صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30

موضوع: خزندگان من

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    نقل قول نوشته اصلی توسط snake_lover نمایش پست ها
    خواهش میکنم غذاییش شامل دو بخش گیاهی و حیوانیه .از تمامی حشرات بخصوص ملخ جیرجیرک میل ورم عنکبوت و بالغ ها موش یک روزه مارمولکای کوچیکتر .و سبزیجاتی مثل شاهی نخود فرنگی خام هویج رنده شده سیب کدو می تونی استفاده کنی.حشرات مرده هم میخوره ت گوشت سینه مرغ دل مرغ هم خوبه.غذاشو بعضی وقتا باید به مکمل های غذایی مثل پودر کلسیم کمی آغشته کنی.خیلی کم. همیشه ظرف آب داشته باشه.البته در مقابل تشنگی مقاومن.مسلما یه جفت بهتره یک نر و یک ماده اکه دو تا نر باشن با هم میجنگن.اما یکی هم میشه نگه داشت.
    فایل پیوست 1884
    سلام مگه می شه تو تراریومش کاکتوس کاشت...... اندازه ی تراریومش چقدره........ولی اندازه تراریوم من 50.40.30است براش مناسبه.............باتشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443
    کاکتوس نباشه بهتره می تونی علف خشک استفاده کنی.. خوبه دقیقا اندازه تراییوم منه.:smile (230):

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    سلام ببخشیدمن 2 سوال دیگرهم داشتم.........می تونم بهش کاهو.سوسک.هم بدم.....من بسترهم از شن های آکواریومی استفاده کردم مشکلی که نداره...........باتشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    من صد در صد میگم اژذهای ریش دار چون رطوبت زیادی نمی خواد جای خیلی بزرگی نمیخواد خیلی آرومه .همه چیز خواره و غذایی خیلی خاصی نداره مریضی های کمتری نسبت به ایگواناها داره. اما باز هم میگم سلیقه خودت هم مهمه شاید رنگ ایگوانا قشنگتر باشه اما اگر خواستی اژدهای ریش دار بگیری حداقل 6 یا 7 ماهه بگیر که راحت به غذا افتاده باشه.ایگوانا ها هم نکات مثبت دارن همین که گیاه خوارن.اما اژدهای ریش دار باد از حشره ها هم تغذیه کنه.
    سلام.
    در مورد این حرف شما سوال دارم! لطفا کمی توضیح بدید .
    در مورد مریضی های این دو گونه تحقیق کردید!؟
    ممنون میشم اگر توضیح بدید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    رطیل،ایگوانا،لاکپشت،عقرب،صدپا،اسکینک زبان آبی، کینگ
    شماره عضویت
    3124
    نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    کسی نیست جواب بده.....باتشکر
    غذا یی اژدها*های ریشدار رو باید ۴۵ درصد سبزیجات، ۴۵ درصد محصولات حیوانی، که اغلبش رو باید حشرات تشکیل بدن و ۱۰ درصد میوه*ها که اغلبش رو باید میوه های غیر اسیدی منظور کنید تشکیل میدن. در نتیجه میتونید به حیوون تون کاهو بدید. اگه از سوسک منظورتون سوسری*های آلمانی* (Blattella germanica) هستش که در ایران با نامه سوسک حمام شناخته میشند، من به شخص پیشنهاد نمیکنم چرا که ممکنه به مواد شیمیایی آلوده شده باشن و می*تونن باعث ایجاد مسمومّیت در حیوونتون بشن. در مورد بستر، قرار دادن شنریز*های اکواریومی اشتباه هست چون در صورت خورده شدن (که در مواردی که حیوان با کمبود مواد معدنی دچار هست) میتونه باعث انسداد روده بشه. در صورتی* که حیونتون بالغ هست، پیشنهاد می*کنم از شن*های مخصوصی که trixie تولید کرده استفاده کنید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443
    می بخشید دوستان من مسافرت بودم و تازه اومدم.سجاد جان تقریبا دوستمون tarantula جوابتونو داده البته کاهو زیاد ماده ضروری تو غذاییش نیست.سوسک حموم در صورتی که از آلوده نبودنش مطمئن باشی اشکال نداره.
    آقا بهروز من از لحاظ آماری حدودا 20 30غیر نفر ایرانی که هم اژدهای ریش دار داشتند هم ایگوانای سبز پرسیدم در مورد مریضی گفتن که احتمال ایکنه ایگوانا ناراحتی پوستی و قارچ بگیره بیشتره و اژدهای ریش دار خزنده های hardy به قول خودمون سخت جون تری هستم من این نتیجرو از سوالایی که ازشون پرسیدم گرفتم.و تجربی هم مشاهده کردم یکی دو تا از دوستان که ایگوانا دارن تو سایتای دیگه هستن خیلی از بیمار های ایگوانا هاشون مینالن.البته اگه نگه داری صحیح باشه هیچ وقت حیوون مریض نمیشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    بنابراین نگهداری اژدهای ریش دار خیلی راحته و نیازی به توجه نداره. ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    3443
    یزدان عزیز لطف دارید.ببخشید جوابتو دیر میدم چند روزی نبودم .همونطور که سینا جان گفتن اژدهای کومودو گاز نسبتا خطر ناکی داره. و البته تقریبا تمام وارانیدها از جمله بزمجه ایرانی سوسمار مانیتور که pet نیستن هم در دهنشان باکتری های وجود داره که اگه کاز بگیرند باعث عفونت میشه فقط savanah monitor اوون هم به خاطر اینکه خلقو خوی آرومی داره به عنوان حیوان خانگی نگه داری میشه..اما ایگوانا اژدهای ریش دار و کگو ها اینطور نیستن و اگه گاز بگیرند که به ندرت پیش میاد مشکلی ایجاد نمیشه. و تا اونجای که می دونم gila monster هم جزو وارانید ها محسوب میشه که بزاغ دهنش سمییه.و اگه گاز بگیره درد شدیدی داره برای انسان ها.
    نه bearded dragon اینطور نیست که نیازی به توجه نداشته باشه اما نسبت به مارمولک های دیگه راحتره من یه گکو پلنگی دارم که خیلی تو کشورای دیگه طرفدار داره و نگه داریش نسبتا راحته اما باز به اژدهای ریش دار نمیرسه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    رطیل،ایگوانا،لاکپشت،عقرب،صدپا،اسکینک زبان آبی، کینگ
    شماره عضویت
    3124
    البته snake lover جان در کنار beaded lizard, gila monster هم سمّی هستش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مار ایگوانا سگ
    شماره عضویت
    3988
    می بخشید دوستان من مسافرت بودم و تازه اومدم.سجاد جان تقریبا دوستمون tarantula جوابتونو داده البته کاهو زیاد ماده ضروری تو غذاییش نیست.سوسک حموم در صورتی که از آلوده نبودنش مطمئن باشی اشکال نداره.
    آقا بهروز من از لحاظ آماری حدودا 20 30غیر نفر ایرانی که هم اژدهای ریش دار داشتند هم ایگوانای سبز پرسیدم در مورد مریضی گفتن که احتمال ایکنه ایگوانا ناراحتی پوستی و قارچ بگیره بیشتره و اژدهای ریش دار خزنده های hardy به قول خودمون سخت جون تری هستم من این نتیجرو از سوالایی که ازشون پرسیدم گرفتم.و تجربی هم مشاهده کردم یکی دو تا از دوستان که ایگوانا دارن تو سایتای دیگه هستن خیلی از بیمار های ایگوانا هاشون مینالن.البته اگه نگه داری صحیح باشه هیچ وقت حیوون مریض نمیشه.
    اختیارداری.......خیلی ممنون......باتشکراز دوست عزیزم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)