صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 36
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

معیار های انتخاب سگ ( چه نژادی را انتخاب کنم ) ؟

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که کدام نژاد برای من مناسب تر است ؟
    انتخاب سگ به عوامل متفاوت بستگی دارد
    .

اول باید هدفتان را از نگهداری سگ مشخص کنید.

اگر سگ را برای محافظت از مکانی می خواهید بسته به اینکه محافظت از آن مکان چقدر اهمیت دارد از نژادهای متفاوتی می توانید استفاده کنید:
    سگهای محافظ مختلفی وجود دارند مثل دابرمن که معمولا پارس نمی کند و حتی در مواجهه با افراد ناشناس بدون پارس کردن حمله می کند. سگ هایی مثل گریت دین صدای بلندی دارن و بسیار قوی هستند ولی به اندازه دابرمن نمی توانند نگهبان های خوبی باشند. سگ نژاد راتویلر هم خیلی قوی است و می تواند به شدت وحشی باشد و برای نگهبانی از باغ ها و محل هایی که افراد زیاد در آن تردد نمی کنند مناسبتر است. سگهای سرابی نیز برای نگهبانی کارخانه، کارگاه ها و باغ ها استفاده می شوند که جثه بسیار بزرگ و صدای ترسناکی دارند و حضور و صدایشان گاهی برای ترساندن کافیست ولی آنها را معمولا برای گرفتن انسان تربیت می کنند و به آنها سگهای آدم گیر گفته می شود که میتوانند بسیار خطرناک باشند و نگهداری از آنها را تنها یک فرد می تواندبه عهده داشته باشد و همان فرد هم گاهی در معرض خطر خواهد بود.

دسته دیگه سگهای همدم هستند که آنها را هم بسته به اینکه کجا می خواهید ازشان نگهداری کنید متفاوتند.

اگر فضای کافی مثل باغ یا باغچه دارید سگهایی مثل ژرمن شپرد، گریت دین، باکسر و پودل می توانند مناسب باشند که البته 2 تای اولی باهوش ترند و معمولا دوستان بهتری می توانند باشند.
    اگر فضای کوچکی برای نگهداری دارید باید از نژادهای کوچکتر استفاده کنید ولی همیشه توجه داشته باشید که اگر فرزند کوچک در منزل دارید سگهای نژاد کوچک معمولا حسادت می کنند و احتمال ایجاد حادثه هم برای سگ و هم بچه بیشتر میشود. به طور کلی اخلاق سگهای نژاد گریت دین و باکسر و بولداگ بهتر است و با بچه ها ارتباط خوبی برقرار میکنند ولی تریر ها و شی هوا هوا و نژادهایی مثل پکینیز حسادت بیشتری دارن و حضور بچه ها را به ندرت تحمل می کنند (به خصوص اگر کودک بعد از ورود سگ به خانواده متولد شده باشد) ولی اندازه شان کوچکتر است و در خانه راحت تر نگه داشته می شوند. از سگ های کوچک ولی خوش اخلاق میشود نژادهای پاگ و بولداگ را نام برد که هم کوچکند و هم خیلی حسود نیستند. سگهای نژاد تریر هم از نظر اندازه مناسب هستند و میزان حسادت و بدخلقی شان کمی کمتر از شی هوا هوا و پکینیز است.
    برخی نژادهای کمتر متداول هم هست مانند چوچو و سیبرین هاسکی که گران قیمت هستند و چون متعلق به مناطق سردسیر هستند و پوشش خارجی زیادی دارند در شرایط کشور ما نگهداریشان زیاد مناسب نیست.

نژادهای سگ محدود به موارد نام برده شده نیست ولی این نژادها قیمت مناسب تری داشته و راحت تر می توانید آنها را تهیه کنید.

نویسنده : دکتر س. مکرم
    ویرایش توسط hsoonheb : 1st April 2011 در ساعت 11:27 PM دلیل: عکس سگ

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    نکاتی در مورد انتخاب و خرید سگ

سگها به دلایل زیادی به عنوان حیوان خانگی مورد استقبال قرار گرفته اند. از آن جمله می توان به زیبائی, شخصیت وفادار, فراهم آوردن محیطی شاد در محیط زندگیشان اشاره کرد. اما باید به خاطر داشته باشید که علاوه بر آنچه ذکر شد, مسئولیت مستقیم مراقبت از آنها بر عهده دارنده اشان می باشد.

پیش از انتخاب و خرید سگ باید به پرسشهای زیر پاسخ دهید:
    1- آیا نحوه زندگی شما با نگهداری یک سگ همخوانی دارد؟
    2- آیا محل زندگی شما طوری هست که بتوانید از یک سگ نگهداری کنید؟
    3- آیا در منزل شما کسانی هستتند که از سگها خوششان نیاید یا به هر دلیل نتوانند حضور سگ را تحمل کنند؟
    4- آیا در منزل شما کسانی هستند که به هر دلیل دارای آلرژی به آن باشند؟
    5- آیا کسانی را می شناسید که در غیاب شما از سگتان نگهداری کنند؟

وضعیت کاری و مالی شما چگونه است, در این مورد نیز باید به پرسشهای زیر پاسخگو باشید:
    1- آیا شما استطاعت مالی جهت نگهداری از سگ را دارید؟
    2- آیا شما می توانید علاوه بر نیازهای شخصی و ضروری خود نیازمندیهای مختلف یک حیوان را پاسخگو باشید؟
    3- آیا توان پرداخت هزینه های بهداشتی و پزشکی سالیانه حیوان را خواهید داشت؟

علاوه بر آن نکات دیگری نیز باید مورد توجه شما قرار گیرد:
    1- آیا وقت کافی برای گذراندن با سگ خود را خواهید داشت؟ ( نظیر قدم زدن و بازی کردن و ... )
    2- آیا شما در منزل از حیوانات دیگری نگهداری می کنید و یا احتمالا فرزندان خردسالی نیز دارید؟ در چنین موردی معمولا بودن یک حیوان خانگی به طور کلی چندان مناسب نمی باشد, زیرا کودکان هنوز درک کافی از یک حیوان خانگی را ندارند.
    3- از چه حیوانات دیگری در خانه نگهداری می کنید؟
    4- احتمالا از فرزندان و حیوانات قبلی که در منزل نگهداری می کردید چه نوع واکنشی را نسبت به این عضو جدید نشان خواهند داد؟

پدران و مادران توجه کنند:
    آیا شما توله ای کوچک را برای کودکان خود جهت نگهداری در منزل انتخاب کرده اید؟ اگر چنین است باید به شما بگوئیم که خریداری یک توله حساس و کوچک نمی تواند بهترین راه آموزش مسئولیت پذیری به کودکان باشد. ( زیرا که حیوانات اسباب بازی نیستند ) و در صورتی که کودکان شما قادر به نگهداری از این توله نباشند زندگی سختی را خواهند گذراند. حقیقت آن است که در چنین مواردی شما خود باید مسئولیت نگهداری از سگی را که برای کودکان خود تهیه کردید بر عهده بگیرید. توجه داشته باشید که یک توله عضو جدیدی از خانواده است و باید تمامی افراد خانواده در نگهداری و مراقبت از او کوشا باشند.

انتخاب سگ
    حال اگر میتوانید چنین مسئولیتی را بر عهده بگیرید باید بدانید که چه نوع سگی را می خواهید و نژادهایی را انتخاب کنید که با نیازها و شرایط شما هماهنگی دارند. اگر می خواهید از یک توله نگهداری منید مطمئن باشید که توله سالمی را انتخاب کرده اید.

حال نظر شما را به نکاتی جلب می کنم که برای انتخاب یک سگ سالم مورد توجه قرار بگیرد:
    1- چشمانی درخشنده و شفاف و بدون هیچ نوع ترشح اضافی
    2- پوست و گوش های تمیز
    3- لثه هائی سالم و صورتی رنگ و دندانهای سالم و مرتب
    4- بدنی سالم و بدون هیچگونه ناهنجاری در اندام ها
    5- پوست درخشنده و سالم
    6- چشم و قوه بینائی و شنوائی سالم و قوی. سعی کنید با ایجاد محرک های مناسب این حواس را امتحان کنید.
    در صورتی که سوالات و یا ابهام خاصی در مورد سلامت حیوان دارید, می توانید از دامپزشک مورد اعتماد خود کسب اطلاع نمائید. به خاطر داشته باشید که تنها دامپزشک می تواند مشاور خوبی در این موارد باشد.

پت شاپ
    در این نوع مراکز می توانید از میان توله های متعدد و مختلف نژاد های مختلف توله های سالم و سر حال را پیدا کنید .
    در صورت امکان سوابق و مشخصات پدر و مادر توله ها ی مورد انتخاب خودرا از فروشنده بخواهید .
    البته باید مراقب باشید که توله های ضعیف و کم ارزش و با سوابق نا مشخص را انتخاب نکنید .

خرید ازپرورش دهندگان سگ
    در صورت تماس با ما می توانید پروش دهندگان فعال و خوبی را بیابید و در صورت تمایل می توانید با مراکز و کلینیک های دامپزشکی در اطراف محل سکونت خود تماس بگیرید .
    اگر شما خواستار داشتن یک توله از نژادی اصیل هستید سعی کنید تا اطمینان یابید که پرورش دهنده مورد نظر تنها سگهای سالم واصیل و بدون هیچ نوع مشکلات توارثی استفاده می کند .
    شما باید در این مورد نیز اطمینان حاصل کنید که پرورش دهنده مورد نظر شما از سگهایی که دارای خلق وخوی وحشی هستند استفاده نمی کند .
    یک پرورش دهنده خوب فقط بفکر کسب درآمد نبوده و علاقه منداست تا بداند آیا شما می توانید محیط مناسب برای توله هایی که او پرورش می دهد فراهم کنید ؟

سئوالاتی که باید از پرورش دهنده پرسیده شود:
    1- تاریخچه نژاد مورد نظر چیست ؟
    2- آیا در مورد بیماریها پیگیری و مرافبتی دارند ؟
    3- در مورد( خصوصیات ) این نژاد چه می توانند به شما بگویند ؟
    4- آیا در انجمن خاصی در مورد نژاد بخصو صی عضویت دارید ؟
    5- آیا در مورد نسل کشی نژاده ای متعددی فعالیت می کنید ؟
    6- آیا میتوانند در مورد سایر مشتریان به شما اطلاعاتی بدهند ؟
    7- چه نوع ضمانت احتمالی را در مورد نژاد مورد نظر شما می توانند ارائه کنند ؟
    8- آیا میتوانند سگ را تربیت کنند و اگر میتوانند چگونه ؟
    9- چه مدت زمانی را برای تحویل دادن نژاد مورد نظر شما در نظر دارند ؟
    10-آیا دامپزشک این توله را مورد تایید قرار داده است ؟
    شما باید توجه داشته باشید که از کجا توله مورد نظر خود را تهیه می کنید و آیا دامپزشک مورد نظر شما این حیوان را مورد تایید قرار می دهد ؟
    شما باید تمام موارد مورد نظر خودرا به دقت بر شمرده و با توجه به آنها بهترین مورد را انتخاب کنید ؟
    در این باره می توانید سئوالات بیشماری را بپرسید و از اینکه برای یافتن سگ مورد نظر خود وقت صرف می کنید خسته نشوید و سعی داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید

iranamooz

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    سلام
    من مي خوام اطلاعاتم در مورد هر حيوان و زنده اي بالابره و مطالب شما خيلي سود مند بود متشكرم
    فقط مي خواستم بدونم از نظرشخصي خود شما يه سگ خوب و ساكت چه نزادي است؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaper نمایش پست ها
    سلام
    من مي خوام اطلاعاتم در مورد هر حيوان و زنده اي بالابره و مطالب شما خيلي سود مند بود متشكرم
    فقط مي خواستم بدونم از نظرشخصي خود شما يه سگ خوب و ساكت چه نزادي است؟
    سلام. بین سگ های گارد که به ندرت سگ ساکتی پیدا می شه . تقریبا می شه گفت که پیدا نمی شه . در غیر این صورت سگ گارد خوبی نمی شن . چون به سرو صداشون نیاز هست . بین سگ های آپارتمانی گفته می شه که مالتیز ها سگ های بسیار آروم و ساکتی هستند.
    از نظر خوب بودن هم شما باید تعیین کنید که از یه سگ چه چیز هایی رو انتظار دارید. چون هر نژادی مزیت های خودش رو داره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    سلام بچه ها من به کمکتون احتیاج دارم باااااز
    سگ من فکر کنم کلا تو این 3 ماه 2بار پارس کرده بود اونم کاملا با دلیل.ولی الان شبه سومه که از حدوده ساعته 7 شروع می کنه به پارس کردن تا صبح.هیچ مشکلی هم نداره.اتاقش طبقه ی بالاس و تنها هست
    من خیلی نگرانشم
    خواهش می کنم کمممممک

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط paria نمایش پست ها
    سلام بچه ها من به کمکتون احتیاج دارم باااااز
    سگ من فکر کنم کلا تو این 3 ماه 2بار پارس کرده بود اونم کاملا با دلیل.ولی الان شبه سومه که از حدوده ساعته 7 شروع می کنه به پارس کردن تا صبح.هیچ مشکلی هم نداره.اتاقش طبقه ی بالاس و تنها هست
    من خیلی نگرانشم
    خواهش می کنم کمممممک

سلام.من بعید میدونم که بی دلیل باشه چون سگ های اپارتمانی که عادت به بی دلیل پارس کردن ندارن،حتما موضوعی باعث میشه که پارس کنن.
    من سگ دختر خالم چند وقت پیش که پیشم بود،حدود دو ساعت رو به مبل وایساده بود و پارس می کرد.بعد از دوساعت وقتی مبل رو بلند کردم یه عنکبوت کوچولو زیرش پیدا کردم!!!! در صورتی که چون مبل و پنجره در یک راستا بودن من فکر کردم صدایی از بیرون باعث شده.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    اخه همچیو چک کردم.روز ها کاملا شاد و بازی می کنه حتی وقتی پارس می کنه میرم پیشش میدوئه برای بازی.واقعا همچیو چک کردم هیچی نیست
    راستی ممنون باباته جواب دادنت

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    شاید زمان جفت گیریشه که نا آرومی میکنه که خیلیم عادیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    sag
    شماره عضویت
    4050
    10ماهشه فقط فکر نمی کنم دلیلش این باشه
    واقعا گریه ام درومده.تنها چیزی که ازش بعید بود پارس کردن بود

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت و اکواریوم و گیاه و خوکچه
    شماره عضویت
    11803
    سلام میشه من راهنمایی کنید من یک نژاد سگ اپارتمانی کوچک و کم سروصدا و ارام که ریزش موی زیادی نداشته باشه میخوام چه نژادی بگیرم؟چبکار کنم شبا بخوابه و ادارارش را در روزنامه بکند؟مرسییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییی

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)