نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006

بیماری ابری شدن سطح چشم ماهی

بیماری ابری شدن سطح چشم ماهی

کدر شدن و ابری شدن سطح چشم ماهی نوعی بیماری باکتریایی است که معمولا در شرایط استرس،تغذیه بد،آب کثیف یا بیماری های انگلی و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن ماهی بروز میکند.عامل این بیماری نوعی باکتری گرم مثبت است

علایم :

1.در مراحل اولیه کدر شدن و ابری شدن سطح چشم ماهی
    2.در مراحل حاد به وجود آمدن بافتی سفید و کرم رنگ روی سطح چشم به صورتی که روی چشم پوشانده میشود(با بیرون زدگی چشم اشتباه نشود)

پیشروی این بیماری بسیار سریع و باور نکردنی است.در بعضی از مواقع از زمان شروع اولین علائم بیماری تا مرگ ماهی تنها چند ساعت فرصت است. در مراحل حاد این بیماری،بعد از درمان ممکن است چشم ماهی بینایی خود را از داست بدهد در بعضی از موارد ماهی های دیگر موجود در تانک به چشم آلوده ماهی بیمار حمله کرده و چشم ماهی را تخلیه میکنند!!!!بنا بر این بهتر است ماهی بیمار در تانکی مجزا قرنطینه شود

شیوه های درمان :

اضافه کردن 1 قاشق غذا خوری نمک بدون ید در هر 20 لیتر آب به درمان این بیماری کمک میکند .در مراحل اولیه(ابری شدن ملایم سطح چشم) اضافه کردن نمک و سیفون منظم و سنگین روزانه(حد اقل 50%)برای درمان بیماری کافی است و نیازی به استفاده از دارو نیست در مراحل حاد چاره ی جز استفاده از آنتی بیوتیک وجود ندارد سریع ترین و بهترین گزینه برای درمان ابری شدن سطح چشم استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف به همراه پماد های آنتی بیوتیک دار و ضد قارچ است .آنتی بیوتیک هایی مانند اریترومایسین ، سیپروفلوکساسین ، استرپتومایسین و نئومایسین سولفات 100% در درمان این بیماری موثرند. 250میلی گرم به ازای هر 10 گالن معادل 37.8 لیتر آب(هر گالن 3.78 لیتر است) .دارو باید 7 روز متوالی تکرار شود.قبل از اضافه کردن هر دوز 25 ٪ از آب آکواریوم سیفون شود .استفاده از پماد نیستات و تترا سایکلین روی سطح چشم کمک فراوانی به درمان این بیماری میکند

vatankhahvet.******.com

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اسب
    شماره عضویت
    9958
    واقعا دستت درد نکنه
    این بیماری فقط برای نوع خاصی از ماهی هست یا مربوط به همه آبزیانه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نسیم این مقاله ماله منه چند سال پیش نوشتم تو نیک برداشتی منبع کیو زیرش زدی

خانم نگین از ارسال پست های پشت سر هم و اسپم خود داری کنید.این بیماری بین اغلب ماهی های آب شیرین و حتی آب شور(نوع مخصوص آب شورش) مشترکه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریمی
    شماره عضویت
    9581
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    اول از همه یه عذر خواهی میکنم که دارم سوالم رو در اینجا مطرح میکنم .چون بنده از بیماری که ماهیم به اون دچار شده هیچ اطلاعی ندارم ونمی دونم که اسمش چیه وگرنه سوالم رو در جای خودش مطرح میکردم.
    بنده حدود 4 روزه که یک ماهی آنجل خریداری کردم که بعد 2 روز از انتقال ماهی به آکواریم در قسمت ابتدایی باله های ماهی یعنی از اون جایی که باله های ماهی رشد میکنه متوجه یک رنگ قرمزی که بشکل خیلی نازکی هستش شدم که کل باله های ماهی رو شامل میشه(جایی که باله ها از اونجا رشد میکنه) . شرایط عمومی ماهی خوبه یعنی غذا میخوره شنای راحتی میکنه و گوشه گیر نیست.
    در پایان هم از مدیران محترم سایت خواهش میکنم که یه بخشی رو برای سوال و جواب عمومی در باره ی بیماری ها قرار بدن تا کسایی مثل من که اسم بیماری رو نمیدونن وتوانایی تشخیص خیلی درست رو ندارن سر در گم نشن . با تشکر فراوان از شما عزیزان

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط DISCUS CRAZY نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    اول از همه یه عذر خواهی میکنم که دارم سوالم رو در اینجا مطرح میکنم .چون بنده از بیماری که ماهیم به اون دچار شده هیچ اطلاعی ندارم ونمی دونم که اسمش چیه وگرنه سوالم رو در جای خودش مطرح میکردم.
    بنده حدود 4 روزه که یک ماهی آنجل خریداری کردم که بعد 2 روز از انتقال ماهی به آکواریم در قسمت ابتدایی باله های ماهی یعنی از اون جایی که باله های ماهی رشد میکنه متوجه یک رنگ قرمزی که بشکل خیلی نازکی هستش شدم که کل باله های ماهی رو شامل میشه(جایی که باله ها از اونجا رشد میکنه) . شرایط عمومی ماهی خوبه یعنی غذا میخوره شنای راحتی میکنه و گوشه گیر نیست.
    در پایان هم از مدیران محترم سایت خواهش میکنم که یه بخشی رو برای سوال و جواب عمومی در باره ی بیماری ها قرار بدن تا کسایی مثل من که اسم بیماری رو نمیدونن وتوانایی تشخیص خیلی درست رو ندارن سر در گم نشن . با تشکر فراوان از شما عزیزان

سوالاتتون رو در مورد بیماری در تاپیک زیر مطرح کنید دوست عزیز
    http://www.parsipet.ir/thread9523.html

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    18922
    چه جالب..من این بیماریو نمیشناختم.باعثه ازبین رفتن ماهی هم میشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    بلبل
    شماره عضویت
    23089
    تشکر بابت پست خوبتون ماهی من دچار چنین مشکلی شده بود که با مطالعه این موضوع مشکلش برطرف شد

طراحی سايت شرکتی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)