صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30

موضوع: خزندگان من

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443

خزندگان من

این عکس خزندهاییه که قبلا ازشون نگهداری کردم و بعضی هاشون که الان دارم.

فایل پیوست 1862
    1.اسکینک اشنایدر

فایل پیوست 1863
    2.مار سر سیاه

فایل پیوست 1864
    3.گکوی پلنگی

فایل پیوست 1865
    4. اژدهای ریش دار

فایل پیوست 1866
    5.اسکینک لوانت

همکار قدیمی (جوندگان و خرگوش سانان)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    3006

میشه بیشتر در موردشون توضیح بدی

و بگی کدوم رو در حال حاضر داری و اسم هاشون هم بگی؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    آره . این دوستمون درست می گه . یه کمی ازشون بیشتر توضیح بده. این که چیا می خورن و کجا زندگی می کنند .
    من اژدهای ریش دار رو خیلی دوست دارم . حالا چرا می گن ریش دار ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    دوست عزیزسلام .........................یک گم درباه اژدهای ریش دارت توضیح بده................چه غذای بهش میدی..................رطوبتش چقدره......................چه لامپی براش گذاشتی.............باتشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443
    حتما اول از همه ببخشد سینا جان نتونستم جوابتو بدم چون پستم کمه نمی تونم پیام بدم..
    شماره یک اسکینکه اشنایدره که مفصل در بارش در قسمت مارمولک ها و خزنده های سایت در بارش گفتم .از طبیعت گرفته بودمش همه چیز خوار بود وبعد یه مدت آزادش کردم.
    عکس دوم یه نوعی مار غیر سمیه که از کوهای شرق تهران گرفتم که شب زییه فقط از صدپا ها تغذیه میکرد سم خیلی خفیفی داشت برای بی حس کردن شکارش برای همینم جز مار غیر سمی حساب میشه و بسیار خجالتی و ترسو بود این مار هم بعد 4 ماه تو طبیعت رها کردم .هم گکوی پلنگیه که یکی از محبوبترین مارمولک های خانگی جهان محسوب میشه.بومی ایران و کشور های همسایست شب زیه از حشرات تغذیه مکنه بعضی وقتا مارمولک های کوچک و pinky mouse هم میخورن.4 ماهه که دارمش.
    عکس چهارم هم که ازدهای ریش داره و این اسم چون خارهای زیادی دور گردنش داره بهش دادن این مارمولک بسیار محبوبیه تا50 سانت هم رشد می کنه همه چیز خواره بسیار رام و دستیه بومی مناطق بیابونی کشور استرالیا وشب زی نیست و به دمای بالا احتیاج داره 5 ماه هم هست که مهمون منه
    . عکس پنجم هم یه نوع دیگه از اسکینکه اسم فارسیشو نمیدونم تقریبا تو تمام باغها علفزارا و مناطق کوهستانی ایران یافت میشه.از حشرات تغذیه میکنه از این اسکینک یه مدت کوتاه نگه داری کردم چون راحت به غذا نیفتاد این هم تو طبیعت رها کردم البته همه اونایی که رها کردم تقریبا تو جایی مثل جایی که پیداشو ن کرده بودم رها کردم که غذا پیدا کنند.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام .خزنده های خیلی نازی داری :smile (22):.از وقتی تو مسابقه اون گکوی پلنگی رو دیدم، کم کم داره از خزنده ها خوشم میاد .چشماش خیلی نازه:smile (22): .اژدهای ریش دار هم خوشگله :smile (23):. اینا گازم می گیرن :26:؟

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443
    سلام مرسی نظره لطتفتونه.نه اصلا هیچ کدوم از خزنده هایی که عکسشونو گذاشتم گاز نمیگرفتن.آرومترینشونم همین اژدهای ریش داره بعضی وقتا رو دستت خوابش می بره. .گکوی پلنگی هم گاز نمیگیره اوایل که عادت نکرده بود که بگیرمش تو دستم سیستم دفاعیش این بود که یه جیغ ممتد میزد اما الان خیلی دستی شده.
    خدمت دوستمون سجاد هم بگم اژدهای ریش داره من هنوز یک سالش نشده 8 9 ماه بیشتر نداره.محیطش باید گرم باشه نقطه آفتاب گیریش باید 37 و شبها هم نباید از 20 پایینتر بیاد دما .رطوبتش باید 20 تا 30 درصد باشه چون خزنده بیابونی حساب میشن.از اونجایی که همه چیز خوارن تقریبا ازهمه حشرات مارمولکای کوچیکتر جوندگان کوچیک و سبزیجاتی مثل شاهی کدو هویج نخود فرنگی تغذیه میکنند.من بهش میل ورم جیرجیرک ملخ عنکبوت میدم با هویج شاهی و بعضی اوقات تیه گوشت یا مرغ نیم پز.در مورد لامپم بگم که یه لامپ پشت جیوه ای 60 گذاشتم برای uv هم میذارمش جلو نور مستقیم آفتاب نه نوری که از پشت شیشه بتابه چون اینجوری uv جذب شیشه میشه و مفید نیست.برای بسترشم اگه بالای 4 ماه سن داشته باشه ماسه مخلوط با خاک رس خوبه.اما اگه کوچیکتره ورقه های روزنامه بهتره.باید یه ظرف آب هم داشته باشن که هر هفته تمییز و عوض شه.برای دکوراسیون جا و طبیعی تر جلوه دادن جاش بهتره تیکه چوبهای بزرگ یا سنگ های بزرگ در محل های مختلف قرار بدی.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    این اژدهای ریش دار بچه هاشون چه اندازه ای هستن . حداکثر اندازه ی اژدهای ریش دار چقدر هست ؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    سلام دوست عزیز.......................خیلی ممنون که جواب سوالام رادادی.............انشاا............... ..........همیشه درسلامت باشند.........باتشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443
    سینا جان بچه هایی که تازه به دنیا اومدن حدودا 10 سانت و بالغاشون حداقل 40 و حداکثر 65 سانت هم دیده شده.
    خواهش میکنم سجاد جان.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)