نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    همکار قدیمی(سرپرست مترجمین)

شماره عضویت
    4503

من یک طوطی خاکستری هستم . چرا فکر میکنید من احساس ندارم ؟

براستی نمیدانم آیا طوطی خاکستری جهت نگه داری مناسب من هست یا نه ؟ آیا میتوانم احساساتش را درک کنم ؟ اصلا خاکستری ها احساس دارند ؟ ممکن است من تحمل رفتار این موجودات عجیب و حیرت انگیز را نداشته باشم ؟

در این متن برانیم تا بدین سوالات پاسخ دهیم .

1. ضریب هوشی طوطی خاکستری :معمولا وقتی صحبت از ضریب هوشی میشود روی صحبت ما فقط با خاکستری هاست کما اینکه میزان هوش ایشان در رقابت با سگها و گربه ها -و حتی شاید بیشتر از خود صاحبانشان - میباشد .حقیقت این است که همیشه کودک 1 تا 4 سال رقیب اصلی خاکستری ها در ضریب هوشی محسوب میشود.

هرگز اجازه ندهید که دیگران میان نژاد های خاکستری اختلاف قائل شوند مثلا نژاد کنگو را باهوش تر از تیمنه بشمارند .چرا که این فرضیه کاملا غلط است . ممکن است بین دو خاکستری از یک نژاد واحد ضریب هوشی متفاوتی وجود داشته باشد اما از نظر نژاد هرگز !!!! (هرچند شنیده ایم گروهی از نژاد های خیلی اصیل هوش سرشاری دارند)

2.احساسات خاکستری ها : مسلم است که همیشه با وجود هوش سرشار احساس و هیجانات عاطفی دخیل است . یعنی هرچه باهوش تر باشد احساسات مضاعف نیز خواهد داشت .روانشناسان طوطی سانان بیان کرده اند که احساسات خاکستری برابر با احساسات یک کودک 2 یا 3 ساله خواهد بود .این یعنی بشدت نیازمند توجه و محبت هستند ولی درعین حال استقلال عملی نیز دارند .بارها دیدید که چقدر جیغ جیغو شیطون و دوست داشتنی هستند . عصبانیت و بهانه گیری شان را به خوبی بروز میدهند .همانند بزرگ کردن یک کودک نیازمند این هستید که به مرور این کوچولو واحساساتش را بزرگ کنید .مهمترین نکته این است که باید بدانید بدترین نوع تنبیه برای خاکستری ها نادیده گرفتن آنهاست و بهترین پاداش کنارآنها بودن و توجه مضاعف . هرگز و هرگز از هیچ نوع ابزاری جهت تنبیه استفاده نکنید.

3.صدای طوطی :
    بله طوطی خاکستری حرف میزند . این کاملا درست است که هر پرنده سعی میکند صداهایی مصوت را همانند انسان تقلید کند . اما تقلید صداهای مصوت و صامت در کنار هم و حتی آهنگ کلام کار هر پرنده ای نیست . خصوصا با یک منقار !!! در کل پرندگان عاشق آواز و تقلید آواز هستند .اما خاکستری ها نه تنها حرف میزنند گاهی شما را به اشتباه میاندازند بیشتر اوقات ادای شما را در می آورند وبه فکر خودشان شما را مسخره میکنند ! آنها گریه میکنند ! سوت میزنند حتی از شما با جیغ گلایه وشکایت میکنند عصبانی میشوند . شما را دعوا میکنند ( شمارا تنبیه میکنند ) ناله میکنند و حتی جالب است بدانید . . . میخندند بله میخندند و حتی عاشق شما میشوند و این عشق روز به روز فزونی میابد!

4.محرک های احساسی مورد نیاز خاکستری : فکرش را هم نمیتوانید بکنید که چقدر خاکستری ها رفتارگرا هستند .این یعنی اینکه به هر چیزی حتی نگاه شما شرطی میشوند و آنرا تثبیت میکنند . تنها راه نجات و ترک یک عادت بد از خاکستری ها انتقال و تغییر محیط ایشان است .ما باید برای تثبیت عادت های خوب (برای مثال آموزش حرف زدن ) به آنها نخست در آنها ایجاد انگیزه و محرک نماییم. اما چگونه ؟
    خاکستری ها در حد غیر قابل تصور به توجه شما شدیدا نیاز دارند به بیان ساده تر محبت را از شما گدایی میکنند .
    همینطور به اسباب بازی نیاز دارند تا آنرا خراب کنند
    هرگز نباید مدت طولانی در قفس به رویشان قفل شود .مادامی که در قفس هستند به شما همانند دشمن می نگرند .محرک هایی که بکار میبرید باید هر چند مدت تعویض شوند این یعنی همیشه اسباب بازیهای رنگی و جدید باید در دسترسشان قرار گیرد.قفس بزرگ و استند مناسب فراهم باشد تا مبادا غصه نخورد.

5. روحیه ی خراب کاری :اگر خاطرتان باشد گفتیم خاکستری ها دوست دارند محیطشان عوض شود واین کار را با خرد کردن شکستن و جویدن اسباب بازیها انجام میدهند .گاهی هم نوک زیبایشان سر از اسباب منزل در می آورد.نه تنها از اسباب بازی 30 ی که تازه برایش خریدید دیگر اثری نیست بلکه . . .سیم تلویزیون و حتی قاب دیوار منزل استیجاره ای را جزئی از اسباب بازیشان میدانند .باید دقت کنید و مواظبشان باشید هروقت گوشه ای ازخانه پنهان شد . مبادا خاکستری شما اسیر برق گرفتگی مسمومیت و سوختگی شود.

6
    .بخش نظافت :
    در طبیعت این کوچولو ها کثیف کاری های خود را در خاک میریزند و بزودی تجزیه میشود ! دقت کنید در منزل تمامی این آلودگی ها و خرده غذا و پوست تخمه ها در کف قفس و اتاق شماخواهد بود. پس خود را به همراه جارو برقی آماده کنید.

در آخر اینکه تنها زمانی دوستی انسان وخاکستری دوام طولانی پیدا میکند که انسان از در احساسات وارد شود چرا که بشدت احساساتی هستند .هرگزفراموش نکنید خاکستری شما پس از مدتی ممکن است به شدت به شما و وجودتان شرطی شود ...نبودن شما در کنارش به قیمت جان او خواهد بود .

ترجمه :آیسان

منبع :
    Birdmart.Com - PARROT BEHAVIOR: PARROT PERSONALITY - Parrots are complex creatures, coveted for the looks, intelligence and talking ability. Parrot personality can be good for some, bad for others. Read about the essentials of parrot behavior.

Regurgitation means "I love you!" - ParrotChronicles Why Does My Bird Do That? Q&A

Jarvis Lab -- Parrots

انتشار : پارسی پت .

تمامی حق و حقوق ترجمه متعلق به سایت
    پارسی پت است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد.
    ویرایش توسط sepideh : 9th January 2013 در ساعت 10:09 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    عالی بود ممنون ، من عاشق خاکستری ها هستم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    10003
    واقعا عالی بود، به خاطر مطلب جالبتون ممنون.
    واقعا شگفت انگیزن این خاکستری ها
    منتظر مطالب جدیدتون هستم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)