صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 252

موضوع: سنگ زنده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اگر خدا بخواد زدم تو ماهی شور
    شماره عضویت
    7635
    دوستان 8کیلو فعلا اضافه کردم( تانک94 لیتری)
    فکر کنم 8 کیلو دیگه هم جا داشته باشه تا اضافه بشه.دوستان تومطالب خودنم که کف اگر با شن تماس داشته باشه خراب میشه.
    یعنی پوک میشه یا رنگش تغییر میکنه ؟؟
    واسه من تانکم کوچه اگه بخوام چیزی زیرش بزارم خیلی بد میشه. حالا اگه چیزی نزارم زیر سنگ ها موردی نداره ؟؟
    راستی این کلسیم که میریزم واسه،چند ساعت اسکیمر خاموش کنم.اصلا خاموش کنم یا نه ؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooriamrr نمایش پست ها
    دوستان 8کیلو فعلا اضافه کردم( تانک94 لیتری)
    فکر کنم 8 کیلو دیگه هم جا داشته باشه تا اضافه بشه.دوستان تومطالب خودنم که کف اگر با شن تماس داشته باشه خراب میشه.
    یعنی پوک میشه یا رنگش تغییر میکنه ؟؟
    واسه من تانکم کوچه اگه بخوام چیزی زیرش بزارم خیلی بد میشه. حالا اگه چیزی نزارم زیر سنگ ها موردی نداره ؟؟
    راستی این کلسیم که میریزم واسه،چند ساعت اسکیمر خاموش کنم.اصلا خاموش کنم یا نه ؟
    برای اضافه کردن کلسیم نیازی به خاموش کردن اسکیمر نیست . اسکیمر رو در زمان اضافه کردن مواد پروتئنی مثل داروها و غذاهای ریف و موادی که از پروتئین تشکیل شده اند نیاز هست خاموش کنید که روی هر محصول ذکر میکنن که ایا به خاموش کردن اسکیمر نیازی هست یا نه و اینکه چه مدت.
    16 کیلو سنگ برای اکواریوم شما مناسب و کافی هست .البته مقدار سنگ رو میتونید حتی بیشترهم بکنید که به سلیقه اتون بستگی داره و البته مقدار بیشتر سنگ به فیلتراسیون تانک هم کمک میکنه.
    من در مورد پوک شدن سنگ روی شن چیزی نشنیدم ! یعنی چی میخواید زیر سنگ بذارید؟ به نظر من که نیازی نیست زیر سنگ چیزی بذارید .تا به حال هم چیزی در این مورد نشنیده بودم .میشه بیشتر توضیح بدید.
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7635
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    برای اضافه کردن کلسیم نیازی به خاموش کردن اسکیمر نیست . اسکیمر رو در زمان اضافه کردن مواد پروتئنی مثل داروها و غذاهای ریف و موادی که از پروتئین تشکیل شده اند نیاز هست خاموش کنید که روی هر محصول ذکر میکنن که ایا به خاموش کردن اسکیمر نیازی هست یا نه و اینکه چه مدت.
    16 کیلو سنگ برای اکواریوم شما مناسب و کافی هست .البته مقدار سنگ رو میتونید حتی بیشترهم بکنید که به سلیقه اتون بستگی داره و البته مقدار بیشتر سنگ به فیلتراسیون تانک هم کمک میکنه.
    من در مورد پوک شدن سنگ روی شن چیزی نشنیدم ! یعنی چی میخواید زیر سنگ بذارید؟ به نظر من که نیازی نیست زیر سنگ چیزی بذارید .تا به حال هم چیزی در این مورد نشنیده بودم .میشه بیشتر توضیح بدید.
    ممنون
    ممنون از راهنمایتون
    در مورد اینکه اگر سنگ رو شن باشه تو چندتا آموزشی دیدم.
    یعنی سنگ ها مستقیم رو شن قرار نمیگیره.مثلا خورده سنگ ،نخودی و یا هر چیزی میزارن تا فاصله داشته باشه آب جریان پیدا کنه
    در مورد این موضوع تو صفحه دوم هم کامل بحث شده.میتونید اونجا بخونید
    http://www.parsipet.ir/thread7963-2.html

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    ممنون از راهنمایتون
    یعنی سنگ ها مستقیم رو شن قرار نمیگیره.مثلا خورده سنگ ،نخودی و یا هر چیزی میزارن تا فاصله داشته باشه آب جریان پیدا کنه
    نه مشکلی نداره و با خیالت راحت بزارید رو شن سنگاتون رو

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    ممنون از راهنمایتون
    سلام دوست عزیز
    بعضی از لایوراکها روشون گیاه که مثل ریشه هستند داره ، اون قسمتی که گیاه داره رو نباید روی شنها بذاری چون گیاهها خراب میشه و باعث به وجود اومدن نیترات و فسفات میشه
    بهتره لایوراکهایی که سفیدترند و پوشش گیاهی ندارند روی شن بذاری

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بعضی از لایوراکها روشون گیاه که مثل ریشه هستند داره ، اون قسمتی که گیاه داره رو نباید روی شنها بذاری چون گیاهها خراب میشه و باعث به وجود اومدن نیترات و فسفات میشه
    بهتره لایوراکهایی که سفیدترند و پوشش گیاهی ندارند روی شن بذاری

دوست عزیز من هم این موضوع رو شنیده بودم ولی وقتی جویا شدم به این نتیجه رسیدم بیشتر برای کم شدن هزینه در زیر از لایورکهای سفید تر استفاده می کنند ودلیل دیگر چون نور به
    سنگها زیر کمتر می خوره باعث به اصطلاح بنفش نشدن سنگهای زیری میشه ولی سر نیترات و فسفات من چیزی نشنیده بودم دوستان با تجربه هم مثل مصطفی عزیز هم گفتن که مشکلی نداره
    که حرف ایشون وچندتا از دوستان دیگه برای من حکم سند هست ولی باز چیدن برای هر کس سلیقه ای هست.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    7635
    از همتون ممنونم.طبق زاهنمایی شما سنگ چیده شد.فعلا خجالت میکشم عکس تانک بزارم.بازم سنگ اضافه کنم.عکس میزارم تا نظر بدید
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    از همتون ممنونم.طبق زاهنمایی شما سنگ چیده شد.فعلا خجالت میکشم عکس تانک بزارم.بازم سنگ اضافه کنم.عکس میزارم تا نظر بدید
    ممنون
    خجالت نداره دوست عزیز بزار ببینیم اگه بد باشه کمکت میکنم که بهتر بشه
    در مورد خراب شدن پوشش گیاه یا بالا رفتن نیترات و فسفات هم زیاد حساس نباشید و مشکلات تو ابشور انقد زیادهستن که این چیزا اصلن مشکل بحساب نمیان .در مورد قرار دادن لایورک رویه شن هم شما هر اکوریومی که ببنید بستر شنی داره سنگ به صورت مستقیم رویه شن قرار گرفته

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    ممنون
    این حرفا چیه دوست عزیز
    یه تاپیک عکس واسه خودتون تو تالار عکس آکواریوم های آب شور اعضا برا خودتون بسازید اینجوری روند پیشرفت رو میبینید و دوستان هم نظراتشون رو میگن و این باعث میشه تانکتون رو به بهتر شدن بره و روز به روز بهتر از قبل بشه ، همه تانکهای زیبایی رو که میبینید از اولش همینجور ساده بودن و به مرور بهتر شده انشاالله به زودی تانک شماهم زیبا و زیباتر میشه
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    دوست عزیز من هم این موضوع رو شنیده بودم ولی وقتی جویا شدم به این نتیجه رسیدم بیشتر برای کم شدن هزینه در زیر از لایورکهای سفید تر استفاده می کنند ودلیل دیگر چون نور به
    سنگها زیر کمتر می خوره باعث به اصطلاح بنفش نشدن سنگهای زیری میشه ولی سر نیترات و فسفات من چیزی نشنیده بودم دوستان با تجربه هم مثل مصطفی عزیز هم گفتن که مشکلی نداره
    که حرف ایشون وچندتا از دوستان دیگه برای من حکم سند هست ولی باز چیدن برای هر کس سلیقه ای هست.
    دوست عزیز
    نه من بیکارم از خودم حرف در بیارم نه دوست دارم دیگران رو سر کار بذارم و تا اونجایی که ممکنه اول از چیزی که میگم مطمئن میشم بعد مینویسم
    لایوارکهایی که گیاه دارند اگر روی شن قرار بگیرن چون نور بهشون نمیرسه و جریان آب در اونجا کمه (در حد صفر ) از بین میرن و هر موجود زنده ای در تانک از بین بره ، تجزیه میشه و بعد فعل و انفعالات شیمیایی تبدیل به نیترات و فسفات و سیلیکات میشه

حالا من این رو از کجا یاد گرفتم

من به آقای مرادی لایوراک سفارش دادم برام بفرسته ایشون گفت :
    لایوراکهایی که من دارم و برات میفرستم گیاه روش داره و نباید اون قسمتی که گیاه داره رو روی شن بذاری که خراب میشه اگه لایو راک سفید داری اول اونها رو بچین بعد اینها که گیاه دارن

صفحه 10 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)