صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    3457

مشاوره بیماری های جونده و خرگوش

سلام دکتر من یک خرگوش مینیاتوری دارم که یک چشمش توسی شده می خواستم بدونم آیا کور شده ولی نسبت به نور عکس العمل نشان می دهد ممکنه مریض باشد؟من تهران نیستم که ببرمش پیش دامپزشک باید چی کار کنم؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط mitra نمایش پست ها
    سلام دکتر من یک خرگوش مینیاتوری دارم که یک چشمش توسی شده می خواستم بدونم آیا کور شده ولی نسبت به نور عکس العمل نشان می دهد ممکنه مریض باشد؟من تهران نیستم که ببرمش پیش دامپزشک باید چی کار کنم؟
    سلام

1 خرگوش شما بتدریج بزرگ می شود و به همان اندازه ای که در زمان خرید بوه است باقی نمی ماند.
    2 معاینه دقیق چشم خرگوش شما ضروری است.

برهانی کیا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    3673

همستر(دلیل خون مردگی)

با عرض سلام .می خواستم بدونم دلیل خون مردگی یا کبودی رو پای همسترم دلیلش چیه؟چه کا باید بکنم؟یا برای همسترم خطرناک.:smile (228):

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3875

خرگوش

با سلام . من یه خرگوش دارم که الان 4 سالش شده . میخواستم بپرسم
    1- بیشتر موهای زیر دست خرگوش من ریخته .ایا به خاطر سنش هست ؟
    2- سفیدی چشمش به طور غیر منظم تغییر رنگ داده و بعضی جاها به صورت کرم و بعضی جاها به صورت سفید هست . ایا نشانه مریضی خواصی هست؟
    3-خرگوش حدودا چند سال عمر میکنه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش آنغوره
    شماره عضویت
    3867
    سلام دوستان ... من يه خرگوش دارم از نژاد آنغوره راستش اين تا 3 ماهكي نرمال بود رفتاراش همه نوه ميوه از جمله هويج سيب كاهو سبزيجات ميخورد و اصلا اذيت نميكرد اما الان 1 ماهي هستش كه حسابي كلافه ام كرده و تمام كاغذ ديواري هاي اتاق منو كنده و ميخوره ... تعجب آوره نه ... خرگوشي كه كاغذ ديواري ميخوره ... تو جعبه كه ميزارمش .. روزنامه ته جعبه رو ميخوره ... ديگه نميدونم بايد چكار كنم .. لطفا راهنماييم كنيد
    ویرایش توسط sepideh : 14th February 2011 در ساعت 02:25 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinocs نمایش پست ها
    سلام دوستان ... من يه خرگوش دارم از نژاد آنغوره راستش اين تا 3 ماهكي نرمال بود رفتاراش همه نوه ميوه از جمله هويج سيب كاهو سبزيجات ميخورد و اصلا اذيت نميكرد اما الان 1 ماهي هستش كه حسابي كلافه ام كرده و تمام كاغذ ديواري هاي اتاق منو كنده و ميخوره ... تعجب آوره نه ... خرگوشي كه كاغذ ديواري ميخوره ... تو جعبه كه ميزارمش .. روزنامه ته جعبه رو ميخوره ... ديگه نميدونم بايد چكار كنم .. لطفا راهنماييم كنيد

سلام

محل نگهداري خرگوش داخل قفس ( حداقل 1 متر مربع براي هر خرگوش) با بستر كاه، كاغذ كاهي،دستمال كاغذي بدون رنگ و چاپ يا علوفه مي باشد.
    در ضمن عمده جيره مصرفي(80-90%) خرگوش 3-4 ماهه بايستي علوفه خشك (يونجه خشك) باشد.
    يك مشاوره كامل با دامپزشك حيوانات اگزوتيك مشكلات شما را حل خواهد كرد، به نظر مي رسد شما حتي در زمينه اطاعات اوليه هم نياز به راهنمايي داريد.

برهاني كيا

کاربر موثر

شماره عضویت
    2586
    نقل قول نوشته اصلی توسط zz_Ali نمایش پست ها
    با سلام . من یه خرگوش دارم که الان 4 سالش شده . میخواستم بپرسم
    1- بیشتر موهای زیر دست خرگوش من ریخته .ایا به خاطر سنش هست ؟
    2- سفیدی چشمش به طور غیر منظم تغییر رنگ داده و بعضی جاها به صورت کرم و بعضی جاها به صورت سفید هست . ایا نشانه مریضی خواصی هست؟
    3-خرگوش حدودا چند سال عمر میکنه؟
    سلام
    1:اين حالت كاملا غير طبيعي است، به طور معمول بستر نا مناسب عامل اوليه است.
    2:معاينه دقيق لازم است.
    3: بستگي كامل به روش نگهداري و نژاد دارد (معمولا 7-12 سال)

برهاني كيا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    4173
    با عرض سلام،
    راستش من تازه 1 جفت خوکچه گرفتم و با یک رفتار عجیب مواجه شدم که میخوام بدونم نرماله یا نه....هر روز عصر این دو تا یک جور که بی اراده به نظر میاد شروع به پریدن توی قفس میکنن که حتی به دیواره ی قفس میخورن یا میان کنار میله های قفس و گاز می گیرنش ولی به هیچ وجه منو گاز نمی گیرن .اول فکر کردم به دلیل وجود حشرات روی پوستشونه که گازشون می گیره.این رفتار تا موقع خواب که چراغو خاموش می کنم ادامه داره ولی هر بار که نور اتاق رو کم می کنم و تنهاشون میذارم آروم می شن.اینا عاشق جعفرین و من با دست خودم بهشون جعفری می دم اون هم به مقدار کم،چون یه جا خوندم که زیادش خوب نیست.از یک طرف هم فکر می کنم برای جعفری و جلب توجه من این کارو می کنن.در کل خیلی نگرانشونم،ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4057
    سلام
    من یه خرگوش دارم که دقیق نمیدونم چند وقتشه! اما هنوز کوچیکه(یه کم از کف دست بزرگتر)
    خرگوشم،یه مدته جوری رفتار میکنه که انگار یه چیزی سرشو آزار میده یا میخاره!یه هو سرشو تکون میده یا در جا میپره یه هو یا اینکه سرعت میگیره!آیا بیماریه خاصی داره؟
    و اینکه من به خرگوشم به طور مداوم کاهو و هویج و جعفری و ریهان میدم.البته غذای دیگه ای هم هست که مخصوص خرگوش و خوکچه هست و به صورت کیلویی خریدم.مخلوط یونجه و دانه های گیاهانه(به من اینجوری گفتن)که این رو هم به مقدار کم همیشه جلوش میذارم! آیا اینطور تغیه کردنش مناسبه؟؟؟:smile (31):
    ممنونم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    6703
    سلام آقای دکتر
    من دو تا خرگوش داشتم که یکیش اخیرا پاهاش بی حس شد و مرد در صورتی که 1 ساعت قبلش قشنگ راه می رفت و جستو خیز می کرد .
    و اما سوالم
    1. این یکی خرگوشم از وقتی دومی مرد خیلی بی حال و کسل شده در حالی که قبلا خیلی فعالیت داشت به نظرتون به خاطره تنها شدن اخیرش و وابستگی به خرگوش قبلیمه ؟
    2. فکر می کنید بیماری خرگوشم قبلیم چی بوده و اینکه ممکنه این یکی خرگوشمم این بیماری رو گرفته باشه ؟
    3. خرگوشم در اثر افتادن از پله برای گوشش مشکلی پیش اومده ممکنه گوشش شکسته باشه چون اون گوشش رو نمی تونه اصلا حرکت بده . و این مشکل چقدر اهمیت داره در خرگوش ؟
    4. من ساکن تهران هستم میشه یه دامپزشک در تهران بهم معرفی کنید ؟
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)