صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 252

موضوع: سنگ زنده

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    پارامتر های یک لایو راک خوب بنظرتون چیه دوستان؟
    آیا واقعا لایو راک در تماس با شن از بین میره و به صخره تبدیل میشه؟
    دوستان نظری ندارند؟!!!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    پارامتر های یک لایو راک خوب بنظرتون چیه دوستان؟
    آیا واقعا لایو راک در تماس با شن از بین میره و به صخره تبدیل میشه؟
    سلام دوست عزیز
    می خواستم این سوال رو جواب بدم ولی دیدم که آقای بهمنش در پست شماره 4 صفحه ی قبل به طور کامل جواب دادن، پیشنهاد می کنم چند پست صفحه ی قبل رو مطالعه بفرمایید اطلاعات جالبی توشون هست
    در مورد تبدیل لایوراک به صخره، قسمتی از لایوراک که در تماس با شن های کف تانک هست به خاطر این که نور و جریان آب کافی بهش نمی رسه طبیعتاً بعد از یه مدت رنگ پریده می شه (به رنگ سنگ معمولی در میاد) ولی از نظر فواید، فایده داره چون همچنان دارای باکتری های مفید هست.
    حتی به نظر من، اون قسمت تاحدودی هم حالت بی هوازه پیدا می کنه (قسمتی که در تماس با شن هست در داخل یا اصطلاحاً مغز لایوراک) و ممکنه در کاهش نیترات هم تا حدودی کمک کننده باشه (البته تا حدودی نه این که از روش های دیگه کاهش نیترات بی نیاز باشید) (نظر شخصی خودم اینه).
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    بیشتر قسمت دوم که در مجاورت با شن مشکلی براش بوجود میاد یا خیر؟
    و اگه چیدمان به صورتی باشه که پشت لایو راک نور نبینه(بیشتر قسمت یک لایو راک) مشکلی هستش؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    و اگه چیدمان به صورتی باشه که پشت لایو راک نور نبینه(بیشتر قسمت یک لایو راک) مشکلی هستش؟
    نه مشکلی پیش نمیاد
    اما توی یه کلیپ آموزشی دیدم که قبل از راه اندازی تانک، اول برای لایوراک ها با لوله های pvc پایه درست کرده بود که لایوراک ها مستقیم روی شن ها قرار نگیرن، تانک هم ریف حرفه ای بود، دلیل این کار رو توی اون کلیپ (تو استرالیا ضبط شده بود) ایجاد جریان مناسب و جلوگیری از تجمع مواد زائد در زیر سنگ ها ذکر می کرد که خوب 100 درصد اصولی تره. ولی با این حال خود من توی یک تانک 120 لیتری، برای مدت 18 ماه لایوراک روی بستر شنی داشتم، تراکم ماهی هم حداکثر بود (10 عدد ماهی که 3 تاشون بالای 6 سانتی متر بودن)، ریف هم داشتم، سامپ هم نداشت (تانک tl-550 ماهیران) ولی تا موقعی که فعال بود هیچ مشکلی نداشتم. بعد از 18 ماه هم که به دلیل اسباب کشی تانک رو خالی کردم و لایوراک ها و شن رو هم خارج کردم، برای خودم هم باورکردنی نبود که تو عمق شن ها (8 سانت شن ریخته بودم) کوچکترین اثری از تجمع مواد زاید یا فساد نبود.
    غیر از خودم تانک بسیاری از دوستان هم هست که لایوراک رو مستقیم روی بستر گذاشتن و هیچ مشکلی هم ندارن. اصلاً من تا حالا شخصاً ندیدم کسی به جز این روش روش دیگه ای رو استفاده کنه به جز همون کلیپی که عرض کردم.

در مورد پشت سنگ ها هم همین داستانه. چیدن سنگ ها هم مختلف هست، یکی وسط می چینه، یه نفر ممکنه بصورت کوهپایه ای به شیشه ی عقب تکیه بده و ... بستگی به سلیقه و فرم سنگ هات داره که چجوری روی هم چفت بشن. اما اگه بتونی از شیشه پشت یه فاصله ای در نظر بگیری به نظر من بهتره به دو دلیل، یکی اون که خودتم گفتی (نور به پشت سنگ ها هم می رسه) و دیگه این که گرفتن ماهی تو تانک هایی که لایوراک هاشون به دیوار پشتی تکیه داده شدن خیلی سخت تره چون ماهی پشت سنگ ها و توی فاصله ی کمی که بین سنگ و شیشه هست قایم می شه و دیگه چاره ای جز خارج کردن سنگ ها نداری. البته گرفتن ماهی کم تر ممکنه لازم باشه ولی بعضی وقتا هم مجبوری یه ماهی رو بگیری...

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    همینطور که دوستان گفتند مشکل که هست اینه که به دلیل نرسیدن نور رنگ لایوراک سفید میشن ولی اینکه
    موجودات از بین بره نه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد
    من شاید لایوراک یک سریش کلان نور بهشون نمیرسه
    ولی همون اگه بزارم رو بعد چند وقت دوباره رنگش
    دوباره دورست میشه (اینو من خودم تجربه کردم)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    سلام
    یکی از دوستان 1-2 هفته ی قبل یه سوالی پرسیدن در مورد قرار دادن مستقیم لایوراک ها بر روی بستر که در موردش با هم صحبت کردیم
    چند روز پیش که به دیدن یکی از دوستانم رفته بودم یه ایده ی جالبی رو دیدم گفتم بد نیست با شما هم درمیون بذارم
    دوست من برای این که لایوراک ها مستقیماً روی بستر قرار نگیرن اول یه لایه مرجان (مرجان خشک شده شاخ گوزنی) روی بستر چیده بود و لایوراک ها رو روی اون ها قرار داده بود اینجوری یه جریان خیلی خوبی زیر لایوراک ها هم برقرار می شد خیلی هم عالی بود. تنها ایرادش به نظر من این بود که یه مقدار توی نمای تانک اشکال ایجاد کرده بود که البته اگه با دقت بیش تری چیده بشه می شه اون رو هم رفع کرد

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط TL_550 نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان 1-2 هفته ی قبل یه سوالی پرسیدن در مورد قرار دادن مستقیم لایوراک ها بر روی بستر که در موردش با هم صحبت کردیم
    چند روز پیش که به دیدن یکی از دوستانم رفته بودم یه ایده ی جالبی رو دیدم گفتم بد نیست با شما هم درمیون بذارم
    دوست من برای این که لایوراک ها مستقیماً روی بستر قرار نگیرن اول یه لایه مرجان (مرجان خشک شده شاخ گوزنی) روی بستر چیده بود و لایوراک ها رو روی اون ها قرار داده بود اینجوری یه جریان خیلی خوبی زیر لایوراک ها هم برقرار می شد خیلی هم عالی بود. تنها ایرادش به نظر من این بود که یه مقدار توی نمای تانک اشکال ایجاد کرده بود که البته اگه با دقت بیش تری چیده بشه می شه اون رو هم رفع کرد
    شما میتونی از dead rock استفاده کنی کیلویی 1000 تومن هستش بنظرم بهتره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    4283
    سلام. من در یک کلیپ دیدم که زیر سنگها یک ظرف سبد شکل (مثل جعبه های سبدی پلاستیکی میوه) گذاشته بود و برای اینکه دیده نشن، جلوشون را سنگهای کوچکتر چیده بود. در چینش بعدی تانک شاید زیر سنگها را فیلترهای سطحی آب شیرین بگذارم که توری شکل هستند

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اين سنگ مرده رو كجا ديدي؟من ميخوام تهيه كنم نميدونم از كجا بگيرم؟
    بعد ميدونيد علت اينكه چرا زندش قيمتش4تا5برابره ميزارن موجودات و پوشش گياهيش از بين بره؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی، طوطی
    شماره عضویت
    3439
    آره از نظر قیمت بهتره ولی مرجان خوبیش اینه که چون شاخه شاخه هست جریان آب توش ایجاد می شه و مواد زائد تجمع نمی کنه ولی سنگ معمولی این حالت رو نداره
    البته من همون قبلاً هم گفتم به نظر خودم مستقیم رو بستر هم باشه هیچی نمی شه ولی حالا اگه یه نفر خواست خیلی به تانکش حال بده می تونه این کار رو هم بکنه :smile (95):

صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)