هنریویل: کدیس بسیار محبوب و کارامدی در میان ماهیگیران بوده و در کشور ما هم با همین ترکیب رنگی زیاد دیده میشه من بیشتر این کدیس رو در دریاچه گهر دیدم ولی جالبه که رنگ قالب کدیس های کرج کرم مایل به قهوه ای(tan)بوده ولی با کدیس هنریویل در این رودخانه هم موفق به صید ماهیان زیادی شدم.

شما میتونید این کدیس رو در اواسط تابستان تا اخر ابان ببینید که بدنه ی این حشره زیتونی کم رنگ با پرزهای سفید رنگ و پاهای قهوه ای دیده میشه!!!
بافتن پشه : برای ساخت این پشه از قلاب های سایز 12 تا 18 استفاده میشه . بدنه ی پشه از کرک زیتونی و از یک هکل گریزلی که بصورت پالمر تا نزدیکی چشم قلاب امده استفاده میشه بعد یک تکه پر woodDuck که نوعی مرغابی جنگلی بوده و رنگ اون طلایی و مشکی راه راه هست رو قرار میدیم سپس تکه هایی از بال مرغابی رو برای بالهای این کدیس قرار میدیم و در اخر هم یک هکل قهوه ای در نزدیکی چشم قلاب میتابونیم.
این پشه بسیار جذاب بوده و جزو پشه های رو ابی معروف بحساب میاد ولی در زیر اب هم کارایی داره و من از اونجایی که به صید رو ابی علاقه ی بیشتری دارم به تازگی برای شناوری بیشتر این پشه از ترکیب این پشه و الک هیر کدیش استفاده کردم به این شکل که به جای بال مرغابی از موی گوزننر (elk) استفاده کردم و این باعث میشه پشه مدت زیادی روی اب بمونه !!! من برای ساخت این پشه از قلاب 2 ایکس استفاده میکنم که فکر میکنم کارایی بهتری داره.