صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    البته تا جایی که دکتر برهانی کیا اظهار نظر میکنند بنده نباید صحبتی کنم ولی چون فرمودین از تجربه خویش بازگو کنیم بنده متذکر میشوم که جوجه کاسکوهای چشم طوسی که وارد ایران میشن در وضعیت بدی به سر میبرند گاها 10 روز میشه که غذا نخوردند و در جعبه های 30 تایی انتقال پیدا میکنند .این جوجه ها علاوه بر مشکلات غذایی در استرس کامل به سر میبرند و اکثرا به علت عدم رعایت دمای محیط بیمار هستند.این جوجه ها رو وقتی تحویل میگیریم ابتدا ظرف ابشون رو بر میداریم تا 12 ساعت سپس اب مخلوط با عسل رو برایشان میگذاریم ان وقت است که معجزه عسل رو میشه مشاهده کرد جوجه ای که با حال بد و روبه موت خریدیم بعد از 2یا 3 روز سر حال میشن!
    بنده جوجه ملنگوی آبی و جوجه اسکندر رو با عسل هفته ای 2 بار تغذیه کردم (مخلوط با پسته و فندوق و بادام به میزان بسیار کم). نتیجه بسیار مطلوب بود!
    اقای دکتر برهانی کیا جوجه الکاتوس من رو عمل کردند و شبی که تحویل من دادند گفتند زیاد به موندنش امید نداشته باشید مگر دمای بدنش رو تا صبح روی 35 نگه دارید!اینکار روکردم ار فردا صبح پرنده سر حال شد و روی پا ایستاد بنده با پوره سیب و عسل رقیق 10 روز مدام تغذیه اش کردم تا بهبود یافت ! اما از بد روزگار محل جراحی عفونت کرد و مرد !
    سلام

البته این نکاتی که فرمودید بسیار ارزنده هستن ولی اگر پستهای قبلی رو مرور کنید به یک نکته بر خواهید خورد که احتمالا ندیدینش :

همونطور که قبلا گفتم عسل به خودی خود هیچ مشکلی که نداره هیج بلکه به گفته هزاران دانشمند چه با علم قدیم و چه جدید و هزاران شاهد عینی از جمله شما، بسیار بسیار ماده مفید و مقوی هست که به نظر شخص بنده میتونه بین 10 ماده غذایی برتر روی کره زمین قرار بگیره اما مسئله اینجایت که اگر توی بهترین مواد غذایی هم سم بریزیم بازهم مفید خواهند بود؟ مسلما جواب منفی هست

حالا حتما این سوال پیش میاد که به فرض این که در عسل ماده ای باشه که برای جوجه مضر هست چرا تجربیات شما زد این رو ثابت میکنه؟ چرا وقتی به طوطی فراورده عسل داده میشه هیچ گونه مشکلی به وجود نمیاد؟ در ادامه در این باره توضیح میدم که البته به این بستگی داره که جناب برهانی کیا امکان مسمومیت به هاگ رو تایید کنند

1.توجه کنید که همه عسل ها به هاگ مذکور آلوده نیستن بلکه درصدی (حدود 25%) فراورده ها آلوده اند و طبق آماری که قبلا ذکر کردم از هر چهل جوجه ای که به روش خودتون قرنطینه میکنید باید پنج جوجه در معرض خطر باشن.... مسلما شما هم تعداد منطقی و ثابتی تلفات دارید پس از کجا معلوم که پنج تا از این مقدار تلفات به خاطر عسل نباشن؟.... البته امار بالا برای سم های تیپ a , b و البته مسمومیت در انسان گرفته شدن بنابراین ممکنه میزان تلفات از 5 در 40 هم پایین تر باشه

برای اثبات درستی مطلب فوق میتونید یک آزمایش علمی انجام بدین.... به این ترتیب که در مراحل قرنطینه یک ماده بسیار مقوی دیگه رو جایگزین عسل کنید اگر نتیجه کاهش تلفات در حدود یکی دوتا به بالا در چهل بود معلوم میشه به احتمال زیاد هاگ وجود داره و در غیر این صورت خیر.... البته متذکر میشم این آزمایش کاملا هم بر اساس روش های علمی نیست چون یک آزمایش علمی باید کنترل شده باشه؛ مثلا ممکنه تلفات بیشتر بشن چون ماده جدید خودش مضره یا حتی چون عسل حذف شده! ولی از اون جا که در این سایت زیاد هم به نتیجه علمی و قطعی نیازی نیست در همین حد کفایت میکنه

یک موضوع دیگه هم اینه که ممکنه بگید درصد تلفات قابل چشم پوشی هستن یعنی کسی که صد تا جوجه خاکستری رو با هم وارد میکنه از این بین ده تا تلفات چیز مهمی نیست بعلاوه این که شاید بدون عسل بیست تا تلفات میداشتیم ولی عسل جون ده تا رو نجات داده و در عوض هاگ درون عسل جون ده تا رو گرفته یعنی باز هم مفید باشه! همه این بحث ها مطرح هستن اما بهتره بمونن برای بعد از این که دکتر برهانی کیا نظرشون رو گفتن که اصلا همچین خطری متوجه جوجه ها هست یا نه

با سپاس فراوان

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

البته این نکاتی که فرمودید بسیار ارزنده هستن ولی اگر پستهای قبلی رو مرور کنید به یک نکته بر خواهید خورد که احتمالا ندیدینش :

همونطور که قبلا گفتم عسل به خودی خود هیچ مشکلی که نداره هیج بلکه به گفته هزاران دانشمند چه با علم قدیم و چه جدید و هزاران شاهد عینی از جمله شما، بسیار بسیار ماده مفید و مقوی هست که به نظر شخص بنده میتونه بین 10 ماده غذایی برتر روی کره زمین قرار بگیره اما مسئله اینجایت که اگر توی بهترین مواد غذایی هم سم بریزیم بازهم مفید خواهند بود؟ مسلما جواب منفی هست

حالا حتما این سوال پیش میاد که به فرض این که در عسل ماده ای باشه که برای جوجه مضر هست چرا تجربیات شما زد این رو ثابت میکنه؟ چرا وقتی به طوطی فراورده عسل داده میشه هیچ گونه مشکلی به وجود نمیاد؟ در ادامه در این باره

توضیح میدم که البته به این بستگی داره که جناب برهانی کیا امکان مسمومیت به هاگ رو تایید کنند

1.توجه کنید که همه عسل ها به هاگ مذکور آلوده نیستن بلکه درصدی (حدود 25%) فراورده ها آلوده اند و طبق آماری که قبلا ذکر کردم از هر چهل جوجه ای که به روش خودتون قرنطینه میکنید باید پنج جوجه در معرض خطر باشن.... مسلما شما هم تعداد منطقی و ثابتی تلفات دارید پس از کجا معلوم که پنج تا از این مقدار تلفات به خاطر عسل نباشن؟.... البته امار بالا برای سم های تیپ a , b و البته مسمومیت در انسان گرفته شدن بنابراین ممکنه میزان تلفات از 5 در 40 هم پایین تر باشه

برای اثبات درستی مطلب فوق میتونید یک آزمایش علمی انجام بدین.... به این ترتیب که در مراحل قرنطینه یک ماده بسیار مقوی دیگه رو جایگزین عسل کنید اگر نتیجه کاهش تلفات در حدود یکی دوتا به بالا در چهل بود معلوم میشه به احتمال زیاد هاگ وجود داره و در غیر این صورت خیر.... البته متذکر میشم این آزمایش کاملا هم بر اساس روش های علمی نیست چون یک آزمایش علمی باید کنترل شده باشه؛ مثلا ممکنه تلفات بیشتر بشن چون ماده جدید خودش مضره یا حتی چون عسل حذف شده! ولی از اون جا که در این سایت زیاد هم به نتیجه علمی و قطعی نیازی نیست در همین حد کفایت میکنه

یک موضوع دیگه هم اینه که ممکنه بگید درصد تلفات قابل چشم پوشی هستن یعنی کسی که صد تا جوجه خاکستری رو با هم وارد میکنه از این بین ده تا تلفات چیز مهمی نیست بعلاوه این که شاید بدون عسل بیست تا تلفات میداشتیم ولی عسل جون ده تا رو نجات داده و در عوض هاگ درون عسل جون ده تا رو گرفته یعنی باز هم مفید باشه! همه این بحث ها مطرح هستن اما بهتره بمونن برای بعد از این که دکتر برهانی کیا نظرشون رو گفتن که اصلا همچین خطری متوجه جوجه ها هست یا نه

با سپاس فراوان

بزرگوار
    بنده بنا به بحث با جنابعالی نداشتم از انجا که فرموده بودین نظر بدهیم من هم اینکار را کردم ولی چون شما نقد کردید باید پاسخ بدهم!
    بنده اتفاقا خیلی دقیق مطالب شما و آقای دکتر را مطالعه کردم! اما چیزی جز فرضیات همراه بدبینی صرف از طرف شما ندیدم! ما بر اساس حدث وگمان زندگیمون رو برنامه ریزی نمیکنیم بلکه با مستندات و تجربیات اینکار را میکنیم !شما یک سری اطلاعات از نت بدست میارید ترجمه میکنید و براتون حکم مرجع داره ولی نباید توقع داشته باشید دیگران هم روش شما رو قبول داشته باشند. یک مثال بزنم: انسان از صبح که از خانه برای کار بیرون میاد با انواع و اقسام خطرات ممکنه که مواجه بشه! بر فرض ممکنه از زیر بالکن ساختمانی رد بشه و گلدانی سقوط کنه و از بد حادثه دقیقا روی سرش بیفته و ضزبه مغزی بشه و بمیره!پس بیاییم درصد و امار نشون بدیم و 1000 تا اما و اگر که انسان در خطر است پس از خانه بیرون نیاد!این درسته/؟ در رابطه با جوجه کاسکو گفتید عرض کنم در شرایط عادی هر 20 جوجه میتونه 2 تا تلفات بده حال چه با عسل چه بی عسل که این هیچ ربطی به عسل نداره ولی در اکثر مواقع با تغذیه عسل تلفات به صفر یا یک میرسه !.
    اقای دکتر برهانی کیا جواب شما رو دادند که قندهای عسل از ترکیبات بسیار ساده درست شده و قابل هضم حال اگر با هاگ و یا غیره آلوده بشه جز فرضیات است ممکنه تخمه طوطی یا حتی سیبی که به طوطی میدهید هم آلوده باشه پس نه سیب بدیم نه تخمه؟همین هاگهایی که شما بهشون ارادت دارید روی تخمه طوطی میتونه باشه و چه بسا که هست! وباز با رجوع به فرمایشات اقای دکتر مستنداتی در رابطه با مسمومیت هاگ وجود نداره اگر هست بفرمایید تا ما هم مطلع بشویم!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    بزرگوار
    بنده بنا به بحث با جنابعالی نداشتم از انجا که فرموده بودین نظر بدهیم من هم اینکار را کردم ولی چون شما نقد کردید باید پاسخ بدهم!
    بنده اتفاقا خیلی دقیق مطالب شما و آقای دکتر را مطالعه کردم! اما چیزی جز فرضیات همراه بدبینی صرف از طرف شما ندیدم! ما بر اساس حدث وگمان زندگیمون رو برنامه ریزی نمیکنیم بلکه با مستندات و تجربیات اینکار را میکنیم !شما یک سری اطلاعات از نت بدست میارید ترجمه میکنید و براتون حکم مرجع داره ولی نباید توقع داشته باشید دیگران هم روش شما رو قبول داشته باشند. یک مثال بزنم: انسان از صبح که از خانه برای کار بیرون میاد با انواع و اقسام خطرات ممکنه که مواجه بشه! بر فرض ممکنه از زیر بالکن ساختمانی رد بشه و گلدانی سقوط کنه و از بد حادثه دقیقا روی سرش بیفته و ضزبه مغزی بشه و بمیره!پس بیاییم درصد و امار نشون بدیم و 1000 تا اما و اگر که انسان در خطر است پس از خانه بیرون نیاد!این درسته/؟ در رابطه با جوجه کاسکو گفتید عرض کنم در شرایط عادی هر 20 جوجه میتونه 2 تا تلفات بده حال چه با عسل چه بی عسل که این هیچ ربطی به عسل نداره ولی در اکثر مواقع با تغذیه عسل تلفات به صفر یا یک میرسه !.
    اقای دکتر برهانی کیا جواب شما رو دادند که قندهای عسل از ترکیبات بسیار ساده درست شده و قابل هضم حال اگر با هاگ و یا غیره آلوده بشه جز فرضیات است ممکنه تخمه طوطی یا حتی سیبی که به طوطی میدهید هم آلوده باشه پس نه سیب بدیم نه تخمه؟همین هاگهایی که شما بهشون ارادت دارید روی تخمه طوطی میتونه باشه و چه بسا که هست! وباز با رجوع به فرمایشات اقای دکتر مستنداتی در رابطه با مسمومیت هاگ وجود نداره اگر هست بفرمایید تا ما هم مطلع بشویم!
    سلام

ببینید آقای فائقی نژاد عزیز، وقتی بنده میگم "درست یا نادرست؟" یعنی شک دارم، یعنی شبهه ای وجود داره و این تاپیک برای برطرف کردن این شبهه ایجاد شده.... باید یک طرف موافق باشه و یک طرف مخالف. این درست نیست که دفاع از یک تئوری هر چند ناقص رو بدبینی نام بذاریم.... من که مقاله ای ننوشتم که بگم کاملا درسته، خودم هم چندین و چند بار عرض کردم هیچ یقینی وجود نداره و اینجا ساخته شده که به بهترین نتیجه ممکن برسیم دیگه.... اگر با اصل مطرح کردن چنین مباحثی مشکل دارید خواهش میکنم مستقیم بگید و من هم با تمام وجود به حرف و نظر شما عمل میکنم چون در چنین مواردی تجربه حرف اول رو میزنه و شما هم قدر مسلم از من با تجربه تر هستید.... باور کنید هیچ نیازی به کنایه و استهزاء نیست

با احترام

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    دوستان نتیجه بحث به اینجا رسید

میدونیم همه پزشکان به طور متفق القول میگن که عسل برای نوزاد انسان بده و دلیل اینه که در عسل ماده ای مضر برای نوزاد زیر یکسال وجود داره.... طی مکاتباتی که با جناب دکتر برهانی کیا داشتم نظر ایشون اینه که وجود چنین مشکلی برای نوزاد انسان دلیل نمیشه که جوجه پرنده هم آسیب پذیر باشه، خلاصه موضوع به شرح زیر هست:

در طبیعت باکتری ای وجود داره به نام "
    Clostridium botulinum" که توانایی تولید سم خیلی خطرناک رو داره.... طبق تحقیقات عسل یکی از بهترین منابع جایگیری اسپور این باکتری هست و از اونجا که معده میتونه از روند تکثیر جلوگیری کنه بنابر این مصرف عسل ایمن خواهد بود.... اما در نوزادان زیر یک سال که معده هنوز قدرت کافی رو نداره استفاده از عسل منع میشه
    مساله مطرح شده در این تاپیک اینه که آیا همین خطر برای جوجه طوطی هم وجود داره یا نه؟
    با توجه به نظر دامپزشک ارشد سایت، از اونجا که مسلم نیست سم های تولید شده به دلیل مصرف عسل برای پرندگان هم مضر باشند و هم این که مطمئن نیستیم اصلا این هاگ ها فرصت رشد در دستگاه گوارش پرندگان رو هم داشته باشند پس نمیتوان با قطعیت مصرف عسل برای جوحه پرندگان من جمله طوطی سانان رو رد کرد

پس به این نتیجه رسیدیم:

استفاده از عسل برای جوجه سرنگی... درست

البته هنوز هم رعایت حانب احتیاط تا حد ممکن، یکی از گزینه هاست

پرونده این تاپیک بسته میشه مگر اینکه کسی نظر دیگه ای داشته باشه و البته با استدلال و منبع مطرحش کنه

از همکاری دوستان صمیمانه سپاسگذارم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)