش
    راس همينطوريه بعد چن وقت بهش عادت ميكنن ماهيا
    نورم نفهميدم چي شد دوباره ميگي؟
    واسه جراهها اسپرولينا خيلي خوبه يه نوع جلبك ورقه اي هم هست كه به سنگ ميبندن يا گيره جراهها خيلي استقبال ميكنن ازش
    منتظر عكس ماهيتم هستيم

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    پادر بلو که من داشتم بعد از 1هفته شروع کرد به غذا خوردن
    شما بتونی محیط اروم براش فراهم کنینی که استرس کم باشه تو غذا خور شدنش کمک خیلی بزرگی
    همینطور که دوست عزیزم مصطفی گفت میتونی از جلبرگ ورقه ای استفاده کنی
    در مورد راس زیاد حساس نشو اولش کم میاد بیرون غذا خور میشه برای راس میتونی از ارتمیا پرورشی و یخی استفاده کنی
    که پادر بلو ازش میتونه استفاده کنه
    ارتما یخی ارزش غذایی نداره میتونی از مولتی ویتامین کنارش استفاده کنی
    ارتمیا یخی 5دقیقه توی مولتی بزار بعد بریز توی اب
    موفق باشی

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    در ادامه حرف دوستان فقط اینو اضافه کنم که چون جراح ها گیاه خوار هستند میتونید برای غذا خور کردنشون از این سبزیجات استفاده کنید
    مثلا برگ کاهو رو روش چند قطره مولتی ویتامین بریزید بزارید بخوره
    اون اسپرولینا ورقه ای ها هم که مصطفی جان فرمودند خیلی خوبه

راستی اگه به ماهیا پولکی میدید بهتره دستتون رو با پولکی ببرید کمی توی اب بعد جلوی موجساز ولش کنید اینجوری با سرعت تو اب ول میشن و ماهی ها هم غذای در حال حرکت رو بهتر می خورن تعقیبشون می کنن می خورنشون

موفق باشید
    راستی شرمنده که کمی دیره ولی اکواریمتون مبارک بسیار زیباس خیلی خوشحالم که راش انداخید امیدوارم همیشه موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    با تشکر از توجه و نظر تمام دوستان
    این هم عکسی از جراح باروتی:

البته قصد دارم اگه شد(بعید میدونم بتونم ) از راس هم عکس مناسبی بگیرم و بذارم . در مورد نور هم در بالا گفتم اما ظاهرا بد توضیح دادم .3.5 ساعت در صبح روشنه و 4 ساعت در عصر ( بین این دو زمان نور فرعی ابی رنگ روشن میمونه) . مانتیس رو هم با بیرون اوردن سنگها گرفتم و بیرون انداختم اما منظرتون رو در مورد کشتن نفهمیدم ؟ درباره ی غذا من بیشتر گرانول میدم و هر هفته برای تنوع میگو .اگه کاهو کفایت میکنه که بدم (طبق فرمایش اقای بهمنش که دلمون براشون واقعا تنگ شده بود) وگرنه اگه لازمه اسپرولینا رو هم تهیه کنم چون قصد دارم باز هم جراح اضافه کنم برای اونها هم لازم میشه ؟ ممنون

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    جراح ها چون رژيم غذايشون گياهيه به اسپرولينا نياز دارن اين بگم كمترين الودگي بين تمام غذا هارو اسپرولينا داره
    مانتيسو در اوردي انداختيش رفت؟قرمز بود؟من ميخوامش اگه هنوز داريش؟

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    در مورد نور اگه بتونی 7الی 8 ساعت متوالی روشن بزاری خیلی خیلی بهتره چون اینطوری که شما یک تام خاموشی گذاشتید براش
    استرس وارد می کنه به ماهی مخصوصا ریفها
    البته این نظر من کاهو بیشتر برای غذا خورکرد ( ارتمیا یخی همین طور) استفاده میشه ولی
    اسپرولینا یک غذا خوب که خودم ازش استفاده میکننم که تمام ماهیهام نه نمیگن بهش

صفحه 3 از 53 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)