نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بچه خرگوش
    شماره عضویت
    4995

به خرگوشم چه غذایی بدم؟

سلام. من تازه عضو شدم و خیلی از مباحث سایت رو خوندم . راستش من امروز یه خرگوش سفید و سیاه گرفتم که اندازه کف دسته میگن مینیاتوری هست . خودمم فکر میکنم همینطوری باشه چون مشخصاتشو داره اما یه مشکلی دارم باهاش . اونم اینه که هیچی نمیخوره . ساعت 12 خریدمش وقتی آوردمش خونه و هرچی رو که امتحان کردم نخورد . من هم تا افطار چیزی بهش ندادم و تا اون موقع خوابید . بعد کاهو و هویج رنده شده و یه خورده سبزی خوردن واسش آوردم و هیچ کدوم رو نخورد . بعد کاهو رو زدم تو آب و بردم طرفش دیدم داره لیس میزنه فهمیدم که آب میخواد ولی شنیده بود آب لازم نداره ولی واسش آوردم و یه خورده آب خورد . با خودم گفتم شاید هنوز بچه هست و نمیتونه هرچیزی رو بجوه یا اینکه از خواهراش تو مغازه جداش کردم افسرده شده و چیزی نمیخوره . تا الان هم همونطوری هست . خیلی نگرانشم . سر شب یه قند رو زدم و آب که نرم بشه و بهش دادم با لیس ردم کامل تمومش کرد اما نمیدونم واقعا باید واسه غذاش چه کار کنم ؟؟ فروشندش میگفت بهش جعفری و کاهو میدیم من کاهو رو امتحان کردم فردا هم جعفری میخرم و امتحان میکنم ولی اگه کاهو تخورده جعفری هم نخوره باید چه کار کنم ؟؟؟ تورورخدا کمکم کنید .:46::46:

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    سلام

خوش اومدید

خرگوشتون مبارکتون باشه دوست من !

تو ایران بچه خرگوش ها رو به اسم خرگوش مینیاتوری میفروشن اما من شک دارم مینیاتوری باشه و به نظرم بهتون دروغ گفته چون خرگوش مینیاتوری قیمت خیلی بالایی داره و هر مغازه حیون فروشی این خرگوش رو نداره !

در مورد اب هم باید بهتون بگم که همه حیونا نیازمند اب هستند پس خرگوش شما هم به اب نیاز داره و باید روزانه در اختیارش اب تمیز قرار بگیره !

شما باید برای بستر خرگوشتون از علف خشک که نمقدار بسیار کمی یونجه داره استفاده کنید و توجه داشته باشید یونجه باعث رسوب کلسیم در کلیه های خرگوش و مشکلات زیادی میشه !

در مورد غذا نخوردن خرگوش دلایل مختلفی وجود دارد !

1-استرس

2- لج بازی

3- سن بالا => در مورد خرگوش شما صدق نمیکنه !

4- گلوله مو

5-نابینا بودن و ندیدن غذا

6- درد

به نظر من الان مورد استرس برای خرگوش شما صدق میکنه و این که تنها شده میتونه دلیل خوبی برای افسردگی هم باشه که شما باید صبور باشید براش هر روز سبزیجات تازه قرار بدهید تا بالاخره شروع به غذا خوردن بکنه ! در اولین زمان ممکن خرگوشتون رو به دامپزشک نشون بدهید تا مطمئن بشید هیچ خطری خرگوش شما رو تهدید نمیکنه ! سعی کنید 1 هفته به خرگوشتون اجازه بدید با محیط اطرافش اشنا بشه و بعد دستتون بگیرد و باهاش دوست بشید . نگران نوع غذا نباشید خودش به غذا میافته و همه غذا ها رو میخوره فقط مراقب باشید غذاهایی که براش خطرناکه ندید و از کاهو به مقدار زیادی استفاده نکنید .

بعد از برقراری رابطه شما میتونید اموزش دستشویی و ... رو به خرگوش خودتون بدید و به نظرم حیون خانگی شیرینی براتون میشه !

اگه عکس هاش رو بزارید خوشحال میشم !
    :smile (91):

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش مینیاتوری
    شماره عضویت
    6342
    به خرگوشم چه غذایی بدم؟ MAMAD-D2

مسایلی که دوستمان گفت همه اش درسته...
    راجع به سایز خرگوشتون هم نظریه اش درسته واحتمالا خون خیلی کوچک و بچه س هنو غذا خور نشده بوده
    من خودم خرگوش مینیاتوری دارم بچه هاش از سن 20روزه ی که دقیقا اندازه کف دست هست شروع به غذا خوردن میکنند

قرار دادن هر گونه خارج از مجموعه پارسی پت و قراردادن ایمیل خلاف قوانین می باشد
    با تشکر
    ویرایش توسط shellman2008 : 24th January 2012 در ساعت 06:32 PM دلیل: حذف لینکهای نامربوط

همکار قدیمی(ناظر کل)

نوع حیوان خانگی
    2 شاه طوطی
    شماره عضویت
    3523

استفاده از کاهو برای خرگوش سانان مفید نیست ، بخصوص بچه خرگوش ها

کاهو بدلیل خاصیت سردی که داره باعث بی اشتهایی ، گوشه گیری و حتی اسهال در بچه خرگوش ها میشه ... در خرگوش های بالغ این مورد با دفع اب اضافی از بدن خودشو نشون میده...

اب خوردن هم باید همیشه در دسترس خرگوش باشه ...

هویج هم به مقدار کم داده بشه ( بعنوان نمونه هفته ای 2-3 بار ) ، حتما برای وعده اصلی از یونجه استفاده کنید ، اگه خرگوش کوچیکه باید ریزش کنید و بهش بدید ...

بچه خرگوش های من همیشه عاشق یونجه بودن و این باعث میشد رشد خوبی هم داشته باشن ، در کنارش از کشمش ، پلت ( دونه ای که به پرنده هایی مثل مرغ مینا میدن ) ، مغز تخمه افتابگردون ، خرما ، سیب و ... هم استفاده کنید
    ...
    ویرایش توسط Nilufar : 7th February 2012 در ساعت 09:16 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    12324

تنوع دادن به غذایی

خرگوش من هرچند وقت یکبار ذائقه اش تغییر میکند . برای همین سعی میکنم از سبزیجات و میوه های متنوعی در غذاییش استفاده کنم که اگر تمایل به برخی از آنها نداشت گرسنه نمونه. یک بار خواستم مجبورش کنم از مکمل غذایی جدیدش و علوفه استفاده کنه، برای همین غذاهای دیگرو برای مدتی ندادم . ولی از اونجا که حیوانات بسیار لجبازی هستند، نه تنها اینها رو نخورد؛ بلکه چندین روز از غذاهای اصلی خودش که مجدد براش گذاشته بودم هم تغذیه نکرد.
    خرگوش من عاشق میوه است. من برای سلامتیش و با توجه به اینکه خرگوش ها از جوندگان هستند ، میوه های مختلف (از هندوانه تا سیب و حتی آناناس و انبه که البته آناناس بخاطر مالت موجود در آن برای دفع گلوله مویی بسیار مفید میباشد) براش خشک میکنم یا به صورت خشک تهیه میکنم. ضمنا سبزیجات مختلف ( جعفری ، تره ، گشنیز ، نعناع ، ریحان ، شبد ، اسفناج و...) را هم به صورت خشک در اختیارش میذارم.
    ضمنا عاشق کرفس هستند. میتونید برگاشو براشون خشک کنید.
    از خانواده کلم هم بخصوص کلم بروکلی و برگهاش برای تغذیه اش استفاده کنید.
    ذرت تازه هم از خوراکی های مورد علاقه اش هست که متاسفانه در کل سال امکان فراهم کردنش نیست.

دوستان عزیز هنگامی که غذای جدیدی را میخواهید برای خرگوشتون امتحان کنید با مقدار خیلی کم شروع کنید ، بعد از اینکه علاقه مند شد به غذاییش اضافه کنید و هرگز برای خوردن غذای جدید به خرگوشتون اصرار نکنید چون باز هم میگم بی نهایت موجودات لجبازی هستند.
    مغزهای مختلف (پسته ، بادام ، گردو ، تخمه ، کشمش ...) به مقدار کم خوشحالشون میکنه ولی زیادیش باعث چاقی میشه که مضر هست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)