نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر ساده

شماره عضویت
    4650

سوال راجع به شاخه درخت

سلام علیکم

قبل از هر چیز بگم مطمئن نیستم این قسمت باید مطرح میکردم یا نه

راستش من چند تا مرغ عشق دارم (باجی) دیروز قصد کردم که براشون یه جای باحال درست کنم خلاصه کلی رفتم بیرون دنبال شاخه گشتم ببینم چی گیرم میاد

تا اینکه یه گوشه خیابون توی یه تیکه زمین بیکار چند تا درخت بریده شده دیدم توی یه زمین کنار خیابون از این زمینا که خاکه و توش پره علف هرزه چند تا دونه اردک هم توش داشتن میچرخیدن

خلاصه یه دونه کوچولو بردوشتم گفتم فعلا ببرم اینو خونه ببینم چطوریه اصلا شدنیه

بعدش آوردم یه چیزکی درست کردم بعد که کارم تموم شد یهو یادم افتاد که یه جا خونده بودم تو همین سایت که این درخت ها همه سم پاشی شدن و قبلش باید شاخه ها رو شست با آب جوش حالا یه عکس میزارم ببینید اینطوریه

همین الان این عکسا رو گرفتم شرمنده اگه خوب نیست پارچه هم رو قفس بود دیگه بر نداشتم

اینم یکی دیگه

فقط از این جهت دارم سوال میپرسم که شستن شاخه به این گندگی با آب جوش یه کم سخته آخه

بعد تازه من فردا می خوام برم چند تا شاخه دیگه بیارم واسه همین یکم اذیت میشم بخوام اینا رو بشورم

یعنی اصلا کجا بشورم ؟ باید تو حموم بشورم آخه فقطم این نیست آب جوش خیلی میخواد یه 10 تا تشت آب جوش میخواد فقط

تازه شاخه های دیگه رو هم حساب کن

اگه خیلی خطرناکه استفاده از اینا بگید که دیگه بیشتر نیارم برم دنبال یه چیزه دیگه

(گرچه امروز کلی خوشحال شدم اینا رو پیدا کردم البته مهمترش این بود که دو قدم اون ور تره خونمونه
    یه عالمه درخت خشک و شاخه

اینم یه عکس از مرغ عشقعهام یه روز رفتم حموم وقتی اومدم دیدم صدایی از تو اتاقم نمیاد یه کم عجیب بود رفتم تو دیدم رو قفس نیستن یه کم دو رو برو نگاه کردم دیدم نیستن پیش خودم گفتم آخخخخ از پنجره فرار کردن خلاصه یکم هنگ بودم دیدم از پشت کلم سمت بالا یه صدایی اومد دیدم اینا که اینجان

کاربر ساده

شماره عضویت
    4650
    دوستان یه نظری بدید من چه کنم اگه خیلی حیاتیه شستن این شاخه ها

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط pinky نمایش پست ها
    دوستان یه نظری بدید من چه کنم اگه خیلی حیاتیه شستن این شاخه ها
    سلام
    اغلب در این سایت گفته شده که شاخه درخت را بجوشانید نه اینکه بشویید ... چون مواد شوینده به داخل چوب نفوذ می کنه و برای پرنده ضرر داره .. در مواقعی که قطعات چوب بزرگ باشه اون را از قسمتهای مختلف می برند می جوشانند بعد دوباره به هم وصل می کنند ... که این هم روش خاص خودش را داره

ما اینجا سعی می کنیم راه درست را بگیم .... برای احتیاط میگیم که بهتر است جوشانده بشه .... تا هر چیز خطرناکی که احتمال داره داخلش باشه از بین بره ... خب شاید این کار کمی سخت به نظر بیاد ولی در حال حاضر تنها راه است اما اینکه شما این راه را انتخاب بکنید یا نکنید به خودتون بستگی داره ... ممکنه همین چوب را استفاده کنید و هیچ اتفاقی هم نیفته .... ممکنه استفاده کنید و طوطی هاتون دچار مشکل بشوند.... به قول معروف 50 - 50 است .... و اینکه شما چه قدر برای سلامتی طوطی هاتون نگران باشید

راستی باجریگار هاتون خیلی زیبا هستند .........

کاربر ساده

شماره عضویت
    4650
    سلام علیکم

خانم شیکرا من رفتم آوردم بازم از همین شاخه ها و کلی هم فکر کردم ببینم چجوری میشه اینا رو بجوشونم خلاصه دیدم چظوره بزارمشون توی حموم و 2 ساعت توی بخار آب بمونن

حالا دیگه نمیدونم چقدر آب حموم جوشه ولی کل حمام رو بخار گرفته بود بعد هم بردمشون پشت بوم به مدت یه ساعت گذاشتم زیره آفتاب بمونن

اولش اینطوری گذاشتم

ولی بعد دیدم کلا اتاقم تبدیل به جنگل شده و یکمی کمش کردم و اینطوریش کردم

ولی بگم زیاد سختم نشد و اذیت نشدم ولی آوردن خاک خیلی خستم کرد فقط این قسمت خاکش خیلی سخت بود پدرم در آومد

خب اینا همه ماله امشبه و الان واقعا خسته شدم و دیگه نا ندارم اما شاید فردا دوباره عوضش کردم

ولی باجی کوچولو ها به نظر خوشحال میومدن جالبه اینو بگم که تا اومدن روی

شاخه ها همش پاهاشون و کلشونو میمالیدن به شاخه ها چون توی قفسشون من از میله های پلاستیکی استفاده میکردم گرچه که سپیا و
    آجر هم توی

قفسشون بوده اما چون بیشتر وقت پرنده در طول روز روی نشیمنگاهش صرف

میشه به نظرم پرنده
    واقعا براش بهتره روی میله های چوبی بشینه چون هم

زمختی چوب باعث میشه ناخون هاشون خیلی رشد زیاد از حد نداشته باشه هم

نوکشون رو میمالن بهش (جدای از لزوم استفاده ی کف دریا و آجر پرنده) و کلان

این زبری چوب رو خیلی دوست دارن این خیلی جالبه چون اکثرا پرنده هاشون رو در قفس و با میله های پلاستیکی نگه میدارن و به نظر من بهتره چوبی بگیرید که خیلی نرم و سیقلی نباشه و کمی زبر باشه

کلان این کار رو به هرکسی که یه فضای یک متر X یک متر توی اتاقش داره پیشنهاد میکنم اینقدر لذت بردم که همه ی خستگیم در رفت

وسایل مورد نیازشم میشه

1 - یه ظرفی که توش شاخه رو محکم کنید ( سطل ، گلدون ، بشکه ، دبه ی سربریده ، گلدونای پلاستیکی)

من اول میخواستم گلدون بگیرم اما رفتم قیمت کردم بزگترین گلدونی که موجود بود نصفه این سطله بود و قیمتشم 50 هزار تومن بود من این سطل رو خریدم 11 هزار تومن

2 - شاخه هم که خدا پدره شهرداری رو بیامرزه هر چند وقت یه بار دیدین یه درخت میبرن میذارن گوشه خیابون همین تنه ها و شاخه رو گل فروش دمه خونمون میفروشه 30 هزار تومن

3 - خاک یا گچ برای سفت کردن شاخه توی گلدون

اگه سطل یا گلدون کوچولو دارین باید از گچ استفاده کنید
    گچ یه گونی 20 کیلوییش 1000 تومنه ! با آب قاطی کنید بریزید توی گلدون تا گچ هنوز شله جای شاخه رو تنظیم کنید

اگه سطل یا گلدونتون ارتفاع زیادی داره و شاخه ها هم خیلی تنومند نیستن با خاک هم میشه
    (خوبی خاک اینه که انعطاف بیشتری داره و میشه جای شاخه هار راحت عوض کرد ولی گچ اگه سفت بشه شل کردنش یکم سخته)

خلاصه که واقعا ارزشش رو داره کلان این برای من همون 11 هزار تومن خرج برداشته دوتا دونه خاک گلدون هم گرفتم ریختم روی خاکایی که از بیرون آوردم
    فقط حالا باید یه فکری به حال پارچه ی شب بکنم این یکی هم یه کم سخت به نظر میرسه
    ویرایش توسط Shikra : 30th June 2011 در ساعت 05:27 AM دلیل: تصحیح کلمه شیکرا

کاربر ساده

شماره عضویت
    4650
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    اغلب در این سایت گفته شده که شاخه درخت را بجوشانید نه اینکه بشویید ... چون مواد شوینده به داخل چوب نفوذ می کنه و برای پرنده ضرر داره
    بله منم منظورم همون جوشوندن بود

بعد هم این باجی ها پرنده های کوچیکی هستند و مثل لاوبرد و عروس خیلی کلنجار نمیرن با شاخه حالا نمیدونم اگه مواد مضری هم توی این شاخه ها باشه اصلا احتمال انتقالش به پرنده چه قدر میتونه باشه با توجه به اینکه منقار باجی ها اونقدرا زور نداره که بخاد خیلی بکنه نابود کنه شاخه رو مثل عروس

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام علیکم

خانم شیکرا من رفتم آوردم بازم از همین شاخه ها و کلی هم فکر کردم ببینم چجوری میشه اینا رو بجوشونم خلاصه دیدم چظوره بزارمشون توی حموم و 2 ساعت توی بخار آب بمونن

حالا دیگه نمیدونم چقدر آب حموم جوشه ولی کل حمام رو بخار گرفته بود بعد هم بردمشون پشت بوم به مدت یه ساعت گذاشتم زیره آفتاب بمونن

اولش اینطوری گذاشتم

ولی بعد دیدم کلا اتاقم تبدیل به جنگل شده و یکمی کمش کردم و اینطوریش کردم

[

ولی بگم زیاد سختم نشد و اذیت نشدم ولی آوردن خاک خیلی خستم کرد فقط این قسمت خاکش خیلی سخت بود پدرم در آومد

خب اینا همه ماله امشبه و الان واقعا خسته شدم و دیگه نا ندارم اما شاید فردا دوباره عوضش کردم

ولی باجی کوچولو ها به نظر خوشحال میومدن جالبه اینو بگم که تا اومدن روی

شاخه ها همش پاهاشون و کلشونو میمالیدن به شاخه ها چون توی قفسشون من از میله های پلاستیکی استفاده میکردم گرچه که سپیا و
    آجر هم توی

قفسشون بوده اما چون بیشتر وقت پرنده در طول روز روی نشیمنگاهش صرف

میشه به نظرم پرنده
    واقعا براش بهتره روی میله های چوبی بشینه چون هم

زمختی چوب باعث میشه ناخون هاشون خیلی رشد زیاد از حد نداشته باشه هم

نوکشون رو میمالن بهش (جدای از لزوم استفاده ی کف دریا و آجر پرنده) و کلان

این زبری چوب رو خیلی دوست دارن این خیلی جالبه چون اکثرا پرنده هاشون رو در قفس و با میله های پلاستیکی نگه میدارن و به نظر من بهتره چوبی بگیرید که خیلی نرم و سیقلی نباشه و کمی زبر باشه

کلان این کار رو به هرکسی که یه فضای یک متر X یک متر توی اتاقش داره پیشنهاد میکنم اینقدر لذت بردم که همه ی خستگیم در رفت

وسایل مورد نیازشم میشه

1 - یه ظرفی که توش شاخه رو محکم کنید ( سطل ، گلدون ، بشکه ، دبه ی سربریده ، گلدونای پلاستیکی)

من اول میخواستم گلدون بگیرم اما رفتم قیمت کردم بزگترین گلدونی که موجود بود نصفه این سطله بود و قیمتشم 50 هزار تومن بود من این سطل رو خریدم 11 هزار تومن

2 - شاخه هم که خدا پدره شهرداری رو بیامرزه هر چند وقت یه بار دیدین یه درخت میبرن میذارن گوشه خیابون همین تنه ها و شاخه رو گل فروش دمه خونمون میفروشه 30 هزار تومن

3 - خاک یا گچ برای سفت کردن شاخه توی گلدون

اگه سطل یا گلدون کوچولو دارین باید از گچ استفاده کنید
    گچ یه گونی 20 کیلوییش 1000 تومنه ! با آب قاطی کنید بریزید توی گلدون تا گچ هنوز شله جای شاخه رو تنظیم کنید

اگه سطل یا گلدونتون ارتفاع زیادی داره و شاخه ها هم خیلی تنومند نیستن با خاک هم میشه
    (خوبی خاک اینه که انعطاف بیشتری داره و میشه جای شاخه هار راحت عوض کرد ولی گچ اگه سفت بشه شل کردنش یکم سخته)

خلاصه که واقعا ارزشش رو داره کلان این برای من همون 11 هزار تومن خرج برداشته دوتا دونه خاک گلدون هم گرفتم ریختم روی خاکایی که از بیرون آوردم
    فقط حالا باید یه فکری به حال پارچه ی شب بکنم این یکی هم یه کم سخت به نظر میرسه

سلام
    بخار فایده نداره ... فقط کمی شاخه را مرطوب می کنه

بله منم منظورم همون جوشوندن بود

بعد هم این باجی ها پرنده های کوچیکی هستند و مثل لاوبرد و عروس خیلی کلنجار نمیرن با شاخه حالا نمیدونم اگه مواد مضری هم توی این شاخه ها باشه اصلا احتمال انتقالش به پرنده چه قدر میتونه باشه با توجه به اینکه منقار باجی ها اونقدرا زور نداره که بخاد خیلی بکنه نابود کنه شاخه رو مثل عروس
    شاید همینطوری که شما میگید باشه ....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)