صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 43

موضوع: دلیجه

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    6762
    [iسلام. خسته نباشید. من 3 هفته پیش یه پرنده مثل باز(دلجه کوچک) رو که با تفنگ بادی زده بودنش رو پیدا کردم. حالش بد بود . بردم دکتر بالش رو عمل کردن. دکتر گفت باید بالشو بکنیم. نگزاشتم. گناه داشت. بعد اون حالش بهتر شد. اما الان دو روز میبینم غذا نمی خوره لاغر شده.یه چشمشم می بنده(همون سمت که زخمی بود بالش).. نگرانشم. نمی دونم چی کار کنم که خوب بشه. هر چی سعی کردم عکشو بزارم ببینین موفق نشدم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط elma نمایش پست ها
    [iسلام. خسته نباشید. من 3 هفته پیش یه پرنده مثل باز(دلجه کوچک) رو که با تفنگ بادی زده بودنش رو پیدا کردم. حالش بد بود . بردم دکتر بالش رو عمل کردن. دکتر گفت باید بالشو بکنیم. نگزاشتم. گناه داشت. بعد اون حالش بهتر شد. اما الان دو روز میبینم غذا نمی خوره لاغر شده.یه چشمشم می بنده(همون سمت که زخمی بود بالش).. نگرانشم. نمی دونم چی کار کنم که خوب بشه. هر چی سعی کردم عکشو بزارم ببینین موفق نشدم.

سلام. با دکتر برهانی کیا تماس بگیرید . از ایشون راهنمایی بگیرید.
    از لینک زیر استفاده کنید.
    مشاوره بیماری های پرندگان

می تونید با بیمارستان کامرانیه تماس بگیرید و با دکتر برهانی کیا مشورت کنید .
    دکتر برهانی کیا در زمینه ی پرندگان اطلاعات خوبی دارند و از بهترین ها هستند.

اما به احتمال زیاد با اون چه که دیدم و شنیدم بهتر می بود که اجازه می دادید بالش رو قطع کنند این طوری شاید چند ماهی بیشتر عمر می کرد. اون در هر صورت دیگه نمی تونست پرواز کنه. برای غذا نمی دونم چی می دید ولی برای اطمینان می گم که نباید گوشت لخم رو بهش بدید . یعنی گوشت خالص و پر چرب نباید باشه . بهترین کار اینه که گردن مرغ رو کاملا پاک کنید و از چربی و پوست جدا کنید و بعد کاملا چرخش کنید . من این کار رو برای یه جغد انجام دادم و طبق گفته های دامپزشک باید غذای پرنده های شکاری به این نحو باشه.
    پبرای گذاشتن عکس شما می تونید در www.parsishare.ir با همین نام کاربری elma ثبت نام کنید . با یه پسورد دیگه . عکس رو آپ کنید . بعد در همین قسمت در نوار ابزار عکس یه درخت هست لینک عکس آپ شده رو بزارید و ok بزنید .
    ویرایش توسط hsoonheb : 31st January 2012 در ساعت 04:46 AM

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    6762
    مرسی از راهنماییتون. قبلا هم همین طور بهش غذا می دادم. بردمش دکتر گفت نیو کاسل گرفته. بخاطر گوشت مرغ. امید وارم حالش خوب بشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط elma نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون. قبلا هم همین طور بهش غذا می دادم. بردمش دکتر گفت نیو کاسل گرفته. بخاطر گوشت مرغ. امید وارم حالش خوب بشه
    واقعا ؟؟
    امیدوارم که خوب بشه .
    ولی بد نیست با دکتر برهانی کیا هم مشورت کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مينا، دليچه و خرگوش
    شماره عضویت
    11273
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    با سلام
    به بخش پرسش و پاسخ رفتم ولی فقط یه تاپیک در مورد جغد بود!!! به همین دلیل سوالمو اینجا مطرح می کنم
    این پرنده که عکسش رو گذاشتم دیرزو به دستم رسیده
    جوجه هست ولی نمی دونم چه گونه ای هست؟؟؟ اینا دوتا جوجه بودن که از منطقه اطراف مسجد سلیمان از لونه بیرون آوردنشون، خواستن تاکسیدرمیشون کنن که من و یکی از دوستانم نذاشتیم یکی پیشه منه و یکی دیگه پیش دوستم
    البته جوجه جوجه هم نیست، تقریباً آماده پروازه دیگه
    از دیروز تا حالا چندبار گوشت مرغ بهش دادم به خوبی می خوره، ترسش هم خیلی کم تر شده امروز از دستم راحت غذا رو گرفت
    دوستان لطف کنید گونه، حدود سن و شرایط کلی نگهداری رو برای من توضیح بدید
    طبق جست و جویی که تا حالا کردم، خودم حدس می زنم بالابان باشه، حدود 2 ماهه. طول بدنش حول و حوش 30 سانته الآن. شباهت زیادی به دلیجه ماده داره ولی رنگش به دلیجه نمی خوره، این طرفا (خوزستان) کلاً فکر نمی کنم دلیجه زیاد باشه.
    فعلاً تو قفس طوطی گذاشتمش ولی می دونم که جاش خیلی تنگه و بعضی وقتا خودش رو می زنه به در و دیوار که بیاد بیرون (وقتی غذا می خوره و سیر می شه فعالیت زیاد می شه)

با سلام و احترام

دوست عزيز اين پرنده دليجه هستش و جنسيتش هم ماده هستش. دليجه پرنده اي هستش که در تمامي ايران به جز بخشهاي کمي پراکندگي داره. اميدوارم اطلاعاتي که بهتون مي دم مفيد واقع بشه.
    اول اينکه واحد شمارش پرندگان شکاري بهله هستش.
    من تجربه نگهداري از 13 بهله دليجه رو در آپارتمان داشتم. بايد بگم که در کل پرندگان شکاري رام نمي شن (مگر در شرايطي خاص) و تنها مفت خور مي شوند. در کل نگهداري از پرندگان شکاري کار کاملا اشتباهي هستش مگر انهايي که از اين پرنده ها براي شکار استفاده مي کنند. چون نوع تغذيه اين پرندگان بسيار بسيار مهم هست. دليچه از پرندگان کوچک و حشرات بزرگ تغذيه مي کنه. لذا بايد شرايط غذايي طبيعي براشون ايجاد بشه. اگر بگم که حتي کمي پر و استخوان براي ايم پرنده ها لازم هست اشتباه نگفتم.
    ولي خوب اکثراً با گوشت مرغ تغذيه مي شوند. بهتر هستش که از جگر مرغ به مقدار کم و سنگدان مرغ هم استفاده بشه.
    اگر شرايط شکار کنجشک هم داريد که چه بهتر.
    دوستان به اين نکته خيلي خيلي دقت کنيد : اگر قصد آزاد کردن پرنده شکاري رو داريد، اونها رو بيرون از خانه مثل پشت بام نگه داريد تا با ديدن پرندگان ديگه خوي وحشي از دست رفتشون برگرده. و کمتر باهاشون در ارتباط باشيد.
    از بالها و پرهاي اونها خيلي خيلي مراقبت کنيد چون تمام قدرت شکار اونها به بالهاشون هست. پس قفسهايي انتخاب کنيد که در اون بتونن کاملاً آزاد باشن. وقتي که مطمئن شدين که ميتونن پرواز کنن و از شما ترسيدن اونها رو از قفس بيرون بياريد و در پشت بام بگذاريد. تا چند روز به طور آزاد بهشون غدا بدين و يه روز مي بينين که ديگه نيستند (قسمت ناراحت کننده ماجراست).
    دوستان پرندگان شکاري بسيار مغرور هستند و نياز با خاک بازي و حمام براي آرايش پرهاي خود دارند. و همچنين درگير شدن با استخوان و سنگ براي کوتاه شده ناخن ها و منقار. اگر منقارشون زيادي بلند بشه در غذا خوردن به مشکل بر مي خورند.
    در کل نگهداري از پرندگان شکاري به شکل صحيح بسيار مشکل هست. لازم به ذکر هستش که پر ريزي پرندگان شکاري اغلب 1 سال به يک سال هست. اما در اسارت خيلي طول مي کشه. به علت تغذيه نامناسب.
    تا جايي که مي تونستم تجربيات خودم رو در اختيارتون گذاشتم. اگر سوال ديگه اي هم داريد در خدمتم.

با تشکر فراوان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مينا، دليچه و خرگوش
    شماره عضویت
    11273
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    بهنوش خانم فرمایش شما کاملا درسته
    اما من یه چیز دیگه ذهنم رو مشغول کرده
    این الان تو خونه هستش با دمای حدود 17 تا 20 درجه بعد یهو میخاد بره بیرون که دمای سایه تو تابستوت 50 و دمای آفتاب بالای 70 درجس !!!!!!
    این تغییر چندین درجه ای براش مشکلی ایجاد نمی کنه؟!

بهتره پرنده بيرون از خانه در سايه نگهداري بشه. تا به هواي بيرون عادت کنه. تغيير سريع دما قطعاً آسيب مي رسونه. البته قبل از دما بايد به شرايط و آمادگي پرنده براي بازگشت به طبيعت توجه کرد.
    براي اين منظور بنده شخصاً مارمولک و يا کنجشک زنده رو جلوي پرنده قرار مي دم که خوي وحشيش برگرده. گرچه واقعا دلخراش هست اين حرکت.
    لازم به ذکر هستش که همه موجودات براي فرار از دماي زياد به سايه پناه مي برن و اين جزئي از ذات موجودات هست. البته همانطور که گفتم بايد ياد بگيره. يعني گرمارو تجربه کنه و با آزمون و خطا ذاتش برگرده. مثلاً در پشت بام يا حياط.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مينا، دليچه و خرگوش
    شماره عضویت
    11273
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    رنگ دم برای نر و ماده بودن ملاک نیست رنگ کلاهخود مهمه اگر کلاهخود خاکستری بشه میشه گفت که نر هست ولی الان برای تشخیص سنش خیلی زود هست
    خب یک پیشنهاد دیگه هم براتون دارم و اینکه حتما باید نشیمنگاه را با یک موکت بپوشانید .... می دونید که در دراز مدت پد های انگشت پهن میشه حتما باید برای شکاری های در اسارت این کار را انجام داد برای این کار باید از موکت نرم استفاده کنید

با سلام و احترام

دوست گرامي نقاب و يا به قول شما کلاه خود مربوط به اين نژاد نمي شه. بحري، ليل و شاهين داراي نقاب و يا کلاهخود هستند که تايين جنسيت هم از اين طريق نمي باشد. بلگه از لکه هاي زير بال، جثه و در کل نقشهاي روي پرهاي پرنده مي باشد.

با تشکر فراوان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مينا، دليچه و خرگوش
    شماره عضویت
    11273
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    اینم عکس جدید از آقا چنگیز که تو این 2 هفته ماشالله ماشالله بزنم به تخته حسابی بزرگ شده

به هر بدبختی که بود بالاخره وسط امتحانام واسش یه استند درست کردم، کلی باهاش حال می کنه، فقط باید دور اون بخش افقی رو چرم بپیچم که لیز نخوره

البته کج نیست هاااااااااااااااااااا، کادر عکس کجه از بس که وول می خوره نمی ذاره ازش یه عکس درست بگیرم

راستی انگار راستی راستی پسره، دمش داره طوسی رنگ می شه

با سلام و احترام

از زحمتي که براي ساخت استند کشيديد قدر داني مي کنم. ولي نکته بسيار مهمي رو فراموش کرديد. استند بايد از مواد کاملا طبيعي باشه. اين استند رنگ جلا خورده و رنگ جلا هم شيميايي هست چون پرنده به صورت طولاني روي استند هست به مرور زمان کف پاهاش دچار بيماري ميشه که توضيحش مفصل هست و در اين مقوله نمي گنجه.
    اگر اين مورد رو هم رعايت بفرماييد کامل ميشه.

با تشکر فراوان

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aquarius نمایش پست ها
    با سلام و احترام

از زحمتي که براي ساخت استند کشيديد قدر داني مي کنم. ولي نکته بسيار مهمي رو فراموش کرديد. استند بايد از مواد کاملا طبيعي باشه. اين استند رنگ جلا خورده و رنگ جلا هم شيميايي هست چون پرنده به صورت طولاني روي استند هست به مرور زمان کف پاهاش دچار بيماري ميشه که توضيحش مفصل هست و در اين مقوله نمي گنجه.
    اگر اين مورد رو هم رعايت بفرماييد کامل ميشه.

با تشکر فراوان
    درود بر شما

اینا تو طبیعت رو چوب نمیشینن و فقط روی سنگ و صخره میشینن...بنا بر این استفاده از چوب کلا غلطه حالا چه شیمیایی چه غیر شیمیایی . فرم پاهاشون خراب میشه به مرور و در ضمن پلیسه و خورده چوب وارد پاشون میشه و عفونت ایجاد میکنه . یکی از رایج ترین مشکلات پرنده های شکاری نگهداری شده در اسارت در ایران همینه

در ضمن طوطی نیست که با منقارش استند چوبی رو بجوه!!! هر ماده شیمیایی از طریق پای پرنده چذب نمیشه

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    حالا که این تاپیک بالا اومد،منم یه چیزی بگم:
    دوستان خوهشا خوهشا هیچ کس این پرنده رو تو اسارت نگه نداره،اولا که برای خود پرنده خوب نیست،دوما کل اکوسیستم محل زندگی پرنده بهم میخوره وسوما هم که برای ماها مهمه:این پرنده وقتی غذا میخوره تکه های کوچیک گوشت رو به صورت دایره وار دور و ورش میپاچه وهمه جا رو کثیف میکنه.
    درسته خیلی دوست داشتنیه،مخصوصا اگر رام باشه وبا دیدن آدم بیاد رو شونه ی آدم اما نگه داشتنش یه ظلمه بزرگه.
    من تجربش رو چند روزی داشتم ولی الان دیگه اصلا دوست ندارم که اینکارو انجام بدم

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)