صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 252

موضوع: سنگ زنده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    اين سنگ مرده رو كجا ديدي؟من ميخوام تهيه كنم نميدونم از كجا بگيرم؟
    بعد ميدونيد علت اينكه چرا زندش قيمتش4تا5برابره ميزارن موجودات و پوشش گياهيش از بين بره؟
    آقا اگه اهواز بودید براتون زیاد سراغ داشتم :smile (13):

علت اینه که بعضی وقتا سنگ هایی که می فرستن اونقدر کیفیتشون پایینه که اصلاً نمی شه تصفیه کرد (بوی گل و بلبل می ده) مغازه دارها هم می ندازن یه گوشه ای خشک می شن بعد برا آب شیرین یا برای زیر سنگ های اصلی می فروشن بعضی وقتا هم سنگها رو دستشون می مونه اینا هم چون اکثراً تو مغازه ها نور درست و حسابی بالای سنگ ها نمی زارن و کیفیت آب هم ممکنه در شرایط ایده ال نباشه، گاهی اوقات هم پوینتکس مجبورن بزنن خلاصه اون رنگ خوشگل سنگ ها می پره و دیگه مجبورن به قیمت Dead Rock ردشون کنن و از شرشون خلاص شن :68: (این موارد رو تو مغازه های آشناها زیاد دیدم)

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان 1-2 هفته ی قبل یه سوالی پرسیدن در مورد قرار دادن مستقیم لایوراک ها بر روی بستر که در موردش با هم صحبت کردیم
    چند روز پیش که به دیدن یکی از دوستانم رفته بودم یه ایده ی جالبی رو دیدم گفتم بد نیست با شما هم درمیون بذارم
    دوست من برای این که لایوراک ها مستقیماً روی بستر قرار نگیرن اول یه لایه مرجان (مرجان خشک شده شاخ گوزنی) روی بستر چیده بود و لایوراک ها رو روی اون ها قرار داده بود اینجوری یه جریان خیلی خوبی زیر لایوراک ها هم برقرار می شد خیلی هم عالی بود. تنها ایرادش به نظر من این بود که یه مقدار توی نمای تانک اشکال ایجاد کرده بود که البته اگه با دقت بیش تری چیده بشه می شه اون رو هم رفع کرد
    يكي از ايرادايه اين مرجانهايه شاخه گوزني دارن تيز بودن سطح اوناس كه ميتونه بدن و چشم ماهيارو زخمي كنه
    شما اگه در زير سنگاتون بچينيد اگه هنگام رفت امد ماهي بين سنگها با اين مرجانها برخود كنه امكان اسيب ديدنش هست

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    به نظر من اصلان نیاز به اینکارا نیست
    لایوراک که زی باشه درسته رنگش میره ولی دوباره زیر نور بره رنگش خوب میشه
    برای جریان زیرشم من همین چند وقت پیش که جابه جا کردم کل شو چیز خواصی ندیدم زیرش
    که بیانگر مشکل باشه

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    يسري از غذا ها كه ميرسه به كف ميره زير سنگا كه يه مقداريشو تيم تميز كننده مصرف ميكنه
    يه مقداريشم تبديل ميشه به مواد الي كه باعث بالا رفتن يسري از پرامترهاي مضر ميشه
    در نتيجه شما هر وقت زير سنگا رو نگاه كني هيچي نميبيني مگر تازگيا يه ماهي تلفات داده
    باشي باقيماندش كه در حال تجزيه شدن باشه زير سنگا پيدا كني
    تو اكواريومهايه خارجياهم يسرياشون اصلن شن نميريزن و سنگاشونم رويه يسري طوري هايه
    پلاستيكي قرار ميدن كه جريان زيرش باشه(كه علت نداشتن شن رو نميدونم )

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    بهترین کار اینه که برای سنگهای زیری از سنگهایی که کمترین سطح تماس رو بخاطر شکل و فرمشون دارند(اصطلاحا پایه دارند)استفاده کنید که هم تیم نظافت چی بتونه به زیر اونها بره و هم مشکلات مطروحه کم شه

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی دوستان هر کس که لایو راک میخواد بره بخره دیروز که رفته بودم لایو راکم رو بفروشم چندتا مغازه میگفتن دیگه جریمه 50 میلیونی گذاشتن غواص ها دیگه نمیرن بکنن(البته بهتر) ولی احتمالا شقایق موکتی و لایو راک شدیدا کمیاب و گرون میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    يكي از ايرادايه اين مرجانهايه شاخه گوزني دارن تيز بودن سطح اوناس كه ميتونه بدن و چشم ماهيارو زخمي كنه
    شما اگه در زير سنگاتون بچينيد اگه هنگام رفت امد ماهي بين سنگها با اين مرجانها برخود كنه امكان اسيب ديدنش هست
    آره ممکنه ولی معمولاً ماهیها حواسشون هست که زخمی نشن :smile (248): مگه این که یه چیزی دنبالشون کنه مثلاً موقع گرفتنشون با تور

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezacpu نمایش پست ها
    به نظر من اصلان نیاز به اینکارا نیست
    لایوراک که زی باشه درسته رنگش میره ولی دوباره زیر نور بره رنگش خوب میشه
    برای جریان زیرشم من همین چند وقت پیش که جابه جا کردم کل شو چیز خواصی ندیدم زیرش
    که بیانگر مشکل باشه
    موافقم

يسري از غذا ها كه ميرسه به كف ميره زير سنگا كه يه مقداريشو تيم تميز كننده مصرف ميكنه
    يه مقداريشم تبديل ميشه به مواد الي كه باعث بالا رفتن يسري از پرامترهاي مضر ميشه
    در نتيجه شما هر وقت زير سنگا رو نگاه كني هيچي نميبيني مگر تازگيا يه ماهي تلفات داده
    باشي باقيماندش كه در حال تجزيه شدن باشه زير سنگا پيدا كني
    تو اكواريومهايه خارجياهم يسرياشون اصلن شن نميريزن و سنگاشونم رويه يسري طوري هايه
    پلاستيكي قرار ميدن كه جريان زيرش باشه(كه علت نداشتن شن رو نميدونم )
    اینم درسته ولی به نظر من معمولاً اگه رفیجیوم درست کار کنه و رسیدگی به تانک از نظر پارامترها درست باشه قابل کنترله

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    بهترین کار اینه که برای سنگهای زیری از سنگهایی که کمترین سطح تماس رو بخاطر شکل و فرمشون دارند(اصطلاحا پایه دارند)استفاده کنید که هم تیم نظافت چی بتونه به زیر اونها بره و هم مشکلات مطروحه کم شه
    اینم ایده ی جالبیه ولی پیدا کردن و چیدن این سنگ های پایه سلیقه و حوصله می خواد

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    راستی دوستان هر کس که لایو راک میخواد بره بخره دیروز که رفته بودم لایو راکم رو بفروشم چندتا مغازه میگفتن دیگه جریمه 50 میلیونی گذاشتن غواص ها دیگه نمیرن بکنن(البته بهتر) ولی احتمالا شقایق موکتی و لایو راک شدیدا کمیاب و گرون میشه
    خداکنه ولی من که چشمم از این محیط زیست آب نمی خوره، پلنگ و خرس به اون باارزشی رو تو روز روشن تیکه پاره کردن چی شد؟؟؟ نهایتش 4-5 میلیون جریمه دیگه چه برسه به لایوراک...
    من هر روز صبح از مسیری رد می شم که سر راهم یه جایی هست که مجوز اصلحه و شکار می دن به شکارچی ها، الآن هم فصل مهاجرت پرنده ها به خوزستانه، باورتون نمی شه اگه بگم هر روز صبح یه صف 1000 نفری منتظر گرفتن پروانه هستن. باید بری بیمارستان دامپزشکی ببینی که اینا به هیچ جنبنده ای رحم نمی کنن از گنجشک و قمری می زنن تا قو و جغد و سنقر و عقاب و هرچی که جلو لوله ی تفنگ بیاد... نه جریمه ای نه چیزی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6995

لایو راک

دوستان به این وبلاگ هم سر بزنید

دوست عزیز اینجا جای تبلیغ سایت یا وبلا ک نیست
    ممنون رضا

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوستان نظرتون راجع به خالی کردن نخودی تو سامپ و جایگزین کردن تیکه های کوچیک لایوراک چیه ؟

صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)