صفحه 14 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 157
    کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5507
    تانک زیبایی دارید فقط میشه راجب لایوراک ها کمی توضیح بدید.ایا از اول بنفش بودن ؟برای بنفش شدنشون از مکمل استفاده کردید؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    سعید جان ازن ترکونده ماشالا
    ریفاتم که عالی
    مرسی رضا جان
    خیلی عجیب آب رو شفاف میکنه و از همه مهمتر رفع بیماریش جالبه این فاکس رو از روزی که گرفتم چشمش ابری بود هر کاری کردم خوب نشد ول از وقتی ازن رو گذاشتم به طور چشم گیری کم شده و تقریباً میشه گفت که حذف شده .
    حالا به احتمال زیاد برم تو کار بلو تانگ .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    سلام بر اقا سعید گل
    اکواریوم شما که همیشه نمونس و نیازی به گفتن نداره و بهت یه خسته نباشید هم بگم
    عجب شقایقیم داری این تو اکواریوم راه نمیره؟
    مرسی مصطفی جان ولی مطمئنم به گرد پای تانک خودت و بقیه دوستان نمیرسه .
    شقایق هم قابل شما رو نداره مصطفی خیلی بزرگ شده ولی راه نمیره خدا بخواد جاش خوبه اگه راه بره بیچاره میشم .
    از دست موکتی راحت شدیم گیر این یکی افتادیم .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimail3248 نمایش پست ها
    تانک زیبایی دارید فقط میشه راجب لایوراک ها کمی توضیح بدید.ایا از اول بنفش بودن ؟برای بنفش شدنشون از مکمل استفاده کردید؟
    مرسی از نظرتون .
    لایوراک ها رو روز اول من تصفیه نشده گرفتم و بعد از تصفیه همشون سبز بودن ولی وقتی که تو تانک اصلی اومدن من مرتب تعویض آب و کلسیم راکتور و نور مناسب رو رعایت کردم .
    اگه کلسیم منیزیم و استرونسیم ید و نور درست باشه خیلی راحت این جلبک تمام تانک رو در بر میگیره حتی وسائل پلاستیکی مثل موج ساز هم بنفش میشه .

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5507
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    مرسی از نظرتون .
    لایوراک ها رو روز اول من تصفیه نشده گرفتم و بعد از تصفیه همشون سبز بودن ولی وقتی که تو تانک اصلی اومدن من مرتب تعویض آب و کلسیم راکتور و نور مناسب رو رعایت کردم .
    اگه کلسیم منیزیم و استرونسیم ید و نور درست باشه خیلی راحت این جلبک تمام تانک رو در بر میگیره حتی وسائل پلاستیکی مثل موج ساز هم بنفش میشه .
    من که تانکم از این پیش ساخته هاست سامپ رو خودشه و امکان رفجیوم و ...ندارم ..ولی توش از فوسگارد و بیونیتراتکس و نیترات ماینوس هم استفاده کردم نور 12000 کلوین هم روزی 3 ساعت روشنه ولی لایوراک ها پر از جلبک سبز شدن و روز به روز هم بیشتر میشن..نمیدونم باید چکارشون کنم؟ضمنا سیفون هم میکنم هر ده روز....وقتی هم با فرچه رو لایوها رو تمیز میکنم فرداش دوباره سبز میشن..

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    من که تانکم از این پیش ساخته هاست سامپ رو خودشه و امکان رفجیوم و ...ندارم ..ولی توش از فوسگارد و بیونیتراتکس و نیترات ماینوس هم استفاده کردم نور 12000 کلوین هم روزی 3 ساعت روشنه ولی لایوراک ها پر از جلبک سبز شدن و روز به روز هم بیشتر میشن..نمیدونم باید چکارشون کنم؟ضمنا سیفون هم میکنم هر ده روز....وقتی هم با فرچه رو لایوها رو تمیز میکنم فرداش دوباره سبز میشن..
    شاید به بحث شما ربطی نداشته باشه ولی دیشب نشنال جئوگرافی فارسی داشت درباره صخره های مرجانی استرالیا برنامه میداد و تمام صخره ها رو جلبک سبز گرفته بود که میگفت این نشونه سلامت و غنی بودن آب هستش و این صحنه در بقیه صخره های مرجانی سایر مکانها کمتر دیده میشه!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوست عزیز مشکل اصلی شما به نظر من فسفات بالا هستش که جلبک سبز میزنه .
    فسگارد رو کی کار گذاشتی ؟ جریان آبی که ازش عبور میکنه چه طوره ؟ نیترات و فسفات آبی که باهاش تعویض آب میکنی چنده ؟ و در نهایت به نظر من استفاده از لامپ با کلوین پایین واسه سیستمی که رفیوجیوم نداره مشکل ساز میشه .
    اون نیترات ماینوس تترا هم بودنش و نبودنش یکیه فرقی نداره .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    مبارک باشه سعید جان.مثل همیشه بینظیره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    مرسی حسین جان کل تانک ما به پای جراح های شما نمیرسه .
    ناقابله :smile (188):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5507
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوست عزیز مشکل اصلی شما به نظر من فسفات بالا هستش که جلبک سبز میزنه .
    فسگارد رو کی کار گذاشتی ؟ جریان آبی که ازش عبور میکنه چه طوره ؟ نیترات و فسفات آبی که باهاش تعویض آب میکنی چنده ؟ و در نهایت به نظر من استفاده از لامپ با کلوین پایین واسه سیستمی که رفیوجیوم نداره مشکل ساز میشه .
    اون نیترات ماینوس تترا هم بودنش و نبودنش یکیه فرقی نداره .

فکر نمیکنم از فسفات باشه..فوسگارد رو 2 ماه پیش و یک خونه قبل از واتر پمپ گذاشتمش جریان خوبی داره.اب ro استفاده میکنم...دیگه کلوین بالاتر از این واسه تانک ما نیست بعدشم خیلی ها رو همین تانک با کلوین پایینتر هیچ مشکلی ندارند ولامپشون 24 ساعت روشنه و فقط جلبک بنفش میزنه..پس یه جای کار میلنگه...

صفحه 14 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)