صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 39
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    سلام
    کنترل روم بسیار ساده و جالبی طراحی کردید .مثل یه سیستم مشتقی میمونه که با دادن اطلاعات اولیه به سیستم وقتی دما از یه حد خاص ***** کنه سیستم شروع به کار کردن می کنه.فقط یه سوال مهندس سیستم شما باز هست یا بسته؟از cfc استفاده می کنید؟

mehdad askari
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از عکس ها و اطلاعات کاملتون
    میشه درباره تغذیه ریف ها تون کمی توضیح بدید؟ از چه محصولی یا محصولاتی استفاده می کنید؟
    سلام جناب آقای بهمنش:
    ممنون از لطف شما

جناب بهمنش حتما اطلاع دارین که تنها ملاک واسه تغذیه مرجانها نظم زمانی و تنظیم بودن مقدار مواد غذایی برای چه تعداد مرجان
    روشهای مختلفی واسه تغذیه ی مرجانها وجود داره.روش و غذاهایی که من استفاده میکنم واستون توضیح میدم.
    ببینید طبق عکس کل غذاهایی که تا حالا استفاده کردم محصول کنت وسی چم بوده. اما مهم روش مصرفش هست .
    بی شک میدونید که این غذاها در صورت مصرف نا مناسب بسیار آلایندهست.اما با این وجود روشی که تا حالا استفاده کردم به خواست خدا هیچ مشکلی رو به وجود نیاورده
    بهترین راه استفاده ترکیب این مواد با غذاهایی مثل آرتمیا و میگوهستش کi همین کارو انجام میدم . .کمی صبوری میخواد که بی شک شما داری...
    هفته 2 تا 3 بار (بستگی به نوع و قدرت فیلتر) مقدار یک قاشق چای خوری آرتمیا یا تخم میگوو یا میگو خوراکی تا جای ممکن له کنید و با 5 میلی از محصولاتی که در عکس میبینید کاملا ترکیب کنید(استفاده از نوع هر محصول بستگی به نوع زمانبندی معین داره که برای خود تعین کنید وتغییری در آن ایجاد نشود.یک برنامه ریزی غذایی معین)( مهم نیست که این محصولات حتما با آرتمیا یا تخم میگوو یا میگو خوراکی مخلوط بشه . میتونید تنها استفاده کنبد)
    سپس 20 میلی آب از دستگاه تصفیه به ان اضافه کنید.
    حالا به چه روش باید این محلول رو با تانک اضافه کرد؟
    در عکس یه وسیله میبینید که ساختنش خیلی کم هزینه و راحت هست
    لوله ی 5 میله شیشه ای 60 سانت
    1 پووار یا مکنده پلاستیکی
    شاید خرید این وسیله از شرکت کنت خیلی پر هزینه باشه اما ساختش میشه 5000 تومن. چه بسا که اگه این کار با پووار یا مکنده پلاستیکی انجام بدین سیستم تزریق خیلی جالبی داره...
    با این وسیله محلول رو مکش کنید .(محلول سریع باید استفاده شود) لوله را وارد آکواریم کنید توجه کنید به مرجانها برخورد نکنه. نوک لوله رو به مرجان نزدیک کنید و به آرامی محلول تزریق شود. با همین مقدار کل مرجانهارو میتونید تغذیه کنید. واسه مرجانهایی که شب شکار هستن این کار رو بهتره شب انجام بدین. 3 ساعت بعد از خاموشی.
    جناب بهمنش شما که خودتون استاد هستید توصیه ی من به افرادی هست که تازه شروع کردن...
    اگه به مقدار کیفیت و قدرت فیلتراسیونه آکواریمتون اطمینان ندارین مواظب استفاده از این طور محصولات باشید.
    با آرزوی موفقییت...

KENT MARINE CHROMAMAX
    KENT MARINE MICROVERT
    KENT MARINE PHYTOPLEX
    KENT MARINE ZOOPLEX

دوستان به روش استفاده و دستورلعمل دقت کنند

mehdad askari
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr.daraei نمایش پست ها
    مشخص است كه هم بسيار با سليقه هستيد و هم پشتكار و دقت و نظم بالايي داريد. واقعا زيباست. الان آكواريومتون ديدني هست. بنده هم سوالي مشابه دوست خوبن جناب بهمنش دارم.
    بعلاوه اينكه، ميتونم بپرسم هر ماه چه ميزان هزينه نگهداريش ميشه؟
    سلام دوست عزیز:
    ممنون از لطف شما

حتما اطلاع دارین که تنها ملاک واسه تغذیه مرجانها نظم زمانی و تنظیم بودن مقدار مواد غذایی برای چه تعداد مرجان
    روشهای مختلفی واسه تغذیه ی مرجانها وجود داره.روش و غذاهایی که من استفاده میکنم واستون توضیح میدم.
    ببینید طبق عکس کل غذاهایی که تا حالا استفاده کردم محصول کنت وسی چم بوده. اما مهم روش مصرفش هست .
    بی شک میدونید که این غذاها در صورت مصرف نا مناسب بسیار آلایندهست.اما با این وجود روشی که تا حالا استفاده کردم به خواست خدا هیچ مشکلی رو به وجود نیاورده
    بهترین راه استفاده ترکیب این مواد با غذاهایی مثل آرتمیا و میگوهستش کi همین کارو انجام میدم . .کمی صبوری میخواد که بی شک شما داری...
    هفته 2 تا 3 بار (بستگی به نوع و قدرت فیلتر) مقدار یک قاشق چای خوری آرتمیا یا تخم میگوو یا میگو خوراکی تا جای ممکن له کنید و با 5 میلی از محصولاتی که در عکس میبینید کاملا ترکیب کنید(استفاده از نوع هر محصول بستگی به نوع زمانبندی معین داره که برای خود تعین کنید وتغییری در آن ایجاد نشود.یک برنامه ریزی غذایی معین)( مهم نیست که این محصولات حتما با آرتمیا یا تخم میگوو یا میگو خوراکی مخلوط بشه . میتونید تنها استفاده کنبد)
    سپس 20 میلی آب از دستگاه تصفیه به ان اضافه کنید.
    حالا به چه روش باید این محلول رو با تانک اضافه کرد؟
    در عکس یه وسیله میبینید که ساختنش خیلی کم هزینه و راحت هست
    لوله ی 5 میله شیشه ای 60 سانت
    1 پووار یا مکنده پلاستیکی
    شاید خرید این وسیله از شرکت کنت خیلی پر هزینه باشه اما ساختش میشه 5000 تومن. چه بسا که اگه این کار با پووار یا مکنده پلاستیکی انجام بدین سیستم تزریق خیلی جالبی داره...
    با این وسیله محلول رو مکش کنید .(محلول سریع باید استفاده شود) لوله را وارد آکواریم کنید توجه کنید به مرجانها برخورد نکنه. نوک لوله رو به مرجان نزدیک کنید و به آرامی محلول تزریق شود. با همین مقدار کل مرجانهارو میتونید تغذیه کنید. واسه مرجانهایی که شب شکار هستن این کار رو بهتره شب انجام بدین. 3 ساعت بعد از خاموشی.
    شما که خودتون استاد هستید توصیه ی من به افرادی هست که تازه شروع کردن...
    اگه به مقدار کیفیت و قدرت فیلتراسیونه آکواریمتون اطمینان ندارین مواظب استفاده از این طور محصولات باشید.
    با آرزوی موفقییت...

KENT MARINE CHROMAMAX
    KENT MARINE MICROVERT
    KENT MARINE PHYTOPLEX
    KENT MARINE ZOOPLEX

دوستان به روش استفاده و دستورلعمل دقت کنند

قربان هنوز دقیق حساب نکردم . اما میدونم بیشترین هزینه رو واسه برق میدم . راستش دارم مرجانهایی که نیاز بالایی به نور دارن از تانکم حذف میکنم.
    هزینه مواد غذایی چون به صورت عمده و از کویت خریداری میکنم خیلی زیاد نمیشه...

mehdad askari
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    آکواریومتون و طراحی تجهیزاتش بسیار بسیار جالب و دیدنی بود ..:smile (137):.. من که از ماهی ها زیاد سر در نمیارم ولی از دیدن تصاویر آکواریوم ، سلیقه، نظم و دقتی که در ساختش به کار بردید لذت بردم ... :smile (66):

با سپاس فراوان از ذوق و محبت شما...:smile (272):

mehdad askari
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    سلام
    کنترل روم بسیار ساده و جالبی طراحی کردید .مثل یه سیستم مشتقی میمونه که با دادن اطلاعات اولیه به سیستم وقتی دما از یه حد خاص ***** کنه سیستم شروع به کار کردن می کنه.فقط یه سوال مهندس سیستم شما باز هست یا بسته؟از cfc استفاده می کنید؟
    اگه لطف کنید درباره سوالتون بیشتر توضیح بدین ممنون میشم...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    دیدن آکواریوم جناب عسکری عزیز، ثابت میکنه که داشتن آکواریوم آبشور نه تنها نیاز به صبر زیاد و سلیقه بالا داره، بلکه خودش سبب تقویت صبر و سلیقه هم میشه.
    لطفا هر مطلبی که به نظرتون مفید است و به درد تازه کارهایی مثل من میخوره، بفرمایید. سپاس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي(ديسكوس و آب شور)
    شماره عضویت
    3174
    اینطور که که از عکس مشخصه شما از یه ترمو کنترلر دارید توی پنل استفاده کردید من میخوام بدونم ترموستات این ترمو کنترلر از اون طرف کجا قرار داره و در صورت بالا رفتن دما چه چیزی رو راه اندازی میکنه؟ایا از لوله های مسی که حاوی گاز cfc هستند استفاده میکنید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdad askari نمایش پست ها
    اگه لطف کنید درباره سوالتون بیشتر توضیح بدین ممنون میشم...

mehdad askari
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.khaleghi نمایش پست ها
    اینطور که که از عکس مشخصه شما از یه ترمو کنترلر دارید توی پنل استفاده کردید من میخوام بدونم ترموستات این ترمو کنترلر از اون طرف کجا قرار داره و در صورت بالا رفتن دما چه چیزی رو راه اندازی میکنه؟ایا از لوله های مسی که حاوی گاز cfc هستند استفاده میکنید؟
    سلام
    بله . ترموستات این سیستم به فن متصل شده.و به نحوی میشه گفت به کار کرد چیلر کمک میکنه. از طرفی رطوبت داخل آکواریم خارج و جلوی پوسیدگی درب آکواریم گرفته میشه.
    ممنون از توجهتون...

mehdad askari
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr.daraei نمایش پست ها
    دیدن آکواریوم جناب عسکری عزیز، ثابت میکنه که داشتن آکواریوم آبشور نه تنها نیاز به صبر زیاد و سلیقه بالا داره، بلکه خودش سبب تقویت صبر و سلیقه هم میشه.
    لطفا هر مطلبی که به نظرتون مفید است و به درد تازه کارهایی مثل من میخوره، بفرمایید. سپاس
    این نظر لطف شماست استاد... ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    سلام
    اكواريوم بسيار زيبايي دارين ادمو به وجد مياره
    دسته كميم از اكواريوم خارجيا نداره كه هزينه هايه10تا15هزار يورويي داره.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)