صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 43

موضوع: دلیجه

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سینا جان واقعا زیباست
    خسته نباشی
    فقط یه سوال اینو بخای آزاد کنی تو گرمای تابستون اهواز مشکلی پیش نمیاد براش؟!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد صادق بهمنش نمایش پست ها
    سینا جان واقعا زیباست
    خسته نباشی
    سلام آقای بهمنش.
    البته من خیلی اطلاعات ندارم. اما به این فکر می کنم که تو عربستان هم پرنده های شکاری زیاده. فکر می کنم زیاد با گرما مشکلی نداشته باشن.

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    سلام آقای بهمنش.
    البته من خیلی اطلاعات ندارم. اما به این فکر می کنم که تو عربستان هم پرنده های شکاری زیاده. فکر می کنم زیاد با گرما مشکلی نداشته باشن.
    بهنوش خانم فرمایش شما کاملا درسته
    اما من یه چیز دیگه ذهنم رو مشغول کرده
    این الان تو خونه هستش با دمای حدود 17 تا 20 درجه بعد یهو میخاد بره بیرون که دمای سایه تو تابستوت 50 و دمای آفتاب بالای 70 درجس !!!!!!
    این تغییر چندین درجه ای براش مشکلی ایجاد نمی کنه؟!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    این الان تو خونه هستش با دمای حدود 17 تا 20 درجه بعد یهو میخاد بره بیرون که دمای سایه تو تابستوت 50 و دمای آفتاب بالای 70 درجس !!!!!!
    به نکته ی خیلی خیلی خوبی اشاره کردید آقای بهمنش .
    البته دمای متعادل برای پرنده ها تا جایی که می دونم باید 25 درجه باشه اگر کمتر باشه سرما می خورن.
    من وقتی جغد رو نگه داری می کردم و حالش که خوب شده بود. اواخر بهمن بود و دکتر به من گفت که زمانی ازادش کن که به عید نزدیک باشه هم هوا گرم تر شده باشه هم این که بتونه راحت تر غذا پیدا کنه. چون از اواخر دی پیش من بود. البته تو این زمینه خانم شیکرا خیلی اطلاعات خوبی دارن. حتما ایشون می تونن راهنمایی کنن.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    اینم عکس جدید از آقا چنگیز که تو این 2 هفته ماشالله ماشالله بزنم به تخته حسابی بزرگ شده

به هر بدبختی که بود بالاخره وسط امتحانام واسش یه استند درست کردم، کلی باهاش حال می کنه، فقط باید دور اون بخش افقی رو چرم بپیچم که لیز نخوره

البته کج نیست هاااااااااااااااااااا، کادر عکس کجه از بس که وول می خوره نمی ذاره ازش یه عکس درست بگیرم

راستی انگار راستی راستی پسره، دمش داره طوسی رنگ می شه

سلام
    رنگ دم برای نر و ماده بودن ملاک نیست رنگ کلاهخود مهمه اگر کلاهخود خاکستری بشه میشه گفت که نر هست ولی الان برای تشخیص سنش خیلی زود هست
    خب یک پیشنهاد دیگه هم براتون دارم و اینکه حتما باید نشیمنگاه را با یک موکت بپوشانید .... می دونید که در دراز مدت پد های انگشت پهن میشه حتما باید برای شکاری های در اسارت این کار را انجام داد برای این کار باید از موکت نرم استفاده کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سینا جان واقعا زیباست
    خسته نباشی

سلام
    قطعا مشکل پیدا می کنه باید آماده اش کرد ... این پرنده حداقل باید از فروردین که به دنیا آمده ( احتمال زیاد) تا شهریور ماه تغذیه شده بعد کم کم برای ر ها سازی آماده و در پاییز ر ها بشه .... این جوجه ای که من میبینم حالا حالا ها راه داره تا ر ها بشه
    مشکل عمده این جوجه ها اکثر کمبود کلسیم هست که باعث نرمی استخوان در ناحیه بال و پا میشه .... به خاطر اینکه معمولا صاحبانشون فقط با مواد نرم اونها را تغذیه می کنند در حالیکه حتما باید استخوان هم بخورند ( که دادنش روش خودش را داره ) اگر این جوجه سالم بمونه باید برای رها کردنش آماده اش کرد اگر غذایی درستی داشته باشه ...می تونه آ زا د بشه ولی اگر نباشه یک هفته بعد از آ ز ا د ی می میره ... من بارها این مسئله را دیدم ... در مورد پرنده های زخمی که مدتی تیمار میشوند هم این مشکل وجود داره .... اگر در اسارت غذایی مناسبی نداشته باشند ( خصوصا مقدار غذایی که بهش داده میشه ) بر اثر چاق شدن قادر به پرواز نخواهند بود ... یا اینکه درست نمی تونند مثل قبل پرواز کنند و خیلی راحت تلف میشوند.... جغد بهنوش خانم کاملا در وضعیت مناسب نگهداری شده و نهایتا به طبیعت بازگشت ..
    .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    ببخشید که من دیر جواب می دم، آخه امتحان دارم
    از همه دوستانی که نکاتی رو یادآور شدند ممنونم
    صادق جان در مورد دما، الآن درجه کولر روی 25 تنظیمه، دمای اتاق حول و حوش 26 درجه هست، اینو قصد دارم تو همونجایی که شکارش کردن رهاش کنم، یعنی کوه های اطراف مسجد سلیمان، اونجا دماش 10-15 درجه از اهواز پایین تره. به هر حال تو چله تابستون ولش نمی کنم به امان خدا. تو یه فصل مناسب از نظر هوا و فراوانیه شکار آزادش می کنم. قبلش هم حتماً با محیط خارج از اتاق آشناش می کنم. چندبار هم باید ببرمش پارکی، صحرایی که تمرین شکار کنه (البته با استفاده از پابند که گم نشه یا فرار نکنه، آخه اگه اطرافه اهواز فرار کنه کارش تمومه، هم گرمه هم شکار گیرش نمی یاد). خلاصه اینجوریاست برادر بهمنش عزیز... :smile (56):
    در مورد موکت، شیکرا خانم به چشم
    در مورد کلسیم، استخوان رو بدون هیچ مشکلی می خوره، فعلاً استخوان بلدرچین در اختیارش می ذارم، می خوره استخوان بلدرچین خیلی ظریفه
    برنامه من اینه که بعد از امتحانام (2 هفته دیگه) براش موش سوری، بچه همستر و گنجشک زنده بگیرم که شکار کردن رو یاد بگیره، الآن هم به نظرم وضعش خوبه، گوشت رو تو هوا با پنجه می زنه، واقعاً دیدنیه حرکتش، یه تمرین دیگه هم که بهش می دم اینه که می ذارمش رو استند بعد غذاشو زیر یه دستمال روی زمین قایم می کنم، بعد وقتی که حواسش جمع شد دستمال رو یه دفعه کنار می کشم (به دستمال یه نخ بلند بستم) اونم بدون معطلی شیرجه می زنه سمت طعمه (اینو تو یه کتاب قوش بازی خوندم). سرتون رو درد نیارم منظورم اینه که فعلاً غریزه شکارش بد نیست
    شیکرا خانم یه سوال:
    این الآن کامل پرواز می کنه (البته تو اتاق) و پروازش هم کاملاً متعادله، به همین خاطر من فکر می کنم دلیجه ها کم تر از 6 ماه تو آشیانه بمونن البته فکر می کنم. شاید هم این جوجه فروردین نباشه، چون تو خوزستان هوا زودتر مساعد می شه شاید جوجه مثلاً اواخر بهمن باشه. حدس من اینه نمی دونم چقدر درست باشه
    به هر حال من تمام تلاشم رو دارم براش می کنم دیگه
    اگر هم می دونید که دیگه این پرنده تو طبیعت زنده نمی مونه، 2-3 تا از دوستانم خواهانش هستن و در شرایط خوب هم نگهداریش می کنن می تونم بدمش به یکی از اون ها. هرچند اولویت من رهاسازی در طبیعته ولی اگه قرار باشه بمیره که فایده نداره...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    ببخشید که من دیر جواب می دم، آخه امتحان دارم
    از همه دوستانی که نکاتی رو یادآور شدند ممنونم
    صادق جان در مورد دما، الآن درجه کولر روی 25 تنظیمه، دمای اتاق حول و حوش 26 درجه هست، اینو قصد دارم تو همونجایی که شکارش کردن رهاش کنم، یعنی کوه های اطراف مسجد سلیمان، اونجا دماش 10-15 درجه از اهواز پایین تره. به هر حال تو چله تابستون ولش نمی کنم به امان خدا. تو یه فصل مناسب از نظر هوا و فراوانیه شکار آزادش می کنم. قبلش هم حتماً با محیط خارج از اتاق آشناش می کنم. چندبار هم باید ببرمش پارکی، صحرایی که تمرین شکار کنه (البته با استفاده از پابند که گم نشه یا فرار نکنه، آخه اگه اطرافه اهواز فرار کنه کارش تمومه، هم گرمه هم شکار گیرش نمی یاد). خلاصه اینجوریاست برادر بهمنش عزیز... :smile (56):
    در مورد موکت، شیکرا خانم به چشم
    در مورد کلسیم، استخوان رو بدون هیچ مشکلی می خوره، فعلاً استخوان بلدرچین در اختیارش می ذارم، می خوره استخوان بلدرچین خیلی ظریفه
    برنامه من اینه که بعد از امتحانام (2 هفته دیگه) براش موش سوری، بچه همستر و گنجشک زنده بگیرم که شکار کردن رو یاد بگیره، الآن هم به نظرم وضعش خوبه، گوشت رو تو هوا با پنجه می زنه، واقعاً دیدنیه حرکتش، یه تمرین دیگه هم که بهش می دم اینه که می ذارمش رو استند بعد غذاشو زیر یه دستمال روی زمین قایم می کنم، بعد وقتی که حواسش جمع شد دستمال رو یه دفعه کنار می کشم (به دستمال یه نخ بلند بستم) اونم بدون معطلی شیرجه می زنه سمت طعمه (اینو تو یه کتاب قوش بازی خوندم). سرتون رو درد نیارم منظورم اینه که فعلاً غریزه شکارش بد نیست
    شیکرا خانم یه سوال:
    این الآن کامل پرواز می کنه (البته تو اتاق) و پروازش هم کاملاً متعادله، به همین خاطر من فکر می کنم دلیجه ها کم تر از 6 ماه تو آشیانه بمونن البته فکر می کنم. شاید هم این جوجه فروردین نباشه، چون تو خوزستان هوا زودتر مساعد می شه شاید جوجه مثلاً اواخر بهمن باشه. حدس من اینه نمی دونم چقدر درست باشه
    به هر حال من تمام تلاشم رو دارم براش می کنم دیگه
    اگر هم می دونید که دیگه این پرنده تو طبیعت زنده نمی مونه، 2-3 تا از دوستانم خواهانش هستن و در شرایط خوب هم نگهداریش می کنن می تونم بدمش به یکی از اون ها. هرچند اولویت من رهاسازی در طبیعته ولی اگه قرار باشه بمیره که فایده نداره...
    سلام
    ممنون از پاسختون .... ;

خب ظاهرا شرایطش برای آزاد سازی خوبه ... من ازتون خواهش می کنم که به جیره غذاییش روزی یک سی سی شربت کلسیم اضافه کنید استخوان بلدرچین به تنهایی برای تامین نیاز کلسیمش در سن رشد کافی نیست ... یک سرنگ بگیرید و به اندازه یک سی سی به غذایی که بهش می دهید از این شربت اضافه کنید .. حتما این کار را انجام بدهید اگر کلسیم در این سن به طور کامل تامین نشه بعدها در پروازهای طولانی استخوان بال فشار هوا در ارتفاعات بالا را تحمل نمی کنه .... و از ناحیه بال دچار آسیب میشه غذایی اصلی این پرنده حشرات ( که سرشار از کلسیم هستند) و بعضا پرنده و جونده های کوچک هست .. اگر یک وقت ملخی ، جیرجیرکی چیزی پیدا کردید می تونید بهش بدهید ...

اگر توی خونه بتونه آزادانه بپره بعدا هم برای پرواز مشکلی نخواهد داشت البته به شرطی که کلسیمش در دوران جوجگی ( یعنی الان ) فراهم شده باشه .... برای شکار هم اگر با همان موش سوری ، گنجشک و حتی ملخ و جیجیرک آشنا بشه کافیه ... یاد میگیره ... دفعه اول لازمه که بهش معرفی کنید ... در مورد حشرات خصوصا ... حالا اگر زنده هم نشد بدهید مهم نیست همان جسدش هم براش کافیه ..

راستی همان بلدرچین را هم که بهش می دهید اگر به طور کامل بذارید جلوش که با قیافه اش آشنا بشه خیلی خوبه ها ( بلدرچین که ذبح شده باشه ) این باعث میشه که بعدها اینها را در طبیعت بشناسه

اینکه گفتم در آخر شهریور بیشتر به خاطر متعادل تر شدن دما بود اگر هم در زادگاهش رهاش کنید که دیگه مشکلی نخواهد داشت ....

به خاطر این کار ارزشمندتون جا داره که ازتون تشکر کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از پاسختون .... ;

خب ظاهرا شرایطش برای آزاد سازی خوبه ... من ازتون خواهش می کنم که به جیره غذاییش روزی یک سی سی شربت کلسیم اضافه کنید استخوان بلدرچین به تنهایی برای تامین نیاز کلسیمش در سن رشد کافی نیست ... یک سرنگ بگیرید و به اندازه یک سی سی به غذایی که بهش می دهید از این شربت اضافه کنید .. حتما این کار را انجام بدهید اگر کلسیم در این سن به طور کامل تامین نشه بعدها در پروازهای طولانی استخوان بال فشار هوا در ارتفاعات بالا را تحمل نمی کنه .... و از ناحیه بال دچار آسیب میشه غذایی اصلی این پرنده حشرات ( که سرشار از کلسیم هستند) و بعضا پرنده و جونده های کوچک هست .. اگر یک وقت ملخی ، جیرجیرکی چیزی پیدا کردید می تونید بهش بدهید ...

اگر توی خونه بتونه آزادانه بپره بعدا هم برای پرواز مشکلی نخواهد داشت البته به شرطی که کلسیمش در دوران جوجگی ( یعنی الان ) فراهم شده باشه .... برای شکار هم اگر با همان موش سوری ، گنجشک و حتی ملخ و جیجیرک آشنا بشه کافیه ... یاد میگیره ... دفعه اول لازمه که بهش معرفی کنید ... در مورد حشرات خصوصا ... حالا اگر زنده هم نشد بدهید مهم نیست همان جسدش هم براش کافیه ..

راستی همان بلدرچین را هم که بهش می دهید اگر به طور کامل بذارید جلوش که با قیافه اش آشنا بشه خیلی خوبه ها ( بلدرچین که ذبح شده باشه ) این باعث میشه که بعدها اینها را در طبیعت بشناسه

اینکه گفتم در آخر شهریور بیشتر به خاطر متعادل تر شدن دما بود اگر هم در زادگاهش رهاش کنید که دیگه مشکلی نخواهد داشت ....

به خاطر این کار ارزشمندتون جا داره که ازتون تشکر کنم

سلام
    تمام نکاتی رو که گفتید حتماً انجام می دم، ممنون از راهنمایی هاتون
    شربت کلسیم رو کاشکی زودتر می گفتید، ولی باشه همین الآن هم دیر نیست، ماهی رو هر وقت از آب بگیری...
    حشره (جیرجیرک) به ذهنم رسیده بود، ولی از ترس مسمومیت (با حشره کش ها) بهش ندادم، حالا شما می گید خوبه باشه با آب می شویم بعد بهش می دم (فردا هم امتحان مسمومیت و سم شناسی دارم!!! آخ که این درس چقدر سخته ). راستی توجه کردید چقدر حشرات کم شدن؟؟؟ قبلاً تابستون از در و دیوار باغچه ما ملخ و جیرجیرک می رفت بالا اما الآن ملخ که هیچ، جیرجیرک هم تک و توک می بینم. پروانه که 2-3 ساله اصلاً ندیدم... می گن تاثیر امواج رادیویی هست که این حشرات رو فراری می ده. شایدم آلودگی هوا. خدا به خیر بگذرونه عاقبت ما رو... بگذریم
    تو این دو روز یه کار جدید هم یاد گرفت، یه نخ بستم به سر یه چوب (مثل قلاب ماهی گیری تصور کنید) بعد طعمه رو بصورت شل بستم به انتهای نخ، جلوش حرکت دادم (رو استند نشسته بود) اولش یه کم براش عجیب بود ولی بعد چند دقیقه حمله کرد سمت گوشت. بار اول نتونست و دوباره گذاشتمش سر استند، اما بار دوم که حمله کرد تو یه حرکت آکروباتیک گوشت رو از نخ جدا کرد، رفت نشست سر کمد شروع کرد به خوردن. کاش می شد از این حرکتش فیلم یا عکس بگیرم (شاید هم گرفتم حالا!!! اگه گرفتم براتون می ذارم ببینید) رهیابیش فراتر از تصور آدمه. عروس هلندی نابغه من بعد از یه سال چرخیدن تو اتاق تازه مسیر پروازش رو یاد گرفته!!! با این حال بعضی وقتا هم خنگ بازی در میاره. ولی این چنگیز از همون اولین باری که تو اتاق پرواز کرد، یه بار هم جای اشتباه نشست، مستقیم رفت نشست روی کمد، بعد پنکه، بعد مهتابی :smile (4): وقتی هم یه جایی رو انتخاب می کنه، عین هواپیما فرود می یاد، 1 سانت خطا هم نداره... کارش خیلی درسته

شیکرا خانم در مقابل این همه پرنده که شما و دوستان تا حالا پرستاری کردید، من هیچ کاری نکردم!!! طبیعت باارزش و منحصر به فرد این کشور که دیگه همه می دونن چه بلایی داره سرش میاد، ما حداقل باید در حد توانمون یه کاری بکنیم دیگه
    از این که می بینم بچه های این تالار اینجور موضوعات رو با علاقه پی گیری می کنن واقعاً خوشحال می شم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سلام دوست عزیز . در مورد دادن جیرجیرک ریسک نکنیدو حدس خودتون درسته. احتمال زیادی داره که سمی باشن. اما اگر تو منطقه ی غیر مسکونی برید حتما جیر جیرکی پیدا می شه که مشکلی نداشته باشه.

پرنده های شکاری همیشه همین طور هستند. قبل از پرواز دقیق به نقطه ای که می خوان فرود بیان نگاه می کنند ( حتما خودتون دیدید طرز نگاهشون رو ) و کاملا ارزیابی می کنند که چطور و با چه زاویه ای فرود بیان.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)