صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092

تجربه رام کردن کاکادو

سلام حضوردوستان عزیز
    آیا شما تا به حال کاکادوی وحشی را رام کرده اید؟ اگر جواب مثبت هست لطفا تجربیات خود را در این تاپیک مطرح کنید که همگی استفاده کنیم.البته در بخش طوطی سانان مقالات خوبی وجود دارد اما میخواهیم انچه در عمل واقع گردیده و جواب مثبت گرفته را در این تاپیک به اشتراک بگذاریم.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام حضوردوستان عزیز
    آیا شما تا به حال کاکادوی وحشی را رام کرده اید؟ اگر جواب مثبت هست لطفا تجربیات خود را در این تاپیک مطرح کنید که همگی استفاده کنیم.البته در بخش طوطی سانان مقالات خوبی وجود دارد اما میخواهیم انچه در عمل واقع گردیده و جواب مثبت گرفته را در این تاپیک به اشتراک بگذاریم.

سلام ممنون که این تاپیک رو ایجاد کردید منم خیلی سوال دارم
    امیدوارم که دوستان بیان و تجربه هاشونو بگن تا ما هم استفاده کنیم:smile (22):

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    یعنی تا حالا هیشکی کاکادو نداشته؟
    :smile (258):

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    اضافه نشدن پیغام ها مبنی بر این نیست که کسی از بچهای سایت کاکادو ندارن
    احتمالا کسی تجربه تربیت کردن این پرنده از حالت وحشی رو نداشته
    ولی من با اجازه مدیرت سایت محترم یک سری از تجرباتم که با یک کاکادو جدید بدست آوردم رو خدمت دوستان ارائه مکنم .

1. اولین قدم رام کردن این پرنده فوق العاده باهوش صبر و حوصله بسیار زیاده ولی در اخر کار وقتی کاکادوتون رو تو بقل گرفتین خستگیتون کاملا در میره

2.روزهای اول اجازه بدین کاملا با محیط و افراد خونه اشنا بشه و از جابجا کردن قفس خوداری کنید.

3.از حرکات سریع و ناگهانی در جلوی پرنده خودداری کنید همینطور سرو و صدای بلند.

4. تقریبا تا یک هفته فقط آب و دانه پرنده رو عوض کنید و از دادن هر نوع جیره غذایی دیگر خوداری کنید.

5. اگه دلتون برای کاکادوتون رفت فقط از دور نگاهش کنید اصلا نرید و بشینید جلوی قفسش و بهش زل بزنید.

6. سعی کنید این کارا یه یک تا دو هفته طول بکشه تا کاکادو احساس ترس از محل زندگی جدیدش نداشته باشه.

ادامه دارد.........:37:

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    خوب امیدوارم تا اینجا مفید قرار گرفته باشه.
    قبل از شروع کردن قدمهای جدید میخوام یه توضیح کوچیکی در رابطه با این پرنده دلربا ارائه کنم.

کاکادوها به نظر من جزء پر انرژی ترین طوطی ها هستند و از اونجایی که این نوع طوطی در تقلید صدا از هم نوع خودش یعنی طوطی های خاکستری ضعیفتر و در مقابل در حرکات نمایشی مهارت بیشتری دارند میشه نتیجه گرفت که کاکادوهارو نمیشه مثل بقیه طوطیسانان بجز آراها فقط در یک قفس 1033 بطور دائم نگهداری کرد.
    یه مثالی میزنم
    ببینید طوطیهای خاکستری در تقلید صدا مهارت خاصی دارند و یکی از دلایل مهم علاقه به آنها در درجه اول همین تقلید صداست.
    نمیخوام بگم که خاکستریها پر انرژی نیستند بلکه تقلید صدایی که انجام میدن خیلی از انرژی اونهارو میگیره و دیگه انرژی خیلی باقی نمیمونه تا بخوان کار دیگه ای انجام بدن.
    ولی در عوض کاکادوها وقتی در یک قفسی مثل 1033 نگهداری میشن اگه یه مقداری حوصلشون سر بره و اگه تقلید صدایی رو بلد نباشن به یکباره جهت جلب توجه و فرا خوندن اطرافیان شروع به جیق های بنفشی میکنن که اصلا در یه چهار دیواری مسکونی کسی طاقت شنیدنشو واقعا نداره و اونهم بدلیل اونیکه انرژی این طوطی بسیار زیاد و غیر قابل باور هستش و برای اینکه شما کاری کنید که این پرنده سرگرم بشه انرژیشو بصورت صدای جیغ در میاره تا بتونه یه مقداری جلب توجه و گاهی هم رسیدن به خواستهاشون و هدفشون باشه.
    یکی دیگه از چیزهایی که در تربیت کردن این نوع طوطی باید بهش توجه کرد اینکه شما دارید یه بچه 2 ساله رو که هیچکاری بلد نیست تربیت میکنید.
    قبل از این باید بگم میگفتم که شما با یه بچه 2 ساله ای روبرو هستید که گاهی تا 80 سال همین 2 ساله باقی میمونه حالا اگه فکر میکنید که میتونید با یه بچه 2 ساله گاهی تا این زمان طولانی زندگی کنید خوب فوق العاده هستش و خیلی از اوقات هم خستگی تون واقعا در میره.
    میدونید چرا میگم 2 ساله چون یه بچه دوساله تازه راه رفتن رو یادگرفته و حرفزدن خوب بلد نیست و دائما در حال کنجکاوی کردن در اطرافش هستش و اگه ازش قافل بشین میبینین که....
    فکر کنم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم در معرفی این پرنده ملوس.

خوب از اینجا به بعد گاهی اوقات من کاکادوهارو در نوشتم بچه خطاب میکنم یک دفعه اشتباهی عوضی نشه!!!!!!!:smile (268):

موقعی که شما در زندگیتون با کسی به مشکلی برمیخورید اگه طرفتون رو بشناسید خیلی راحتر میتونید مشکل رو حل کنید.

مثلا اگه من بدونم وقتی فرزند 6 ماهم گریه میکنه یعنی یه ناراحتی داره یا دل درد یا گشنگی و یا ..... که بعد از یک سری تجربات در دفعه بدی با کوچکترین صدایی از اون میتونم 50 50 حدس بزنم که چه چیزی باعث ناراحتی اون شده. گاهی هم خودم میزارم جای اون تا ببینم اگه من العان در اون وضعیت بودم ممکنه چه مشکلات و ناراحتیهایی داشته باشم به همین سادگی وقت کمتری و راهای کمتری هم امتحان میکنم تا بتونم کار درست رو انجام بدم تا صدای گریه ها قطع بشه.

حالا بریم سر پرنده خوشگل خودمون.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    تا اونجایی که در رابطه با کاکادوها نوشتم این بود که این پرنده تا حد یک بچه 2 ساله قدرت درک و فهم داره و میشه از خیلی از نظرها روشهای تربت کردن رو بدلیل مانوس بودن با اونها
    استفاده کرد.

خوب شماره بعدی و یا قدم بعد.
    7. خوب بعد از اینکه یک یا چند هفته گذشت و بچه تازه وارد شما به محیط جدیدش عادت کرد و یواش یواش ترسش از محیط جدید ریخته شد وقت اونکه خودتون رو بیشتر بهش معرفی کنید و بیشتر در دیدش باشید.

یکی از سختی هایی که باید باهاش مبارزه کرد اینکه معمولا اگه کاکادویی که خریداری میکنم یه مقداری سن دار باشه خیلی سخت میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و دلیلش هم اینکه چون کاکادوهای وحشی رو از طبیعت شکار میکنن در ذهن پرنده تصویر خوبی از موجود دوپا وجود نداره و گاهی از اوقات این تصویر به هیچ نحوی از ذهنش پاک نمیشه:59:
    که همیشه و در هر نوعی از طوطیسانان پیشنهاد میشه برای تربیت ترجیها جوجه نوع مورد علاقتون رو خریداری کنید. خوب بیخیال بریم سر قدم بعدی.

8. در روزهای اول ممکنه وقتی به قفس کاکادوتون نزدیک بشین شمارو از حالت رو برو و تحاجمی نگاه بکنه و یه مقداری خودشو عقب بکشه اصلا سعی نکنید بیشتر خودتون رو نزدیک کنید چون با عث میشه که پرنده نهایتن به کنج قفس و بصورتی که با منقارش یکی از میله های قفس و با دوپاش هم میلهای دیگری رو گرفته و بصورت عمودی می ایسته.

((((( کاکادوها بر خلاف خاکستری ها اگر نزدیکشون بشین و اهلی نباشن جیغ و فریاد نمیکنن و فقط بشما بطور تهاجمی نگاه میکنن و گاهی هم اگه دست رو نزدیکشون ببرین یه حرکت سریع به سمت دست شما میکنن که باعث ترس طرف مقابل و در نتیجه عقب کشیدن دست بشه رو انجام میدن)))))

9. تا چند روز و گاهی هم بسته به نوع کاکادو تا چند هفته تا نزدیکی قفس جایی که طوطی از جاش تکون نخوره بشینید و کارهای خودتون رو انجام بدین مثلا کتاب خوندن و ........
    اجازه بدین تا چهره شما کاملا براش جابیوفته و بدونه که شما نیت اذیت ندارید گاهی هم باهاش صحبت کنید و قربون صدقش برید باور کنید که کاملا درک میکنه که شما چکاری دارید انجام میدید.

ادامه دارد.............:37:

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    دوست عزیز سامی

ممنون از اینکه در این بخش تجربه خودتان را به اشتراک میگذارید . برای گرم تر شدن بحث بنده نقدی بر نوشته شما می کنم تا بحث را دنبال کنیم .
    1- ایا به نظر شما بهتر نیست به جای اطلاق کلمه انرژی از خصلت و یا خاصیت استفاده کنیم؟به هر حال این که طوطی فعال و اکروبات هست مثل کاکادو و یا آرا این از خصوصیات این نوع پرنده میباشد و یا اینکه تخصص کاسکو سخنگویی هست این خصلت این طوطی هست و موافق نیستید؟

2- در 90% مواقع کاکادوهای بازار دارای 2 یا 3 سال سن حد اقل هستند و اکثرا از طبیعت شکار شده اند. به نظر من در صورت داشتن تبحر ظرف 10 روز میشه کاکادو را به راحتی دستی و رام کرد . نظر شما چیست؟

3- ما برای نگهداری کاکا دو از هر قفسی استفاده کنیم این بلا گرفته جیغش رو میزنه ! البته کم و زیاد داره ولی این هم خصلت کاکادو هست که این جثغ ها رو میزنه که به نظز من بیشتر بر میگرده به حس طوطی . من کاکادویی دارم که خودم رامش کردم و از استثناها است چراکه اصلا جیغ نمیزنه و مهمتر اینکه گاز نمیگیره عکسش تو البوم هست و داره با من بازی میکنه.

دوستان و اساتید خواهش میکنم در این بحث شرکت کنید.

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام آقای بهمنش و سمیع جان:53:
    من در مورد رام کردن کاکادو اطلاعاتی ندارم ولی حدود 2سال میشه کسی رو میشناسم از نزدیک که کاکادو داره
    اول یه کاکادو یکسال و نیمه داشت که جدیدا چند ماهی هست که با یک جوجه سرلاکی عوض کرده
    چیزی که میخوام بگم اینه که اون کاکادو بزرگ خیلی به ندرت جیغ میزد با اینکه تقریبا هیچ وقت از قفس بیرون نمیومد چون روی دست نمیومد و همش فرار میکرد ولی این جوجه با اینکه ساعاتی از روز رو بیرون قفسه هر از گاهی باخودش دعواش میشه و جیغ میزنه و حالت گارد واسه خودش میگیره و یا شروع میکنه حرف زدن
    کافیه بهش بگیم نکن یا برو یا دهههه اونم شروع میکنه به غر زدن و جیغ زدن:smile (267):

خیلی پر حرفی کردم ولی خواستم بگم درسته که جیغ در ذاتشون هست ولی به نحوه تربیت هم برمیگرده و میشه کنترلش کرد

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    ممنونم از آقای فائقی نژاد که این موارد رو مطرح کردند. من از دیشب داشتم روی همین نکات فکر می کردم . چون یه کاکادو هم نگهداری کردم دقیقا با این موارد رو به رو شدم .

به نظر من هم اگر یک کاکاتو وحشی باشه باز هم می شه رامش کرد. بستگی به شیوه ای داره که انتخاب می کنید و صبر و حوصله ی شما . من خودم شخصا برای کاکادویی که نگهداری می کردم سعی و تلاشی برای رام کردنش نداشتم . فقط می خواستم پرکنیش درمان بشه. همین باعث شد که خودش علاقه به برقراری ارتباط نشون بده. چون مجبورش نکردم و اولین قدم رو خودش برداشت. من هیچ وقت تمرین غذا دادن با دست نکردم . اما از دستم غذا می گرفت. ( خودش میومد نزدیک !!! ) هیچ وقت روی دست اومدن رو بهش آموزش ندادم. اما یک روز که از قفس میاوردمش بیرون با میل خودش اومد روی دستم و از روی دستم رفت روی میز نشست. پس فقط کافیه بهشون زمان بدیم که ما رو خوب بشناسن و متوجه بشن که قصد آزار و اذیت کردن نداریم . بعد از اون با علاقه همه چیز رو یاد می گیرن. جنسیت صاحب طوطی هم به نظرم مهم هستش .

دومین مورد هم اندازه ی قفس هست. موافق هستم که حتما حتما قفس باید بزرگ باشه . هر چه بزرگتر بهتر . هر چند که قفس بزرگ مثل خود آزاد بودن پرنده نیست. اما خوب علاوه بر قفس بزرگ یه چند ساعتی رو هم باید بیرون باشند. تا بتونند کمی تفریح کنند. ولی اندازه ی قفس خیلی تو سر و صداشون تاثیر نداره. صدای آن ها وسیله ی ارتباطیشون هست. همون طور که ما حرف می زنیم و یا برای خودمون آواز می خونیم ، اون ها هم همین طور هستند. پس نمی شه خیلی توقع داشت که سر و صدا نکنند. ( این پرنده برای آپارتمان مناسب نیست به نظر من ) ولی این هم درست هست که با داشتن قفس بزرگ و بیرون اومدن کاکادو سر و صداش
    کمتر می شه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکادو (برفی)
    شماره عضویت
    2856
    سلام به دوستان عزیزم
    اولا پوزش میخوام بابت تاخیر بنده بابت یه چند روزی که نتونستم به این خونه بامحبت بیام.

قبل از اینکه بخوام در رابطه با نظرات شما رفقای عزیز مطلبی رو یادداشت کنم بهتره خودم رو معرفی کنم شاید بهتر باشه.

من محمدسمیع کرباسیان هستم و اسم بزرگ من که من رو به این اسم صدا میکنن (سمیع) ، و بصورت لاتین samie نوشته میشه نه سامیه یا سامی

خوب برم سر اصل مطلب
    دوستان مطالب شما رو کاملا خوندم واز شما تشکر میکنم مخصوصا از جناب فائقی نژاد عزیز

مسئله ای که شما دوستان در پست های بالا مطرح کردید کاملا درست هستش و من منکر نمیشم ولی از اونجایی که این قسمت تجربیاتی در رام کردن بود ، بنده حقیر داشتم تجربیات و دانسته های خودم رو مطرح میکردم و این دلیل بر این نیست که حتما همین راههایی که من دارم معرفی میکنم کاملا در یک چارچوب و بدون جابجایی باید و حتما اجرا شود و یا حتما درست هستند از بخش کاملا معلوم هستش اینجا تجربیات باید مطرح بشه + یه مقداری ازاطلاعات.
    من از شما جناب فائقی عزیز یه سوال دارم.:smile (180):
    شما که کاکادوی به این خوبی رو تربیت کردید چرا تجربیاتتون رو تو این بخش تا به حال مطرح نکردید و با یک پست زدن به این قسمت بسنده کردید؟؟
    شاید با مطرح کردن تجربیات شما من هم یاد بگیرم که کاکادویی تربیت کنم که اصلا جیغ نزنه
    البته یادم هست که زیر عکس کاسکوی پشت قرمز و اون آرای آبی رنگ از نا موفقی و بی وقتی و بیحوصلگی در مورد تربیت کردنشون یه توضیحاتی داده بودید:smile (277):
    در پاسخ به قسمت اول سوال جناب فائقی عزیز باید عرض کنم که بنده نوشتم یکی از پر انرژیترین طوطیسانان هستند خوب معلومه که انرژی یکی از خصلتهای موجود زنده هستش که داره مطرح میشه و برای درک بهتر مطلب به اینصورت نوشته شده و در قسمت بعدی نوشته نشده تخصص کاسکوها بلکه نوشته شده در تقلید صدا مهارت دارند:smile (180):

در پاسخ قسمت دوم باید بنویسم بنده با مطلب شما مخالف نیستم ولی 10 روز برای اهلی کردن یک کاکادوی به اصطلاح کال خیلی کم هستش مخصوصا اگه ترس هم در پرنده وجود داشته باشه البته راهایی هم بنده در مولوی قدیم دیده بودم که برای اهلی کردن پرنده اول پرهاشو کاملا کوتاه میکردند و بعد اونو در محیط مغازه رها میکردند انقدر دنبالش میکردند که پرنده به درو دیوار میخورد و از حال میرفت که دیگه رمقی برای فرار نداشت و مجبور بود تا به این موجود 2 پا پناه بیاره که ابن روش نهایتن به جثه پرنده تا 2 ساعته تموم میشد و پرنده بیچاره کاملا اهلی میشد:smile (10):

در جواب قسمت سوم هم باید اشاره کنم که دوست داشتم بعدا به این قسمت برسم و راه کارهاش رو هم مطرح میکردم ،
    ولی چون العان مطرح شده باید اینطور بگم که همینطور که گفتم این پرنده باهوش وقتی که کاملا رام شد و فهمید که میتونه بیاد از قفس بیرون و خودش رو سرگرم کنه شروع به جیغ زدن میکنه دقیقا مثل یه بچه 2 ساله تازه پا که شما بزاریدش در یک جعبه خالی یک در یک وقتی بچه ای که یاد گرفته راه بره و هر جای خونه براش جذاب هستش رو داخل یه همچین جعبه ای که بتونه از داخل اون بیرون رو هم تماشا کنه بزارید چی میشه؟؟؟؟؟
    خوب معلومه بعد از سر رفتن حوصلش برای نشون دادن ناراحتیش شروع به جیغ زدن میکنه و این در کاکادها هم صادق هستش.

فکر کنم خیلی خستتون کردم :smile (244):
    فعلا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)