نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

برقراری ارتباط بین طوطی و دیگر اعضای خانواده

“طوطی من ،من را بسیار دوست دارد بطوریکه اگر لحظه ای از کنار او دور شوم جیغ می زند . اگر من در اتاق حضور نداشته باشم به آرامی می نشیند و هیچ گونه فعالیتی ندارد اما به محض اینکه وارد اتاق می شوم از خوشحالی شروع به جیغ کشیدن و بال زدن می کند . اگر من نزدیک قفس باشم و همسرم بخواهد او را از قفس خارج کند ، طوطی من به کف قفس رفته و جیغ می زند . “

متاسفانه طوطی ها ، همه اعضای خانه را به یک اندازه دوست ندارند و تمایل دارند که به یک شخص وابسته شوند و این شخص ممکن است لزوما کسی نباشد که از او مراقبت و پرستاری می کند . هنگامی که طوطی وارد خانه شما می شود باید به درستی اجتماعی گردد .اما اگر شما این کار را انجام نداده اید هنوز هم می توانید این وابستگی بیش از حد را کاهش دهید .

این رفتار ممکن است به یک مشکل خسته کننده تبدیل شود . غالبا طوطی برای اینکه با فرد مورد علاقه خود باشد، اشخاص دیگر را گاز می گیرد . طوطی فکر می کند که با اینکار توانسته آنها را از خود دور کند . شخص مورد علاقه طوطی تنها کسی خواهد بود که می تواند او را لمس یا نوازش کند .

خبر خوب این است که یک راه حل برای رفع این مشکل وجود دارد . در اینجا مراحلی وجود دارد که به کمک آنها شما می توانید این مشکل را کاهش داده یا به طور کامل رفع کنید .

مرحله ۱ : زمان بودن در کنار طوطی خود را کاهش دهید . طوطی ها به توجه نیاز دارند و این توجه را درهر صورت خواهند پذیرفت . اگر شخصی که طوطی بیش از حد به او وابسته شده زمان کمتری در کنار طوطی حضور داشته باشد ، طوطی با این شرایط سازگار شده و اجتماعی تر خواهد شد . اینکار ممکن است برای شما سخت باشد چون شما دوست دارید زمان زیادی را با طوطی خود سپری کنید اما این مهمترین مرحله ای است که شما به وسیله آن می توانید جیغ زدن یا گاز گرفتن طوطی خود را کاهش دهید .

مرحله ۲ : هرگاه که طوطی شما در حضور دیگران جیغ می زند یا حمله می کند به هیچ وجه حتی به صورت ناخودآگاه به او جایزه ندهید . هیچ گاه نباید طوطی خود را از اشخاص دیگر دور کنید بلکه باید تلاش کنید که طوطی را به سمت آنها هدایت نمایید. هرگز نخندید یا واکنش نشان ندهید. طوطی ها عاشق دیدن واکنش هستند و عملی را که باعث بروز این حالت می شود را تکرار خواهند کرد .

مرحله ۳ : بهتر است جایزه یا غذاهای مورد علاقه طوطی ،توسط دیگران به او داده شود و شخص مورد علاقه طوطی در طول این آموزش هرگز نباید این غذاها را در اختیار طوطی خود قرار دهد .

مرحله ۴ : اجازه دهید که دیگران طوطی را از قفس خارج کنند .در این حالت این فکر در طوطی ایجاد می شود که افراد دیگر نیز می توانند خوب و سرگرم کننده باشند .

مرحله ۵ : در طی این آموزش ، بهتر است همه کارهایی که باید شخص مورد علاقه برای طوطی انجام دهد توسط اشخاص دیگر انجام شود. این باعث می شود که طوطی فکر کند شخص مورد علاقه اش به اندازه کافی سرگرم کننده نیست . هدف از این آموزش این است که طوطی اشخاص دیگر را نسبت به شخص مورد علاقه اش بیشتر دوست داشته باشد اما او همیشه در خانه عاشق یک فرد باقی خواهد ماند .

مرحله ۶ : وقتی طوطی در تعامل با شخص مورد علاقه خود است باید پایین تر از سطح چشم قرار بگیرد .این امر باعث تقویت این فکر در طوطی می شود که انسان رئیس گروه است . در واقع باید از همه بخواهید که طوطی را پایین تر از سطح چشم قرار دهند .

مرحله ۷: هنگامی که طوطی برای شخصی که بیش از حد به او وابسته شده جیغ می کشد ، به سادگی آن را نادیده بگیرید . زمانی که ساکت شد شخص دیگری باید به او جایزه دهد .زمان بین ساکت بودن و جایزه دادن را بیشتر و بیشتر کنید به طوریکه طوطی متوجه شود که “سکوت = جایزه “ و “سر و صدا = بی توجهی“ است. در زمان جایزه دادن شخص باید یک واکنش عالی و چشمگیر از خود نشان دهد و خوشحالی خود را به طوطی نشان دهد .

اگر شما برای مدتی این تمرین را انجام دهید ، مشکل حل شده و به احتمال زیاد پایان خوهد یافت . طوطی ها با استفاده از صدای خود با مردم ارتباط برقرار می کنند اما نباید بی وقفه جیغ بزنند . این چنین برقراری ارتباطی باید نادیده گرفته شود یا ا گر می خواهید به این سر و صداها جواب دهید، زمانی می توانید که آموزش تمام شده باشد ، تا آن زمان همه جیغ های طوطی را نادیده بگیرید . هنگامی که این مشکل حل شد سعی نکنید با برگشتن به عادات گذشته، مشکل را بار دیگر ایجاد کنید . طوطی باید با تمام اعضای خانواده و دوستان شما تعامل داشته باشد . به محض اینکه شما دوباره به شخص اصلی و مورد علاقه طوطی تبدیل شوید او تمامی عادات گذشته را تکرار خواهد کرد .

منبع : www.eliteparrotsclub.com

ترجمه : سپیده

همکار قدیمی (مدیر انجمن متفرقه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری (کاسکو)
    شماره عضویت
    3654
    خيلي عالي بود اميدوارم براي من جواب بدهد چون اين مشكل را من با خاكستريم دارم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cokatiel
    شماره عضویت
    20639
    خیلی عالی.متشکرم

Sent from my C2305 using Parsipet mobile app

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)