نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر عالی

شماره عضویت
    4

کاکادو تاج زرد يا تاج گوگردی بزرگ (Greater Sulphur Crested Cockatoo)

اين نوع كاكادو از بودن داخل قفس بسيار ناراحت ميشه مخصوصا اگر رام بشه اونوقته كه چنان جيغي ميكشه كه آدم سكته مي كنه .....طوطي هست بسيار خوش ادا و دلقك و بسيار دوست داشتني ....من چند سال پيش يكيشو داشتم كه اسمش برفي بود ....بسيار رام و اهلي و فضول و اجتماعي ...جلوي قريبه ها هم حرف مي زد...سلام دوست من...برفي....بابا.....حالت خوبه.....پر مي زد ميومد روي صندلي آشپزخانه مي نشست و با ما غذا مي خورد...هر مهموني كه ميومد مي رفت روي پاش مي نشست و سرش رو پايين مياورد و التماس مي كرد كه سرش رو نوازش كنن و بخارونن .....اشكال بزرگش نعره هايي بود كه از تنهايي در قفس مي كشيد...گرد طوطي اون هم خيلي زياد بود ...به خاطر همين مجبور شدم فروختمش.

ویرایش توسط اسکندری : 4th March 2013 در ساعت 01:26 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    Sulphur Crested Cockatoo

این کاکاتو بومی جنگلهای رو باز سوال شرقی استرالیا و سواحل شمالی استرالیا و در کنار
    جنگلهی دریای گینه نو می باشد در درسته های پر سر و صدا هستن . کاکاتوهای وحشی بسیار
    محتاط و نزذیک شدن به این طوطی کار بسیار مشکلی است.جز پرندگان خانگی خوب محسوب
    می شوند و نیاز به صاحب اختصاصی دارن یه این معنا که وابسته و حسود هستن و بیشتر
    توصیه به تک بودن در خانه می شود.برای آموزش پذیری باید پرنده در سن جوانی باشد.

سایز:بیش از 60 سانتی متر
    مناسب بودن برای حیوان خانگی: عالی
    توانایی سخنگویی:عالی
    سر و صدا:بالا
    طول عمر:بالای 80 سال
    قابلیت پرورش : خوب
    تعداد تخم:2-3
    مدت زمان خوابیدن رو تخم:21-23 روز
    سازش با انواع پرنده دیگر: توصیه نمی شود.
    تغذیه:تخمه و میوه خوار
    تشخیص جنسیت: عنبیه چشم در نرها قهوه ای تیره و در ماده قهوه ای مایل به قرمز.آزمایش دی ان ای ضروری می باشد.

ترجمه: شهرزاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962

کاکاتو تاج گوگردیCacatua galeritaطوطی پر سر و صدا می باشد که دسترسی به آن به دلیل محتاط بودن بسیار سخت و مشکل است. این کاکاتو در نواحی شهری استرالیا به خوبی زندگی می کند و با شرایط شهری خود را منطبق کرده است.
    از بزگترین کاکاتوهای سرزمین استرالیا می باشن تعداد این کاکاتو در استرالیا بسیار زیاد است و از دانه های درختان مثل پسته و سایر دانه های روغنی و همچنین درختان میوه خانه و باغ های استرالیا تغذیه می کنند تغذیه این طوطی از میوه های و درختان گاهی به درختان و محصولات شهری آسیب می زند ولی با این حال گرفتن این طوطی نیاز به اجازه دولتی و قانونی دارد و از گونه های تحت حفاظت دولت استرالیا می باشد.

بسیار کنحکاو بوده و هوش بسیار خوبی دارد و به موسیقی حرکات نمایشی جالبی انجام می دهد و قادر به درک موسیقی می باشد.

وزن کاکاتو تاج گوگردی حدود 800گرم و می تواند بسیار پر سروصدا باشد. سر و صدای این طوطی به گونه ایست که تصور می کنین به جنگلهای استرالیا سفر کرده این.

جنگل های سکونتی این کاکاتو بارانی و مرطوب است و به همین دلیل بدن طوطی گرد های زیادی دارد که پرها را ضد آب می کند تا موقع باران خیس و سنگین نشود و امکان پرواز داشته باشد بنابراین جز طوطی هایی می باشد که گرد زیادی داشته و برای افرادی که آلرژی دارن مناسب نیست.
    طول عمر زیادی دارد و می تواند بالای 70 سال در اسارت عمر کند در حالیکه طول عمر در طبیعت 20-40سال است.

طوطی بسیار زیباییت اما به توجه زیادی نیاز دارد و بهتر است آموزش از زمانی که جوان است شروع شود.

نیاز این طوطی به توجه و ابراز علاقه بیش از سایر طوطی سانان است و نیاز به رابطه معنادار با صاحبش دارد به دلیل اینکه بسیار باهوش می باشد.

ترجمه: شهرزاد
    www.avianweb.com
    ویرایش توسط اسکندری : 4th March 2013 در ساعت 01:27 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام
    ممنون از خانم شهرزاد که زحمت گرد آوری این اطلاعات رو کشیدندو اما عرضی داشتم از روی تجربه شخصی خودم معمولا کاکادوها حیوانات اکروباتیک هستند و علاقه زیادی به انجام حرکات نمایشی دارند(مثاا ماکائو ها یا آرا ها) اما در فن سهن تیحر کمی دارند و از این رو به عنوان پرنده سخنگو نیمشه قلمداد بشن در ضمن کاکادو صدای شما رو تقلید نمیکنه بلکه با یک تن ثابت(کارتونی) بعضی کلمات ر و تقلید میکنه من بیشترین تعداد کلماتی رو که از کاکادو شنیدم و یا از دوستان تحقیق کردم 15 تا20 کلمه بوده است.این پرنده علاقه خاصی به طی طریق داره و به محض اینکه شرایط رو محیا ببینه شروع میکنه در خانه قدم زدن و ان زمان است که وای به حال وسایل چوبی و پارچه ای!!!!!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    خدا بخواد ميخوام كاكادو بخرم
    شماره عضویت
    4513
    این حیوانات پر سرو صدا هستند اما اگر یعی کنید که رفتار های آنها را کنترل کنید کاملا با شما آشنا میشن و می فهمند که هر چی که خودشون میگن اون در اولویت نیست در هر حال ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو كاكل ليموئي ، اکواریوم ابشور
    شماره عضویت
    4308
    سلام دوستان
    کاکادو من از دیروز که خریدمش همش مثل سگ دهنش باز انگار که اب میخواد ولی اب هم میدم بهش درست نمیشه (8 ماهش هم بیشتر نیست ).
    این حالتش عادیه ؟؟؟
    اینم عکسش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام دوست من. دقیقا بگو وقتی دهانش باز هست چی کار می کنه؟؟ حرکات و رفتارش ؟ صدایی از خودش در میاره یا نه؟؟ بقیه ی سوال های خودت رو تو بخش پرسش و پاسخ درباره ی کاکاتو ها بپرس

به این لینک مراجعه کن.

http://www.parsipet.ir/forum/f122/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%87%D8%A7-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D9%87%D8%A7-7363/

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4327
    نقل قول نوشته اصلی توسط khorshid khanoom نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کاکادو من از دیروز که خریدمش همش مثل سگ دهنش باز انگار که اب میخواد ولی اب هم میدم بهش درست نمیشه (8 ماهش هم بیشتر نیست ).
    این حالتش عادیه ؟؟؟
    اینم عکسش

اولا مبارکتون باشه احتمالا به دلیل گرمی هوا باشه وقتی هوا خیلی گرم باشه همه پرنده ها له له میزنن و دهانشون باز میمونه و زبونشونو تکان میدن اگه اینجوری باشه عادی کاکادوی من هم وسط روز که هوا خیلی گرمه اینکارو میکنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)