نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22

اخبـــــــــــــــار دنیـــــــــــای حیـــــــــوانــــــــــا ت

بازداشت دو زن به جرم شکنجه ده ها حیوان

یک مادر و دختر به اتهام شکنجه کردن ده*ها حیوان بازداشت شدند. این دو زن پس از کشتن این حیوانات لاشه آنها را دفن نکرده و در میان این لاشه*ها زندگی می*کردند.
    فیث راس ۵۴ ساله به همراه فرانچسکا ماسلی ۲۳ ساله خانه محل زندگی خود را به «خانه وحشت تبدیل» کرده و ده*ها گربه، سگ، پرنده و موش خرما را در آنجا کشته بودند. گفته می*شود آنها دو سگ را در یک قفس زندانی کرده و بدون آنکه به این دو حیوان آب و غذا بدهند باعث مرگ آنها شده اند. مسئولان ۱۵ حیوان مریض را از خانه این دو زن نجات داده و ۲۶ لاشه حیوان را هم از محل زندگی آنها کشف کردند.
    همسایگان این مادر و دختر زمانی که دیدند صدای واق واق کردن چند سگ از خانه آن دو به گوش می*رسد اما این دو زن هیچ*گاه سگ*ها را برای گردش به بیرون نمی*آورند به موضوع مشکوک شده و مسئله را با مقامات در میان گذاشتند. مسئولان حمایت از حقوق حیوانات زمانی که به خانه فیث راس رسیدند با صحنه*های بسیار وحشتناکی مواجه شدند این در حالی بود که بوی تعفن شدیدی در خانه به مشام می*رسید. راس و ماسلی در جریان بازجویی*های خود هیچ حرفی نزده*اند. این مادر و دختر در حاضر به قید وثیقه آزاد هستند و باید ماه آینده در دادگاهی که در لانگ آیلند نیویورک برگزار می*شود حاضر شود. این دومین پرونده حیوان آزاری است که درطول یک هفته در شهر کوچک راکویل آمریکا مطرح شده است. به گفته مقامات پرونده راس و ماسلی بسیار وحشتناک تر از پرونده قبلی بوده است.
    دادستان*های این پرونده می*گویند: این مادر و دختر برای سال*ها بوده که حیوانات خانگی شان را شکنجه می*کرده*اند. مسئولان دو گربه و ۱۳سگ را از خانه وحشتی که این دو زن درست کرده بودند نجات داده اند. کیت ماری یکی از مقامات دفاع حقوق حیوانات در این باره می*گوید:« واقعا نمی*توانم دلیل این کار را درک کنم. آنها نه تنها جهنمی برای این حیوانات بیچاره درست کرده بودند بلکه خودشان هم در یک جهنم زندگی می*کردند.»
    راس و ماسلی به اتهام خشونت علیه حیوانات باید در دادگاه پاسخگوی عمل خود باشند.این دو در حال حاضر به ترتیب با قرار وثیقه*های ۹۵هزار و ۱۹۰هزار ی آزاد هستند.
    در پرونده قبلی حیوان آزاری این شهر یک زن ۶۲ساله به اتهام کشتن پنج حیوان و شکنجه ۲۲حیوان دیگر در خانه*اش بازداشت شده بود.
    پایگاه خبری دیده بان

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    قتل یک جغد با لگد بازیکن فوتبال

دیده بان حقوق حیوانات: ضربه زدن یک فوتبالیست به جغدی مصدوم در مقابل چشمان تماشاگران یک بازی فوتبال منجر به مرگ این پرنده شد.
    به گزارش«پرندگان ایران» و به نقل از رویترز این حادثه روز یکشنبه در دیدار تیم های فوتبال اتلتیکو جونیور و پرِیرا کلمبیا رخ داد.
    زمانی که اتلتیکو جونیورز با اختلاف یک گل از رقیب خود پیش افتاده بود، ناگهان توپ در نزدیک نقطه پنالتی تیم پریرا با جغدی که نماد پیروزی اتلتیکو محسوب می شد، برخورد کرد و داور ناچار شد بازی را متوقف کند.
    فیلم این مسابقه که بین دو تیم ‘دیپورتیوو پریه را’ و ‘اتلتیکو جونیور’ برگزار شد نشان می دهد، این جغد ابتدا به دلیل برخورد با توپ در نزدیکی محوطه جریمه زمین تیم پریه را به زمین افتاد و باعث شد که داور بازی کشته شدن جغد توسط لگد فوتبالیست را متوقف کند.
    در همین حین و هنگامی که داور و بازیکنان در حال صحبت بودند که چه کاری باید انجام بدهند، مورنو از بازیکنان تیم پریه را، به دلیل عقب بودن ۲ بر ۱ تیمش، صبرش را از دست داد و جغد را با لگد به کنار زمین پرتاب کرد.
    هواداران تیم اتلتیکو جونیور نیز در اعتراض به اقدام وی صدای پرنده از خود درآوردند و با فریاد کلمه «قاتل، قاتل» را تکرار کردند.
    این جغد که زیر سقف محل برگزاری مسابقه زندگی می کرد و ظاهرا نماد خوش یمنی تیم اتلتیکو بوده سپس به دلیل شکستگی پای راستش در اثر لگد بازیکن، به دامپزشکی برده شد اما به خاطر شوک وارد از این حادثه و دست به دست شدن، مرد.
    جغد پس از این حادثه بلافاصله به مرکز دامپزشکی انتقال یافت اما به علت مشکلات تنفسی در روز سه شنبه تلف شد. رامون جسوروم، رئیس لیگ فوتبال کلمبیا (دیامور) در مصاحبه ای رادیویی گفت این مسئله در کمیته انظباطی دیامور مطرح خواهد شد.
    بنابراین گزارش، مورنو از بازیکنان ملی پوش پاناما با اعلام اینکه پس از حادثه مذکور تهدید شده است، گفت: چه از طریق تلفن و چه راه های دیگر تهدید شده ام. من قصد صدمه زدن به این جغد را نداشتم.
    وی افزود: این تهدیدها باعث نگرانی من و خانواده ام که در پاناما زندگی می کنند، شده است.
    گفته می شود، بعد از این حادثه مورنو به یک باغ وحش برده شده تا پای سخنرانی مسوولان در مورد جغدها بنشیند، وی همچنین قول داده است ماهی یکبار به باغ وحش برود و داوطلبانه کار کند.

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    طلاق به خاطر ۳ سگ!

به گزارش ایران :
    مرد جوان وقتی مطمئن شد همسرش پس از ۱۰ سال زندگی همچنان سگ*هایش را به او ترجیح می*دهد، دادخواست طلاق داد.
    زن و مرد روبه*روی **** عموزادی – رئیس شعبه ۲۶۸ دادگاه خانواده – نشسته بودند. مرد هر از گاهی به همسرش زیرچشمی نگاهی می*انداخت و زیر لب ناسزا می*گفت.
    دقایقی بعد وقتی **** علت تقاضای طلاق آنها را پرسید خود را روی صندلی جابه*جا کرد و گفت: آقای **** من و همسرم «ویدا»* ۱۰ سال قبل آشنا شدیم. پس از مدتی رفت و آمد به هم علاقه*مند شده و تصمیم به ازدواج گرفتیم. وقتی خانواده*ام را در جریان موضوع قرار دادم با خوشحالی برای این وصلت اعلام آمادگی کردند.

بنابراین خیلی زود و پس از برگزاری مراسم عقد «ویدا» را با مهریه ۵۱۴ سکه طلا به عقد دائم درآوردم. همسرم زن بسیار خوب و مهربانی است اما تنها چیزی که در این *سال*ها آزارم داده دلبستگی شدید او به سگ*هایش است. حال آنکه قبل از شروع زندگی مشترک مخالفت جدی خود را با نگهداری سگ*هایش در خانه اعلام کرده بودم. او هم قول داده بود در این*باره تجدیدنظر کند. بنابراین «ویدا» به*رغم میل باطنی سگ*هایش را در خانه پدرش گذاشت و زندگی مشترک*مان را آغاز کردیم.
    اما سه ماه از ازدواجمان گذشته بود که کم*کم متوجه افسردگی شدید همسرم شدم چرا که با من حرف نمی*زد، به مسائل خانه رسیدگی نمی*کرد و حتی وقتی میهمان به خانه می*آمد به اتاق خوابش می*رفت و خود را مخفی می*کرد.
    در چنین شرایطی از آنجا که بسیار نگران سلامتی*اش بودم تصمیم گرفتم که مشکل را با کمک یک دکتر روانشناس حل کنم. سرانجام او گفت دوری و وابستگی شدید «ویدا» به سگ*هایش عامل اصلی افسردگی اوست. بنابراین پیشنهاد داد برای مدتی اجازه دهم همسرم سگ*هایش را به خانه بیاورد. با این حال برخلاف میل باطنی*ام موافقت کردم زیرا سلامتی همسرم برایم مهمتر بود. به همین دلیل بدون اطلاع همسرم به خانه مادرش رفتم و هر سه سگش را همراه خود به خانه آوردم. همسرم با دیدن سگ*هایش از خوشحالی در پوستش نمی*گنجید. به خاطر بازگشت سگ*هایش چند شب بعد میهمانی مفصلی گرفت، در این میان من هم با وجود مخالفت و تنفرم از حضور سگ*ها در خانه به خاطر خوشحالی همسرم چاره*ای جز سکوت ندیدم!
    مرد جوان آهی کشید و ادامه داد: چهار سال پس از ازدواجمان همسرم پیشنهاد کرد بچه*دار شویم که بشدت با او مخالفت کردم چرا که معتقد بودم وجود سگ*ها در خانه می*تواند برای یک نوزاد بسیار خطرناک باشد. بنابراین همسرم با وجود اینکه علاقه زیادی به مادر شدن داشت به خاطر سگ*هایش قید بچه*دار شدن را هم زد.
    آقای **** حالا حدود ۱۰ سال از شروع زندگی مشترک*مان گذشته و من تا امروز روی تمام خواسته*هایم به خاطر همسرم پا گذاشته*ام و برخلاف میل باطنی*ام در کنار ۳ سگ زندگی سخت و طاقت*فرسایی را گذراندم اما دیگر از این وضع خسته شده*ام چرا که ۱۰ سال است پدر و مادر و خانواده*ام پا به خانه ما نگذاشته*اند و در ۴۵ سالگی هنوز فرزندی ندارم! ضمن اینکه هر روز شاهد پیشرفت بیماری تنگی نفس و آسم در همسرم هستم. تمام پزشکان هم معتقدند علتش زندگی با سگ*هاست. چندی قبل هم با همسرم شرط کردم بین من و سگ*هایش یکی را انتخاب کند که او هم ترجیح داد کنار سگ*هایش زندگی کند. بنابراین حاضر شده تمام مهریه و حق و حقوقش را ببخشد تا توافقی از هم جدا شویم.
    زن جوان که تا آن لحظه سکوت کرده بود به **** گفت: زمانی که یک دختر بچه بودم یکی از بستگانم که مقیم خارج است ۳ توله سگ گرانقیمت برایم هدیه آورد. من که علاقه شدیدی به آنها داشتم تمام تلاشم را برای بزرگ کردن آنها به کار بستم. حالا هم نمی*توانم از آنها جدا شوم. همسرم نیز نمی*تواند با این شرایط کنار بیاید بنابراین مهریه*ام را می*بخشم تا توافقی از هم جدا شویم.
    **** عموزادی پس از شنیدن اظهارات این زوج و بنا به توافق*شان حکم طلاق آنها را صادر کرد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

کشف شیر در حیاط*خانه

همشهری :
    ماموران پلیس رومانی در حیاط خانه مردی در این کشور 2 شیر را پیدا کردند.
    قضیه از این قرار است که به دنبال شکایت اهالی یک خیابان از سر و صدای حیوانات خانگی این مرد، ماموران پلیس به سراغ خانه او رفتند تا موضوع را بررسی کنند. ماموران با شکایت مطرح شده انتظار حیوانات کوچکی را داشتند اما به محض ورود به حیاط خانه 2 شیر بالغ را در آنجا یافتند. صاحب 45ساله این خانه اعلام کرده است که نگهداری از این شیرها را از زمان بچگی آنها شروع کرده اما پس از بزرگ شدن شان نتوانسته است از آنها جدا شود. به خاطر غیرقانونی بودن نگهداری شیرها، این حیوانات توسط ماموران به صورت موقت به باغ وحش منتقل شده اند تا به زودی درباره وضعیت آنها تصمیم گیری شود.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3996
    دریاچه ارومیه با مساحتب حدود 480 هزار هکتار، بیستمین دراچه بزرگ جهان است و یکی از مهم ترین و ارزشمندترین اکوسیستم های آبی و بزرگ ترین دریاچه داخلی ایران.
    250 هزار هکتار از دریاچه ارومیه که از سال 1354 در فهرست کنوانسیون حفاظت ار تالابها ثبت شده، به شوره زار تبدیل شده است.
    با کاهش سطح آب، میزان شوری آن از حد فوق اشباع گذشته و به میزان 340 گرم بر لیتر رسیده که موجب شده " آرتمیا " مهمترین موجود این دریاچه در معرض نابودی کامل قرار گیرد.

از دید کارشناسان، حفر 60 هزار حلقه چاه غیرمجاز و سدهای فراوان از عوامل تشدید کننده بحران دریاچه ارومیه معرفی شده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)