صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 43

موضوع: دلیجه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    برای کاهش بازیگوشی باید از پا بند استفاده کنید نه از چشم بند ...اگر بتونید از دوستتون براش پا بند بگیرید خیلی خوب میشه ... . حتما پابندهای مخصوص پرندگان شکاری را دیده اید ... این پا بندها هم در تمرین پرواز هم در آموزش یک جا نشستن به پرنده کمک می کنه

در مورد غذایی اش من برای سارگپه ام که در بخش معرفی پرندگان خانگی معرفی اش کردم ... اون اوایل که نمی تونست خودش یک غذای کامل را بخوره برای تامین نیاز استخوانی اش گردن مرغ را اول با ساتور خرد خرد کردم بعد انداختم توی مولینکس خمیر شد ... بعد با انگشت خمیر را لمس کردم ... هیچگونه خرده تیزی توش نبود ... دادم بهش ... در ضمن اگر شما از طعمه کامل استفاده کنید یا استخوانها را از مفصل ببرید که تیزی نداشته باشه براش بذارید خودش می دونه که چه طوری استخوان را خرد کنه وب بخوره ... من وقتی به سارگپه ام جوجه یه روزه میدم تمام استخوانها را خودش خرد می کنه و می خوره ... حتما غذایی پرنده تون را کامل کنید وگرنه استخوانهاش محکم نمیشه

خب کثیف کاری شون یک طرف بالا آوردن پلت هم یک طرف دیگه ... وقتی شروع کنه به خوردت طعمه کامل باید پلت ها را هم جمع کنید .... برای همین من بالای پشت بام را برای شکاری ام فنس کشی کردم ...
    یادتون نره به خاظر مواد غذایی که داره حتما حتما حتما باید حداقل دوبار در هفته یک غذای کامل بهش بدهید ... می تونید از دانشکده دامپزشکی شهری که توش هستید موش سوری تهیه کنید ... من شنیدم به شکاری های کوچک گنجشک هم می دهند ... طرفهای شما که زیاده من شنید گنجشک توی مغازه ها هم می فروشند ... دوستتون در مورد سنگدون هم درست گفته ... سنگدون هم میشه بهش داد ...

متاسفانه من قوش باز حرفه ای نمیشناسم ...
    شیکرا جان ممنون از پاسخ های کامل شما
    پابندها الآن پیشم هستن ولی یه کم بزرگن باید ببرم کفاشی یه کم تنگشون کنه

امروز اومد رو دستم، منم یه پای بلدرچین گرفتم جلوش، شروع کرد به تیکه پاره کردن گوشتاش و حسابی لذت برد (منم لذت بردم از دیدن حرکاتش!!!)، بعد که تموم شد استخوانش باقی مونده بود، منم گفتم بدم بهش یه کم بازی بازی کنه سرگرم بشه، تا استخوان رو دادم بهش انگار منتظر همین بود، یه دفعه همشو بلعید!!! به من فرصت عکس العمل هم نداد!!! 2-3 سانت استخوان رو یه جا خورد. اول یه کم نگرانش شدم، ولی بعد که دیدم چیزیش نشد فهمیدم که خودش بهتر از من می دونه چی براش بهتره
    اطلاعاتت کاملاً درسته :91:این جا هم گنجشک و هم کبوتر رو می فروشن (پرکنده و آماده). خودم هم تفنگ ساچمه ای و تله گنجشکی دارم :smile (258): ولی دیگه از این کارا توبه کردم، دوست ندارم گنجشکای بدبخت رو هلاک کنم، اون زمان جوون بودم و جاهل :smile (44): واسش گنجشک می خرم بهتره، کثیف کاری پر و اینا نداره، گناهش هم گردن من نیفته... ولی بدیش اینه که نزدیک خونمون نیست که تازه تازه براش بگیرم، باید 5-6 تا بگیرم بذارم تو فریزر واسه چند روزش
    بلدرچین و مرغ و دل و سنگدون هم که هست، دیگه فکر نمی کنم مشکلی از نظر تغذیه واسش پیش بیاد

راستی لطفاً لینک سارگپتون رو بذارید، دوست دارم ببینمش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    عیب نداره که قوش باز حرفه ای نداریم، خودمون دنبال می کنیم دور هم به یه جایی می رسونیمش بالاخره

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    شیکرا جان ممنون از پاسخ های کامل شما

راستی لطفاً لینک سارگپتون رو بذارید، دوست دارم ببینمش
    این هم لینک تاپیک پرندگان استاد بزرگوارم، شیکرا خانوم:

http://www.parsipet.ir/forum/showthr...?t=6503&page=8

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    امروز چنگیز (اسمش رو گذاشتم چنگیز) رو از قفس آوردم بیرون تو اتاق یه دوری بزنه، کلی ورجه ورجه کرد
    وقتی هم خواست غذا رو از دستم بگیره انگشتم رو با ناخناش سوراخ کرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری تیمنه - 3 تا گلد فیش - 2 تا هم مرغ عشق
    شماره عضویت
    3202
    سلام دوستان
    نگهداري پرندگان شكاري جرم محسوب ميشه. و نوعي ظلم به پرنده است. يادمون باشه پرنده شكاري با پرنده دانه خوار و ميوه خوار خيلي فرق ميكنه. اي كاش به حقوق شان و نيازهاشون احترام ميگذاشتيم . پيشنها ميكنم بريد پارك ملي لار و شكار يك دليجه وقتي فرود مياد تا يك وول رو بگيره تماشا كنيد اينقدر اين صحنه زيباست كه تازه اون موقع متوجه ميشيد چقدر داريد به پرنده تون ظلم ميكنيد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط happy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نگهداري پرندگان شكاري جرم محسوب ميشه. و نوعي ظلم به پرنده است. يادمون باشه پرنده شكاري با پرنده دانه خوار و ميوه خوار خيلي فرق ميكنه. اي كاش به حقوق شان و نيازهاشون احترام ميگذاشتيم . پيشنها ميكنم بريد پارك ملي لار و شكار يك دليجه وقتي فرود مياد تا يك وول رو بگيره تماشا كنيد اينقدر اين صحنه زيباست كه تازه اون موقع متوجه ميشيد چقدر داريد به پرنده تون ظلم ميكنيد.
    ولی این دوستمون به این پرنده کمک کردند. ان شاء الله وقتی بزرگ شد آزادش می کنند تا توی آسمان پادشاهی کنه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری تیمنه - 3 تا گلد فیش - 2 تا هم مرغ عشق
    شماره عضویت
    3202
    نقل قول نوشته اصلی توسط sina.M نمایش پست ها
    ولی این دوستمون به این پرنده کمک کردند. ان شاء الله وقتی بزرگ شد آزادش می کنند تا توی آسمان پادشاهی کنه.
    امیدوارم ایشون در کارشون موفق باشن. و امیدوارم این دلیجه در آینده بتونه در حیات وحش به زندگیش ادامه بده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    آره بابا
    من الآن دارم تمرین شکار بهش می دم که بعداً تو طبیعت بتونه گلیم خودش رو از آب بکشه
    اون قفس و اینا هم که گفتم فقط برای اینه که این چند وقته رو بتونم تو شرایط خوب نگهش دارم...
    از یادآوری دوست عزیزمون هم نهایت تشکر رو دارم، هرچند خیلی با هم رفیق شدیم ولی با این حال دقیقاً اصلاً این ها برای خونه نیستن... باید تو طبیعت باشن
    فعلاً که همه چیز خدا رو شکر خوب پیش می ره تا خدا چی بخواد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    اینم عکس جدید از آقا چنگیز که تو این 2 هفته ماشالله ماشالله بزنم به تخته حسابی بزرگ شده

به هر بدبختی که بود بالاخره وسط امتحانام واسش یه استند درست کردم، کلی باهاش حال می کنه، فقط باید دور اون بخش افقی رو چرم بپیچم که لیز نخوره

البته کج نیست هاااااااااااااااااااا، کادر عکس کجه از بس که وول می خوره نمی ذاره ازش یه عکس درست بگیرم

راستی انگار راستی راستی پسره، دمش داره طوسی رنگ می شه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    دوست عزیز تبریک می گم. کارتون قابل تحسینه. می دونم که بهش عادت می کنید و روز آزاد سازیش کمی براتون سخت می شه. من تجربه ی یک جغد رو داشتم و می دونم چه حسی خواهید داشت. اما اون روز به قدری قشنگ پرواز می کنه که به جای این که ناراحت باشین خوشحال می شین.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)