نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربرفعال

شماره عضویت
    3316

عکسهای طوطی های alismi

سلام
    این هم عکس تیکو خاکستری مهربون من
    شاید دوستان داستان طوطی منو کم و بیش در جریان باشن اما واسه اونایی که نمیدونن دوباره میگم
    این طوطی 15 ابان89 اومد خونمون و من شیفته تک خالهای قرمز خوشگلش تو مغازه شدم
    حدود 15 روز بعد بردمش که پرهاشو کوتاه کنن پیش معروفترین دامپزشک ایران که شاید بارها تو برنامه های تلویزیونی و ماهواره دیده باشیدش اما اسمشو نمیارم
    خلاصه دکتر علاوه بر کوتاهی پر بهش واکسن هم زد 2سری!! استرس کوتاهی پر و واکسن باعث شد که طوطی من حدود 3ماه تمام در سکوت مطلق بود جوری که میخواستم ببرم از حنجرش عکس بندازم
    درنهایت با کمک دوستان خوبم تو سایت موفق شدم استرس و از ذهنش بیرون کنم و الان یه طوطی پر سر و صدا شده صدای همه جور حیوون تلفن دزدگیر و ... در میاره اگه کسی بیاد خونه و تیکو هم سرحال باشه اینقدر سوت میزنه تا بیاد بهش سلام کنه واسش شعر میخونیم تیکو گله بله شاه پسره بله اینم پشت ما سوت میزنه هرچی بگیم اینم ذوق میکنه دست میده تا میگیم دست بده پاشو میاره بالا و صبحها که سرحال تا میگیم تیکو یه سوت واسمون بزن سوت میزنه و نگاه میکنه تا تشویقش کنیم به کلمات خوب گوش میده اما حرف نمیزنه در مجموع حیوون بعد از اینهمه مدت تازه داره رو میاد
    اگه بپرسید چرا پسش ندادم باید بگم که احساس عذاب وجدان میکردم چون خودم مسبب این سکوتش بودم و با اینکه در سکوت بود با نگاهش و حرکاتش با ما ارتباط برقرار میکرد و ابدا دستمو گاز نگرفته....
    وای چقدر حرف زدم....
    راستی سن دقیقشم نمیدونم اما 2تا دکتر گفتند جوجه نیست اما بسیار جوونه
    این شما و اینم تیکو:smile (272):

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    چه نازو توپوله .خدا نگهش داره برات . من خودمم داشتم کم کم نا امید میشدم .بهت تبریک می گم واقعا خیلی صبوری به خرج دادی . امیدوارم همیشه در کنار هم شاد و سلامت باشید . راستی تا چه حد الان رامه ؟ روی دستت میاد ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    1643
    سلام.
    خیلی بامزه نگاه میکنه.ماشاالله
    خداروشکر که دیگه ساکت نیست....ایشاالله کلی براتون بحرفه.
    خدا حفظش کنه.
    موفق باشید

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    چه نازو توپوله .خدا نگهش داره برات . من خودمم داشتم کم کم نا امید میشدم .بهت تبریک می گم واقعا خیلی صبوری به خرج دادی . امیدوارم همیشه در کنار هم شاد و سلامت باشید . راستی تا چه حد الان رامه ؟ روی دستت میاد ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtm_m2008 نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی بامزه نگاه میکنه.ماشاالله
    خداروشکر که دیگه ساکت نیست....ایشاالله کلی براتون بحرفه.
    خدا حفظش کنه.
    موفق باشید
    ممنون از لطف شما عزیزان
    والا چون بهش استرس زیادی وارد شده بود زیاد واسه رو دست اومدن گیر ندادم و تمام تمرکزمو گزاشتم روی خوب شدنش و از کلیپها هم استفاده کردم اما از همه جور راهی استفاده میکنه که پاشو رو دستم نزاره اما جایزشو بگیره مثلا یه بار اینقدر خودشو رو دستم خم کرد که یهو افتاد رو دستم اما حاضر نمیشد پاشو بزاره و بیاد جایزشو بگیره! هرکاریش میکنم رو دست نمیاد که نمیاد البته منم زیاد بهش گیر نمیدم
    الان در حدی رامه که دست میده نوک میده گاز که اصلا نمیگیره وقتی میبرمش حمام کامل اجازه میده بهش دست بزنم و راحت بالشو میزنم بالا و اب میگیرم و واقعا بعضی وقتها اینقدر سوت میزنه و ادا در میاره و بهمون میفمونه که فرد خاصیو میخواد!!! مثلا بابام یا مامانمو تا میبینتشون باید بیان بهش سلام میکنن وگرنه ول کن نیست! یه بار اخر شب بابا دیر اومد خونه این هی سوت زد و بابام توجه نکرد روشو کشیدم گفتم تیکو لالا بازم سوت زد تا صبح صدای بابامو شنید از زیر پارچه دوباره سوت زد در صورتی که تاحالا از زیر پارچه سوت نمیزد ! اومدم روشو برداشتم بابام اومد بهش سلام کرد و یه لوبیا بهش داد تا خیالش جمع شد!!
    همه چیش داره عادی میشه اما سماجت زیادی میکنه رو دست نیاد!! راستی جدیدا تا صدای بوس در میاریم اینم صدای عطسه مانندی سریع در میاره اما حرف نمیزنه

کاربرفعال

شماره عضویت
    3316
    دوستان به نظرتون جای امید هست واسه رو دست اومدن؟ خودشو تا نصف بدنش خم میکنه رودستم که جایزشو بگیره اما اصلا رو دستم نمیاد.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .آخی چه بامزه شده .خوبه می دونه چجوری خودشو لوس کنه برای شما :smile (268):.

ببین تمرین روی دست آوردن خیلی مهمه .اگه تا این حد به دست شما اطمینان داره پس مطمئنا روی دست اومدن براش خیلی سخت نیست .ولی چون شما خودتم اصرار زیادی نداری اونم با خودش می گه چه بهتر بدون دردسر جایزه که میده دیگه چرا به خودم زحمت بدم .این تمرینه .یه آموزشه . برای آموزش شما باید سخت گیر باشی نمی گم بزور روی دست بیاریش باید برای جایزه دادن شرط بذاری .اگه درست انجام داد چه خوب جایزشم می گیره .اگه نه دیگه جایزه ای درکار نیست . تو آموزش جدی باش که اونم جدی بگیره .فکر نکن با این کارت ناراحتش می کنی یا ممکنه غصه بخوره و استرس بهش وارد بشه نه .اتفاقا هرچی بیشتر درگیر بازی بشن یا درگیر آموزشی بشن که داریم بهشون یاد میدیم بیشتر خوششون میاد و از اینکه شما به خاطر کاری که تونسته انجام بده تشویقش کردی و جایزه دادی خوشحال میشه .از طرف دیگه خوشحال کردن شما هم براش جالبه .پس خیلی جدی تمرین رو شروع کن .در روز 4 5 بار ( بستگی به وقت و شرایط شما داره ) باهاش تمرین کن .زمان تمرین هم طولانی نکن که خسته بشه .10 دقیقه بیشتر نشه .همیشه هم جایزه دستت باشه .بهتره که تمرین دور از قفسش و روی جایی باشه که هیچی حواسش رو پرت نکنه .یه میز جایه خوبی واسه تمرینه .شما اگه روی دست آوردن رو باهاش کار کنی خیلی از بازی های دیگه هم راحت می تونی بهش یاد بدی (این برای سلامتیه خود طوطی هم اهمیت داره ).چون روی دست آوردن یعنی کامل کامل به دستت اعتماد کرده .پس حتما باهاش کار کن .من به یکی مراحلی که باید طی کنه رو اینجوری توضیح دادم به خاطر کمبود وقت برات کپی می کنم :

توضیحش اینه که شما باید روی یه میز یا جایی که چیزی برای حواسپرتی وجود نداره طوطیت رو بذاری و قفس رو دور کنی . و فقط بهش جایزه بدی .طوری که وقتی جایزه رو تو دست شما می بینه بیاد دنبالش و هرجا شما دستت رو ببری اونم بیاد تا جایزه رو از دست شما بگیره .

این اولین مرحله واسه اینه که طوطیه شما جایزه گرفتن رو یاد بگیره .جایزه رو هیچوقت درسته بهش نده .همیشه به تیکه های کوچیک تقسیم کن تا برای خوردن اونا 3 ساعت معطل نشه و یادش نره که ازش چی خواستی . تقسیم کردن جایزه به تیکه های کوچیک بهتره جلوی چشمش باشه .یعنی شما وقتی داری جایزه رو تیکه می کنی .اول کل جایزه رو نشونش بده بعد جلوی چشم خودش تیکه تیکه کن .چون ممکنه اگه به صورت تیکه ببینه و ندونه که اون چی بوده که الان نصفه شده ، نخوره .

بعد که یاد گرفت با نشون دادن جایزه دنبال دستت بیاد. دست دیگتو وارد بازی کن .کف دستت رو ( نه بازو ) بذار روی میز .و تو دست دیگت هم جایزه .شما اصلا نباید دستت رو تکون بدی ( یعنی اوایل تمرین که هنوز عادت نداره به روی دست موندن ) بعد جایزه رو درست بالای کف دست نگه می داری که بیاد جایزه رو بگیره .ممکنه اول مقاومت کنه وقتی کف دست شما رو میبینه و دیر بیاد سمت جایزه ولی شما اصلا برات مهم نباشه .بدون توجه به این کارش تو همون حالت بمون و اصلا سعی نکن دستت رو جلو تر ببری .بذار فکر کنه شما به اومدن نزدیک دست بی تفاوتی .وقتی نزدیک دست شد باید بتونه بدون اینکه روی دست شما پا بذاره جایزه رو بگیره و دور شه از دستت ( یعنی دور شدن از دست بعد از گرفتن جایزه رفتار طبیعیه ) بعد اینقدر اینکارو انجام میدی تا بدون ترس کنار دستت بمونه .هیچ تغییری تو موقعیت دستات نده .همینطور ادامه بده تا به حضور دست دومت عادت کنه .

مرحله بعدی بعد از نزدیک شدن بدون ترس به دست شما ، اینه که دستی که باهاش جایزه رو نگه داشتی کمی از بالای کف دست به سمت خودت بکشی یعنی جوری که طوطی برای گرفتن جایزه مجبور بشه ، حداقل یه پاشو روی دست شما بذاره . مثل مرحله قبل باز هم ممکنه اوایلش با ترس اینکارو انجام بده و وقتی پاشو گذاشت روی کف دست و جایزه گرفت فورا فرار کنه .باز هم شما بی خیال و بدون توجه به اینکارش دستت رو حرکت نمیدی و ذوق نمی کنی نمی دونم هیچ تغییری نباید تو حالتت به وجود بیاد که متوجه بشه برات مهمه این کارش . اینم که انجام شد و طوطی شما بدون ترس یه پاشو گذاشت روی کف دست شما میریم مرحله بعد.

مرحله بعد باید دستت رو بیشتر بکشی به سمت خودت طوری که طوطی برای رفتن جایزه مجبور باشه با هر دو پا بیاد روی کف دست .اینم دقیقا مثل مراحل قبل اوایلش با ترس همراهه که با تمرین مداوم کاملا ترسش میریزه . این مراحل روی هم ممکنه 2 یا 3 هفته هم طول بکشه و شما نباید همه ی مراحل رو در عرض یه روز و با عجله انجام بدی .تو همه حالتها باید ترسش بریزه تا بتونی وارد مرحله بعدی بشی . نکته دیگه اینکه تو این چند مرحله اصلا اصلا دستت رو حرکت نده .وقتی طوطی شما بدون ترس هر دو پاشو گذاشت روی دست شما بیا اینجا بگو که مرحله بعد رو توضیح بدم .

فقط اینو تو هر مرحله توجه کن .اول اینکه وقتی جایزه رو بهش نشون می دی باید بهش بگی بیا یا ( هر جمله ای که می خوای برای روی دست آوردن بکار ببری) .دوم اینکه وقتی اونکاری که خواستی انجام داد فورا بگو آفرین ( یا هر چی که خودت دوست داری ) و بهش جایزه بده .نکته سوم هم اینه که حتی اگه روی دستت افتاد ( در حال که داره تلاش می کنه جایزه بگیره )بهش جایزه نده .دلت نسوزه . اسم غذایی که تو دستته جایزست :smile (267): یعنی کار اگه درست انجام بشه جایزه می گیره .اگه روی دستت افتاد ولی نیومد که جایزه رو بگیره .دستی که جایزه توشه رو ببر پشتت برای 2 ثانیه و دوباره تو همون موقعیت بذار که بیاد و تلاش کنه که جایزرو بگیره .

اگه واقعا تصمیم بگیری که روی دست آوردن رو یادش بدی . با هم مرحله به مرحله میریم جلو که شما هم مطمئن باشی که استرسی بهش وارد نمیشه و خیلی آروم روی دست اومدن براش عادی میشه .

موفق باشی دوست عزیز :smile (22):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4327
    مبارکتون باشه طوطی خیلی نازیه خدا براتون حفظش کنه عزیز.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    4201
    چه خوشگله این طوطی:smile (11):

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)