صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 155
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    ببخشید من هنوز اسمتونو نمیدونم.همون آقا شهاب درسته؟
    من منتظر عکسای جوجه هاتونم.چی شد؟
    قرقاولا دراومدن؟

اسم حقیقی من محمد هست شهاب اسم دوران تبعیدم بود.متاسفانه تخم قرقاول ها بی نطفه بودن و داخلشون خشک و کپک زده بود و همشون انداختم دور.دلیلش هم این بود که بازه تخم گذاری قرقاول از اوایل اردیبهشت تا آخر تیر ماه هست و نهایتا تخم نطفه دار هم 7 روز میشه نگه داشت ولی من اون زمان که خریدم اطلاعات کافی نداشتم و خریدم ولی دیگه سرم کلاه نمیره.فعلا داخل دستگاه تخم لهستانی و لاری هست که خدار رو شکر نطفه دار هستند و دارند رشد میکنند.امروز هم سفارش تخم طاووس و کبک دادم که بفرستند.میخوام آروم آروم تجربه کسب کنم تا برسم به هدفم که جوجه کشی از کاسکو هست.

جوجه ها هم واکسن نیوکاسل و آنفلو آنزا خوردند و خدارو شکر سالم و شیطون دارند بزرگ میشند یکیشون که لاری هست جنگجو شده تا دستم میبرم تو حمله میکنه.باید زود ردش کنم بره.
    عکس هم چشم میذارم .گفتم اینجا بیشتر کاربرها علاقه زیادی به طوطی سانان دارند شاید جاش نباشه زیاد عکس از جوجه بذارم.

عاشق قرقاول بلژیکی شدم و در به در دارم دنبال تخمش میگردم که سالم باشه.دعا کنید گیرم بیاد.

نگفتید اسم خودتون چیه و چند سال دارید؟؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها

اسم حقیقی من محمد هست شهاب اسم دوران تبعیدم بود.متاسفانه تخم قرقاول ها بی نطفه بودن و داخلشون خشک و کپک زده بود و همشون انداختم دور.دلیلش هم این بود که بازه تخم گذاری قرقاول از اوایل اردیبهشت تا آخر تیر ماه هست و نهایتا تخم نطفه دار هم 7 روز میشه نگه داشت ولی من اون زمان که خریدم اطلاعات کافی نداشتم و خریدم ولی دیگه سرم کلاه نمیره.فعلا داخل دستگاه تخم لهستانی و لاری هست که خدار رو شکر نطفه دار هستند و دارند رشد میکنند.امروز هم سفارش تخم طاووس و کبک دادم که بفرستند.میخوام آروم آروم تجربه کسب کنم تا برسم به هدفم که جوجه کشی از کاسکو هست.

جوجه ها هم واکسن نیوکاسل و آنفلو آنزا خوردند و خدارو شکر سالم و شیطون دارند بزرگ میشند یکیشون که لاری هست جنگجو شده تا دستم میبرم تو حمله میکنه.باید زود ردش کنم بره.
    عکس هم چشم میذارم .گفتم اینجا بیشتر کاربرها علاقه زیادی به طوطی سانان دارند شاید جاش نباشه زیاد عکس از جوجه بذارم.

عاشق قرقاول بلژیکی شدم و در به در دارم دنبال تخمش میگردم که سالم باشه.دعا کنید گیرم بیاد.

نگفتید اسم خودتون چیه و چند سال دارید؟؟؟؟
    خیلی من دوسشون دارم و عکس میخوام بازم.حتما بذارید.بزرگتر شدن؟غذا بهشون چی میدید؟
    هزینه واکسناشون چقدر شد؟
    تخم طاووس و کبکو از کجا سفارش دادید؟چند؟مطمئنه؟
    اسم من میلاده و 17 سالمه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    خیلی من دوسشون دارم و عکس میخوام بازم.حتما بذارید.بزرگتر شدن؟غذا بهشون چی میدید؟
    هزینه واکسناشون چقدر شد؟
    تخم طاووس و کبکو از کجا سفارش دادید؟چند؟مطمئنه؟
    اسم من میلاده و 17 سالمه.
    سلام میلاد جان

بزرگتر شدن .اون لاری ها دارن خودشون نشون میدند دائم رو سر و کله هم میپرند و حمله میکنند.
    غذا سوپر دان ویژه برای جوجه های در حال رشد
    واکسن خودم تزریق کردم چون بردم پیش دامپزشک نمیدونم چرا وقتی به یکیشون تزریق کرد دست و پای دکتر لرزید و رنگش سفید شد بیچاره ترسید منم دیدم ترسیده گفتم واکسن بدید و آوردم خونه خودم تزریق کردم.هر آمپول 200 تومن خالی نه هزار تومن.که کلا 1400 تومن شد.از شهرستانهای تبریز.قیمت کبک 750 تومن ولی طاووس فعلا گیر نیومده سفارش دادم واسم پیدا کنند و بفرستند فکر کنم 15 یا 20 تومن باشه.تخم کبک هم 40 تا سفارش دادم که انشاا...فردا صبح به دستم میرسه.بله مطمئنم صحبت کردم که یه چند تایی اضافه(رایگان)واسه درصدی که جوجه نمیشند بیشتر بفرسته و قرار شد هر چند تا که جوجه نشند عوضش بفرسته.
    عکس هم چشم یکم بزرگتر بشند حتما میذارم.20 شهریور هم سری 2 جوجه ها متولد میشند فکر کنم 6 تایی باشند.

من ازت خوشم میاد پسر خوبی هستی میلاد جان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    وای خیلی با نمک شده. تبریک می گم. :smile (95): زحماتتون داره نتیجه می ده .

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006
    واووو این چه بانمکهههه!خوشحالم که دارید موفق میشید!:smile (56):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    ممنون از همه که سر میزنید نظر لطفتونه کار خاصی نکردم.مثله همه که میتونن منم جوجه کشی کردم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419

اینم شرور خونه ما جناب مینا خان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    (كاسكو ) ملنگو
    شماره عضویت
    4412
    سلام
    واقعا که پرتلاش هستید بهتون تبریک میگم پرنده هاتون هم خیلی خوشگل هستن
    :41:
    پدرم یه دستگاه جوجه کشی داره پارسال به سرش زد یکی رو فرستاد بالای کوه و کمر براش تخم کبک گیر آورد خدا رو شکر همه که 6 تا بود به جوجه تبدیل شد چون هوا کمی سرد بود تا خشک شدن اونها رو توی دستگاه نگه داشت که یکیشون همون اول خودش رو انداخت توی ظرف آبی که توی دستگاه برای تامین رطوبت بود خوشبختانه من جونش رو نجات دادم اما تا یه مدتی گذشت دوباره 3 تایی پریدن توی ظرف آب که این دفعه تا من متوجه بشم یکیشون مرد اما اون 2 تا نجات یافتن اما چون خودشون بلد نبودن غذا بخورن من تجربه ای که با ملنگو داشتم با سرنگ بهشون دادم که یکی از اونها هم بابام یک دفعه سرنگ رو خالی کرد توی حلقش جا به جا مرد 4 تای دیگه هم از سرما و بلد نبودن غذا خوردن مردن توی این زمینه یعنی غذا دادن یه جوجه کبک اگه چیزی میدونی به ما هم بگو شرمنده سرت رو درد آوردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roham نمایش پست ها
    سلام
    واقعا که پرتلاش هستید بهتون تبریک میگم پرنده هاتون هم خیلی خوشگل هستن
    :41:
    پدرم یه دستگاه جوجه کشی داره پارسال به سرش زد یکی رو فرستاد بالای کوه و کمر براش تخم کبک گیر آورد خدا رو شکر همه که 6 تا بود به جوجه تبدیل شد چون هوا کمی سرد بود تا خشک شدن اونها رو توی دستگاه نگه داشت که یکیشون همون اول خودش رو انداخت توی ظرف آبی که توی دستگاه برای تامین رطوبت بود خوشبختانه من جونش رو نجات دادم اما تا یه مدتی گذشت دوباره 3 تایی پریدن توی ظرف آب که این دفعه تا من متوجه بشم یکیشون مرد اما اون 2 تا نجات یافتن اما چون خودشون بلد نبودن غذا بخورن من تجربه ای که با ملنگو داشتم با سرنگ بهشون دادم که یکی از اونها هم بابام یک دفعه سرنگ رو خالی کرد توی حلقش جا به جا مرد 4 تای دیگه هم از سرما و بلد نبودن غذا خوردن مردن توی این زمینه یعنی غذا دادن یه جوجه کبک اگه چیزی میدونی به ما هم بگو شرمنده سرت رو درد آوردم
    سلام

مرسی سر زدید شما لطف دارید.

یه ضرب المثلی هست میگه یارو سرش مثل کبک تو برف فرو کرده.این مثال زدم تا بدونید که کبک به سرما عادت داره حتی تو برف هم میتونه زندگی کنه ولی جوجه هاش نه.

معمولا وقتی جوجه از تخم در اومد بعد از 2 یا 3 ساعت از دستگاه بیرون میارند.اون 2،3 ساعت واسه اینه که پرهاش خشک بشه و لازم نیست که تو دستگاه بیشتر نگه دارید.

و اما خفه شدن توی آب که برای جلوگیری از این کار میتونید از فروشگاههایی که لوازم مرغداری میفروشند یک آبخوری مخصوص بلدرچین بگیرید که اون ظرف دارای یک لیوان و یک سینی هست که بعد از پر کردن لیوان سینی را سرش گذاشته و بر میگردونید تا آرام آرام آب به سینی تخلیه بشه وبعد از پر شدن سینی جریان تخلیه شدن آب قطع میشه و وقتی پرنده از ظرف آب میخوره با کم شدن آب داخل سینی دوباره آب تو سینی پر میشه.سینی حالت گرد داره که بعد از قرار دادن لیوان داخل آن یک قسمت باریک باقی میمونه که پرنده بتونه آب بخوره و اون باریکی باعث میشه تا جوجه ها داخل آب نیوفتند و خفه بشند.

اما در مورد غذا دادن .عزیزم کبک که طوطی نیست که بهش با سرنگ غذا بدید.بعد از در اومدن جوجه ها از تخم معمولا تا 24 ساعت نیازی به غذا ندارند ولی بهتره که آب و غذا از همون اول در اختیار جوجه ها باشه.

چطوری بهش یاد بدید غذا بخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2 تا راه دارید. راه اول اینه که یه جوجه دون خور میرید میخرید که تقریبا هم قد واندازه جوجه هاتون باشه.جوجه بلدرچین چون کوچیکه مناسبتره که قیمتش هم 500 تومنه.میندازید پیش جوجه ها وقتی اون جوجه شروع به غذا خوردن بکنه اونا هم ازش یاد میگیرند و به هوای اون میخورند.

راه دوم اینکه یه مقوا زیر پای جوجه ها میندازید و یه مقدار دون روی مقوا میریزید با ناخنتون روی مقوا آروم میزنید جوجه ها با شنیدن صدای مقوا شروع به نوک زدن میکنند و وقتی متوجه شدند که خوردنیه دیگه کار تمومه و از این پس خودشون خواهند خورد.

مسئله آخر اینکه عزیز دل برادر به خاطر چند عدد تخم کبک کی دیدی بره کوه که خدای نکرده بیافته یا از لونه اون بدبخت ها تخمش بردارید که پرنده ناراحت بشه؟؟؟ قیمت تخم کبک 800 تومنه که اگه تو اینترنت سرچ کنی(تخم نطفه دار کبک)هزار تا آدرس و ایمیل و شماره تلفن پیدا میکنی که میتونی سفارش بدی.منم از همین راه خریدن.45 عدد تخم کبک 30 هزار دادم.ببین کوه رفتن ارزش داره یا راحت توی خونه بشینی و از طریق وب سفارش بدی!!!

بازم سوال بود اگه بلد بودم در خدمتم.

صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)