نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006

چگونه بگوییم لوریکیت چند ساله است ؟(ترجمه)

چگونه بگوییم لوریکیت چند ساله است؟

لوریکیت یکی از گونه های خانواده طوطی میباشد که دارای زبانی تیز با پرز و پرهایی کاملا رنگی و درخشان می باشد. مکان زندگی این پرندگان جنوب پاکیفیک و استرالیا می باشد . غذاییی لوریکیت ها شامل گل ها و گرده های ان می باشد این پرندگان در خطر قرار دارند چون برخی اوقات برای تغذیه به مزارع کشاورزی پناه می برد .

سن پرنده وقتی که تصمیم میگیرد به خانه بیاورید برای اموزش و برخی نکات بسیار مهم و حیاتی می باشد .لوریکیت ها گونه های زیادی دارند که هر کدام از انها شکل و شمایل مخصوص خود را دارا می باشند .

به حلقه ای که دور پای پرنده است توجه کنید .پرندگانی که در اسارت متولد در کودکی به پایشان حلقه های وصل میکنند . جنس این حلقه ها بیشتر فلزی می باشد .هنگامی که پای پرنده رشد میکند این حلقه باید حذف شود .این حلقه قسمت مهمی است که نشان دهنده سن پرنده میباشد .این بهترین راه برای فهمیدن سن طوطی می باشد .

اگر لوریکیت حلقه ای به پای خود ندارد شما باید به ظاهر و ویژگی های ظاهری او توجه کنید .رشد کامل لوریکیت از 1 سالگی تا 3 سالگی است .در طول این مدت پرنده از 15.2 سانتی متر به 38.1 سانتی متر رشد پیدا میکند و وزنشان از هفت 19 گرم به 283 گرم تبدیل میشود که البته باید گفته شود این به نوع لوریکیت بستگی دارد .

هنگامی که پرنده بتواند چشمهایش را باز کند جوجه به حساب می اید و باید انسان ها به او غذا بدهند .هنگامی که لوریکیت توانایی پرواز پیدا میکند سنش بیشتر می باشد .اگر انها بتوانند خودشان غذا بخورند یک پرنده نوجوان به حساب می ایند .

چشم های پرنده را بررسی کنید .معمولا در لوریکیت ها در سن کم چشم ها رنگ تیره ای دارند و با افزایش سن رنگ انها روشن تر خواهد شد پس هرچه سن کمتر باشد چشمها تیره تر خواهد بود .

شما باید در مورد سنی که طوطی دارد بیشتر مطالعه کنید و باید این مطالعه در مورد گونه ای باشد که شما میخواهید .لوریکیت ها 53 گونه دارند که هر کدام از انها نوعی روش برای تشخیص سن دارند و برای هر کدام این روش متفاوت است به عنوان مثال برخی از لوریکیت ها سنشان از روی رنگ پرهایشان مشخص میشود .

نکته :

اگر شما خودتان نمیتوانید سن لوریکیت را تشخیص بدهید باید به دامپزشکی مراجعه کنید که در مورد پرندگان غیر بومی اطلاعات دارد تا برایتان سن لوریکیت را تشخیص بدهد.

مترجم:پارنیا.خ
    مبع:ehow.com

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4668
    سلام
    طوطی من لوریکیت نیس اما یه حلقه طلایی رو پاشه که روش نوشته:e555
    عکس یه کله ی طوطی هم روش حک شده
    این یعنی طوطی من از بچگی با انسان ها بوده؟
    در ضمن الان گاز نمیگیره ولی اهلی هم نیس و از من یه کم میترسه
    طوطیم کانور هست

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Stim.TG نمایش پست ها
    سلام
    طوطی من لوریکیت نیس اما یه حلقه طلایی رو پاشه که روش نوشته:e555
    عکس یه کله ی طوطی هم روش حک شده
    این یعنی طوطی من از بچگی با انسان ها بوده؟
    در ضمن الان گاز نمیگیره ولی اهلی هم نیس و از من یه کم میترسه
    طوطیم کانور هست
    سلام
    این ماجرا ی حلقه بیشتر برای مزارع یا همون فارمهای تولید طوطی است در ایران میشه در هر سنی به پای طوطی حلقه انداخت و متاسفانه نوشته های روی بسیاری از حلقه ها صحت نداره ... طوطی هایی که در ایران به فروش میرسند عمدتا وحشی هستند و ممکنه ( توجه کنید گفتم ممکنه ) که نوشته های حلقه بی معنی باشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)