آیا خوردن دانه میو ها برای طوطی من بی خطر است؟

وقتی که شما می پرسید که آیا این چیز برای پرنده ی من بی خطر است یا نه ، تا زمانی که شما به قطعیت نرسیدید ، این بهترین گزینه در مقابل استفاده کردن از آن است.نظر من این است وقتی در شک هستید کاری را انجام ندهید .میوه برای طوطی شما فوق العاده است اما دانه ها باعث سردرگمی زیادی هستند چون تعدادی از آنها مضرند . اینجا لیستی تهیه شده که شما می توانید به عنوان راهنما از آن استفاده کنید .

دانه های خطرناک :

دانه های سیب ؛ هسته گیلاس ، هلو ، آلو ، گلابی ، زردآلو و شلیل برای پرنده شما خطرناک هستند .

آنها حاوی سطوح مختلفی از ترکیبات سیانید هستند که می توانند منجر به مرگ طوطی شوند .در انسانها مصرف زیاد دانه سیب باعث می شود که ما اثرات سم را احساس کنیم اما طوطی ها با مقدار کمتر از این و سریعتر از پای در خواهند آمد . اگر پرنده شما جفت دانه های سیب را همراه با خود سیب بخورد، این مقدار زیادی نیست و لزومی ندارد که شما با عجله او را نزد دامپزشک ببرید .

به خاطر داشته باشید که دانه ها و هسته های بزگتر حاوی مقدار سم بیشتری هستند . جویدن آنها ، مقداری از سم راکه باید در حالت عادی داخل پوسته باقی بماند را آزاد می کند و عبور از میان این پوسته به خارج از آن موجب آسیب بیشتری خواهد شد .متاسفانه پرنده ها هر چیزی را می جوند و اگر به آنها فرصتی داده شود که یک هسته را باز کنند آنها این کار را انجام خواهند داد .

دانه های بی خطر :

دانه های انگور ، طالبی ، زغال اخته ، هندوانه و انار برای طوطی ها امن هستند همچنین دانه میوه های خانواده مرکبات مثل پرتقال ، گریپ فروت و لیمو .هنگامی که این میوه ها در دسترس نیستند ، دانه های کدو حلوایی و کدو تنبل هم بی خطرند .گاهی اوقات دادن بخش های دانه دار میوه و سبزیجات توجه پرنده را به قسمتهای دیگر آن جلب می کند .انار یک میوه دلچسب برای پرنده هاست .تنها بخش قابل خوردن آن دانه ی آن است .دانه ها ی احاطه شده بوسیله یک بافت گوشتی حباب مانند، با یک پوسته مقاوم پوشیده شده اند .انار یک سرگرمی بزرگ برای پرنده هاست .

ترجمه : سپیده

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(Aka Networks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :

منبع : www.parsipet.ir

مترجم/نویسنده : نام مترجم/نویسنده مقاله