کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash2873 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.حدود یک ماه و نیمه که یه جفت فنج خریدم.براشون لونه و پنبه گذاشتم.چهار روز پیش دیدم توی لونه یه دونه تخم گذاشتن.ولی توی لونه اصلن پنبه نبود و همه پنبه هارو ریخته بودن کف قفس.و توی لونه فقط یه دونه تخم کوچولو بود.فرداش که نگاه کردم دیدم روی تخم رو با پنبه پوشوندن.الان سه روز دیگه گذشته همینجوری تخمشون زیر پنبه ها توی خونست.دیگه روی تخم نمیخوابن؟ تخمشون خراب میشه؟ چرا این کارو میکنن؟ من باید چیکار کنم که جوجه هاشونو ببینم؟
    و ضمنن اینکه قبل از گذاشتن تخم فنچ نر پنبه هارو به لونه میبرد و فنچ ماده پنبه های لونه رو خالی میکرد به دان خوریشون میبرد.
    لطفا کمک کنید.ممنونم

باسلام اون تخم دیگه خراب شده لونه رو در بیار باتخم مرغ ابپز و جعفری جفتت رو تقویت کن چون اونا اگه اماده باشن بین 4 تا 7 تخم میزارن بافاصله هر روز یکی پس جفت اماده نبوده که بعد سه روز دیگه تخم نذاشته دوسه هفته تقویت کن بعد لونه بزار و زمانی که لونه سازی کردن پنبه های توی کف قفس روخارج کن یکی دیگه ازدلایل این اتفاق میتونه بی تجربگی جفت باشه که با مرور زمان حل میشه

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash2873 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.حدود یک ماه و نیمه که یه جفت فنج خریدم.براشون لونه و پنبه گذاشتم.چهار روز پیش دیدم توی لونه یه دونه تخم گذاشتن.ولی توی لونه اصلن پنبه نبود و همه پنبه هارو ریخته بودن کف قفس.و توی لونه فقط یه دونه تخم کوچولو بود.فرداش که نگاه کردم دیدم روی تخم رو با پنبه پوشوندن.الان سه روز دیگه گذشته همینجوری تخمشون زیر پنبه ها توی خونست.دیگه روی تخم نمیخوابن؟ تخمشون خراب میشه؟ چرا این کارو میکنن؟ من باید چیکار کنم که جوجه هاشونو ببینم؟
    و ضمنن اینکه قبل از گذاشتن تخم فنچ نر پنبه هارو به لونه میبرد و فنچ ماده پنبه های لونه رو خالی میکرد به دان خوریشون میبرد.
    لطفا کمک کنید.ممنونم
    سلام
    از پنیه های پرنده فروشی ها میفروشن استفاده کنید پنبه بهمراه چوب خورده میباشد بعد پاک کردن خاک پنبه با پودر زد شپشک آغشته کنید و توی لانه بزارید .
    تقریبا دو - سوم لانه رو پنبه پر کنید . غذای نرم تغذیه هم سفید تخم مرغ ابزشده بهمراه تفاله هویج و تخمه خرفه و از پوسته تخمرغ بصورت آسیاب روی این غذای نرم بریزید . در هفته 3-4 وعده براش بزارید .
    امکان این رفتار بخاطر جوان بودن پرندها و بار اولشون هست . بعد از تخم گذاری 2-3 هفته طول میکشه تخمها جوجه بشن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهى
    شماره عضویت
    17799
    سلام برای درمان اسهال فنچ از چی استفاده کنم
    و چه مولتی ویتامینی مناسب فنچ است؟

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali mousavi نمایش پست ها
    سلام باید دامپزشک معاینه کنه و طبق علت دارو تجویز کنه،ما تو فروم دارو تحویز نمیکنیم،قبل از مراجعه به دامپزشک میتونید از پودر orsو سیب استفاده کنید تا پرنده ضعیف نشه

Sent from my D6633 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali mousavi نمایش پست ها

اسهال فنچ تون چطوری هست . ابکی شدید بدون سیاهی .

اسهال تیره تمامی سبزه تیره .

اسهال اسپری ای که به همه جای قفس اسپری میکنه .

اسهال چسبناک ؟

معمولا ماده ها بیشتر تو خطر اسهال هستند.

حال کدام از این نوع اسهال هارو پرندتون دارد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار − فنچ
    شماره عضویت
    17492
    با سلام
    بنده مدتی هست یه جفت فنچ گرفتم که همون حین خرید با ۳ تا تخم خریداری شد , بعد از مدتی تخم ها به ۵ رسید و مدتی رو تخم خوابیدن ولی بعد از حدود ۱۰ روز مجداد دارن جفت گیری میکنن و تخم
    دیشب متوجه شدم فنچ ماده کف قفس نشسته و خودشو پف کرده با چشم های بسته , خیلی نگران شدم و فهمیدم که تخم گیر کرده تو بدنش
    سریعا از قفس خارجش کردم و با روغن زیتون مخرجش رو چرب کردم و همینطور پایین تنه ش رو تو آب ولرم نگه داشتم و بعد برگردوندم داخل قفس , حیوون تا صبح سعی کرد که تخم رو خارج کنه
    وقتی صبح دیدمش از اون حالت دراومده ولی تخم رو پیدا نکردم که بذارم تو لونه (ولی از حالش معلومه که تخم رو خارج کرده)
    حالا فنچ به دلیل چرب بودن و خیس شدن تنش پروبالش بهم چسبیده هرچند که دیشت نر بعضی پرهای ماده رو میکند!
    الان خوب نمیتونه پرواز کنه و همینطور فنچ نر دنبالش میکنه و این نمیتونه خوب بپره
    چه راهی هست واسش ؟ میخوام پروبالش مثل قبل شه

لطفا راهنمایی کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    باجریگار − فنچ
    شماره عضویت
    17492
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi24 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده مدتی هست یه جفت فنچ گرفتم که همون حین خرید با ۳ تا تخم خریداری شد , بعد از مدتی تخم ها به ۵ رسید و مدتی رو تخم خوابیدن ولی بعد از حدود ۱۰ روز مجداد دارن جفت گیری میکنن و تخم
    دیشب متوجه شدم فنچ ماده کف قفس نشسته و خودشو پف کرده با چشم های بسته , خیلی نگران شدم و فهمیدم که تخم گیر کرده تو بدنش
    سریعا از قفس خارجش کردم و با روغن زیتون مخرجش رو چرب کردم و همینطور پایین تنه ش رو تو آب ولرم نگه داشتم و بعد برگردوندم داخل قفس , حیوون تا صبح سعی کرد که تخم رو خارج کنه
    وقتی صبح دیدمش از اون حالت دراومده ولی تخم رو پیدا نکردم که بذارم تو لونه (ولی از حالش معلومه که تخم رو خارج کرده)
    حالا فنچ به دلیل چرب بودن و خیس شدن تنش پروبالش بهم چسبیده هرچند که دیشت نر بعضی پرهای ماده رو میکند!
    الان خوب نمیتونه پرواز کنه و همینطور فنچ نر دنبالش میکنه و این نمیتونه خوب بپره
    چه راهی هست واسش ؟ میخوام پروبالش مثل قبل شه

لطفا راهنمایی کنید
    ممنون از اینکه راهنمایی نکردید !!
    متاسفانه پرنده ماده تلف شد امروز ...............

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    17528
    سلام
    فنچی که در اثر بیماری ضعیف و کم اشتها شده رو باید چیکار کرد ؟ راهی هست بشه تقویتش کرد ؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط finch-lover نمایش پست ها
    سلام
    فنچی که در اثر بیماری ضعیف و کم اشتها شده رو باید چیکار کرد ؟ راهی هست بشه تقویتش کرد ؟
    سلام
    در اثر چه بیماری ضعیف شده تا بهتر تقویت بشه .
    ازدادن سبزیجات و همچنین بعضی از میوه خوداری کنید .
    میتوانید از مولتی ویتامین در ظرف ابش استفاده کنید . تعویض روزانه { اب جوشیده سرد شده }
    توجه داشته باشید بسرعت بخواهید رو بیاد کاملا اشتباه است .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    18743
    سلام خسته نباشید
    چندتا سوال داشتم مچکر میشم جواب بدین
    من یکی دو هفته پیش فنچ خریدم 2 تا و یکی از فنچ ها که فکر میکنم فنچ نر باشه، یه ذره خیلی کم لاغرتر از اون یکی هستن، پرهای قسمت پشتش ( بالاتر از دم) دوسانت مربع و یه ذره هم پر گردنش کمه و درواقع پر نداره، البته گردنش رو وقتی خیلی تکون بده معلوم میشه پر نداره. بعد مشکلش اینجاست که خیلی خودشو میخاره، تقریبا هر ساعت 15 دقیقه درحال خاریدن بدنشه، من دو سه بار ظرف آب گذاشتم حموم کردن مخصوصا همین که خودشو زیاد میخاره خیلی توی آب می موند. این راهکاری داره خارشش کم بشه ؟ چیکار کنم ؟ (این فنچ که لاغرتر از اون یکی هستش بدنش کاملا سفیده و لپاش خیلی خیلی کم نارنجیه. اون یکی هم بدنش خاکستری، سینه ش سفیده و پشت چشماش نارنجی مایل به قهوه ایه)

چهارتا سوال کوچیک حاشیه ای هم بپرسم.
    1. اون که زیاد آواز میخونه و موقع خاب روی درب لونه یا بیرون از لونه می شینه نره ؟
    2. اینا رو بعد از حموم دادن توی ظرف حتما باید توی هوای گرم بزارم ؟ درواقع همش توی هوای گرم هستن. اگه یه ذره سرد باشه سرما میخورن بعد از حموم؟ زمانی که حموم نکردن چی؟ میشه توی سرما باشن؟ سرما منظورم اینه که توی اتاق بخاری خاموش باشه.
    3. ساعت های شب و نصف شب مثلا ساعت 12 به بعد کم کم خوابشون میاد. آیا اگه سر و صدا باشه و درست نخوابن مشکلی داره ؟
    4. همین فنچ لاغر که گفتم گاهی اوقات میپره روی بدن اون یکی و سریع بال بال میزنه و بعد از دوثانیه میفته، این چیکار میکنه؟
    مچکرم

(این تاپیک رو جای اشتباهی زده بودم مدیرهای انجمن میتونن پاکش کنن که انجمن شلوغ نباشه. توی بخش
    (مشاوره بیماری های پرندگان و طوطي سانان) با عنوان خارش فنچ.)

صفحه 299 از 348 نخستنخست ... 199249280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)