صفحه 62 از 348 نخستنخست ... 12434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081112162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 611 به 620 از 3471
    همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط spadana نمایش پست ها
    دوستانی که فنچ هاشون در تابستان تخم کردند دقیقا چند روزه جوجه ها از تخم در اومدند؟؟؟؟ تو این تاپیک که گفته شده در تابستان 8 تا 11 روز ولی از ما که 27 مرداد اولین تخم کردند تا حالا خبری از جوجه نیست !!! اصلا تابستان زمستان داره ؟؟ همه سایت ها نوشتند 12 تا 20 روز و هیچ جا اسمی از فصل ننوشته!!! الان از کجا میشه فهمید که تخم ها خشک نشدند و یا نطفه دارند؟؟ 24 ساعت خدا نر و ماده به صورت شیفتی روی تخم ها خوابیدند و بعضی مواقع با نوک هاشون تخم ها را جابه جا می کنند ولی هنوز خبری از جوجه نیست جوجه شب ها از تخم در میاند یا روز؟؟؟

سلام
    دوست من ، همه اینایی ک گفتین درست . اما این روزها واسه وقتیه ک جفت آخرین تخم خودشون رو گذاشته باشن . ب عبارت دیگه ، شما باید بعد از گذاشتن آخرین تخمشون شروع ب شمارش کنی . فنچ هم معمولا هر ی روز درمیون تخم میذاره ، ینی مثلا ی تخم امروز میذاره ، فردا نمیذاره ، پس فردا تخم بعدی رو میذاره .
    حالا بستگی ب شرایط نگهداری و آماده بودن یا نبودن جفت ، تعداد تخمها متغیره .
    اینجور ک مشخصه تازه دوازده روز از گذاشتن اولین تخم فنچهای شما گذشته . پس شما باید صبر کنین تا آخرین تخم رو بذارن ، بعدش ایشالا شرایط فراهم باشه و جوجه ها سر از تخم دربیارن .
    این تابستون یا زمستون بودن هم تا حدودی تاثیر گذار هست ، تخم واسه شکسته شدن و درومدن جوجه ها ، تاحدودی نیاز ب رطوبت و گرما داره ک این رطوبت و گرما توی فصلهای مختلف ، متغیره . اما معمولا توی بهار و تابستون شرایط واسه جوجه شدن تخمها بهتره . اما این دلیل نمیشه ک جوجه ها توی زمستون ب دنیا نیان . چون اگه همون رطوبت و گرمای مورد نیازی ک عرض کردم ، فراهم باشه ، تو وسط زمستون هم جوجه ها ب دنیا میان .
    درضمن فک میکنم اگه ی تخم تا بیست روز بمونه زیر جفت ، آبپز میشه . تا اونجا ک من اطلاع دارم آخر آخرش 14 روزه . بازم شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن .
    درمورد نطفه دار بودن یا نبودن تخمها هم ، اگر پنج شیش روز بعد از گذاشتن آخرین تخم بگذره و جفت ، مرتب روی جوجه ها بخوابن ، ینی تخمها نطفه دارن . همونطور ک آقا محمدرضا تو چندصفحه قبل فرمودن بعد از چند روز ، جفتها نبض جوجه هارو حس میکنن و تصمیم ب خوابیدن روشون میگیرن . ینی اگه تخمها نطفه نداشته باشن ، الکی روی تخمها نمیخوابن .
    اگه بازم سوالی هست ، بفرمایین تا بقیه دوستان راهنماییتوون کنن .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - عروس هلندی- فنچ- بلدرچین-ماهی های آکواریومی
    شماره عضویت
    14225
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

سلام
    دوست من ، همه اینایی ک گفتین درست . اما این روزها واسه وقتیه ک جفت آخرین تخم خودشون رو گذاشته باشن . ب عبارت دیگه ، شما باید بعد از گذاشتن آخرین تخمشون شروع ب شمارش کنی . فنچ هم معمولا هر ی روز درمیون تخم میذاره ، ینی مثلا ی تخم امروز میذاره ، فردا نمیذاره ، پس فردا تخم بعدی رو میذاره .
    حالا بستگی ب شرایط نگهداری و آماده بودن یا نبودن جفت ، تعداد تخمها متغیره .
    اینجور ک مشخصه تازه دوازده روز از گذاشتن اولین تخم فنچهای شما گذشته . پس شما باید صبر کنین تا آخرین تخم رو بذارن ، بعدش ایشالا شرایط فراهم باشه و جوجه ها سر از تخم دربیارن .
    این تابستون یا زمستون بودن هم تا حدودی تاثیر گذار هست ، تخم واسه شکسته شدن و درومدن جوجه ها ، تاحدودی نیاز ب رطوبت و گرما داره ک این رطوبت و گرما توی فصلهای مختلف ، متغیره . اما معمولا توی بهار و تابستون شرایط واسه جوجه شدن تخمها بهتره . اما این دلیل نمیشه ک جوجه ها توی زمستون ب دنیا نیان . چون اگه همون رطوبت و گرمای مورد نیازی ک عرض کردم ، فراهم باشه ، تو وسط زمستون هم جوجه ها ب دنیا میان .
    درضمن فک میکنم اگه ی تخم تا بیست روز بمونه زیر جفت ، آبپز میشه . تا اونجا ک من اطلاع دارم آخر آخرش 14 روزه . بازم شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن .
    درمورد نطفه دار بودن یا نبودن تخمها هم ، اگر پنج شیش روز بعد از گذاشتن آخرین تخم بگذره و جفت ، مرتب روی جوجه ها بخوابن ، ینی تخمها نطفه دارن . همونطور ک آقا محمدرضا تو چندصفحه قبل فرمودن بعد از چند روز ، جفتها نبض جوجه هارو حس میکنن و تصمیم ب خوابیدن روشون میگیرن . ینی اگه تخمها نطفه نداشته باشن ، الکی روی تخمها نمیخوابن .
    اگه بازم سوالی هست ، بفرمایین تا بقیه دوستان راهنماییتوون کنن .
    سلام ممنون ..5 تا تخم کرده و روزی یکی پشت سر هم ( 27 28 29 30 31) و از اول تخم هم تا به حال روی تخم ها می خوابند.. منظور از فصل اینکه در فصل سرد و گرم تاثیری بر مدت زمان بیرون اومدن جوجه ها از تخم داره یا نه چون تو هم تاپیک گفته شده بود که در تابستان جوجه ها زودتر از تخم در میاند!!! ولی جاهای دیگر چنین چیزی را نگفته!!؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14225
    راستی در مورد نطفه دار بودن تخم ها تناقض وجود داره... اینکه اگر این قضیه که بعد از چند روز خوابیدن روی تخم پرنده اگر صدای نبض جوجه را شنید ادامه به خوابیدن روی تخم می ده درست باشه پس چطوری خیلی ها گفتند تا مدت های زیادی (حتی تا دوره بعدی تخم گذاری) فنچ ها روی تخم ها خوابیدن ولی آخر تخم ها خشک شده و یا بدون نطفه؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    راستی در مورد نطفه دار بودن تخم ها تناقض وجود داره... اینکه اگر این قضیه که بعد از چند روز خوابیدن روی تخم پرنده اگر صدای نبض جوجه را شنید ادامه به خوابیدن روی تخم می ده درست باشه پس چطوری خیلی ها گفتند تا مدت های زیادی (حتی تا دوره بعدی تخم گذاری) فنچ ها روی تخم ها خوابیدن ولی آخر تخم ها خشک شده و یا بدون نطفه؟؟؟؟
    سلام ممنون ..5 تا تخم کرده و روزی یکی پشت سر هم ( 27 28 29 30 31) و از اول تخم هم تا به حال روی تخم ها می خوابند.. منظور از فصل اینکه در فصل سرد و گرم تاثیری بر مدت زمان بیرون اومدن جوجه ها از تخم داره یا نه چون تو هم تاپیک گفته شده بود که در تابستان جوجه ها زودتر از تخم در میاند!!! ولی جاهای دیگر چنین چیزی را نگفته!!؟
    سلام
    ببینید دوستان،در مورد شمارش روزهای خوابیدن روی تخم خیلی ها اشتباه میکنند و از روز اولین تخم گذاشته شده حساب میکنند اما بدونید که همیشه باید شمارش را از اخرین تخم گذاشته شده حساب کنید ،چون بعضی هرروز و بعضی دیگر یک روز در میان تخم میگذارند!!تعداد تخم اهمیتی نداره ولی همیشه بعد از اخرین تخم گذاشته شده مدت 10-12 روز طول میشکه تا اولین جوجه از تخم بیرون بیاد . با توجه به اینکه از اخرین تخم گذاشته شده فنچ های شما 9 روز میگذره ،پس باید ظرف یکی دو روز آینده ناظر بیرون امدن اولین جوجه باشید. جوجه های بعدی هم به ترتیب در روزهای بعد بیرون خواهند امد .
    ضمنا بدونید اگر فنچ هاتون مرتب روی تخم ها خوابیدن و لانه را ترک نمیکنند ،حتما حتما داخل تخم ها یه خبرایی هست و پوچ نیستن
    از دوست عزیزمون اقا رضا هم تشکر میکنم بخاطر پاسخ خوبشون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام به همه فنچ های من دوبار تخم گذاری کردند فقط یه دونه تخم گذاشتن فنچ نر بیشتر میره روی تخم میخوابه مشکل از چی هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام به همه فنچ های من دوبار تخم گذاری کردند فقط یه دونه تخم گذاشتن فنچ نر بیشتر میره روی تخم میخوابه مشکل از چی هست
    صبور باشید و همه چیزو به خودشون واگذار کنید
    احتمالا تخم های بیشتری خواهند گذاشت

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14225
    حق با دوستان بود امروز اولین جوجه زشت گوشتی از تخم در اومد .. فقط الان باید چه کار کنم ؟؟ جوجه مثل بچه ماهی هستند که تا دو روز بعد از تولد نیاز به غذا ندارند و از محتویات تخم خود تغذیه می کنند؟؟ یا اینکه از روز اول باید تغذیه بشوند؟؟ تو یک مقاله خوندم تا چند روز اول جوجه ها از شیره معده والدین تغذیه می شوند!!! دوستان خواهشا یک غذایی برای این مدت معرفی کنید...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    حق با دوستان بود امروز اولین جوجه زشت گوشتی از تخم در اومد .. فقط الان باید چه کار کنم ؟؟ جوجه مثل بچه ماهی هستند که تا دو روز بعد از تولد نیاز به غذا ندارند و از محتویات تخم خود تغذیه می کنند؟؟ یا اینکه از روز اول باید تغذیه بشوند؟؟ تو یک مقاله خوندم تا چند روز اول جوجه ها از شیره معده والدین تغذیه می شوند!!! دوستان خواهشا یک غذایی برای این مدت معرفی کنید...
    مبارک دوست عزیز

جوجه ها که به دنیا امدن تا 10 روز اول فقط سفیده تخم مرغ و هویچ رنده شده بذارید توی قفس کاری هم بهشون نداشته باشید.

سعی کنید استرس بهشون وارد نکنید.فنج نر و ماده خودشون تمام کارهای رو انجام میدن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    تبریک میگم دوست عزیز

• بله همونطور که گفتید تا 2 روز اول از شیره معده والدین تغذیه میشوند .ولی از روز سوم هر روز تا 10 روز باید غذای نرم در اختیارشون بگذارید. غذای نرم مخلوط تخم مرغ پخته شده رنده شده بعلاوه هویج رنده شده میباشد . برنج پخته شده بی نمک و بدون روغن هم در برنامشون بگنجونید.سبزیجات و کاهو 2-3 بار در هفته کافیه
    • موفق باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    ببخشید ی سوال برام پیش اومد
    من دفعه قبلی ک جوجه هام ب دنیا اومدن ، تو فروم پرسیدم ک بهشون تا ده روز ، هرروز سفیده تخم مرغ ( یا بلدرچین ) بدم یا نه
    ک جناب اسکندری فرمودن نه هر روز هضمش براشون سخت میشه .
    اینم لینک اون سوال :

http://www.parsipet.ir/thread7686-40.html

پست 399#

البته من قصد جسارت ب نظر هیچکدوم از دوستان ندارما ، ی وقت خدایی نکرده سوء تفاهم نشه .
    فقط برام سوال شد
    چون احتمالا تا دو سه روز دیگه جوجه های یکی از جفتام ب دنیا بیان ، میخوام در رابطه با این موضوع مطمن باشم .

صفحه 62 از 348 نخستنخست ... 12434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081112162 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)