کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    نقل قول نوشته اصلی توسط مجید110 نمایش پست ها
    سلام
    دو تا سوال :
    1) فنچ ها شاه دونه نمی خورن!؟! یادم میاد تو همین سایت دیدم تغذیه خوبیه برای فنچ الان مخلوط ارزن و شاه دونه میدم بهشون ولی فقط ارزن میخورن! مصرف شاه دونه اصلا ندارن!

2) من هنوز سردر گرمم راجع به اینکه بعد یک ماه هنوز جفت داخل لونه نمیرن با توجه به اینکه پنبه دونه های لونه رو خالی کردن بیرون جفت گیری هم میکنن!!یادمه یکی از اساتید فرمودن بودی نر قبلی تو لونه هست نر جدید تو لونه نمیره!! چه کنم ؟ پنبه دونه رو عوض کنم؟! لونه رو عوض کنم؟!یا رها کنم به حال خودشون همینطور؟!؟!
    سلام
    1-شاه دونه منم به پرندهام یه مدت هفته تخم قناری دادم فقط کتان رو ارز ریز و میخوردن شاهدونه ها رو اصلا نوک نمیزدندن
    2-من استاد نیستمن اینجا از همه کوچیکترم و دارم درس پس میدم

اون دفعه گفتم که بشورید لونه رو
    پنبه دونه ها رو هم عوض کنید
    البته من فکر میکنم توی لونه ی پرنده های شما اصلا نور نمیره
    و پرنده شما میترسن برن توی لونه
    صفحات قبلی رو یه نگاه بکنید دوستان طرح جالبی داشتند(یکی با حصیر لونه ساخت و یکی دیگه توی لونه تغییرات داد)

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    دو تا سوال :
    1) فنچ ها شاه دونه نمی خورن!؟! یادم میاد تو همین سایت دیدم تغذیه خوبیه برای فنچ الان مخلوط ارزن و شاه دونه میدم بهشون ولی فقط ارزن میخورن! مصرف شاه دونه اصلا ندارن!

2) من هنوز سردر گرمم راجع به اینکه بعد یک ماه هنوز جفت داخل لونه نمیرن با توجه به اینکه پنبه دونه های لونه رو خالی کردن بیرون جفت گیری هم میکنن!!یادمه یکی از اساتید فرمودن بودی نر قبلی تو لونه هست نر جدید تو لونه نمیره!! چه کنم ؟ پنبه دونه رو عوض کنم؟! لونه رو عوض کنم؟!یا رها کنم به حال خودشون همینطور؟!؟!
    سلام
    1 ) شاهدونه برای فنچ نرگسی یا جاوا مورد استفاده قرار میگیره . من تا حالا ندیدم کسی ب فنچ زبرا شاهدونه بده .

2 ) دوست عزیز ب خدا اگه بعضی پستهارو بخونین ب جواب خیلی از سوالاتتون میرسید .
    نمیگم کل 176 صفحه رو بخونین ، خوندن حداقل یکی دو صفحه ی آخر ، شاید 5 دقیقه وقت بگیره .....
    وقتی ی ماهه ک برای جفت لونه قرار داده شده و تخم نذاشتن ، صد در صد جفت ب لونه ب چشم ی اسباب بازی و جای خواب نگاه میکنن و تا ابد هم اگه لونه داخل قفس بمونه ، نتیجه ای عایدتون نخواهد شد .

پست #1735 رو مطالعه کنین لطفا . ( شماره ی پست ب صورت لینکه ، روش کلیک کنین تا ب پست مربوطه برسید )

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل خاکی نمایش پست ها
    سلام
    مطمئن هستید که اصلا غذا نمیدهند؟؟
    بله فنچها تا آخر عمر با هم میمانند
    خدارو شکر میدن غذا ممنون عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    دوستان فنچ لونه ای که قبلا برای جفت دیگه استفاده شده نمیره ؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfathi نمایش پست ها
    دوستان فنچ لونه ای که قبلا برای جفت دیگه استفاده شده نمیره ؟

سلام
    چرا ، میره و هیچ مشکلی با این قضیه نداره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    سلام
    دو تا سوال :

با اجازه از دوستان
    ببین اصن شاهدونه نیاز نی بدی !
    من فنچام یه ماه شده بود نمیرفتن تو لونه هزارتا کار کردمو خودمو کشتم بازم فایده نداشت ! تا وقتی این لونه رو ساختم واسشون ( 5 ثانیه هم طول نکشید که رفتن تو لونه و پنبه دونه و برگ سوزنی کاج ( تیز نبود ) بردن تو لونه ) بعد 8 روزم اولین تخمشونو گذاشتن و الانم 8 روزه رویه تخماشون میخوابن و منم منتظر جوجه هاشم !
    اگه حوصلشو داری کاری ک من کردمو کن ! 100 درصد جوابگویه
    سبد حصیری ...سقفشو با چوب بپوشون و یه دریچه درس کن..بعد از زیر قفس لونه رو بزار داخل با سیمی که 4 طرف سبد زدی سبدو ببند به سقف لونه
    اینم عکس لونه
    هم بزرگه هم رفت و آمدشون راحته ( پنبه دونه کف سبد بزاری خودت ) یکم البته http://up.parsipet.ir/uploads/201404...0111_58c8d.jpg

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    15765
    درضمن یادت نره خوب تقویتشون کنی ////من تخم بلدرچین میدادم بهشون هم خیلی مفید تره هم اسراف نمیشه ...من یه روز درمیون میدادم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ . مرغ عشق
    شماره عضویت
    15462
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    چرا ، میره و هیچ مشکلی با این قضیه نداره .
    منظورم اینه جفتی که قبلا توش لونه سازی کردن بوی اونا و لونه سازیشون باعث نشه یه وقت نرن جفت جدید ؟

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    منظورم اینه جفتی که قبلا توش لونه سازی کردن بوی اونا و لونه سازیشون باعث نشه یه وقت نرن جفت جدید ؟

من اینو اولین باره ک میشنوم .
    وقتی توی لونه ای تخمگذاری انجام میشه و جوجه ب دنیا میاد ، کار جفت با لونه تموم میشه .
    حالا کافیه ما لونه رو ( بعد از دونخور شدن جوجه ها ) برداریم و قشنگ بشوریم و واسه اطمینان ی ساعت هم بذاریم زیر نور مستقیم آفتاب قرار بگیره ، همین .
    میتونیم واسه ی جفت دیگه هم قرار بدیم لونه رو .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    آقا به خدا چند صفحه ی قبلو بخونید ضرر نداره ها
    همین سوال توی #1521 جواب داده شده بود

صفحه 176 از 348 نخستنخست ... 76126157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195226276 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)