صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی
    شماره عضویت
    3977

تکثیر عروس هلندی

من یک جفت عروس هلندی دارم نر و ماده زیاد به هم علاقه ندارن برای علاقه مند کردن به هم دیگه و تولید چی کار کنم خو نه شون چه جوری باشه و کمک کنید دیگه جان ما:smile (67):
    چه جوری طوطی هام را با یکدیگه جفت بندازم

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad نمایش پست ها
    من یک جفت عروس هلندی دارم نر و ماده زیاد به هم علاقه ندارن برای علاقه مند کردن به هم دیگه و تولید چی کار کنم خو نه شون چه جوری باشه و کمک کنید دیگه جان ما:smile (67):
    چه جوری طوطی هام را با یکدیگه جفت بندازم
    سلام
    شما باید صبر کنی ......جداقل باید چند ماه صبر کنی تا ببینی با هم جور میشن یا نه کاکتیل ها پرنده هایی هستند که باید جفتشون را خودشون انتخاب کنند اگر هم را نپسندند خودت را هم بکشی جفت نمی خورن ... این طور نیست که بندازی کنار هم جفت بخورند
    به من بگو الان چند وقته که کنار هم انداختی ؟
    چه رفتاری را هم دارند ؟ آیا سر همدیگر را نوازش می کنند...مثلا سر همدیگر رابه اصطلاح می جورند؟ آیا به هم خوراکی میدن؟ یا اینکه با هم کتک کاری می کنند؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی
    شماره عضویت
    3977
    بعضی وقت ها سر همدیگه را اصلاح می کنند و با هم دعوا می کنن* (یه کم) حدود ده روز پیش هم هستن و نره صدا از خودش در میاره ماده هم جواب می ده رفتا رشون کمی تا قسمتی خوبه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad نمایش پست ها
    بعضی وقت ها سر همدیگه را اصلاح می کنند و با هم دعوا می کنن* (یه کم) حدود ده روز پیش هم هستن و نره صدا از خودش در میاره ماده هم جواب می ده رفتا رشون کمی تا قسمتی خوبه
    سلام
    خب اگر اینطوره که میگی به نظر میاد بهتره که صبر کنی و بهشون زمان بدهی....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    رزیلا - عروس هلندی
    شماره عضویت
    3380
    با سلام به همه.
    آقا یه سوال دارم ... من یه جفت عروس داشتم 4 تا تخم هم گذاشتن ولی به علت نامعلومی در هفته اول روی تخم خوابیدن عروس نره مرد ولی عروس ماده 2 تا از تخم ها رو جوجه کرد ولی نتونست تنهایی دونشون بده و جوجه ها هم مردن :smile (37):
    60 روز ماده بدون نر بود ولی تو این مدت یه باره دیگه هم 4 تا تخم گذاشت که تخم ها رو در ارودیم و در لونه رو هم بستیم .
    حالا 10 روزه که یه نر گرفتیم نره خوب میخونه تو لونه هم میره و دور میزنه ولی تا نزدیک عروس ماده میشه فوری عروس ماده فرار میکنه . بعضی وقت ها کنار هم هستن ولی عروس ماده به عروس نر اجازه جفت گیری نمیده . بنظرتون من چکار کنم . ایا امیدی به تخم گذاشتنشون هست یا نه .؟ :63:

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_92 نمایش پست ها
    با سلام به همه.
    آقا یه سوال دارم ... من یه جفت عروس داشتم 4 تا تخم هم گذاشتن ولی به علت نامعلومی در هفته اول روی تخم خوابیدن عروس نره مرد ولی عروس ماده 2 تا از تخم ها رو جوجه کرد ولی نتونست تنهایی دونشون بده و جوجه ها هم مردن :smile (37):
    60 روز ماده بدون نر بود ولی تو این مدت یه باره دیگه هم 4 تا تخم گذاشت که تخم ها رو در ارودیم و در لونه رو هم بستیم .
    حالا 10 روزه که یه نر گرفتیم نره خوب میخونه تو لونه هم میره و دور میزنه ولی تا نزدیک عروس ماده میشه فوری عروس ماده فرار میکنه . بعضی وقت ها کنار هم هستن ولی عروس ماده به عروس نر اجازه جفت گیری نمیده . بنظرتون من چکار کنم . ایا امیدی به تخم گذاشتنشون هست یا نه .؟ :63:

سلام
    شما بهتره که یه مدت به پرنده ماده استراحت بدهید،پرنده نر را جدا کنید و یک جایی بذارید که فقط صدای هم را بشنوند و هی همدیگر را صدا می کنند ... یعد از یک مدت (حدودا یک هفته ) قفس ها یه جایی بذارید که همدیگر را ببینند ... و بعد از یک مدت بندازید کنار هم ... اینطوری هم پرنده ماده استراحت کرده و هم اینکه با هم آشنا میشن ... ( تقریبا شبیه کاری که قناری بازها می کنند منتها فرق قناری با طوطی اینه که طوطی ها به راحتی همدیگر را به عنوان جفت نمی پذیرند اگر نپذیرند باید جفت را عوض کنید)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    منم که میدونید از دوستم عروسمو گرفتم اونو خودم به چشم دیدم ماده هست. گونه هاش کم رنگ بود.
    الان برام یه تخم گذاشته:smile (100): این که نه نری داره نه جفتی الان. اون موقع هم فکر نکنم جفت خورده باشن چون خودشو به ابو اتیش نمیزد.
    این تخم سالمه یا نه؟؟؟؟ امیدی به جوجه هست.؟؟؟ شب انگار تخم گذاشته بود چون وقتی صبح پا شدم دیدمشو شوکه شدم. روی میله زیریش که مال کف قفس هست گذاشته بود نمیدونم شاید رو زمین بوده شاید از روی چوب زیر پاش گذاشته چونه یه گوشه تخم به خاطر ضربه با کف یه حالت تو رفتگی داره.
    الان یه جعبه با پمپه گذاشتم زیرش چه کار کنم؟؟؟

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    منم که میدونید از دوستم عروسمو گرفتم اونو خودم به چشم دیدم ماده هست. گونه هاش کم رنگ بود.
    الان برام یه تخم گذاشته:smile (100): این که نه نری داره نه جفتی الان. اون موقع هم فکر نکنم جفت خورده باشن چون خودشو به ابو اتیش نمیزد.
    این تخم سالمه یا نه؟؟؟؟ امیدی به جوجه هست.؟؟؟ شب انگار تخم گذاشته بود چون وقتی صبح پا شدم دیدمشو شوکه شدم. روی میله زیریش که مال کف قفس هست گذاشته بود نمیدونم شاید رو زمین بوده شاید از روی چوب زیر پاش گذاشته چونه یه گوشه تخم به خاطر ضربه با کف یه حالت تو رفتگی داره.
    الان یه جعبه با پمپه گذاشتم زیرش چه کار کنم؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    نگران نباش ... تخم گذاشتن نیازی به وجود جفت نداره دیدی مرغها تخم میذارند؟ حتی اگر خروس نداشته باشند؟ فقط تخمشون نطفه نداره و جوجه نمیشه ... شما بهتره برای پرنده ات جفت بگیری ... حیوون اذیت میشه اینطوری ... به خوراکش خیلی برس ... تخم گذاشتن می تونه حیوان را ضعیف کنه ...[
    تخم را بردار و همونطور که گفتم به خوراکش برس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5241
    سلام
    من1جفت عروس دارم که8فروردین90به اسم جفت خورده خریدم بعدتوی یه نورگیربزرگ گذاشتمشون(توقفس نبودن)غذاهم براشون تخم کتان،تخمه،ارزن وکف دریاگذاشتم ولی تاالان که4مهر90شده هیچ خبری ازجفتگیری وتخم گذاشتن نشدوالان گذاشتمشون توقفس بلکه بهم علاقمندبشن
    بنظرتون دیگه براشون چکارکنم وچه شرایطی روفراهم کنم که نتیجه بگیرم؟نمیدونم که اصلاجفت هستن یانه!!!
    اینم چندتاعکس ازاین جفت عروس من:

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    دارم بررسی میکنم که آیا میتونم یه جفت برای جوجه کشی بخرم یا نه؟؟

آیا از عهده اش بر میام؟؟؟

مواردی که باید رعایت کنم رو لطفا برام توضیح بدید.
    از دما، میزان رطوبت، غذا(کمابیش اطلاع دارم آخه یه جوجه عروس دارم) ، مکان، شرایط محیطی، مراقبت های خاص و...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)